Πιστεύετε ότι οι φίλοι κρίνουν από την εμφάνιση; - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast
Results 91 to 105 of 115
  1. #91
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    ....................
    Last edited by whitecandle; 15-02-2011 at 12:50.

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Me, το ότι δεν το δέχεσαι μπορεί να σημαίνει οτιδήποτε, από το να του βάλεις μία κατσάδα μέχρι να μην του ξαναμιλήσεις ποτέ ή να του κάνεις κακό. Εγώ πάντως δεν το δέχομαι αλλά αρκούμαι στο πρώτο. Δεν νομίζω ότι υπάρχει χοντρόπετσος άνθρωπος. Όλους τους πειράζει κάτι που θα ακούσουν και πληγώνονται με μια τέτοια συμπεριφορά. Γι'αυτό πιστεύω δεν είναι δικαίωμα του καθενός, είναι χοντρό ατόπημα.
    κι ομως υπαρχουν χοντροπετσοι. υπαρχουν ατομα που θεωρουν την παχυσαρκια πχ τελειο χαρακτηριστικο τους. ποσσους εχουμε δει στην τηλεοραση να αυτοσατιριζονται σε ταινιες η εκπομπες για το βαρος τους. ποσες στην αμερικη υπερβαρες να συμμετεχουν σε καλλιστεια και να λενε πως ετσι ακριβως θελουν να ειναι! αυτο ειναι υπερβολικη αυτοεκτιμηση, αλλα δεν παει να πει πως ειναι και υγιες αντιδραση.....ειναι η υπερβολη του. αλλα ναι ξερω κ γω ατομα στην καθημερινη τους ζωη που δεν τους νοιαζει ο,τι κ αν τους πουν επειδη τα χουν πιστευουν καλα με τον εαυτο τους.
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #93
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Υπάρχουν τέτοια άτομα; Που λένε ότι είναι έτσι ακριβώς όπως θέλουν να είναι και το λένε δημόσια; Μπράβο ρε! Τις θαυμάζω για τον ηρωισμό τους! Όσο για την αυτοσάτιρα ποτέ δεν την συμπάθησα ακόμα και στους άλλους! Πιστεύω πρέπει να αγαπάμε τον εαυτό μας και όχι να τον κοροιδεύουμε.

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    συμφωνω.........ομως ναι υπαρχουνε.

    θυμασαι εκεινη την χοντρουλα που ελεγε τον καιρο μαζι με την πετρουλα? φοραγε κατακολιτοξεκωλοκοντα φορεματακια σαν να προκαλουσε διπλα στην αδυνατη να γελαει με τονε αυτο της κ μαζι ολος ο κοσμος. αλλιως θα βαζανε μια ιδια. εκεινη δεχτικε να το κανει. μπαμπα μαμα δεν εχουνε??????!

    επισης κατι ντοκιμαντερ που βλεπω στο νοβα συγκεκριμενα σμρ εβλεπα πρωι πριν παω για δουλεια κοπελες για xxxxl modeling στην αμερικη που λεγανε πως θεωρουνται sex symbol και πως ειναι αυτο που θελουνε. ασχετα αν οι γιατροι τους λενε πως αν συνεχιζουν ετσι η καρδια θα σταματησει απ το παχος και δεν θα αιματωνεται σωστα.

    και μια κοπελα 25 χρονων ειναι στο γκινες ως η πιο υπερβαρη γυναικα του κοσμου. τρωει μονιμως να διατηρει τα κιλα της και να τα αυξανει, φυσικα δεν περπαταει παρα μονο με μινι σκουτερ οχι μονο επειδη δεν μπορει, αλλα κ επειδη δεν θελει να χανει ουτε 1 θερμιδα. εχει αντρα και παιδι κ σελιδα στο νετ απ οπου λαμβανει καθημερινως ερωτικα γραμματα απο θαυμαστες της! η κοπελα ειναι πανω απο 380 κιλα και οι γιατροι της δινουν 3-4 χρονια ζωης! εκεινη ομως εχει στοχο να παρει κ αλλα κιλα......
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #95
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Πωπω κρίμα για τη γυναίκα που θα πεθάνει, πάντως είναι ευχάριστο το ότι τη θέλουνε! Αυτά να τα βλέπουνε μερικοί μερικοί. Όσο για τη χοντρούλα που έλεγε τις ειδήσεις, εγώ είχα καταλάβει ότι το έκανε για να τραβήξει κόσμο -όχι μόνο τις αδύνατες αλλά και τις χοντρούλες- και για τα xxxxl καλά κάνουνε και το υποστηρίζουνε, αλλά άμα πρέπει να αδυνατίσουνε για την υγεία τους καλό είναι να το κάνουνε. Αλλά δεν είναι και εύκολο αλλιώς δεν θα υπήρχανε χοντρούλες.

  6. #96
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μωρε ναι καλα κανουνε και υποστηριζουνε, αλλα αμα γινεται με τροπο εξεφτιλιστικο προς τα εσενα δεν ειναι υποστηριξη αυτο! εμεις ας πουμε κ οσοι ρωτουσα την εβλεπαν και γελαγανε! πρεπει να καταλαβαινεις πως ειναι το σωμα σου και να ντυνεσαι αναλογα γιατι τοτε προκαλεις να σε κοριδεψουνε. ας στηριζουμε τα πιστευω μας και το δικαιωμα μας στην ζωη μας, χωρις να το γελοιοποιουμε κ κυριως με αξιοπρεπεια απεναντι στον εαυτο μας
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #97
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ναι έχεις δίκιο me. Δεν είπα ότι την υποστηρίζουνε αυτή, αλλά ότι υποστηρίζουνε αυτές με τα xxxxl την εμφάνισή τους.

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    άλλο χοντρούλης με κάποια κιλά παραπάνω, κι άλλο 380 κιλά και να μην μπορεί να περπατήσει.

  9. #99
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    πάντως νομίζω ότι ισχύει κι αυτό που γράφει η μπρόκεν ντολλ (το έγραψε και η κάρρι πιο πριν) μια ωραία γυναίκα μπορεί να την αποφέυγουν κάποιες γυναίκες, ενώ από την άλλη οι άντρες να σκίζονται να την κάνουν παρέα. πως να το κάνουμε στο αντίθετο φύλο πάντα υπάρχει μια έλξη ακόμα κι αν δεν εξελιχθεί σε ερωτικό.

  10. #100
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα ειναι λιγο εως πολυ πεζη τετοια προκαταληψη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #101
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    Χμμ δε νομιζω πως ειναι θεμα προκαταληψης. Απλα αρκετοι αντρες ειναι πιο διαθεσιμοι να εχουν στο περιβαλλον τους μια κοπελα ελκυστικη απ'οτι μια που δε θα εβλεπαν ερωτικα. Αν μια κοπελα επισης ειναι ταυτοχρονα πολυ ομορφη και πολυ διαχυτικη εκει φαινεται πιο εντονα ολο αυτο που συζητατε.

  12. #102
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Εμένα όλα αυτά που μου λέτε μου φαίνονται ρηχά, χωρίς νόημα, (γιατί να πάει κάποιος να κάνει φιλία με κάποια ωραία αν δεν πρόκειται να τα φτιάξουν ποτέ) και κακομοιρίστικα εκτός από παράλογα και απίστευτα. Και γεμάτα κακία πάνω απ' όλα.

  13. #103
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Posts
    374
    white κρινεις καθε ποστ που κανει καποιος ακομα κι αν δεν ειναι η προσωπικη του αποψη. Εγω ειπα αυτο που βλεπω γυρω να συμβαινει. Το αν θα τα φτιαξουν ποτε ή οχι ειναι αλλο ζητημα, καποιοι αντρες το εχουν στο μυαλο τους ακομα και σαν ενδεχομενο. Ή καμια φορα νιωθουν να μετρανε πιο πολυ σε φιλους τους οταν εχουν ωραιες παρουσιες γυρω. Η ομορφια ειναι υποκειμενικη παντα ομως.

    Αν θες την προσωπικη μου αποψη, εγω πιστευω οτι δεν ειναι τοσο θεμα ομορφιας αλλα θεμα διαχυτικοτητας. Αυτο το καθαρα φιλικο που εχεις στο μυαλο σου, ενας αντρας δεν πιστευω οτι το εχει ετσι ακριβως παντα, ειναι αναλογως. Απο τη στιγμη που σου ειπε αυτα που σου ειπε ο συγκεκριμενος, ειναι στο χερι σου αν θελεις ειτε να τον κανεις περα, ειτε οχι. Δε βλεπω ποσο φιλος σου ειναι ομως, γιατι αν εισαι πραγματικος φιλος δε σκεφτεσαι ετσι.

  14. #104
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Ροκ, δεν σχολίασα εσένα, αλλά αυτό που γράφεις, δηλαδή αυτούς τους κάποιους που είναι έτσι. Δεν είπα ότι έχω καθαρά στο μυαλό μου φιλικά, αλλά άμα δεν αρέσει πχ ο ένας στον άλλο ή κάτι άλλο ναι έχω καθαρά φιλικά.

  15. #105
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    δεν είναι προκατάληψη αυτό, αλλά ένστικτο. τι να κάνουμε ρε παιδια? αν ένας άντρας δει μια όμορφη γυναίκα θα θέλει να τη γνωρίσει. αυτό δεν σημαίνει ότι θα γίνουν και φίλοι και ότι αυτή είναι και αξιόλογο άτομο απαραίτητα. ούτε σημαίνει πως δεν θα κάνουν παρέα και με κάποια λιγότερο όμορφη. απλά νομίζω πως ενστικτωδώς τους τραβάει η πιο εμφανίσημη.

    τώρα εσύ βγάλτους όλους κακούς και ρηχούς. who cares?

Page 7 of 8 FirstFirst ... 5678 LastLast

Similar Threads

  1. εξωτερικη εμφανιση και ψυχολογικα..
    By melene in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 31
    Last Post: 14-01-2010, 16:21
  2. σας λυπει ποτε η παλιοτερη εμφανιση σασ?
    By Adzik in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 25
    Last Post: 17-12-2009, 11:05
  3. Φίλοι φίλοι...καρδιοφίλοι...
    By Dexter in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 06-03-2009, 15:38
  4. Φίλοι
    By someone in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 03-04-2008, 23:20
  5. ΑΓΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΜΦΑΝΙΣΗ
    By tolis1976 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 51
    Last Post: 13-02-2007, 14:18

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •