Nα περιμένω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1

    Nα περιμένω;

    Η ιστορία είναι κάπως μεγάλη αλλά με λίγα λόγια έχουν γίνει τα εξής¨: Πρίν απο 7 χρόνια είχα μια σχέση για ένα χρόνο με ένα παιδί απο την παρέα μου. Τον γνώριζα αρκετό καιρό και καταλήξαμε να κάνουμε σχέση. Μετά απο το χρόνο κατάλαβα πως κάτι δεν πήγαινε καλά και μου ζήτησε να χωρίσουμε γιατί είχε βρει μια άλλη σχέση. Πόνεσα κι έκλαψα πάρα πολυ. Με την δική του θέληση και με την ελπίδα πως ίσως γυρίσα κρατήσαμε επαφές. Τα τυπικά εύχές σε γιορτές και γεννέθλια και συναντιώμασταν για καφέ κάποιες φορές αφού όπως είπα είχαμε κοινούς φίλους και βρισκόμασταν στην ίδια παρέα. Εγώ πριν τέσσερα χρόνια έκανα μια σχέση που τελείωσε τον περαμένο Απρίλιο. Μέσο λοιπόν της κοινής παρέας και αφού μου είχε δείξει κάποια σημάδια που τα είχα συζητήση με κάποια άτομα που εμπιστευόμουν του έκαναν κουβέντα αν θα ήθελε να ξανακάνει κάτι μαζί μου. Είπε πως θα ήθελε αν και σκεφτόταν μήπως ξαναέκανα κάτι με τον προηγούμενο, μιας και ήταν μια σχέση τεσσάρων χρόνων και δεν είναι εύκολο να τελειώσει έτσι. Του είπαν τότε οι φίλοι μας πως δεν υπάρχη περίπτωση να ξαναγυρίσω στον άλλον και τότε είπε πως θα προσπαθήσει να κάνουμε κάτι. Και απο τότε ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ!!! Με παίρνει τηλέφωνο, μιλάμε μέσω facebook αλλα ως εκεί. Δεν ξέρω τι να υποθέσω. Φοβάται πως αν κάνει κάτι μαζί μου θα πρέπει να είναι σωστός με την έννοια πως έχουμε μια κοινή παρέα και αυτό πρέπει να το σεβαστεί ή τελικά δεν με θέλει καθόλου; Απο την άλλη γιατί καταλαβαίνω κάποιες φορές πως τον νοιαζει που παώ και τι κάνω (με διάφορους τρόπους που θα πάρει πολύ χρόνο να αναλύσω);
    Βέβαια κι εγώ μόλις τον δώ στο fαcebook περιμένω να μου μιλήσει ή καμιά φορά του μιλάω κι εγώ. Αν μάθω για κανένα καφέ με την παρέα επιδιώκω να πάω όπως και να έχει για να τον δώ. Σκέφτομαι μήπως να εξαφανιζόμουν για ένα διάστημα για να δω αν θα με αναζητήσει. Απο την άλλη όμως σκέφτομαι πως αν το κάνω αυτό μπορεί να υποθέσει πως δεν με ενδιαφέρει και να αδιαφορίσει και αυτός. Είμαι πολύ μπερδεμένη. Μια μικρή βοήθεια παρακαλώ μήπως και καταλήξω τι τακτική να ακολουθήσω.:confused:

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Μαλλον σε λαθος forum βρισκεσαι............
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Aug 2009
    Location
    Terabithia Nova
    Posts
    3,299
    Ισως εσυ δεν εχεις διαβασει αρκετα το φορουμ αυτο, Καντι : ) Συγκεκριμενα, τα διαφορετικα ειδη θεματων που ποσταρονται εδω και χρονια και τις απαντησεις που αυτα συγκεντρωνουν.

    essie παρατηρω οτι βαζεις στη μεση την "κοινη παρεα"... Αναρωτιεσαι μαλιστα αν τη θελει ο ιδιος ο φιλος σου προκειμενου να σε προσεγγισει. Εφοσον ομως εσυ σκεφτεσαι για μια σχεση ερωτικη μεταξυ δυο ατομων και οχι δεκα, αναρωτιεμαι τι δουλεια εχει να μπαινει στη μεση η παρεα σας. Σε αυτες τις περιπτωσεις προσεγγιζει ο ενας τον αλλο... Δε λεω σπουδαιος καταλυτης και η παρεα για να γινει αυτο αλλα δεν το υποκαθιστα.
    "When you're looking for something specific, your chances of finding it are very bad.
    Because, of all the things in the world, you're only looking for one of them.

    When you're looking for anything at all, your chances of finding it are very good.
    Because, of all the things in the world, you're bound to find some of them."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αν δεν έχεις τίποτα καλύτερο να κάνεις, περίμενε.
    Και αν κι αυτός δεν έχει τίποτα καλύτερο να κάνει, μπορεί να έρθει να σε βρει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Essie,
    η σχεση αυτη εληξε αδοξα και σε πληγωσε..ελπιζω να μην τον θελεις για εγωιστικους λογους.
    Οταν σε παιρνει τηλ.ή στο φεις (αρα εχετε αυτη την κατ ιδιαν επικοινωνια),τι σου λεει?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να εξαφανιστείς για λίγες μέρες αφού έτσι δεν πιάνει. Μην ανησυχείς, τώρα δεν κάνει τίποτα γιατί σε έχει δεδομένη. Οπότε αν σε χάσει λίγο, τότε μπορεί να γίνει κάτι πιστεύω.
    Κάντυ γιατί λες ότι είναι σε λάθος φόρουμ και την αποθαρρύνεις την κοπέλα;

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2010
    Location
    Αθηνα
    Posts
    238
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Εγώ πιστεύω ότι πρέπει να εξαφανιστείς για λίγες μέρες αφού έτσι δεν πιάνει. Μην ανησυχείς, τώρα δεν κάνει τίποτα γιατί σε έχει δεδομένη. Οπότε αν σε χάσει λίγο, τότε μπορεί να γίνει κάτι πιστεύω.
    Κάντυ γιατί λες ότι είναι σε λάθος φόρουμ και την αποθαρρύνεις την κοπέλα;
    Συγνωμη..............
    ...να βαλω τα μεταξωτα κ να φυσαει, στα εργοστασια μπροστα κ στα σκουπιδια πλαι..............

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    17
    Αφου εσυ τον θελης. δεν σου περασε καν απο το μιαλο να κανης εσυ πρωτη κινηση ? τι φοβασε? γιατι να περιμενης? οσο και αν φενεται περιεργο τα σκεφτομαστε διαφορετικα ανδρες γυνεκες αν περιμενης να δει σημαδια κτλ αστο καλιτερα κανεις δεν διαβαζει σκεπσης. προσοπικη αποψη μου ειναι ορμα και μην φοβασε τπτ,

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    essie, το πιθανότερο είναι πως φοβάται μν γυρίσεις στην παλιά σου σχέση.
    δώσε βάση κ σε αυτό που σου λέει ο ομπόρο.
    κ όπως λέει κ ο νιόνιος ( άλλαξε νικ βρε παιδί ) ρώτα τον στα ίσα.
    τί θα χάσεις δλδ?
    αφού δν έχεις κάτι.
    http://www.mazi.org.gr/

Similar Threads

  1. ΤΙ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΟ ΤΗΝ ΘΕΡΑΠΕΙΑ ΜΟΥ???
    By kely28 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 40
    Last Post: 30-05-2008, 12:46
  2. περιμένω κατάθλιψη και μου βγαίνει μανία!!!
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 66
    Last Post: 04-05-2007, 15:57
  3. Σε περιμένω
    By send_me_an_angel in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 1
    Last Post: 03-07-2006, 22:47
  4. Replies: 1
    Last Post: 19-10-2005, 09:08
  5. ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΤΙΠΟΤΑ ΠΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΑΝΕΝΑΝ
    By paramythi in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 3
    Last Post: 30-08-2005, 22:58

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •