Αντισυμβατικότητα και φύλο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 25
  1. #1

    Αντισυμβατικότητα και φύλο

    Γενικά μιλώντας,δεν είναι αρνητικές οι γυναίκες προς την αντισυμβατικότητα;

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    ΚΕΡΚΥΡΑ
    Posts
    2,458
    η κοτα εκανε το αυγο η το αυγο την κοτα?

    δεν καταλαβα τιποτα.........

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οι γυναικες ειναι γενικοτερα αρνητικες και μη ικανοποιημενες με οτι κι αν κανουμε...

    ξεχωριζεις ? σε βρισκουν πολυ διαφορετικο και παραξενο και δε μπορουν να συνηθισουν !
    δε ξεχωριζεις ? σε βρισκουν υπερβολικα ιδιο με ολους τους αλλους !
    τις κυνηγας ? στο παιζουν δυσκολες και δε θελουν απλα επειδη εριξες τα μουτρα σου !
    τις φτυνεις ? τρεχουν απο πισω σου και σε παρακαλανε ριχνωντας αυτες τα μουτρα τους !
    ζητας σεξ ? σε λενε ληγουρη κι αγαμητο !
    δε ζητας ? σε λενε ψοφιο,ακαρπο και gay !
    κανεις ερωτα τρυφερα ? θελουν σεξ και βια !
    τις σπας στο ξυλο και το κανεις δυνατα ? πονανε και θελουν τρυφερα !
    κανουν παιδια ? κλαιγονται κι αναπολουν τη ζωη τους μικροτερες !
    δε μπορουν να κανουν ? κλαιγονται που δε μπορουν να γινουν μανουλες και δε βρισκουν λογο υπαρξης !

    ...και παει λεγωντας η λιστα μεχρι αυριο!!!!!!!

    βεβαια για να ειμαστε δικαιοι, μπορουμε να φτιαξουμε λιστα και για μας τους αντρες κι αυτα ειναι τα ακρα. αρα καταληγουμε οτι το αισθημα της μη ικανοποιησης ειναι ανθρωπινο και ισχυει και για τα δυο φυλα. για μενα ειναι απλα αλλο ενα ενστικτο απ'τα παλια, και σχετιζεται με την επιβιωση, γιατι παντα πρεπει να θετουμε νεους στοχους και να κυνηγαμε κατι, ποτε δε μπορουμε να επαναπαυθουμε και να ησυχασουμε, παρα μονο ισως στον θανατο.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by dimoskon View Post
    Γενικά μιλώντας,δεν είναι αρνητικές οι γυναίκες προς την αντισυμβατικότητα;

    Είναι και παραείναι,ειδικά στην Ελλάδα.Αν δεν έχεις έναν συγκεκριμένο τύπο εμφάνισης(κοντό μαλλί,μούσια,τρέντι ρούχα) και διασκέδασης(κλαμπάκια,μπου ζούκια,Χατζηγιάννη,Νίνο κλπ.) οι περισσότερες σε βλέπουν σαν εξωγήινο.Γι'αυτό ή ακολουθείς την εποχή και περνάς καλά ή γίνεσαι περιθωριακός.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Είναι και παραείναι,ειδικά στην Ελλάδα.Αν δεν έχεις έναν συγκεκριμένο τύπο εμφάνισης(κοντό μαλλί,μούσια,τρέντι ρούχα) και διασκέδασης(κλαμπάκια,μπου ζούκια,Χατζηγιάννη,Νίνο κλπ.) οι περισσότερες σε βλέπουν σαν εξωγήινο.Γι'αυτό ή ακολουθείς την εποχή και περνάς καλά ή γίνεσαι περιθωριακός.
    Ε τότε εγώ βγαίνω με εξωγήινους!

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Εννοειται πως το ιδιο ισχυει κ για σας τους αντρες!!!
    Αλλα να ρωτησω κ εγω κατι?
    Εχεις παρατηρησει οτι οι περισσοτερες ωραιες γυναικες βγαινουν με κατι αντρες κακο χρονο να 'χουν?? (κ οι αντρες αντιστοιχα)
    Τι μπορει να συμβαινει σ' αυτη την περιπτωση??
    Κ οχι μονο βγαινουν αλλα τρωνε κ κολλημα, κ οταν τους φερονται κ ασχημα (αυτο λεγεται θρασσος) κολλανε ακομα περισσοτερο κ κατηγορουν κ τον εαυτο τους γι' αυτο!!!
    Every morning we are born again

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2009
    Posts
    421
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    Εννοειται πως το ιδιο ισχυει κ για σας τους αντρες!!!
    Αλλα να ρωτησω κ εγω κατι?
    Εχεις παρατηρησει οτι οι περισσοτερες ωραιες γυναικες βγαινουν με κατι αντρες κακο χρονο να 'χουν?? (κ οι αντρες αντιστοιχα)
    Τι μπορει να συμβαινει σ' αυτη την περιπτωση??
    Κ οχι μονο βγαινουν αλλα τρωνε κ κολλημα, κ οταν τους φερονται κ ασχημα (αυτο λεγεται θρασσος) κολλανε ακομα περισσοτερο κ κατηγορουν κ τον εαυτο τους γι' αυτο!!!

    Γιατί πολλές γυναίκες(όσο ακόμα έχουν 'ζουμιά') θεωρούν τα λεγόμενα καλά παιδιά φλώρους,οπότε ψάχνουν ένα κακό παιδί που νομίζουν ότι μαζί του θα τα ζήσουν όλα.Αλλά μέσα στα όλα είναι και το ξύλο.Ουκ ολίγες κατέστεψαν τη ζωή τους(και των παιδιών τους) έτσι.

  8. #8
    To θέμα είναι ότι τα "trends" παράγουνε "anti-trends" και ούτω καθεξής...Δε νομίζω ότι το λεγόμενο "underground", στην εποχή μας πια φαντάζει τόσο τρομακτικό...Ουσιαστικά, "trends" και "anti-trends" συνυπάρχουνε πλέον στην ίδια "αγορά"!

    ΥΓ:Στη δικιά μας πραγματικότητα,ίσως πράγματι συντηρούμε κάποιες πολώσεις σε επίπεδο διασκέδασης.
    Το ερώτημα ωστόσο είναι ποιο mainstream θα επικρατήσει!(λαικό "ελληνοανατολικό" ή ποπ
    "ελληνοδυτικό"; )Σίγουρα πάντως,το mainstream του αύριο θα είναι πιο σύνθετο!

    'Οσο για τα φύλα...
    ας ασχοληθούν οι άντρες με την μόδα και οι γυναίκες με το ποδόσφαιρο!Χεχε
    Last edited by dimoskon; 20-03-2011 at 19:51.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Καποιοι το ζηταει κιολας ο οργανισμος τους το underground. Το θεωρουν "αλητικο", κατι το διαφορετικο...
    Ειμαστε κ εμεις οι γυναικες χαζες, αλλα κ οι αντρες δε πανε πισω :P
    Αστειευομαι. Πρεπει να σταματησει αυτη η κοντρα μεταξυ αντρων κ γυναικων που δε ξερουν τι θελουν κλπ...Ισχυει το ιδιο κ για τα δυο φυλα κατα τη γνωμη μου. Σε ενα ποσοστο πιο πολυ, σε καποιο αλλο λιγοτερο.
    Το διαφορετικο μας ελκυει, οπως κ να το κανουμε!!!
    Every morning we are born again

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    και τα δυο φυλλα εχουν γινει απληστα,και οσο ειναι απληστοι τιποτα δεν τους φτανει και ποτε.
    Μετα ερχεται ενας σεισμος στην Ιαπωνια και μπαινουν τα μυαλα στη θεση τους.
    Αλλα ποσοι Ελληνες εχουν μπει σε αυτη τη θεση για να εκτιμησουν αυτα που εχουν;;;;
    Αλλα τι να το κανεις,εκει κοσμος πεθανε και το προβλημα μας ειναι αν θα παρουμε την τηλεοραση που παραγγειλαμε η θα καθυστερησει.
    Οχι για ολους βεβαια.Ετσι ξεχωριζουν οι ανθρωποι απο τα ανθρωπακια...
    Ευτυχως υπαρχουν εξαιρεσεις

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    πολυ σωστα εμπνευστη :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    define αντισυμβατικότητα.

  14. #14
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Γιατί πολλές γυναίκες(όσο ακόμα έχουν 'ζουμιά') θεωρούν τα λεγόμενα καλά παιδιά φλώρους,οπότε ψάχνουν ένα κακό παιδί που νομίζουν ότι μαζί του θα τα ζήσουν όλα.Αλλά μέσα στα όλα είναι και το ξύλο.Ουκ ολίγες κατέστεψαν τη ζωή τους(και των παιδιών τους) έτσι.
    κοίτα...η αλήθεια είναι πως αν δεν σε δέρνει λίγο, αν δεν είναι κ@@παιδο, λίγο τεμπέλης και δεν σε κερατώνει, δεν έχει τη γλύκα του το πράγμα.
    Μετά έρχονται οι εξωγήινοι.....

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    2,515
    Quote Originally Posted by Paolo_1 View Post
    Γιατί πολλές γυναίκες(όσο ακόμα έχουν 'ζουμιά') θεωρούν τα λεγόμενα καλά παιδιά φλώρους,οπότε ψάχνουν ένα κακό παιδί που νομίζουν ότι μαζί του θα τα ζήσουν όλα.Αλλά μέσα στα όλα είναι και το ξύλο.Ουκ ολίγες κατέστεψαν τη ζωή τους(και των παιδιών τους) έτσι.
    Και ουκ ολίγες ανακάλυψαν στην πορεία μιας σχέσης τους, πως τα θεωρούμενα 'καλά παιδιά' έχουν πιο βαρύ χέρι από τα υποτιθέμενα 'κακά παιδιά'.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Ηλικία & φύλο
    By sabb in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 38
    Last Post: 27-03-2011, 20:33
  2. Ο ΔΙΑΣΕΞΟΥΑΛΙΣΜΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΤΡΙΤΟ ΦΥΛΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 19-01-2011, 13:48

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •