Στύση
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 4 of 4

Thread: Στύση

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    20

    Στύση

    Τελικά η στύση ή η έλλειψη στύσης που οφείλεται; Συνηθίζουμε να τα ρίχνουμε στον ψυχολογικό παράγοντα, αλλά ο οργανικός πόσο ρόλο παίζει; Και μιλάω για οργανισμούς που δεν έχουν παθολογικά συμπτώματα. Δλδ πως γίνεται 2 άτομα χωρίς παθολογικά συμπτώματα , το ένα να έχει συχνές και σκληρές στύσης ενώ ο άλλος πιο σπάνιες και να χάνει τη στύση του; Μπορούμε να πούμε ότι είναι ψυχολογικό; Θεωρώ πως υπάρχουν άντρες που είναι ''ντούροι'' και άλλοι που δεν είναι. Δεν ξέρω αν ισχύει η θεωρία μου και πως αυτό λέγεται επιστημονικά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ξεκινάει και που τελειώνει το χάσιμο στύσης για ψυχολογικούς λόγους.
    Ποια είναι η άποψη σας ;;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by mariamaria View Post
    Τελικά η στύση ή η έλλειψη στύσης που οφείλεται; Συνηθίζουμε να τα ρίχνουμε στον ψυχολογικό παράγοντα, αλλά ο οργανικός πόσο ρόλο παίζει; Και μιλάω για οργανισμούς που δεν έχουν παθολογικά συμπτώματα. Δλδ πως γίνεται 2 άτομα χωρίς παθολογικά συμπτώματα , το ένα να έχει συχνές και σκληρές στύσης ενώ ο άλλος πιο σπάνιες και να χάνει τη στύση του; Μπορούμε να πούμε ότι είναι ψυχολογικό; Θεωρώ πως υπάρχουν άντρες που είναι ''ντούροι'' και άλλοι που δεν είναι. Δεν ξέρω αν ισχύει η θεωρία μου και πως αυτό λέγεται επιστημονικά αλλά δεν μπορώ να καταλάβω που ξεκινάει και που τελειώνει το χάσιμο στύσης για ψυχολογικούς λόγους.
    Ποια είναι η άποψη σας ;;
    πολλα μπορει να παιζουν ρολο.
    και για να 'χουμε καλο ρωτημα, εσυ πως απεκλεισες τους παθολογικους λογους? γιατρος εισαι?
    καποιος παθολογικος λογος οπως πχ κακο κυκλοφορικο, η καποια φαρμακα, κλπ, δεν ειναι πραγματα που μπορεις να τα αναγνωρισεις εσυ. μονο γιατρος μπορει.
    οποιοσδηποτε απο τους λογους που ανεφερες μπορει να συντρεχει, και μονο ο γιατρος του η/και ο ιδιος μπορει να το ξερει...
    στους ψυχολογικους λογους, βαλε και την υπαρξη η οχι επιθυμιας..
    μπορει ολα τα αλλα να ειναι οκ, αλλα αν δεν υπαρχει επιθυμια για την παρτενερ, επισης μπορει να χαθει ευκολα η στυση...

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    20
    τα γράφω όλα αυτά γιατί πριν 2 χρόνια παντρεύτηκα έναν άνθρωπο με τον οποίο ήμασταν μαζί πριν άλλα 2. Ποτέ δεν είχαμε τη σούπερ ερωτική ζωή αλλά γενικά ήμασταν καλά. Τον τελευταίο χρόνο χάνει τη στύση του και εγώ οδηγούμε σε αδιέξοδο. πήγε σε γιατρό και οργανικά είναι καλά, έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Επειδή πριν τον γνωρίσω είχα και άλλες σχέσεις μακροχρόνιες, και έχω δει πως είναι να έχει ο άντρας καλή και ικανή στύση, ωστε να μην φοβάσαι να κάνεις έρωτα. Τώρα ζω μέσα στον τρόμο, το σεξ έχει γίνει πλέον γολγοθάς και για τους 2 μας. Μπορεί όλο αυτό να είναι ψυχολογικό ή μπορει απλά να έχει χάσει τις αντοχές του αλλά οι εξετάσεις να δείχνουν καλές; Πως μπορώ να βρω άκρη σε αυτό το φαύλο κύκλο;

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    Quote Originally Posted by mariamaria View Post
    τα γράφω όλα αυτά γιατί πριν 2 χρόνια παντρεύτηκα έναν άνθρωπο με τον οποίο ήμασταν μαζί πριν άλλα 2. Ποτέ δεν είχαμε τη σούπερ ερωτική ζωή αλλά γενικά ήμασταν καλά. Τον τελευταίο χρόνο χάνει τη στύση του και εγώ οδηγούμε σε αδιέξοδο. πήγε σε γιατρό και οργανικά είναι καλά, έκανε όλες τις απαραίτητες εξετάσεις. Επειδή πριν τον γνωρίσω είχα και άλλες σχέσεις μακροχρόνιες, και έχω δει πως είναι να έχει ο άντρας καλή και ικανή στύση, ωστε να μην φοβάσαι να κάνεις έρωτα. Τώρα ζω μέσα στον τρόμο, το σεξ έχει γίνει πλέον γολγοθάς και για τους 2 μας. Μπορεί όλο αυτό να είναι ψυχολογικό ή μπορει απλά να έχει χάσει τις αντοχές του αλλά οι εξετάσεις να δείχνουν καλές; Πως μπορώ να βρω άκρη σε αυτό το φαύλο κύκλο;
    εφοσον εχει ψαξει τα οργανικα,ο λογος ειναι ψυχολογικος.
    τι ηλικιες εχετε,αληθεια?
    μας λες οτι το σεξ δεν ηταν ποτε φοβερο.
    μηπως δεν ειχατε ιδιαιτερα εντονη επιθυμια ο ενας για τον αλλον και τωρα εχει αμβλυνθει ακομη περισσοτερο?
    ξερεις καθολου απο παλιοτερες συζητησεις σας πως ηταν το σεξ σε αλλες σχεσεις του?
    επειδη ηδη το εχετε βαρυνει το θεμα με τις αποτυχημενες προσπαθειες,δοκιμαστε να κανετε σεξ οταν εχετε ΠΟΛΥ εντονη επιθυμια ο ενας για τον αλλο και μονο τοτε, μην το κανετε δοκιμαστικα,αυξανετε το αγχος σας ετσι..

Similar Threads

  1. Προβληματα με στυση. S.O.S
    By Φιλ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 24
    Last Post: 20-01-2011, 02:13
  2. Φάρμακα και στύση
    By Sam in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 19-06-2007, 02:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •