Aντιερωτικη η οχι ;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 22
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119

    Aντιερωτικη η οχι ;

    Εχοντας ηδη εναν αποτυχημενο γαμο στο ενεργητικο μου,αποφασισα να "δοκιμασω" την τυχη μου" μεσα σε μια νεα σχεση.Ενα απο τα βασικα προβληματα στο γαμο μου ηταν η σεξουαλικη επαφη και ακομη και στη νεα μου σχεση εντοπιζω το ιδιο προβλημα.Στο σημειο αυτο να πω οτι ειμαι μια εμφανισημη γυναικα αλλα σε καμια περιπτωση δεν αποπνεω μια αισθητη "ελαφροτητας".αντιθετα ειμαι πολυ μακρια απο τον τυπο της γυναικας που συνηθιζει να προκαλει ανοιχτα τους ανδρες και να εκφραζει τον ερωτισμο της με διαχυτικο τροπο.Μ αρεσει η ποιοτητα ακομη και στη σεξουαλικη επαφη.Ωστοσω εχω διαπιστωσει οτι ενας τυπος γυναικας σαν κι εμενα θεωρειται "ψυχρος" και απομακρος,πιθανοτατα αντιερωτικος .πως αλλιως μπορω να εξηγησω οτι και στις δυο αυτες σχεσεις μου οι συντροφοι μου δεν επιθυμουσαν τη σεξουαλικη συνευρεση εστω κι αν ειχαμε να συναντηθουμε αρκετο καιρο;Καποιος γνωστος μου, μου ειπε καποτε οτι χωρις να το θελω "ευνουχιζω" τους ανδρες.εγω ομως δεν μπορω να καταλαβω το γιατι....
    Καποια ιδεα;;;;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    athina
    Posts
    3,863
    Να σε ρωτησω κοπελια..με αλλον αντρα εκτοσ απο αυτουσ τουσ 2 εχεισ κανει ερωτα? γιατι μπορει να επεσεσ απλωσ σε 2 αντρεσ που δεν ''το εχουν''..δεν μπορουν να σε νιωσουν..δεν ξερουν να αγγιξουν μια γυναικα...

    γιατι ωσ γυναικα θα σου πω..πωσ ειτε εισαι ''κρυα'' σαν την Τατιανα... ειτε ''καυτη'' σαν την Κιμ Καρντασιαν.. αν ξερει ενασ αντρασ να σε ''ξεκουμπωσει'' μπορεισ να γινεις πυρκαγια!!!

    προσφατα πηγα σε σεξολογο γιατι ειμαι στην πρωτη περιπτωση που αναφερεισ αυτον τον καιρο.. και η πρωτη ερωτιση που μου εκανε ηταν '' εχεισ φαντασιωσεισ? αυνανιζεσαι?'' αν λοιπον και στισ δυο ερωτησεισ απαντασ ναι τοτε ειναι ψυχολογικο το θεμα.. η πολυ απλα δεν σε εχει ξεκουμπωσει ο αντρασ που ειχεσ-εχεισ διπλα σου..

    εσυ νιωθεισ θερμη?πωσ μπορεισ να γινεις φωτια?

    παρε τηλ εδω ειναι δωρεαν κατι παραπανω θα σου πουν..
    Συμβουλευτική Γραμμή Σεξουαλικής Υγείας




    210 7 79 79 79


    από Δευτέρα ως Παρασκευή 10.00 με 14.00 και 16.00 με 20.00

    (χρέωση αστικής κλήσης)
    ...Η μονη μας υποχρεωση..... ειναι να σωσουμε τα ονειρα μας...


    ..ελπιδα ειναι η αισθηση που εχεισ οτι αυτο που νιωθεισ να σε βαραινει τωρα,δεν θα κρατησει για παντα....

    ..Μονο στα ηρεμα νερα καθρεφτιζεται κατι χωρις ν αλλαζει μορφη.
    Μονο σ ενα ηρεμο μυαλο υπαρχει η καθαρη αντιληψη του κοσμου...

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μην ανησυχεις τοσο, αυτο ειναι κατι που θα πρεπε να κατσουν να το αναρωτηθουν οι περισσοτερες εδω, αν οχι ΟΛΕΣ. βλεπωντας τα χαλια της κοινωνιας και την καταντια εδω μεσα, καταλαβαινουμε οτι πλεον οι γυναικες εχετε ευνουχισει οντως τους αντρες, ψυχολογικα τουλαχιστον! αφου μια μπορεσε να το καταλαβει και προσπαθει να το διορθωσει, πιστευω οτι βρισκομαστε σε καλο δρομο κι εχουμε ελπιδα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    :D :D :D :D γελαω με τα του Κενου σορρυ!

    Θα συμφωνησω ΠΛΗΡΩΣ με την Adzik

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    παιρνεις μερος στο σεξουαλικο παιχνιδι η περιμενεις τα παντα απο τον αντρα;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    χμ, τι ορίζεις ως "ποιότητα" στο σεξ?
    Και γιατί θεωρείς πως η ελαφράδα δε συμβαδίζει με την ποιότητα? Θεωρείς δηλαδή πώς για να κάνεις σεξ πρέπει να έχεις διασφαλίσει κάποια κριτήρια, να έχεις κάποια δεδομένα που να ισχύουν αλλιώς δεν λειτουργείς και αν ναι, ποια είναι αυτά? Αν θες φυσικά να απαντήσεις.
    Να σου πω την αλήθεια εμένα με ξενίζει η σοβαροφάνεια στα του σεξ, θέλω περισσότερο παιχνίδι και να βγω από καλούπια, κάπως έτσι το βλέπω. Βέβαια δεν ισχυρίζομαι πως με έναν συγκεκριμένο τρόπο θα έπρεπε να λειτουργεί όλο το ανθρώπινο είδος, όμως κάτι μου έβγαλε το ποστ σου, μήπως το παραβλέπεις ηθικά και χάνει το γούστο του? Σκέψη μου, αν θες την επεξεργάζεσαι.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Τι κανεις βρε στο κρεβατι?Εισαι αυστηρη και σφιγμενη?
    Εκτος κρεβατιου πλησιαζεις τον συντροφο σου?Να τον παρεις αγκαλιτσα να χουχουλιασεις στην αγκαλιτσα του?
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    Δεν νομιζω να εισαι αντιερωτικη, απλα δεν βρηκες αυτον που σου κανει "κλικ".Εξ αλλου εισαι εκλεκτικη, σου αρεσει η ποιοτητα και αυτο σε κανει πιο επιλεκτικη.Ολοι δεν μπορουμε να ειμαστε το ιδιο ανοιχτοι στις σχεσεις, αλλα πιστευω ακραδαντα οτι στη ζωη υπαρχει το αλλο μας μισο.Το θεμα ειναι να το συναντησουμε στον σωστο χρονο.Ισως και ο αποτυχημενος γαμος σε κανει ακομη πιο συγρατημενη.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    :D :D :D :D γελαω με τα του Κενου σορρυ!

    Θα συμφωνησω ΠΛΗΡΩΣ με την Adzik
    εαν σου φαινονται γελοια τα οσα γραφω, μπορεις να με αγνοεις απλα και να σταματησεις να με κυνηγας (και να ειρωνευεσαι ακομα κι αν συμφωνεις μαζι μου) σε ολα τα τοπιξ του φορουμ! μου ειπες οτι σου θυμιζω πρωην σου και ισως με βλεπεις εχθρικα γιατι σε πληγωσαν, ομως ειλικρινα δε χρειαζεται να γαμαμε το φορουμ με ανουσιες απαντησεις, τι σου φταιει ο καθε καημενος εδω μεσα που ψαχνει λυση στο προβλημα του ? επισης εγω δε σε γνωριζω προσωπικα για να σου φερομαι μονιμως με παρομοιο τροπο μειονεκτικα ή στη καλυτερη να σε βριζω. ισως το κανα μια οταν μου ειπες μαλακια, δε θυμαμαι, ομως η υπομονη εχει και τα ορια της κι εχω κι αλλες δουλειες να κανω.

    τεσπα εγω σαν αντρας βλεπωντας αυτο που εγραψε:
    Quote Originally Posted by equilibrium View Post
    αντιθετα ειμαι πολυ μακρια απο τον τυπο της γυναικας που συνηθιζει να προκαλει ανοιχτα τους ανδρες και να εκφραζει τον ερωτισμο της με διαχυτικο τροπο.
    καταλαβαινω πως ακομα κι αν θελει και προσπαθησει καποιος να την "ξεκουμπωσει" οπως λετε, δε θα μπορεσει γιατι μπορει να μη του κανει κουκου μ'αυτη τη συμπεριφορα. αμα ξεκινας να κανεις σεξ και αρχιζεις τα μου-μη, ή φαινεται οτι δεν εχεις ορεξη καθολου με αποτελεσμα να μην το ξεκινησεις κι εσυ στη τελικη, ε τοτε ναι ευκολα χαρακτηριζεσαι ψυχρη, και με 102 αν πας. προσπαθησε λοιπον να ξεκουμπωθεις και λιγο μονη σου, βρες καποιον που σου αρεσει πολυ και σου βγαζει το να θελεις να του κανεις πραγματα... ε και απλα καντου τα!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    εαν σου φαινονται γελοια τα οσα γραφω, μπορεις να με αγνοεις απλα και να σταματησεις να με κυνηγας (και να ειρωνευεσαι ακομα κι αν συμφωνεις μαζι μου) σε ολα τα τοπιξ του φορουμ!
    Σιγα παιδι μου που σε κυνηγαμε!! Μου θυμισες εμενα βασικα οπως και καποια αλλα ατομα εδω μεσα οι φασεις που παιρνανε μου θυμιζουν δικες μου στο παρελθον, και εκει παω και απανταω. Σε λιγο θα μας πεις οτι σε ερωτευτηκαμε κιολας

    Quote Originally Posted by KENO View Post
    τι σου φταιει ο καθε καημενος εδω μεσα που ψαχνει λυση στο προβλημα του ?
    Εμενα τι μου φταιει? Και δε θα ελεγα ποτε εδω καποιον καημενο. Εσενα τι σου φταιει να λεει ο αλλος το προβλημα του και να πεταγεσαι εσυ να λες για την καταντια της κοινωνιας και να την λες στη θεματοθετρια για τις γυναικες. Και γιατι τους λες καημενους. Και συνεχιζεις να την λες στην θεματοθετρια οτι αυτη φτιαει και ειναι κουμπωμενη? ΠΟυ το ξερεις εσυ? Μπορει απλα να πεσανε 2 μαλακες αντρες στο δρομο της

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Σιγα παιδι μου που σε κυνηγαμε!! Μου θυμισες εμενα βασικα οπως και καποια αλλα ατομα εδω μεσα οι φασεις που παιρνανε μου θυμιζουν δικες μου στο παρελθον, και εκει παω και απανταω. Σε λιγο θα μας πεις οτι σε ερωτευτηκαμε κιολας
    εαν σου θυμιζα οντως τον εαυτο σου θα με καταλαβαινες καλυτερα και θα ειχες αλλη συμπεριφορα. εσυ εχεις οργιασει τοσο πολυ, που μου λεγες οτι ψαχνω και κοπελα απο δω μεσα λες και τη πεφτω σε ολες σαν να ειμαι λιγουρη!


    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Εμενα τι μου φταιει? Και δε θα ελεγα ποτε εδω καποιον καημενο. Εσενα τι σου φταιει να λεει ο αλλος το προβλημα του και να πεταγεσαι εσυ να λες για την καταντια της κοινωνιας και να την λες στη θεματοθετρια για τις γυναικες. Και γιατι τους λες καημενους. Και συνεχιζεις να την λες στην θεματοθετρια οτι αυτη φτιαει και ειναι κουμπωμενη? ΠΟυ το ξερεις εσυ? Μπορει απλα να πεσανε 2 μαλακες αντρες στο δρομο της
    εσυ το παιρνεις οτι μπαινω και ποσταρω ειρωνικα για να τη πω σε ολους, ξεχνωντας οτι εγω εχω προβλημα με τη κοινωνια και νιωθω να μου φταινε ολοι. οποτε τι περιμενεις να ποσταρω ? ισως φαινεται οτι γραφω επιθετικα, ομως εγω απλα τη γνωμη μου λεω παντα. στο συγκεκριμενο θεμα παντως να βοηθησω προσπαθησα, συμφωνα με οσα εγραψε η ιδια. δεν εγραψε πουθενα κατι για τους αντρες αυτους, πως τη προσεγγιζαν, πως προχωρουσαν κλπ, οποτε πως να ξερω περισσοτερα και να σχηματισω μια απλη γνωμη (να κρινω σιγουρα δε μπορω) ?

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Τελικα μου φαινεται απαντας αλλα ανταλλων σε αυτα που γραφω για να με κανεις να σου απανταω και να διορθωνω τις παρερμηνειες, δε μπορω να το εξηγησω διαφορετικα αυτο το φαινομενο! Κι αφου αυτο γινεται μονιμα κερδισες, σταματαω να ασχολουμαι!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119
    το αντιθετο πολλες φορες πλησιαζω το συντροφο μου αλλα δεν υπαρχει ανταποκριση ουτε και ειμαι "σφιγμενη" απλως νομιζω πως οι ανδρες επιθυμουν μια "γυναικα" και δεν τους εμπνεει και τοσο ερωτικα ενα "κοριτσι".απο την αλλη δεν μπορω να γινω κατι αλλο μονο και μονο για να ειμαι επιθυμητη απο εναν ανδρα.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Posts
    2,077
    Quote Originally Posted by equilibrium View Post
    το αντιθετο πολλες φορες πλησιαζω το συντροφο μου αλλα δεν υπαρχει ανταποκριση ουτε και ειμαι "σφιγμενη" απλως νομιζω πως οι ανδρες επιθυμουν μια "γυναικα" και δεν τους εμπνεει και τοσο ερωτικα ενα "κοριτσι".απο την αλλη δεν μπορω να γινω κατι αλλο μονο και μονο για να ειμαι επιθυμητη απο εναν ανδρα.
    :) τοτε γλυκεια μου,δαγκωτο, ψαξε γι αλλου,γιατι επεσες σε αλλης συνομοταξιας ερωτικους συντροφους!!!
    Τι?πως το πες?επειδη εισαι κοριτσι δεν εισαι επιθυμητη?εγω παλι ξερω οτι τα γουστα ειναι υποκειμενικη υποθεση!!
    Αριστα κανεις που δεν γινεσαι αυτο που επιθυμουν οι αλλοι!!
    :cool:Προσπαθω να κρατω την ψυχη μου καθαρη..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Όταν μας συμβεί μια φορά κάτι, μπορεί να είναι και θέμα τύχης. Όταν όμως είναι περισσότερες οι περιπτώσεις, τότε θα πρέπει ίσως να προβληματιστούμε και να αναρωτηθούμε, μήπως τρέχει κάτι με μας.
    Δεν θα έβγαζα τόσο εύκολα το συμπέρασμα ότι φταίνει οι άντρες και όχι η equilibrium, όταν μάλιστα δεν την ξέρω καθόλου.
    Δε λέω ότι συμβαίνει αυτό, δεν το ξέρω, αλλά δεν μπορώ να το αποκλείσω έτσι εύκολα και να της πω ότι η ίδια δεν έχει καμία ευθύνη.
    Στέκομαι πιο πολύ σ' αυτό που λέει η ίδια, ότι αισθάνεται αντιερωτική. Αν αισθανόμαστε έτσι, είναι σίγουρο ότι δεν μπορούμε να εμπνεύσουμε το αντίθετο.
    Επίσης στέκομαι στην "ποιότητα" της σεξουαλικής επαφής, όπως το διατυπώνεις equilibrium. Κάτι αποστειρωμένο μου βγάζει που δεν κολλάει με το σεξ. Βέβαια, μπορεί να εννοείς κάτι άλλο, το οποίο δεν έχω καταλάβει.

    Όσο για το κατά πόσο είμαστε εμείς υπεύθυνες για τον ευνουχισμό των αντρών, ναι, είμαστε εφόσον είμαστε οι μάνες τους.
    Από κει και πέρα, αν ένας άντρας νιώθει ευνουχισμένος από τη σύντροφό του, τότε μάλλον είναι δικό του θέμα.
    Ίσως θα έπρεπε να ψάξει για μια γυναίκα που να μην αισθάνεται ότι τον απειλεί.
    Ίσως πάλι, θα πρέπει επιτέλους να εντοπίσει και να βελτιώσει τις ανεπάρκειές του.
    Προσωπικά, δεν μπορώ να παριστάνω τη χαζή για να αισθάνεται ο άντρας μου αρτιμελής!

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •