ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΤΡΩΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΕΡΟΧΥΤΗ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 39
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΓΙΑ ΟΣΕΣ ΤΡΩΝΕ ΓΡΗΓΟΡΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑ ΝΕΡΟΧΥΤΗ

    Υπαρχουν φορες που σκεφτομαι πως οταν τρωω κατι γρηγορα, αυτο το κατι δεν εχει γευση. το τρως βιαστικα ειτε ορθια στο χωλ η μεσα στην κουζινα η στον δρομο, κ δεν σκεφτεσαι το τι τρως αλλα κανεις σχεδια πως θα το βγαλεις μετα. επειδη ομως ενα πραγμα μονο του δεν ''βγαινει'' πρεπει να φας περισσοτερο επειδη ειτε σ ανοιξε η ορεξη ειτε για να φουσκωσεις αρκετα ωστε να βγουν πιο ευκολα.

    αλλες φορες καθομαι μπροστα στην τηλεοραση και τρωω κατι αργα....τοτε εχει γευση.

    γιατι να θελω να φαω κατι το οποιο ειναι αγευστο. και μαλιστα κατι εφημερο που εν τελει μενει μονο το αδειο περιτυλιγμα κι εγω.

    ασε που μερικες φορες εχει ερεθιστει πολυ ο λαιμος και δεν βγαινει τπτ κι ενω προσπαθεις εχουν πεταχτει τα ματια οξω και σου χει ανεβει το αγχος επειδη ''πρεπει'' να βγουν τα σκουπιδια που ειναι μεσα σου μπαστακωμενα σαν διαολος! οποτε αν δεν τα καταφερεις μενεις με ενα τεραστιο φουσκωμα και με την κοιλια σου σε καθε κινηση να κανει πλατς πλουτς απο τα 3 λιτρα βραστο νερο που ηπιες ωστε να τα καταφερεις..........και φυσικα για 2 μερες ρευεσαι σαν γερος

    κακο σπυρι στον κωλο η κατασταση και επεται η συνεχεια αφου αμα τα βγαλεις πεινας και ξεκιναει αλλος κυκλος......ειδηκα αμα μενεις μονος. αμα ειναι γονεις η αδερφια μαζι σου προσπαθεις με αλλους τροπους ωστε να μην σε παρουν χαμπαρι πχ στην μπανιερα ενω λουζεσαι......αποτελσμα το μπανιο σου απο ενα μεσο χαλαρωσης γινεται μια αρενα αγχους και κραταει 30 λεπτα ιδρωκοποντας και λαχανιαζοντας σαν το σκυλι

    οταν εισαι-ειμαι εξω κ εχω-εχεις φαει τοσο ωστε σκας, προσπαθεις να πας τουαλετα κλασικα. πρεπει ολα ομως να γινουν γρηγορα και αθορυβα γιατι ολο κ καποιος αλλος θα περιμενει να μπει για να κατουρισει κ ολο κ καποιος φοβασαι πως ισως σε ακουσει και σε κοιταει περιεργα. κ αντε μετα να κανεις πως σε επιασε αναγουλα με το κρασι πχ αμα εισαι σε κανα ρεμπεταδικο αλλα αμα εισαι σε καφε τι δικαιολογια να βρεις. μετα αμα αργησεις εχεις κ το αγχος παλι να μην φανουν τα ματια σου κοκκινα αμα εχει καλο φωτισμο το μερος στους αλλους και σε ρωτησουν τι επαθες. απαντηση¨: κατι μπηκε στο ματι μου'' η ''με ενοχλει ο φακος γμτ!!!!''

    δεν ξερω αν αξιζει ολο αυτο μονο και μονο για να φας κατι!!!! ειναι τοσο ελεηνο που μονο κ μονο να το ακους σε αηδιαζει ομως και παλι εκεινη την αποφραδα στιγμη δεν σκεφτεσαι τπτ αλλο παρα μονο εκεινο το κομματι που λιγουρευεσαι και που σε πιανει απληστια μαζι του γιατι με ενα δεν εισαι ικανοποιημενη. κανεις δεν μπορει να φαει μονο 1.......

    ομως μπορουνε, εμεις δεν μπροουμε

    τα λεω για να τ ακουω αλλα σκατουλες ειναι απλα ενας μονολογος μιας σκεπτομενης ηττημενης απο κατι στερεο και βρωσιμο

    ακουω τις δικες σας εμπειριες και μην ντρεπεστε αμα πλησιαζουν την ξεφτιλα....τπτ δεν ειναι ξεπεσμος, αλλα αδυναμια. νιωθεις καλητερα οταν το εξιστορεις
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    εμπειριες λεωωωωω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    προσπαθεις να προκαλεσεις εμετο για να βγαλεις οσα εφαγες;ποσο μπορεις να το κανεις;καποια στιγμη θα γινει η ζημια δεν νομιζεις;

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    4,512
    Me, είσαι μια χαρά πόσες φορές θα στο πούμε; Δεν χρειάζεται να χάσεις τίποτα, εμένα οι εμπειρίες μου δεν έχουν καμμία σχέση με εμετό, απλώς κάνω δίαιτα και δεν χάνω λόγω των χαπιών. Τραγική κατάσταση, έχω και το στίγμα, απορώ πως δεν θέλω να αυτοκτονήσω ακόμα!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Είσαι για ένα blog που θα ασχολείται με τη βουλιμία, τα συναισθήματα, τις σκέψεις, τις συμπεριφορές, τα μυστικά της και τους κύκλους αυτούς. Τέρμα, τα λες όπως είναι και τα γράφεις με τρόπο που το "δίνεις" στον άλλον να το νιώσει, ακόμη κι αν ποτέ του δεν ήξερε ούτε καν τη λέξη βουλιμία/ βουλιμικός. Και μια και είχες το παραπονάκι σου για την τροφοδότησή σου, πάρε ένα αστεράκι από δω γιατί πραγματικά το αξίζεις.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Κουκλίτσα, το μπλογκ της Μέδουσας το έχεις υπόψην; http://www.2medusa.com/ Είναι στα αγγλικά αλλά δε νομίζω να έχεις πρόβλημα, είσαι σαϊνι από ό'τι έχω καταλάβει. Καλή συνέχεια και συνέχισε να ομορφαίνεις το φόρουμ! :-)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    χαχχαχαχαχα ευχαριστω ρε σεις με αποθεοσατε!!!χαχαχα ρειν εισαι γλυκα μουτσσσσσ

    στρειδι επισης!

    γουαιτ εχω κ εγω το στιγμα...........ειναι πιο περιπλοκο, κοιτας τον εαυτο σου στον καθρευτη κ στριβεις ετσι νιωθω ολοσωμη σπανια με κοιταω πια.

    γιωτα δεν ξερω.........συνεχιζω να το κανω αλλα οχι σε τοσο μεγαλο βαθμο. απο κει που κανα 3-6 φορες την μερα κανω ισως 1 η καθολου φορα την βδομαδα.......ειναι μια μεγαλη προοδος. ζημια δεν ξερω αν εχει γινει απ την πιεση τσουζουν τα ματια μου και ισως βουλωνουν τα αυτια. μαρεσει να γραφω.....αμα τα βλεπω αποτυπωμενα και τα διαβαζω ξανα κ ξανα ισως τα κατανοησω και τα νιωσω και αλλου.

    ελπιζω σε μια μερα που αυτη η υπουλη ασθενεια θα εξαφανιστει ετσι οπως εμφανιστικε. περισσοτερο νιωθω πως με βασανιζει και με ταλαιπωρει αυτη παρα η σχιζο και η διπολικη, ακομα κ οι ψυχαναγκασμοι που ειχα δν με ειχαν ταλαιπωρησει τοσο πολυ. τα υπολοιπα με τα φαρμακα κατι κανουν, η βουλιμια ομως δεν γιατρευεται με φαρμακα γιατι δεν ξερω.........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    BrokeN_DoLL συγκλονιστικό το post σου...
    Σε πολλά σημεία (βασικά σχεδόν σε όλα) νιώθω ότι ταυτίζομαι και βλέπω τον εαυτό μου..
    Να πω κι εγώ με τη σειρά μου τις δικές μου εμπειρίες..
    Στα 17 πέρασα νευρική ανορεξία και το ξεπέρασα με πολύ δυσκολία και προσπάθεια..Πέρασε ένα διάστημα που ναι μεν ήμουν σχετικά "σε ισορροπία" αλλά πάλι είχα θέματα με το φαγητό κατά διαστήματα...Εδώ και ενάμιση χρόνο παλεύω με αυτό το μαρτύριο που λέγεται νευρική βουλιμία (τώρα είμαι 19)...και λέω μαρτύριο γιατί πραγματικά δεν ξέρω πώς αλλιώς να το περιγράψω....όσοι και όσες περνάτε την ίδια κωλοκατάσταση πιστεύω καταλαβαίνετε....
    Και έρχονται λοιπόν που λέτε αυτά τα βουλιμικά επεισόδια..και τρως χωρίς να καταλαβαίνεις..τρως και δεν νιώθεις..έχεις φάει μέσα σε δέκα λεπτά τον άμπακο και δεν νιώθεις τίποτα..είναι σαν να μην είσαι εσύ εκείνη τη στιγμή..(ίσως όντως να μην είσαι..)
    Και αφού λοιπόν περάσει αυτό το καταραμένο στάδιο έρχεται σχεδόν αμέσως η στιγμή που καταλαβαίνεις τι έχεις κάνει και πως δεν έπρεπε να το έχεις κάνει και αφού παρ' όλα αυτά το έκανες πρέπει ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ να ξεφορτωθείς όλο αυτό το απαίσιο φαγητό που έχεις καταναλώσει..σκέφτεσαι "είμαι ένα σκουπίδι" "πάλι δεν άντεξα"....πολλές φορές λόγω της ποσότητας που έχεις φάει κινείσαι μόλις και μετά βίας.....
    Κι έρχεται τώρα η χειρότερη και πιο ανακουφιστική ταυτόχρονα για σένα στιγμή αυτής της δυστυχίας..Πρέπει οπωσδήποτε να ξεφορτωθείς το κωλοφαγητό..είσαι χοντρή και δεν πρέπει...Δεν αντέχεις άλλο έτσι...Θα βάλεις τα δυνατά σου και θα κάνεις εμετό....Θα πονέσεις,θα κλάψεις,θα αηδιάσεις,θα τσαντιστείς μα πάνω απ όλα θα νιώσεις ανακούφιση...επιτέλους...Το κάνεις και τρέμεις,βάζεις ένταση,φοβάσαι μην σε ακούσουν οι γονείς σου..Και άμα σε ακούσουν σκέφτεσαι κάποια δικαιολογία του στυλ "προφανώς έφαγα κάτι και με πείραξε"..ως εκεί όμως....περισσότερα δεν αποκαλύπτεις....Και τις φορές που προσπαθείς απεγνωσμένα να κάνεις εμετό και δεν μπορείς,τότε τσαντίζεσαι,κλαις,κοκκινίζ εις ολόκληρη,υποφέρεις.....παίρν εις καθαρτικά...παίρνεις πάρα πολλά χωρίς να καταλαβαίνεις....τα κάνεις όλα τόσο γρήγορα....δεν σε νοιάζει αν πάθεις τίποτα,το μόνο που σε νοιάζει είναι να ξεκουμπιστεί από μέσα σου το κωλοφαγητό και να νιώσεις πάλι αδύνατη....
    Και αφού περάσει και αυτό το στάδιο υπόσχεσαι για πολλοστή φορά στον εαυτό σου ότι δεν θα επιτρέψεις να συμβεί κάτι τέτοιο...
    Ομως το έργο συνεχίζεται.......
    και συνεχίζεται.....
    και συνεχίζεται......................
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    χαιρομαι που το μοιραστικες μαζι μας...........ελπιζω να πας καλητερα.παιρνεις φαρμακα?εχεις βοηθεια?

    ειληκρινα δεν εχω πει ποτε ουτε ορκιστικα στον εαυτο μ να μην το ξανακανω.......πως κ πως περιμενα να μεινω μονη σπιτι για να μπορεσω.μεχρι κ σχεδιαζα τι θα φαω. 1-2 βραδυες ειχα μαζεψει φαγητα σε τσαντα κ πηγα σε δωματιο ξενοδοχειου.....................ολο� � γυρω μ κανανε σεξ κ εγω ετρωγα..................εξεφτελιστ ικο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Σε ευχαριστώ..μακάρι όντως να πάω καλύτερα...παίρνω φάρμακα αλλά δεν έχουν κάνει και κάτι τόσο ιδιαίτερο...
    Εγώ σχεδόν πάντα μετά από κάθε βουλιμικό επεισόδιο κλαίω και υπόσχομαι στον εαυτό μου ότι "δεν θα το επιτρέψω αυτό να ξανασυμβεί σε μένα", "είμαι δυνατή εγώ και δεν θα με νικήσει αυτό, θα το νικήσω εγώ" αλλά αυτό είναι προσωρινό...μετά πάλι τα ίδια και τα ίδια...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το κλαμμα ειναι το λιγοτερο προσεχε γιατι οδηγει κ αλλου χαρακωνομουνα επι 3 χρονια τωρα εχω καπου μηνες να το κανω, μολις ετρωγα και τα βγαζα ενιωθα οκ αλλα οταν δεν μπορουσα παθαινα κρισεις κ χτυπαγα χερια ποδια σε τοιχους και εσφαζα το χερι μ με ψαλιδια και μαχαιρια γτ ασυναισθητα ο πονος με εκανε να νιωθω καλυτερα μια ανακουφιση και μια πληγη να φροντιζεις που σε ξεθολωνει απο την παρανοια! το αιμα που σταζει και το τσουξιμο εριχνα αλατι στη πληγη να κρατησει ωρες να καθομαι κ να ποναω ηταν πιο λιτρωτικο αφου δεν επιανε τπτ αλλο τρικ, οπως το συνεχες βουρτσισμο των δοντιων η το μπανιο 7 φορες την μερα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Δεν ξέρω ρε παιδιά τι σας άρεσε τόσο πολύ! Εγώ αηδίασα.
    Και στεναχωριέμαι ειλικρινά, δεν μπορώ να βρω τίποτα το διασκεδαστικό και ανάλαφρο στην προσπάθεια ενός ανθρώπου να καταστρέψει τον εαυτό του. Μου έτυχε με δικό μου άνθρωπο, να αυτοκτονεί αργά αργά, με άλλον τρόπο. Δεν αντέχω να το βλέπω, το βρίσκω πολύ θλιβερό, είναι πολύ έξω από μένα.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ο,τι ειναι θλιβερο και εξω απο μας γυριζοντας την πλατη αηδιασμενοι δεν παυει να υπαρχει

    αλλωστε το ''μας αρεσει'' δεν καταλαβα...........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν φάνηκε πουθενά να γράψαμε ότι είναι ευχάριστο και διασκεδαστικό.. ισα-ισα...
    αυτοκαταστροφικό οντως ειναι...και ανεξελεγκτο πολλές φορές...
    εχω νιωσει απίστευτα συναισθηματα σε ορισμενα βουλιμικα επεισοδια που εχω κανει..πραγματικα δεν με αναγνωριζω πως κατανταω ετσι νιωθω προσωρινα πως χανω τον εαυτο μου....μακαρι να μην συνεβαιναν τετοια αλλα δυστυχως ειναι κωλοπραγματικοτητα...ασε...
    με το χαρακωμα εχω μεγαλη ιστορια χαρακωνομαι απο πολυ μικρη ηλικια ηδη απ το δημοτικο προτου προκυψει η ανορεξια και μετα η βουλιμια...επαιρνα ξυραφακια και παιρνω ακομα και κοβομαι οταν δεν αντεχω αλλο ειναι ενα ειδος λυτρωσης...εκεινη τη στιγμη μηδενιζονται ολα τα ξεχναω ολα ειμαι μονο εγω και το αιμα που τρεχει το κοιταζω και ανακουφιζομαι...ποναω λιγο αλλα με ηρεμει....
    μ αρεσει να χαραζω στα χερια και στα ποδια μου συνηθως καποια λεξη που με αντιπροσωπευει εκεινη τη στιγμη η γενικοτερα πχ "destruction", "pain", "save mee!!", "innocent" και γενικα ο,τι μου κατεβει εκεινη τη στιγμη....το βλεπω μετα και θυμαμαι τη στιγμη που το κανα, τα συναισθηματα μου, ταυτιζομαι.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    α εσυ εισαι εξελιγμενη εγω μονο γραμμες τραβαω

    εχεις διαβασει το αιχμηρα αντικειμενα?
    I m a Good Person With Bad Attitude

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. πανω απο το τηλεφωνο!
    By αλίκη! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 10-01-2011, 22:27
  2. Replies: 1
    Last Post: 23-05-2010, 20:52
  3. σεμιναρια πανω στη ψυχωση
    By katerinaki in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 7
    Last Post: 21-05-2010, 14:07
  4. η απο πανω
    By down in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 33
    Last Post: 19-04-2008, 21:33
  5. Γρήγορα σπίτι...
    By raphsssodos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 2
    Last Post: 10-09-2006, 15:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •