Για να αδυνατίσουμε χρειαζόμαστε αγάπη και αυτοπεποίθηση - Page 9
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast
Results 121 to 135 of 149
  1. #121
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Μι, αν μπορείς σβήσε τα πόσα πρέπει να φτάσω. Καταρχάς δεν θέλω τόσα πολλά, και 10 κιλά να χάσω είναι καλά. Καλά αυτά όντως είναι υπερβολικά τα έχω ξαναδεί. Άλλοι λένε 500 θερμίδες κάτω, αυτό λέει 1000. Ναι, έχω κάνει εξετάσεις θυροειδή.
    Last edited by whitecandle; 14-02-2011 at 14:01.

  2. #122
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και εχεις θυροειδη?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #123
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    θα συμφωνησω με αυτο για τις εξετασεις θυρεοειδη! ΕΠισης, απο οτι εχω καταλαβει, για αρκετο καιρο τωρα λαμβανεις γυρω στις 1400 θερμιδες την ημερα, αλλα δε χανεις κιλα? Σε διατροφολογο εχεις παει? Και το προβλημα δεν ειναι τοσο σοβαρο για μπαλονακι. Τα δεκα πρωτα κιλα να χασεις ειναι το θεμα, και μετα ολα θα γινουν χωρις να τα καταλαβεις! Πες μας κατι λιγο παραπανω για τις διατροφικες σου συνηθειες, για τα φαρμακα που παιρνεις και για τα συναισθηματα που εχεις για το φαγητο
    Έλα carrie, λοιπόν εξετάσεις θυροειδή είπα έχω κάνει! Δεν έχω. Βασικά κάνω δίαιτες ανα διαστήματα με τόσες θερμίδες και ναι, δεν χάνω. Ούτε με διατροφολόγο χάνω, έχω κάνει 2 φορές από λίγο! Τη μία πήρα κιόλας! Μακάρι άμα χάσω τα 10 πρώτα κιλά να είναι εύκολα μετά! Λοιπόν μ'αρέσουν όλα τα παχυντικά. Τα φάρμακα που παίρνω αυξάνουν την όρεξη και μειώνουν το μεταβολισμό, και τα συναισθήματα που έχω για το φαγητό είναι ότι χωρίς αυτό δεν ζω, με την έννοια της απόλαυσης, θέλω να χορταίνω πάντα και να τρώω ανθυγιεινά.
    Last edited by whitecandle; 14-02-2011 at 14:02.

  4. #124
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    και εχεις θυροειδη?
    Όχι, δεν έχω, το λέω πιο κάτω, ξέχασα να στο πω.

  5. #125
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι ξερω την αισθηση οτι θες να τρως ανθυγιηνα..........κ εγω αυτο θελω. μονο τα βρωμικα εχουν γευση.....

    απλα το φαι το χεις σαν υποκαταστατο

    ολο υγιηνα και υγιηνα νεροβραστα κλπ κλπ ειναι σκετη μιζερια.....................
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #126
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αυτες οι διαιτες ποσο κρατανε και δεν χανεις? 1 εβδομαδα? Απο τη στιγμη που παιρνεις και χαπια που μειωνουν τον μεταβολισμο πρεπει να μπεις μονιμα σε μια ρουτινα σωστης διατροφης. Οχι μια εβδομαδα διαιτα, δεν εχασα κιλο, και μετα 3 μηνες τρωω ο,τι ναναι και φτου κι απο την αρχη. Θελει λιγο παραπανω υπομονη και πειθαρχια προφανως λογω των χαπιων.. Μπορεις να αρχισεις και γυμναστηριο και να κοψεις τα παχυντικα και τα γλυκα, μπορεις να τρως ενα παχυντικο την ημερα π.χ., και τα υπολοιπα μικρα γευματα. οχι υπερβολες νεροβραστα κολοκυθια και λεμονοφλουδες. Κανονικο φαγητο. Καντο για ενα μηνα. Και κιλα να μη χασεις, κανεις καλο στον οργανισμο σου και στην υγεια σου. Μπορεις να τρως εξυπνα. Να κοψεις πολυ οξινες τροφες που εμποδιζουν την απορροφηση των θρεπτικων συστατικων και ζοριζουν το στομαχι, οπως λεμονι, ντοματα, ξυδι. Να περιορισεις τα κιτρινα τυρια, και τα γλυκα (μπορεις να τρως ενα γλυκο σε καθημερινη βαση, γιατι η αισθηση της στερησης θα δουλεψει εναντιον σου στο αγχος κτλ), και μπορεις να κανεις και τπτ ορμονολογικες εξετασεις, να δεις πως ειναι οι ορμονες σου. με μια καλη διατροφη ο ανθρωπος αποτοξινωνεται αισθανεται πιο υγιης δυνατος ζωντανος και με καλυτερη διαθεση, και αυτο θα σε βοηθησει στην απωλεια κιλων!! Αλλα μην περιμενεις να δεις αποτελεσματα στη βδομαδα!

  7. #127
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    ναι ξερω την αισθηση οτι θες να τρως ανθυγιηνα..........κ εγω αυτο θελω. μονο τα βρωμικα εχουν γευση.....

    απλα το φαι το χεις σαν υποκαταστατο

    ολο υγιηνα και υγιηνα νεροβραστα κλπ κλπ ειναι σκετη μιζερια.....................
    βρε ντολ αμαν πια με αυτο το ασπρο μαυρο! υπαρχει για σενα δλδ μονο το τζανκ φουντ και τα νεροβραστα κολοκυθια! Στη μεση υπαρχουν και τα λαδερα, τα γιουβαρλακια, το παστιτσιο, τα κρεατικα, οι μπριζολιτσες, τα ψαρακια, οι μεζεδες! Πεντανοστιμοι και θρεπτικοι! Με λαδακι και απο ολα!

  8. #128
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    ναι ξερω την αισθηση οτι θες να τρως ανθυγιηνα..........κ εγω αυτο θελω. μονο τα βρωμικα εχουν γευση.....

    απλα το φαι το χεις σαν υποκαταστατο

    ολο υγιηνα και υγιηνα νεροβραστα κλπ κλπ ειναι σκετη μιζερια.....................
    Ακριβώς. Thanks που έσβησες αυτό που σου είπα.

  9. #129
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Αυτες οι διαιτες ποσο κρατανε και δεν χανεις? 1 εβδομαδα? Απο τη στιγμη που παιρνεις και χαπια που μειωνουν τον μεταβολισμο πρεπει να μπεις μονιμα σε μια ρουτινα σωστης διατροφης. Οχι μια εβδομαδα διαιτα, δεν εχασα κιλο, και μετα 3 μηνες τρωω ο,τι ναναι και φτου κι απο την αρχη. Θελει λιγο παραπανω υπομονη και πειθαρχια προφανως λογω των χαπιων.. Μπορεις να αρχισεις και γυμναστηριο και να κοψεις τα παχυντικα και τα γλυκα, μπορεις να τρως ενα παχυντικο την ημερα π.χ., και τα υπολοιπα μικρα γευματα. οχι υπερβολες νεροβραστα κολοκυθια και λεμονοφλουδες. Κανονικο φαγητο. Καντο για ενα μηνα. Και κιλα να μη χασεις, κανεις καλο στον οργανισμο σου και στην υγεια σου. Μπορεις να τρως εξυπνα. Να κοψεις πολυ οξινες τροφες που εμποδιζουν την απορροφηση των θρεπτικων συστατικων και ζοριζουν το στομαχι, οπως λεμονι, ντοματα, ξυδι. Να περιορισεις τα κιτρινα τυρια, και τα γλυκα (μπορεις να τρως ενα γλυκο σε καθημερινη βαση, γιατι η αισθηση της στερησης θα δουλεψει εναντιον σου στο αγχος κτλ), και μπορεις να κανεις και τπτ ορμονολογικες εξετασεις, να δεις πως ειναι οι ορμονες σου. με μια καλη διατροφη ο ανθρωπος αποτοξινωνεται αισθανεται πιο υγιης δυνατος ζωντανος και με καλυτερη διαθεση, και αυτο θα σε βοηθησει στην απωλεια κιλων!! Αλλα μην περιμενεις να δεις αποτελεσματα στη βδομαδα!
    Βρε συ, οκ να κάνω παραπάνω καιρό δίαιτα, αν και είχα δοκιμάσει για 2 μήνες αλλά τίποτα. Αλλά να κάνω δίαιτα και να μην αδυνατίζω μόνο και μόνο για την υγεία μου δεν θέλω.

  10. #130
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Εγω εχω να δηλωσω οτι τo φαγητο ειναι τρελη απολαυση! Το τζανκ φουντ οχι.. Οταν τρως το φαγητο στο ποδι χανεις μια απο τις απολαυσεις της ζωης.. Στην Ανατολη ειναι ολοκληρη φιλοσοφια το φαγητο, το ευλογουνε , ευχαριστουνε αυτο που τρωνε, τρωνε αργα, το χαιρονται βρε αδερφε! τρωνε μια κουπα ρυζι και ειναι σαν να εχουν φαει βασιλικο γευμα! Μπορω να το νιωσω αυτο! οχι παντα, αλλα οταν ειμαι σε καλη διαθεση μπορω!! Και ως φαγου και κοιλιοδουλη που απλιοτερα ειχε θεματα με το φαγητο, εχω παρατηρησει οτι τα ετοιματζιδικα και τα συσκευασμενα (ακομα και τα δημητριακα), ειναι οτι χειροτερο υπαρχει. Χανεις αυτη την ικανοτητα να απολαμβανεις το φαγητο...

  11. #131
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Βρε συ, οκ να κάνω παραπάνω καιρό δίαιτα, αν και είχα δοκιμάσει για 2 μήνες αλλά τίποτα. Αλλά να κάνω δίαιτα και να μην αδυνατίζω μόνο και μόνο για την υγεία μου δεν θέλω.

    Δε θες να εισαι υγιης? Και βασικα η διαιτα ειναι οτι πιο σιχαμενο εχει ανακλυψει ο ανθρωπος! Προσωπικα τις μισω! Εγω αυτο που σου λεω ειναι να ακους τον οργανισμο σου και να τρως οποτε πεινας, σωστα!!!! Και πιο ευτυχισμενη θα εισαι, και πιο υγιης, και σου δινω πολλες πιθανοτητες οτι αυτο τελικαθα δουλεψει και θα χασεις κιλα.

  12. #132
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    και ποιος σ πε οτι το πτρως στο ποδι? εχω κανει εγω βουλιμικα με junk food σπιτι μου.........ωρες ατελειωτες!

    η μακρινη διατροφη με αυστηρα ΟΧΙ JUNK Οδηγει μια μερα σε ΜΟΝΟ JUNK .

    δεν ετρωγα ποτε τπτ απ ολα αυτα, περυσι που η βουλιμια μ ηταν στο ζενιθ, ειχα επιθυμια να φαω πραγματα που δεν ηθελα ποτε μου! δεν τα τρωγα ουτε οταν ΔΕΝ εκανα καν διαιτα! πχ μπισκοτα.....δεν μαρεσανε!!!! κ ξαφνικα ηθελα μΟΝΟ μπισκοτα ολη μερα! κρατιομουν να μην φαω και εκλαιγα απο ενα συναισθημα καταπιεσης
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #133
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Δε μιλησε κανεις για αυστηροτητα! Πες μου που μιλησα για αυστηροτητα οταν μιλαω για παστιτσια γιουβαρλακια και γλυκο καθε μερα?

  14. #134
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πωπω μι. Κρίμα. Είχες κιλά πέρυσι ε; Αλλιώς δεν δικαιολογείται τόση ταλαιπωρία. Εγώ πάντως είμαι ενάντια σε αυτή τη φιλοσοφία του να τρως αργά, απολαμβάνω πιο πολύ όταν τρώω γρήγορα. Χαχα

  15. #135
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αλλος ενας λογος που δε χανεις κιλα!

Page 9 of 10 FirstFirst ... 78910 LastLast

Similar Threads

  1. αγαπη
    By tomasliak in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 16-05-2009, 23:57
  2. Αγάπη
    By Arsi in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 91
    Last Post: 30-04-2009, 19:41
  3. \'Ερωτας ή αγάπη ?
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 05-05-2008, 01:01
  4. Αγάπη μου....
    By heaven in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 13-10-2006, 01:44
  5. Αγάπη
    By anasia in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 0
    Last Post: 17-02-2006, 20:29

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •