χρονια πολλα - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 41
  1. #16
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    παιδια εχετε καταντησει κουραση εδω μεσα. κι επειδη πλεον το θεμα δε με αφορα και τοσο, θα απαντησω αλλη μια σε ολους και δε χρειαζεται να το συνεχισουμε (γενικοτερα αυτο οχι μονο σ'αυτο το τοπικ).

    Quote Originally Posted by ανεμος View Post
    παρων δηλωνω αθεραπευτα ερωτευμενος με τις γυναικες που ειναι το πιο ομορφο πλασμα στη γη..............................................
    εσυ δηλωνε οτι θελεις, για ρωτα και τις γυναικες ομως ειναι ερωτευμενες με σενα ?

    Quote Originally Posted by ΒΙΒΗ View Post
    pws fainetai o antras o tzentleman..................
    εχεις μολις 3 ποστς, κρινεις μονο μια απαντηση που εδωσα, σε ενα τοπικ το οποιο δε θα πρεπε να υπαρχει καταρχας απο σεβασμο προς οσους παραμενουν μονοι. οκ ρε ΒΙΒΗ οτι πεις.

    Quote Originally Posted by mary.a View Post
    Οσο γι αυτα που εγραψε ο Κενο ειναι καλο οταν εκφραζεισ την γνωμη σου να υπαρχει και ενα μετρο ε οχι και καλο ψοφο τι φταιμε και εμεισ ....
    πιστεψε με εβαλα μετρο, δεν εγραψα ακριβως οτι σκεφτομαι. και μου φταιει ολος ο κοσμος, το εχω ξαναπει και στο παρελθον.

    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Ξεπερασμένα για σένα που δεν το ζεις.Απ'τη μοναξιά προτιμώ χίλιες φορές να τρέχω για τις κάβλες της καθεμιας.Anyway,μια απ'τις χειρότερες μέρες των μόνων,ευτυχώς είναι μόνο μια και περνάει γρήγορα.
    εχωντας κανει καμποσες σχεσεις, και φτανωντας μεχρι και τη συγκατοικηση για λιγο περσυ, δεν ασχολουμαι αλλο με το θεμα απλα, γιατι δε νιωθω οτι κερδιζω κατι, και πλεον δεν υπαρχουν συναισθηματα. ψυχολογικα το ολο κυνηγητο κουραζει αφανταστα! κι ακομα περισσοτερο οταν χωριζεις! το παιχνιδι που ακολουθουν οι γυναικες εδω, μου φαινεται τοσο ιδιο που το βαρεθηκα. παιζεις μια δυο τρεις, ε ποσο πια ? και δε πιστευω οτι αξιζουν τοσο. αν εσυ τωρα γουσταρεις να συνεχισεις με την ιδια τακτικη, ενω βλεπεις πως παραμενεις μονος, δικο σου θεμα. εξαλλου για μενα ισχυει το οταν δυο εγκεφαλοι προκειται να ηλεκτριστουν, θα ηλεκτριστουν και τα υπολοιπα ειναι κουραφεξαλα!

    Quote Originally Posted by whitecandle View Post
    Κενό το παράχ...ες. Υπάρχουν και γυναίκες που δεν θέλουν μόνο τις κάυλες τους, εγώ ξέρω τα αγόρια είναι έτσι για σε παρακαλώ πως μιλάς έτσι.... Αν και το πρόβλημα είναι ότι τα σκέφτεσαι, και όχι ότι τα λες.
    συγνωμη δυσκολευομαι να τις ξεχωρισω, ειδικα με τη συμπεριφορα τους ολες ιδιες μου φαινονται! και μαλλον δε καταλαβες ποιο ειναι το προβλημα, εδω μεσα φυσικα και δε μπορω να λεω οτι θελω ακριβως, γιατι δεν ειναι δικο μου το φορουμ, υπαρχουν κανονες και λογοκρισια. αν εσυ γραφεις εδω ολες σου τις σκεψεις, ειναι καθαρα δικη σου επιλογη.

  2. #17
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Κενό, διακρίνω έναν μισογυνισμό που τον έχουν πολλοί, μη νομίζεις ότι ξεχωρίζεις δηλαδή. Στην κωλοκοινωνία που ζούμε. Αν ήσουν γυναίκα τι θα έκανες; Λοιπόν και γι'αυτά που λες, άλλο λέω εγώ και άλλο εσύ. Δεν σου είπα εγώ να πεις τις σκέψεις σου, απλά ότι δεν είναι σωστές, κανονικά δεν θα έπρεπε να τις έχεις, και εννοώ αυτό το μισογυνισμό. Βέβαια δικιά σου είναι η ζωή, δικό σου το μυαλό, αλλά μην περιμένεις και την αποδοχή από τους άλλους όταν σκέφτεσαι τέτοια.

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μη με αναγκασεις να ανοιξω κουβεντα παλι για το ιδιο θεμα, ενω σου εχω ξαναπαντησει εσενα προσωπικα στο παρελθον. δεν εχω προβλημα μονο με τις γυναικες, βρισκω και τους αντρες υπερβολικα ΜΑΛΑΚΕΣ, απλα επειδη δεν ειμαι gay να με ελκυουν για να κατσω να ασχοληθω μαζι τους, ισως φαινεται οτι βγαζω περισσοτερο μισος προς τις γυναικες... που και παλι δεν ειναι για ΟΛΕΣ. οσες μου ταιριαζουν και με καταλαβαινουν τοτε ναι προσπαθω να φερθω καλα και εννοειται δεν τις μισω. το αν ξεχωριζω ή οχι δε μπορω να το κρινω εγω, και δε με αφορα καν! το ιδιο δε με αφορα αν θα γινω αποδεκτος (βασικα αυτο ειναι το τελευταιο που με νοιαζει πλεον). δεν υπαρχει κατι αλλο να πω, κι εχω δουλεια, την κανω.

  4. #19
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    καλησπερα και χρονια πολλα!αν και εγω θελω κα αυριο γιατι εχω γενεθλια!
    κενο τι λες παιδι μου!αυτο το ειναι ξεπερασμενα πραγματα αυτα μου θυμισε κατι γιαγιαδες που κανουν κυργηγμα!αλλα και παλι απο ποτε ειναι ξεπερασμενη η αγαπη?τεσπα αυτα ειναι γνωμες και ασχημα βιωματα του καθενος τ να μην περναει καλα και να εκφραζεται ετσι!καλη συνεχεια παιδια...!

  5. #20
    Banned
    Join Date
    Apr 2009
    Location
    Fairy land
    Posts
    1,041
    η φωτο [που ανεβασατε τα σπαει!καλο!

  6. #21
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by sunset View Post
    κενο τι λες παιδι μου!αυτο το ειναι ξεπερασμενα πραγματα αυτα μου θυμισε κατι γιαγιαδες που κανουν κυργηγμα!αλλα και παλι απο ποτε ειναι ξεπερασμενη η αγαπη?τεσπα αυτα ειναι γνωμες και ασχημα βιωματα του καθενος τ να μην περναει καλα και να εκφραζεται ετσι!καλη συνεχεια παιδια...!
    θα το γραψω οσο πιο αναλυτικα γινεται για να μη με πριζετε. κοιταξε να δεις πως εχουν τα πραματα, εγω πλεον ειμαι ανιωθος δεν εχω αισθηματα, τουλαχιστον θετικα. κυκλοφοραω εξω, ζητημα αν ξεχωρισω δυο κοπελες απο ολοκληρο σουπερ μαρκετ πχ, καθαρα εμφανισιακα μιλαμε τωρα, πνευματικα δε παιζει να ταιριαξουμε. σε μπαρακια και κλαμπακια κι αλλου ειδους συνευρεσεις δε συχναζω γιατι ειμαι μονος αλλα κι επειδη δε νιωθω πως διασκεδαζω ετσι, οποτε δε προχωραει το πραμα και πολυ. το θεμα αγαπη σου φαινεται ευκολο, για μενα ομως ΔΕΝ ειναι γιατι ειμαι λιγακι απολυτος κι οταν αγαπαω το παω μεχρι τερμα. βλεπωντας τωρα και την αγαμια που υπαρχει γυρω μου, κι εδω στο φορουμ καμποσα θεματα που δεν ειχαν ορισμενοι ποτε τους οχι μονο σχεση, αλλα απλα γυναικα για σεξ, καταλαβαινουμε ποσο ασχημα ειναι τα πραγματα. οποτε καταληγουμε στο "γκομενες εν αχρηστια" για τη ζωη ενος αντρα γενικα. τουλαχιστον για μενα στη παρουσα φαση οσο κι αν θα θελα να βρω καποια να κανω σχεση (και το τονιζω σχεση, οχι μονο σεξ και να παιξω), δεν υπαρχει καποια να μου ταιριαζει και με κατανοηση, αλλα εστω και να θελει! οποτε σχεσεις, ερωτες και λοιπες μαλακιες τρωνε ακυρο απ'τη ζωη μας, κι ασε τους μαλακες να χαιρονται.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    κεντρο
    Posts
    743
    φιλαρακι καλο,εγω ξερω τουλαχιστον μια που δηλωνει ερωτευμενη,τωρα τι να κανω να πιστεψω εσενα η εκεινη?Χωρις να θελω να σε στεναχωρησω θα πιστεψω εκεινη μαλλον....

  8. #23
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    πιστεψε την φιλε μου, ομως επανω εγραψες για ολες τις γυναικες γενικα. δε ξερω αν βρισκεις διαφορα και πως σου φαινεται, εμενα παντως μου φαινεται παραλογο...

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324

    Red face

    Bρε Κενό τι απαισιοδοξος που είσαι παιδί μου?Γιατί κάνεις σαν παιδί που του πήραν τα παιχίδια του και απο τότε είπε δεν θα ξαναπαίξω?Απο αυτά που λές φαίνεσαι μισάνθρωπος και πιστεύω πως δεν είσαι αλλά θέλεις να φαίνεσαι έτσι στους άλλους για να μην καταλάβουν τις ευαισθησίες που έχεις και σε πληγώσουν.Ισως έχεις πληγωθείς πολύ και φυσάς και το γιαούρτι που λένε.Ως προς τις γυναίκες κάνεις λάθος.Υπάρχει και μια ομάδα γυναικών(μεγάλο ποσοστό θα έλεγα)που κοιτά και τις ανάγκες του άλλου.Ομως υπάρχουν και άντρες που δεν είναι μαλάκες.Μην κατηγοριοποιείς.Είναι κρίμα για εσένα.αν δεν μπεις στο χορό να χορέψεις θα περάσει έτσι η ζωή σου και μετα θα πείς τι κατάφερα?Μια τρύπα στο νερό.Δεν είναι κρίμα αυτό για εσένα?Η ζωή είναι χαρές,λύπες,στεναχώριες,αγ� �πη κτλπ.Μην εγκλωβίζεσαι σε ένα συναίσθημα(μίσος) το οποίο κιόλας δεν πιστεύω πως νοιώθεις.Το μίσος είναι μια πολύ βαρειά κουβέντα.Για αυτό σου λέω,όπως λέει και το άσμα Δες τη φωτεινή πλευρά της ζωής.

  10. #25
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    γιατι επαιξα μια δυο τρεις, και τελικα βαρεθηκα το ιδιο παιχνιδι ισως ? εμενα οι απλες σχεσεις μου ειναι πλεον αχρηστες και μου φαινονται υπερ των γυναικων μονο, οποτε ναι φτυσιδι στη μαπα της καθεμιας που εχει απαιτησεις και περιμενει να φτασει μεχρι και σε γαμο και να γινει μανουλα, ας παει να βρει αλλον μαλακα! αυτες οι πιπες δε με ενδιαφερουν πλεον, μου φαινονται τελειως εγωιστικες απο πλευρας γυναικων και ανθρωπινες, καθαρα μεστην υποκρισια για να συνεχιστει το ειδος και τιποτα αλλο. εαν δεν υπαρχει πρωτα απ'ολα η επικοινωνια και η ειλικρινια κι απ'τις δυο μεριες, να ειναι ικανοποιημενοι αλλα να ταιριαζουν κι ολας, ποιος ο λογος να κανει ενα ζευγαρι παιδι ? για να χωρισουν αργοτερα και να του καταστρεψουν κι αυτου τη ζωη, γεμιζωντας το ψυχολογικα προβληματα ?

    ευαισθησιες ολοι οι ανθρωποι εχουμε και ειναι φυσιολογικο γιατι ειμαστε αδυναμα οντα, αλλα η φιλια, η αγαπη κι ο ερωτας πλεον μου μοιαζουν σαν αρρωστιες, ευαισθησιες που ειναι απλα για να προχωρησεις μπροστα με ενα αλλο ατομο, κατι το οποιο εδω στην Ελλαδα εχει ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ πλεον κουραση, κι ενω οι γυναικες θα πρεπε να παρακαλανε για σχεση αφου τις ωφελει περισσοτερο... τελικα εχουν αντιστραφει τα πραματα και οι αντρες κλαιγονται γιαυτο!

    τελος, αν οντως υπηρχε μια ομαδα γυναικων ΕΔΩ που κοιτα και τις αναγκες του αλλου, τοτε κανεις δε θα εμενε μονος. κανε μια βολτα να δεις ποσα ζευγαρια υπαρχουν και ποσοι μονοι, σε καφετεριες και λοιπα. ριξε και στο φορουμ μια ματια να δεις ατομα που ποτε τους δεν ειχαν γυναικα εστω απλα για σεξ, οποτε τι λεμε ? μαλλον δεν ισχυει και τοσο, για να ενδιαφερθει μια γυναικα πλεον, θα πρεπει ο αλλος οχι μονο να φαινεται καπως, αλλα να ειναι κι ολας στα στανταρντς που εχει θεσει η καθεμια!

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Location
    athens
    Posts
    324
    Να σου πώ κάτι?Για εμένα όποιος θέλει να μείνει μόνος μένει και όποιος θέλει να έχει σχέση έχει.Ή θα μάθεις(οχι εσυ γενικά)να κάνεις πίσω και λιγάκι ή θα κάτσεις να κλαίς τη μοίρα σου.Επιπλέον δεν καταλαβαίνω ποιο το όφελος το γυναικών απο το γάμο.Εγώ προσωπικά σέστηκα αν θα παντευτώ ποτέ.Αλλά θέλω να έχω ένα σύντροφο δίπλα μου.Μας τσουβαλίζεις όλους τους ανθρώπους και αυτό δεν είναι καλό.Για πατάτες μας πέρασες ωρέ? :P

  12. #27
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οχι δε τους περασα για πατατες αλλα κατι χειροτερο, κουραδες απλα! δε συμφωνω οτι οποιος θελει να εχει σχεση εχει, γιατι δεν ειναι παντα ευκολο πραμα, ειδικα οταν δεν εχεις τοσες γνωριμιες και δε κανεις κι ολας ευκολα καινουργιες. εκτος αν καποιος ειναι βλακας και συμβιβαζεται με οποια να'ναι, δλδ δεν εχει μυαλο και δε περιμενει να ταιριαξει πουθενα με την αλλη, του αρκει μια τρυπα διπλα του οπως κι αν ειναι, οπως κι αν σκεφτεται. ο βλακας μπορει να τη πεσει σε ολες μεσα σε μια καφετερια, ε στο τελος ολο και καποια αγαμητη θα πει το ναι. ε συγνωμη αλλα εγω ειμαι λιγακι πιο εκλεκτικος πλεον, το ψαχνω και λιγο παραπερα το θεμα, εαν δεν υπαρχει χημεια και καλη επικοινωνια οπως ειπα... τοτε απλα δεν προκειται να υπαρξει σχεση. γιατι και να υπαρξει, θα καταληξει σε χωρισμο, οποτε ναι ειναι αχρηστο. αυτα δοκιμασμενα κι οχι μια δυο φορες.

  13. #28
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Για τα παιδιά έχω να πω παρόλο που δεν θέλω να κάνω παιδί, ότι ΠΡΕΠΕΙ να γεννιούνται γιατί έχουν κι αυτά δικαίωμα στη ζωή. Εμείς δηλαδή γιατί γεννηθήκαμε; Από αυτούς που μπορούν και που θέλουν βέβαια έτσι; Και για το γάμο τι ζόρι τραβάτε ρε παιδιά; Ναι, κάποιοι θέλουν να παντρευτούν τυχαίνει αυτό, που 'ν' το κακό;

  14. #29
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    τα παιδια τα ρωτησες ομως αν θελουν να ερθουν στη ζωη ? εγω για παραδειγμα εχω σκυλομετανιωσει που γεννηθηκα, το μετανιωσε και η μανα μου αφου της βγηκα διαολος και ποτε δεν εκανα οτι ηθελε. οποτε τι ειναι προτιμοτερο, να φερεις ενα παιδι στο κοσμο και να το καταστρεψεις με τις λαθος επιλογες σου και μετα να αυτοκτονισει, ή να μη το φερεις καθολου να γλυτωσεις κι εσυ τα βασανα αλλα κι εκεινο την ολη ταλαιπωρια ? οσον αφορα το γαμο, απλα κωλοχαρτα ειναι και για τα ματια του κοσμου, ξεπεραστε το!

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Αν δεν θέλουν να έρθουν, ας αυτοκτονήσουν. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί είσαι τόσο χάλια. Εσύ είσαι και υγιής τι να πω κι εγώ που δεν είμαι; Επιπλέον, δεν μπορείς να μην γεννάς παιδιά, γιατί οι περισσότεροι θέλουν να ζήσουν, να έρθουν στον κόσμο, άρα γι'αυτό είπα να αυτοκτονήσουν. Όσο για το γάμο, άσε τον καθένα και συ και όλοι να κάνει ότι θέλει!

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    By Margaritta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 01-01-2011, 20:46
  2. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ
    By γιώτα2 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 12
    Last Post: 16-08-2010, 01:55
  3. χρονια πολλα
    By lola in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 18
    Last Post: 24-12-2009, 09:55
  4. Χρόνια πολλά mstroumf!!!!!
    By Θεοφανία in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 41
    Last Post: 27-09-2009, 00:17
  5. ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!!!!
    By coma in forum Με καφέ και συμπάθεια....
    Replies: 8
    Last Post: 24-04-2006, 17:56

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •