Έχω κουραστεί!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 37
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512

    Έχω κουραστεί!!

    Γειά σας,

    Άνοιξα πάλι θέμα γιατί ήθελα κάπου να τα πω, δεν άντεχα άλλο δηλαδή δεν ξέρω πόσο θα αντέξω, μπορεί και να αυτοκτονήσω αν δω ότι δεν πάει άλλο. Λοιπόν, δεν έχω φίλους για να βγαίνω, δεν έχω συναισθήματα, έχω πολλά κιλά, και πάνω σε όλα αυτά, προστίθεται και το ότι δεν έχω αγόρι, και επίσης ερωτεύομαι συνέχεια αλλά απογοητεύομαι. Σήμερα κιόλας πήρα πάλι την τελευταία μου απογοήτευση, για 10000000000ή φορά και ρε παιδιά δεν αντέχω άλλο, έχω κουραστεί τι κάνω λάθος με θεωρούν από την αρχή δεδομένη αυτός μου είπε ότι με ξέρει πολύ καιρό γι'αυτό δεν με θέλει αλλά έπρεπε να του πω στην αρχή τότε γιατί δεν με ήθελες; Του είπα γιατί την πρώην του την ήθελε ακόμα και 3 χρόνια μετά, και μου είπε ότι με αυτήν τα χανε. Τότε ξαναλέω γιατί εμένα στην αρχή που με γνώρισε δεν με ήθελε; Και γιατί δεν με θέλει κανείς από αυτούς που θέλω; Μην μου πείτε για στάνταρ και τέτοια, δεν είναι υψηλά πάντως θα ήθελα να τον ρωτήσω αυτό και θα τον ρωτήσω, εσείς τι γνώμη έχετε; Είμαι σε απόγνωση γιατί πληγώνομαι συνέχεια! Θέλω τόοοοοοσο πολύ κάτι και δεν το έχω, και πληγώνομαι και από πάνω! Δεν αντέχεται αυτή η κατάσταση, ήθελα να το γράψω τόσον καιρό, αλλά δεν ήξερα τι να γράψω! Τι πιστεύετε ότι κάνω λάθος εσείς που έχετε σχέση ή που είχατε παλιά(χωρίς να αποκλείω και τους άλλους);

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    εγω οτι κι αν γραψω σ'αυτο το θεμα φανταζει λιγο...

    -φιλους δεν εχω, οποτε κυκλοφορω σπανια οποτε χρειαστει. αν δε χρειαστει απλα δε νιωθω να βγω χωρις λογο.
    -δουλεια δεν υπαρχει, οχι πως την εχω και τοσο αναγκη, αλλα οσο να ναι σε κανει πιο κοινωνικο...
    -ερωτευομαι κοπελες που δε πρεπει, συνηθως ειναι τρελες κι οτι να'ναι, οποτε πως να εχω κατι σταθερο ?
    -ολες οι υπολοιπες μου περναν αδιαφορες γιατι ειναι υπερβολικα φυσιολογικες για τα γουστα μου, εκτος αν δω οτι εχουμε κατι κοινο και ταιριαζουμε ή μου δειξουν οτι κατι θελουν για να ασχοληθω μαζι τους, γιατι νιωθω οτι χρειαζομαι κι εγω μια σχεση.
    -αλλα και να βρω καποια που οντως μου ταιριαζει και οντως θελει σχεση μαζι μου, παιζει να μη θελει να φυγει απ'την Ελλαδα, κι εγω εχω χαραμισει ολη μου τη ζωη εδω... οποτε τελικα χωριζουμε οταν παει να σοβαρεψει το πραμα και κοιταμε το μελλον.
    -μαζι με ολα αυτα βαζουμε το γεγονος οτι εχω γινει πλεον υπερβολικα σκατα, τοσο εσωτερικα σκατοψυχος, αλλα κι εξωτερικα που δε με νοιαζει καθολου ο εαυτος μου (θα μπορουσα να κανω τα παντα για την αλλη, αλλα τιποτα για μενα μονο)...
    -σκεφτομαι την αυτοκτονια πολυ εντονα τη τελευταια βδομαδα γιατι δε μου πανε παλι τα πραματα οπως πρεπει, κι εχω βαρεθει απελπιστικα πολυ τη μοναξια, νιωθω σαν να δινω συνεχως και δε παιρνω τπτ. ετσι λοιπον παραμενω κενος συναισθηματικα αλλα και μονος στη ζωη (οι γονεις δεν μετρανε).

    τεσπα αυτο που πιστευω κανεις λαθος κι εσυ, ειναι οτι τους δειχνεις πως θελεις κατι σταθερο απ'το ξεκινημα... μπορει να τους τρομαζεις ετσι και να σε θεωρουν απελπισμενη για σχεση. ή ηδη δεδομενη και σιγουρη γιατι δε νιωθουν οτι χρειαζεται να σε κυνηγησουν και να σε πεισουν για κατι. βεβαια αυτο δεν ισχυει για ολους, εγω πχ οταν δω οτι μου το παιζει δυσκολη καποια, αδιαφορει πολυ ή εχει αλλους γυρω της... τοτε ξεκοβω και τη παραταω!

    εχω κουραστει πλεον με τα ανουσια κυνηγητα, τις υποσχεσεις που δεν γινονται πραξη, και γενικα ολα αυτα τα cliché των σχεσεων. προτιμω ξεκαθαρα πραματα, να μου λεει η καθεμια τι θελει απ'το ξεκινημα, παρα να χανω τον χρονο μου μαζι της.
    Last edited by deleted-member30-03; 21-01-2011 at 18:52.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κενό μπράβο σου, πολύ χαίρομαι για σένα που δεν θέλεις η άλλη να στο παίξει δύσκολη. Έναν τέτοιον θέλω να βρω κι εγώ, νορμάλ. Κουράστηκα με την κατάκτηση να παίζουμε το παιχνίδι ποιός θα κατακτήσει ποιόν και στο τέλος να υπάρχει ένας νικητής και ένας χαμένος. Πιστεύω αυτό μου συμβαίνει εμένα, με θεωρούν δεδομένη, αλλά ειλικρινά θέλω πολύ να βρω έναν νορμάλ. Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ότι τους τρομάζω ότι είμαι απελπισμένη για σχέση, γιατί όλοι θέλουν σχέση, οπότε αυτό θα ήτανε άδικο να το λένε μόνο για μένα. Απλά εγώ είμαι μόνη μου, και γι'αυτό είμαι έτσι. Αν είχα συνέχεια σχέσεις, δεν θα ήμουν έτσι γιατί θα ήμουν πλήρης κατάλαβες; Κι εγώ πάντως βλαμμένους ερωτεύομαι, έναν νορμάλ δεν έχω βρει μέχρι τώρα που να τον θέλω και να με θέλει! Έναν μόνο, αλλά δεν με έβλεπε σοβαρά!

    Τώρα για το σκατόψυχος δεν έχω να σου πω κάτι, εκτός από το να το βελτιώσεις, γιατί δεν είναι ένα προσόν, είναι κάτι αρνητικό, αν και αφού σου αρέσουν οι τρελές και λογικά μπορεί και οι σκατόψυχες, θα ταιριάζετε χαχαχ. Άστα πάντως κωλοζωή, κι εγώ σκεφτόμουν την αυτοκτονία. Δεν έχω συναισθήματα, δλδ δεν μπορώ να νιώσω χαρά, λύπη, και από την άλλη παίρνω τη μία απογοήτευση μετά την άλλη. Πότε θα είμαι τυχερή κι εγώ να ζήσω την ζωή μου όπως κάνουν οι άλλοι ανθρώποι; Βέβαια και η κατάθλιψη δεν είναι καλό πράγμα, αλλά είναι παρόμοια με αυτό που περνάω εγώ, δεν περνάω καλύτερα. Λένε μάλιστα, ότι η έλλειψη συναισθημάτων, μπορεί να είναι και η βαριά κατάθλιψη.

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πλάκα πλάκα, τώρα που το λυσα αυτό το θέμα, τον ξεπέρασα, νιώθω και πιο χαρούμενη. Και πριν νομίζω ήμουν λυπημένη. Δεν είμαι σίγουρη αλλά μπορεί έτσι να είναι, και αν είναι, μου έκανε καλό αυτή η ιστορία, με έκανε πιο δυνατή τελικά και να'χω συναισθήματα.

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Δεν νομίζω ότι είναι τόσο ότι τους τρομάζω ότι είμαι απελπισμένη για σχέση, γιατί όλοι θέλουν σχέση, οπότε αυτό θα ήτανε άδικο να το λένε μόνο για μένα.
    μην εισαι τοσο σιγουρη γι'αυτο. για να ξεκινησει ενας εμπειρος αντρας σχεση, θα πρεπει να δει καποια πραγματα που εγκρινει στην αλλη, αλλιως ξερει οτι δε του κανει, αρα ειναι χασιμο χρονου το να το παει σοβαρα.

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Τώρα για το σκατόψυχος δεν έχω να σου πω κάτι, εκτός από το να το βελτιώσεις, γιατί δεν είναι ένα προσόν, είναι κάτι αρνητικό
    οπου σκατοψυχος = ψυχρος, αδιαφορος, απαθεστατος στο οτι συμβαινει στο κοσμο... και γενικα δε μπορω να δω το καθενα ατομο με καλο ματι, ειδικα οταν δε το γνωριζω κι ολας, γιατι δε ξερεις ποτε μπορει να σου κανει επιθεση. το θεμα εμπιστοσυνης ειναι πλεον δυσκολο, αφου ξερω οτι τελικα παλι μονος θα καταληξω (και το παιρνω σαν προδοσια). ετσι προτιμω να λεω οτι πασχω απο σκατοψυχια παρα ελλειψη συναισθηματων.

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    αν και αφού σου αρέσουν οι τρελές και λογικά μπορεί και οι σκατόψυχες, θα ταιριάζετε χαχαχ.
    με τις τρελες ομως δε γινεται να εχεις κατι σταθερο. εκει ειναι το προβλημα, σε ελκυουν μεν, αλλα και να σου κατσουν δε προκειται να ειναι για πολυ, αρα αχρηστες! ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με τις μικρουλες (σε ηλικια).

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Άστα πάντως κωλοζωή, κι εγώ σκεφτόμουν την αυτοκτονία. Δεν έχω συναισθήματα, δλδ δεν μπορώ να νιώσω χαρά, λύπη, και από την άλλη παίρνω τη μία απογοήτευση μετά την άλλη.
    παμε για καμια ομαδικη αυτοκτονια μου φαινεται, γλυτωσαμε τα χριστουγεννα, οχι ομως το πασχα. οσο για το οτι δεν εχεις συναισθηματα, μηπως εισαι σκατοψυχη ? το οτι νιωθεις απογοητευση ομως νομιζω πως ειναι κι αυτο συναισθημα, αρα ουσιαστικα εχεις συναισθηματα, απλα μαλλον ειναι περισσοτερο αρνητικα κι εσενα απ'τις πολλες πικρες...

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Πότε θα είμαι τυχερή κι εγώ να ζήσω την ζωή μου όπως κάνουν οι άλλοι ανθρώποι; Βέβαια και η κατάθλιψη δεν είναι καλό πράγμα, αλλά είναι παρόμοια με αυτό που περνάω εγώ, δεν περνάω καλύτερα. Λένε μάλιστα, ότι η έλλειψη συναισθημάτων, μπορεί να είναι και η βαριά κατάθλιψη.
    εκτος απ'οσα εγραψες εδω δε ξερω ουτε τι αλλο εχεις ουτε ποσο εισαι και λες ποτε θα ζησεις τη ζωη σου... εμενα παντως εχουν ξεπεραστει τα ορια, ειμαι ανω των 25 και δε παει αλλο! λες και με πηραν τα χρονια κι εχω κολλησει στα σκατα της Αθηνας, γιαυτο πλεον κοιταζω να χανω το χρονο μου σοβαρα, παρα με ανωριμες ηλιθιοτητες (τυπου δε ξερω τι θελω ή το παιζω δυσκολη). μακαρι ολες οι γυναικες εδω να ηταν λιγο πιο straightforward σ'αυτα που λενε και θελουν, γιατι δε γινεται κι εμεις να μαντευουμε συνεχεια...

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Λοιπόν, έχω πολλά να σου πω, ας τα πάρουμε ένα ένα:
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μην εισαι τοσο σιγουρη γι'αυτο. για να ξεκινησει ενας εμπειρος αντρας σχεση, θα πρεπει να δει καποια πραγματα που εγκρινει στην αλλη, αλλιως ξερει οτι δε του κανει, αρα ειναι χασιμο χρονου το να το παει σοβαρα.
    Να σου πω κάτι; Υπάρχει άνθρωπος που δεν είναι απελπισμένος για σχέση; Εκτός αν είναι άχρηστος όπως λες. Γιατί κάποιοι το παίζουν υπεράνω ότι δήθεν επειδή αυτοί είχαν και πρωτύτερα σχέση και είναι πλήρεις προσωρινά ότι δεν το έχουν ανάγκη; Αν δεν το είχαν, τότε δεν θα έκαναν σχέση. Και φυσικά, αν μείνουν λίγο ακόμα μόνοι τους, θα είναι και αυτοί απελπισμένοι για σχέση. Τι να πω κι εγώ που έχω να κάνω 1,5 χρόνο και δεν είχα κάνει και καμμία σχέση της προκοπής. Εξάλλου εγώ δεν ψάχνω για σεξ, αλλά για συντροφικότητα. Νομίζω δεν είναι τόσο κακό αυτό.

    οπου σκατοψυχος = ψυχρος, αδιαφορος, απαθεστατος στο οτι συμβαινει στο κοσμο... και γενικα δε μπορω να δω το καθενα ατομο με καλο ματι, ειδικα οταν δε το γνωριζω κι ολας, γιατι δε ξερεις ποτε μπορει να σου κανει επιθεση. το θεμα εμπιστοσυνης ειναι πλεον δυσκολο, αφου ξερω οτι τελικα παλι μονος θα καταληξω (και το παιρνω σαν προδοσια). ετσι προτιμω να λεω οτι πασχω απο σκατοψυχια παρα ελλειψη συναισθηματων.
    Δεν κατάλαβες. Εγώ δεν μίλησα για έλλειψη συναισθημάτων προς τους άλλους, αν και το έχω αυτό λόγω της αρρώστιας, αλλά μίλησα για έλλειψη να νιώσω συναισθήματα όπως χαρά και λύπη. Ίσως είναι και άλλα που δεν νιώθω, αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα ή δεν τα έχω προσέξει.

    με τις τρελες ομως δε γινεται να εχεις κατι σταθερο. εκει ειναι το προβλημα, σε ελκυουν μεν, αλλα και να σου κατσουν δε προκειται να ειναι για πολυ, αρα αχρηστες! ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με τις μικρουλες (σε ηλικια).
    Τι να σου πω περισσότερο εννοούσα για τις σκατόψυχες...Anyway.

    παμε για καμια ομαδικη αυτοκτονια μου φαινεται, γλυτωσαμε τα χριστουγεννα, οχι ομως το πασχα. οσο για το οτι δεν εχεις συναισθηματα, μηπως εισαι σκατοψυχη ? το οτι νιωθεις απογοητευση ομως νομιζω πως ειναι κι αυτο συναισθημα, αρα ουσιαστικα εχεις συναισθηματα, απλα μαλλον ειναι περισσοτερο αρνητικα κι εσενα απ'τις πολλες πικρες...
    Σου εξήγησα, έχω κάποια όπως απογοήτευση, αλλά δεν νιώθω χαρά και λύπη. Είναι από την αρρώστια, όπως επίσης και ότι δεν νιώθω για άλλους, αλλά όμως κάτι ήθελα να πω και το ξέχασα. Δεν είναι ότι είμαι σκατόψυχη πάντως. Δεν ήμουν παλιά έτσι.

    εκτος απ'οσα εγραψες εδω δε ξερω ουτε τι αλλο εχεις ουτε ποσο εισαι και λες ποτε θα ζησεις τη ζωη σου... εμενα παντως εχουν ξεπεραστει τα ορια, ειμαι ανω των 25 και δε παει αλλο! λες και με πηραν τα χρονια κι εχω κολλησει στα σκατα της Αθηνας, γιαυτο πλεον κοιταζω να χανω το χρονο μου σοβαρα, παρα με ανωριμες ηλιθιοτητες (τυπου δε ξερω τι θελω ή το παιζω δυσκολη). μακαρι ολες οι γυναικες εδω να ηταν λιγο πιο straightforward σ'αυτα που λενε και θελουν, γιατι δε γινεται κι εμεις να μαντευουμε συνεχεια...
    Δεν θέλω να δίνω στοιχεία. Έχεις δίκιο γι'αυτά που λες για τις γυναίκες, το ίδιο ισχύει και για μένα με τους άντρες, αλλά από την άλλη από ότι κατάλαβα, και εσύ κρίνεις κάποια αν είναι απελπισμένη για σχέση. Λάθος σου γιατί δεν λέει κάτι αυτό για το χαρακτήρα της αρνητικό.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Να σου πω κάτι; Υπάρχει άνθρωπος που δεν είναι απελπισμένος για σχέση; Εκτός αν είναι άχρηστος όπως λες. Γιατί κάποιοι το παίζουν υπεράνω ότι δήθεν επειδή αυτοί είχαν και πρωτύτερα σχέση και είναι πλήρεις προσωρινά ότι δεν το έχουν ανάγκη; Αν δεν το είχαν, τότε δεν θα έκαναν σχέση. Και φυσικά, αν μείνουν λίγο ακόμα μόνοι τους, θα είναι και αυτοί απελπισμένοι για σχέση.
    ολες αυτες οι κουκλαρες που τις πριζουν δεκαπεντε μαλακες τη μερα, νομιζεις δε θα θελουν την ησυχια τους ? αυτες μπορεις να τις πεις απελπισμενες για σχεση ? αντε να ειναι με εναν μονο, αυτον που ερωτευτικαν. δε τις λες απελπισμενες ομως γιατι ειναι χορτατες σιγουρα και δε προκειται να ριξουν τα μουτρα τους. κοινως ψωναρες αλλα παντα εχουν καποιον διπλα τους, ακομα κι αν δεν ειναι η σχεση τους.

    απ'την αλλη υπαρχουν και οι αντρες που συχναζουν σε μπουρδελα, που ειναι μονο σεξ και τιποτα αλλο, γιατι μαθαν πως μονο γιαυτο αξιζουν οι γυναικες. ετσι οταν εχεις παει με καμια 100αρια και υποτιθεται εχεις εμπειρια, τοτε ναι, δεν εισαι απελπισμενος και δε ξεκινας σχεση για πλακα με οποια σου τυχει.

    φυσικα δεν ειμαστε ολοι ετσι, και ειδικα εδω μεσα οπως βλεπεις κυριαρχει η μοναξια...

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Δεν κατάλαβες. Εγώ δεν μίλησα για έλλειψη συναισθημάτων προς τους άλλους, αν και το έχω αυτό λόγω της αρρώστιας, αλλά μίλησα για έλλειψη να νιώσω συναισθήματα όπως χαρά και λύπη. Ίσως είναι και άλλα που δεν νιώθω, αλλά δεν τα θυμάμαι τώρα ή δεν τα έχω προσέξει.
    ψυχροτητα δεν ειναι αυτο που περιγραφεις ? μπορει καποιος να κανει τα παντα για να εισαι χαρουμενη, ομως εσυ δε προκειται να νιωσεις τπτ απολυτως, αρα εισαι ψυχρη. εγω ετσι το αντιλαμβανομαι τουλαχιστον κι εκει το κατατασω.

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Σου εξήγησα, έχω κάποια όπως απογοήτευση, αλλά δεν νιώθω χαρά και λύπη. Είναι από την αρρώστια, όπως επίσης και ότι δεν νιώθω για άλλους, αλλά όμως κάτι ήθελα να πω και το ξέχασα. Δεν είναι ότι είμαι σκατόψυχη πάντως. Δεν ήμουν παλιά έτσι.
    ...ναι και μαντευω παιρνεις φαρμακα. αν ειναι απο ψυχιατρο δεν επρεπε να σε κανουν πιο χαρουμενη ? τεσπα δε ξερω καν τι εχεις και που αναφερεσαι, κανεις δε γεννιεται αρρωστος ομως, ουτε σκατοψυχος ουτε τπτ αλλο. στη πορεια μας δημιουργουνται ολα, οσο κι αν λενε οτι προϋπαρχουν στο dna μας και ειναι κληρονομικα. οποτε σαφως και συμφωνω, δεν ησουν ετσι παλιοτερα, ουτε εγω, ουτε κανεις μας.

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Λάθος σου γιατί δεν λέει κάτι αυτό για το χαρακτήρα της αρνητικό.
    ειδες πουθενα να εγραψα πως ειναι αρνητικο για μενα, το να θελει καποια απελπισμενα σχεση ? εμενα ισα ισα με συμφερει, γιατι κι εγω αυτο θελω! ομως σου εξηγησα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. ετσι λοιπον καποιος μικροτερος σε ηλικια ή που απλα θελει να παιξει και να κερδισει περισσοτερες εμπειριες, μπορει να τρομαξει απο εσενα και τη σταθεροτητα σου, που του λες ξεκαθαρα οτι ναι θελεις σχεση. κι εγω το εχω παθει αυτο με τις μικροτερες ηλικιες, αν πω πχ σε μια δεκαοχταχρονη οτι θελω να το παω σοβαρα μαζι της, εφυγε, για τον ιδιο ακριβως λογο που μπορει να τρομαζουν και με εσενα που θες μονο σχεση.

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    ολες αυτες οι κουκλαρες που τις πριζουν δεκαπεντε μαλακες τη μερα, νομιζεις δε θα θελουν την ησυχια τους ? αυτες μπορεις να τις πεις απελπισμενες για σχεση ? αντε να ειναι με εναν μονο, αυτον που ερωτευτικαν. δε τις λες απελπισμενες ομως γιατι ειναι χορτατες σιγουρα και δε προκειται να ριξουν τα μουτρα τους. κοινως ψωναρες αλλα παντα εχουν καποιον διπλα τους, ακομα κι αν δεν ειναι η σχεση τους.

    απ'την αλλη υπαρχουν και οι αντρες που συχναζουν σε μπουρδελα, που ειναι μονο σεξ και τιποτα αλλο, γιατι μαθαν πως μονο γιαυτο αξιζουν οι γυναικες. ετσι οταν εχεις παει με καμια 100αρια και υποτιθεται εχεις εμπειρια, τοτε ναι, δεν εισαι απελπισμενος και δε ξεκινας σχεση για πλακα με οποια σου τυχει.

    φυσικα δεν ειμαστε ολοι ετσι, και ειδικα εδω μεσα οπως βλεπεις κυριαρχει η μοναξια...
    Καλά δεν υπάρχουν κουκλάρες που να τις πρήζουν 15 μαλάκες την ημέρα, ούτε είναι αυτές ο μέσος όρος. Όσο γι'αυτούς τους άντρες, το ξέρω, αλλά ακόμα δεν έχω λόγια να πω.

    ψυχροτητα δεν ειναι αυτο που περιγραφεις ? μπορει καποιος να κανει τα παντα για να εισαι χαρουμενη, ομως εσυ δε προκειται να νιωσεις τπτ απολυτως, αρα εισαι ψυχρη. εγω ετσι το αντιλαμβανομαι τουλαχιστον κι εκει το κατατασω.
    Δεν είναι κάτι που το κάνω επίτηδες, είναι από την αρρώστια μου. Δεν μπορώ με τίποτα να νιώσω χαρά.

    ...ναι και μαντευω παιρνεις φαρμακα. αν ειναι απο ψυχιατρο δεν επρεπε να σε κανουν πιο χαρουμενη ? τεσπα δε ξερω καν τι εχεις και που αναφερεσαι, κανεις δε γεννιεται αρρωστος ομως, ουτε σκατοψυχος ουτε τπτ αλλο. στη πορεια μας δημιουργουνται ολα, οσο κι αν λενε οτι προϋπαρχουν στο dna μας και ειναι κληρονομικα. οποτε σαφως και συμφωνω, δεν ησουν ετσι παλιοτερα, ουτε εγω, ουτε κανεις μας.
    Δεν κάνουν τίποτα τα φάρμακα, δεν έχει βγει ακόμα τέτοιο φάρμακο παίζει να βγει ένα, αλλά δεν ξέρω αν είναι καλό.

    ειδες πουθενα να εγραψα πως ειναι αρνητικο για μενα, το να θελει καποια απελπισμενα σχεση ? εμενα ισα ισα με συμφερει, γιατι κι εγω αυτο θελω! ομως σου εξηγησα δεν ειμαστε ολοι ιδιοι. ετσι λοιπον καποιος μικροτερος σε ηλικια ή που απλα θελει να παιξει και να κερδισει περισσοτερες εμπειριες, μπορει να τρομαξει απο εσενα και τη σταθεροτητα σου, που του λες ξεκαθαρα οτι ναι θελεις σχεση. κι εγω το εχω παθει αυτο με τις μικροτερες ηλικιες, αν πω πχ σε μια δεκαοχταχρονη οτι θελω να το παω σοβαρα μαζι της, εφυγε, για τον ιδιο ακριβως λογο που μπορει να τρομαζουν και με εσενα που θες μονο σχεση.
    Κατάλαβα ότι είναι αρνητικό, γιατί είπες ότι από αυτό την κρίνουνε οι άλλοι, και κατάλαβα ότι κι εσύ το ίδιο κάνεις. Εν πάση περιπτώσει, είναι μαλάκες αυτοί που λες δεν θέλω να ασχολούμαι μαζί τους, γιατί ανήκουν στην πρώτη κατηγορία ότι έτσι έχουν μάθει ότι είναι οι γυναίκες, μόνο για σεξ, αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι έτσι είναι, και γι'αυτό την πατάω συνέχεια. Αυτά.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Δεν είναι κάτι που το κάνω επίτηδες, είναι από την αρρώστια μου. Δεν μπορώ με τίποτα να νιώσω χαρά.
    στο τεταρτο ποστ που εκανες, εγραψες οτι νιωθεις πιο χαρουμενη και οτι τελικα ισως εχεις συναισθηματα. μηπως θελεις συγκεκριμενα πραγματα για να χαρεις ? διοτι οταν καποιος ανθρωπος εχει αυτα που θελει, τα εχει βρει και με τον εαυτο του! οταν δεν εχει αυτα που θελει κι αναγκαζεται και συμβιβαζεται, καπου αρχιζει και χαλαει το πραμα, αρχιζει και πιεζεται, και τοτε ναι δεν προκειται να νιωσει με το ζορι χαρα. μηπως τελικα σου χρειαζεται κι εσενα λιγη παραπανω προσοχη, να νιωσεις ξεχωριστη για καποιον ? οχι οποιονδηποτε καποιον, αλλα καποιον που τον εγκρινεις και τον γουσταρεις πραγματικα. εμενα αυτο μου δειχνεις παντως με τη συμπεριφορα σου εδω μεσα...

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κατάλαβα ότι είναι αρνητικό, γιατί είπες ότι από αυτό την κρίνουνε οι άλλοι, και κατάλαβα ότι κι εσύ το ίδιο κάνεις. Εν πάση περιπτώσει, είναι μαλάκες αυτοί που λες δεν θέλω να ασχολούμαι μαζί τους, γιατί ανήκουν στην πρώτη κατηγορία ότι έτσι έχουν μάθει ότι είναι οι γυναίκες, μόνο για σεξ, αλλά δυστυχώς οι περισσότεροι έτσι είναι, και γι'αυτό την πατάω συνέχεια.
    συνηθως προσπαθω να μιλαω γενικα και να λεω τι κανουν οι πολλοι, βγαζωντας απ'εξω τον εαυτο μου. αποφευγω να μιλησω για μενα, γιατι δεν ειμαι φυσιολογικος και αυτο που λεμε normal, ανηκω στη μειοψηφια και ειτε το θελω ειτε οχι ξεχωριζω. αν δε ξεχωριζα θα ειχα και φιλους, θα ειχα και δουλεια, θα ημουν και κοινωνικος μια χαρα. ελα ομως που δεν ειμαι, γι'αυτο βρισκομαι κι εδω...

    οταν μιλαω λοιπον προσωπικα, προσπαθω να φαινεται. στο πρωτο μου ποστ πχ μιλησα προσωπικα. στα αλλα περα απ'το θεμα σκατοψυχιας που ειναι απλα ο τροπος μου να ονομασω αυτη την απαθεια κι ελλειψη συναισθηματων που νιωθω κι εγω σαν καταθλιπτικος και χρονια κενος, μιλουσα γενικα για τους αντρες, αφου ανηκω κι εγω σ'αυτο το φυλο. αυτο δε σημαινει ομως οτι ολοι ειμαστε ιδιοι. οπως και οι γυναικες δεν ειναι ολες ιδιες, ασχετα αν στα ματια καποιου που δε καθεται να ασχοληθει, μοιαζουν επιφανειακες τελειως. και by the way, οταν ενας αντρας το ριχνει μονο στο σεξ και τπτ αλλο, σημαινει οτι οι γυναικες του δειξαν οτι δεν αξιζουν για κατι σοβαροτερο...
    Last edited by deleted-member30-03; 22-01-2011 at 02:18.

  10. #10
    Betty-
    Guest
    Ποσων χρονων εισαι;
    Το γεγονος πως δεν εχεις φιλους πρεπει να σε ανησυχει περισσοτερο κατα τη γνωμη μου απο το αν θα βρεις γκομενο.
    Οι φιλοι ειναι βαλσαμο σε στιγμες απογνωσης και αναγκης στηριξης.
    Θα ελεγα προς τα κει να δικτυωθεις και να κανεις παρεες.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Αναρωτήσου γιατί ερωτεύεσαι συνέχεια "βλαμμένους" όπως τους ονομάζεις.
    Νιώθεις ότι έχεις ανάγκη να είσαι σε κάποια σχέση, οποιαδήποτε κι αν είναι αυτή, δίχως να εξετάζεις από νωρίς τα δεδομένα ώστε να σε προστατεύεις από συνεχείς ματαιώσεις?
    Τι λέει για μας το ότι πηγαίνουμε σε σχέσεις άκριτα, ωστόσο μετά παραπονιόμαστε για απογοήτευση?
    Δείχνει κάτι, αυτό πρέπει να εξερευνήσεις.
    Ο τρόπος που περιγράφεις τον εαυτό σου, δεν είναι ένας τρόπος που εκφράζει αγάπη γι αυτόν. Και η αγάπη για τον εαυτό μας είναι αυτή που μας κάνει να τον προστατεύουμε, όταν δε μας αγαπάμε, γιατί να μας προστατέψουμε? Μπορεί και επειδή ακριβώς δε μας αγαπάμε, να μη νιώθουμε πως αξίζουμε και την αγάπη των άλλων. Έτσι, οι σχέσεις μας, αν τις παρομοιάσουμε με έναν καθρέφτη, δείχνουν ξεκάθαρα τι πιστεύουμε για μας.
    Άρα, εγώ θα το πήγαινα κάπως έτσι:
    Βλαμμένοι άντρες---->νιώθω βλαμμένη
    Επίσης, όσον αφορά το βάρος σου, έχεις σκεφτεί ότι η ευχαρίστηση από το φαγητό μπορεί να είναι μία αναπλήρωση για τη χαρά που δεν εισπράττεις από άλλους τομείς της ζωής σου? ΄Να καταφεύγεις σ' αυτό από μία πείνα για συναισθήματα, αντί για πείνα του στομαχιού σου?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by Betty- View Post
    Ποσων χρονων εισαι;
    Το γεγονος πως δεν εχεις φιλους πρεπει να σε ανησυχει περισσοτερο κατα τη γνωμη μου απο το αν θα βρεις γκομενο.
    Οι φιλοι ειναι βαλσαμο σε στιγμες απογνωσης και αναγκης στηριξης.
    Θα ελεγα προς τα κει να δικτυωθεις και να κανεις παρεες.
    Σόρυ, δεν μπορώ να πω πόσων χρονών είμαι, αν θέλεις στο στέλνω σε μήνυμα. Έχω κανα δυο τρεις φίλους, αλλά όχι από την πόλη μου ώστε να βγαίνω. Αλλά και πάλι, νιώθω ότι ελάχιστα με βοηθάνε, περισσότερο θα με βοηθούσε να έβγαινα πιστεύω. Αλλά ένας γκόμενος χρειάζεται σου κάνει καλό. Για παράδειγμα, εγώ που δεν έχω συναισθήματα, όταν ερωτεύομαι καμμιά φορά βγάζω!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by RainAndWind View Post
    Αναρωτήσου γιατί ερωτεύεσαι συνέχεια "βλαμμένους" όπως τους ονομάζεις.
    Νιώθεις ότι έχεις ανάγκη να είσαι σε κάποια σχέση, οποιαδήποτε κι αν είναι αυτή, δίχως να εξετάζεις από νωρίς τα δεδομένα ώστε να σε προστατεύεις από συνεχείς ματαιώσεις?
    Τι λέει για μας το ότι πηγαίνουμε σε σχέσεις άκριτα, ωστόσο μετά παραπονιόμαστε για απογοήτευση?
    Δείχνει κάτι, αυτό πρέπει να εξερευνήσεις.
    Ο τρόπος που περιγράφεις τον εαυτό σου, δεν είναι ένας τρόπος που εκφράζει αγάπη γι αυτόν. Και η αγάπη για τον εαυτό μας είναι αυτή που μας κάνει να τον προστατεύουμε, όταν δε μας αγαπάμε, γιατί να μας προστατέψουμε? Μπορεί και επειδή ακριβώς δε μας αγαπάμε, να μη νιώθουμε πως αξίζουμε και την αγάπη των άλλων. Έτσι, οι σχέσεις μας, αν τις παρομοιάσουμε με έναν καθρέφτη, δείχνουν ξεκάθαρα τι πιστεύουμε για μας.
    Άρα, εγώ θα το πήγαινα κάπως έτσι:
    Βλαμμένοι άντρες---->νιώθω βλαμμένη
    Επίσης, όσον αφορά το βάρος σου, έχεις σκεφτεί ότι η ευχαρίστηση από το φαγητό μπορεί να είναι μία αναπλήρωση για τη χαρά που δεν εισπράττεις από άλλους τομείς της ζωής σου? ΄Να καταφεύγεις σ' αυτό από μία πείνα για συναισθήματα, αντί για πείνα του στομαχιού σου?
    Ρέιν σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σου, μάλλον αυτά είναι που λες, δεν αγαπάω τον εαυτό μου και δεν νιώθω χαρά, το δεύτερο δεν γίνεται το πρώτο όμως πως θα γίνει; Θέλω να κάνω ψυχοθεραπεία, αλλά δεν μπορώ γιατί δεν έχω λεφτά και σε κψυ δεν με παίρνουν γιατί δεν έχουν θέσεις μάλλον. Οπότε έχεις εσύ ή κανείς άλλος να προτείνεις κάτι; Θα μου ήταν χρήσιμο.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θα σου πω κάτι πρακτικό άσπρο κεράκι, σ' εμένα έχω διαπιστώσει ότι δεν είναι το να μου λέω σ' αγαπάω τίποτε όταν οι πράξεις μου δε μου το αποδεικνύουν. Δηλαδή είναι στην ουσία αντιφατικό το να προσπαθείς με τα λόγια να σε πείσεις, όταν τα λόγια δε συνοδεύονται από δράση που να είναι εναρμονισμένη με το μήνυμά τους. Ας σου δώσω ένα παράδειγμα. Όταν λες έχω παχύνει, και δε με φροντίζω, αν δεν κάνεις κάτι γι αυτό, πχ να πας σε ένα γυμναστήριο, να αρχίσεις να περπατάς κάθε μέρα από μισή ωρίτσα, να προχωρήσεις ΚΑΝΟΝΤΑΣ κάτι γι αυτό, τότε το μόνο που κάνεις είναι να τιμωρείς με κριτική, δίχως προσπάθεια γόνιμη για αλλαγή, για αλλαγή στην πράξη. Όταν πας να φας, ρώτα τον εαυτό σου, πεινάω πραγματικά? Μήπως απλά βαριέμαι? Μήπως απλά αισθάνομαι μίζερα? Μήπως κάτι άλλο θέλω τώρα όχι αυτό το παγωτό για παράδειγμα?
    Και, επειδή έχω διαβάσει πολλές φορές να μιλάς για τα κιλά σου, μην ξεκινάς με υπερβολικές προσδοκίες. Μη βάζεις στόχους χιλιόμετρα πέρα από αυτό που είσαι σήμερα. Δηλαδή, αν είσαι 88 κιλά, λέω ένα τυχαίο νούμερο, θα βάλεις αρχικό στόχο το 85, τρία κιλάκια για αρχή. Στρογγυλά και ωραία και εύκολα να τα πιάσεις. Μετά το 82. Καταλαβαίνεις, λίγο λίγο. Μετά, κάθε φορά που θα πετυχαίνεις ένα σου στόχο, θα χρειαστεί να σου λες ένα μπράβο γι αυτό, πχ σκέψου, όταν πάω στα 85 θα μου πάρω εκείνο το δώρο, ή θα κάνω κάτι για να με ευχαριστήσω, θα περάσω ένα απόγευμα στον κινηματογράφο, λέω γω τώρα διάφορα, εσύ θα βάλεις ό,τι θες εσύ.
    Εν τω μεταξύ, για απάντησέ μου σε κάτι. Λες, δεν πρόκειται να νιώσεις χαρά. Αν χάσεις τα κιλά σου θα νιώσεις χαρά? Ναι ή όχι?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,547
    Καλησπερα whitecandle!

    Για μενα το να κανεις φιλιες ειναι πιο ευκολο απ οτι φαινεται....το κλειδι ειναι ενα...μην δειξεις οτι την εχεις αναγκη τοσο πολυ την φιλια...δημιουργησε επαφες με ατομα, ξεκινα διαλογους με χαμογελο και καλη διαθεση...θα προσελκυσεις ατομα σιγουρα...σε ολους τους ανθρωπους γινεται ανεξαιρετως....αλλα μην δειξεις οτι εισαι απελπισμενη ή κατι τετοιο...που κατα τη γνωμη μου δεν θα πρεπε να εισαι...εφοσον εχεις την υγεια σου ολα διορθωνονται..αλλα τουλαχιστον απο μενα οπως τα βλεπω ενα ατομο που προσπαθει απελπισμενα να γινει φιλος μου με απωθει... Επισης μια σιγουρη πηγη φιλων ειναι τα χομπυ/ενδιαφεροντα και να συχναζεις στα στεκια αυτων που εχουν τα χομπυ αυτα...Α και κατι αλλο...αν δεν εισαι αληθινη φιλη με καποιο αλλο ατομο αυτο φαινεται...να το ξερεις...να σαι αληθινη για να εχεις κοντα σου ατομα που ειναι παραγματικοι φιλοι/φιλες...να εισαι ΑΛΗΘΙΝΗ!!

    Τωρα αυτα που λες οτι δεν θα νιωσεις χαρα ειναι κουραφεξαλα...κι εγω καποτε τα ενιωθα και τελικα ειναι μπουρδες....αλλα...αν εχεις προβλημα με την εμφανιση σου τοτε να την αλλαξεις...εδω δεν υπαρχει δικαιολογια...μην κοροιδευομαστε....ποιος δεν θελει ενα ωραιο σωμα??? και απ την αλλη ποιος δεν θελει ενα ωραιο κορμι διπλα του? Γι αυτο κοψε τις κλαψες και ξεκινα!!! Κοψε το πολυ φαι...να τρως σωστα...να βαλεις ενα πλανο και να το τηρεις...γραψου σε γυμναστηριο και να το τηρεις ευλαβικα....

    Παρολα αυτα να χεις στο μυαλο σου αυτα τα βασικα ποιντς αλλιως θα απογοητευτεις

    1. Τα αποτελεσματα αργουν μεν, ερχονται σιγουρα δε...ΣΙΓΟΥΡΑ
    2. Μην συγκρινεις στο γυμναστηριο εσενα με αλλες που κανουν 5-10 χρονια...εσυ εισαι εσυ και τραβας τον δρομο σου...συντομα θα μπαινουν παχουλες μεσα στο τζιμ και θα σε ζηλευουν...
    3. Καμια δνε γεννηθηκε με σωματαρα...μια κουκλα που βλεπεις μπορει καν να μην μπορεις να διανοηθεις τι εχει περασει για να αποκτησει το σωμα αυτο....
    4. Μην κανεις υπερβολες
    5. Οταν νιωθεις την αναγκη να φας, καντο..μια φορα το δεκαημερο κανε μια αμαρτια....θα ξεχαρμανιασεις καλο κανει...
    6. κοψε καπνισμα και το πολυ αλκοολ
    7. Να χεις επιμονη, υπομονη και τα ματια στον στοχο...ειναι πολυ πιο κοντα απ οσο νομιζεις...ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΚΟΝΤΑ... :)

    Μετα τα αγορια θα τρεχουν απο πισω...

    Για τωρα αν σαρεσει καποιος μην μυξοκλαις...στα ισα πεσιμο...δεν θελει? παρακατω... Επισης να εχεις στοχους προσγειωμενους...μην κολλας μονο με τους κουκλους...δες και κανα παχουλο...μπορει να χει χαρες που δεν τις φανταζεσαι...και βεβαια λογικα θα ναι και γαμω τα παιδια...

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. εχω κουραστει
    By rom77 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 43
    Last Post: 17-09-2007, 03:13
  2. Εχω κουραστει
    By Τιμος23 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 53
    Last Post: 07-03-2007, 00:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •