ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 48
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    wherever i feel safe and happy! ;)
    Posts
    147

    Thumbs up ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΣΧΟΛΙΑ...ΓΙΑ ΝΑ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙΤΑΙ ΤΟ ΜΥΑΛΟ....

    ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΚΕΦΤΟΜΟΥΝ ΠΩς ΟΛΟ ΑΥΤΟ ΤΟ ΑΓΧΟς ΚΑΙ ΟΙ ΦΟΒΙΕς ΜΕ ΚΡΑΤΗΣΑΝ ΑΡΚΕΤΑ ΠΙΣΩ...ΤΟΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΟ ΚΑΙΡΟ ΠΗΡΑ ΤΑ ΠΑΝΩ ΜΟΥ ΑΡΧΙΣΑ ΔΙΑΦΟΡΑ ΜΑΘΗΜΑΤΑ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΕ ΠΟΛΥ ΠΙΟ ΕΝΕΡΓΑ ΜΕ ΤΗ ΣΧΟΛΗ....
    ΔΙΑΒΑΖΑ ΣΤΟ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΓΙΑ ΤΗ ΓΙΟΓΚΑ ΚΑΙ ΤΟ ΠΙΛΑΤΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΠΟΣΟ ΒΟΗΘΟΥΝ ΕΚΤΟΣ ΤΗ ΣΩΜΑΤΙΚΗς ΚΑΙ ΤΗΝ ΨΥΧΙΚΗ ΥΓΕΙΑ(ΠΟΥ ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ)ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΟ ΨΑΞΩ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΩ ΑΛΛΑ ΑΚΡΗ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΑ...ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΤΙ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΟΥ ΝΑ ΗΡΕΜΩ ΝΑ ΧΑΛΑΡΩΝΩ ΝΑ ΞΕΧΝΩ ΑΓΧΗ ΚΑΙ ΦΟΒΙΕΣ.ΓΙΟΓΚΑ Η ΠΙΛΑΤΣ ΛΟΙΠΟΝ?Η ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ???
    ΜΕ ΕΝΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΟΙ ΑΠΟΨΕΙς ΣΑΣ ΚΑΙ ΘΕΛΩ ΙΔΕΕΣ...

  2. #2
    επειδή τα κάνω και τα δυο, το πιλάτες δεν είναι για την ψυχική υγεία αλλά για καλύτερους κοιλιακούς..λολ.
    Όσο για τη γιόγκα, πιστεύω πως θα σε βοηθήσει καθώς προσφέρει ηρεμία...(εγώ στο πρώτο μάθημα κόντεψα να κοιμηθώ και τη βαρέθηκα γρήγορα............).

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    wherever i feel safe and happy! ;)
    Posts
    147
    χαχαχα θεοφανια αυτο με τον υπνο μου το ειπε και μια φιλη μου..σκυλοβαρεθηκε λεει...ουφ! δεν ξερωωωω κατι να με ηρεμει κατιιιιιι...:/

  4. #4
    αμα θες ηρεμία θα περάσεις μια χαρά με τη γιόγκα.......μη το σκέφτεσαι, πήγαινε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Γιόγκα, δεν το συζητάω. Για μένα είναι η τέλεια άσκηση σώματος και πνεύματος.

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    26
    εγω παλι αν κερδιζα 60 χιλ ευρο νομιζω οτι τωρα θα μου περνουσαν ολα και το μιαλο μου θα ασχολιτοταν με αλλα πραματα λολ.....χαχαχα

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Α καλα αυτο ειναι σιγουρο!!!!
    Δεν εχω δοκιμασει ουτε το ενα ουτε το αλλο παντως απ ο,τι εχω ακουσει η γιογκα βοηθαει πολυ στην ψυχικη ηρεμια......
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    wherever i feel safe and happy! ;)
    Posts
    147
    χαχαχ ναι καλα αν κερδιζα 60 χιλ ευρω θα εκανα γιογκα στην καραιβικη δεν το συζητω...:P...

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Εαν ταιριαζει στην ιδιοσυγκρασια σου η γιογκα οκ

    Εγω δεν εχω δοκιμασει ουτε θα δοκιμαζα...αυτο που θελω ειναι ευχαριστη σπιντα
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10
    εγω θα προτεινα κατι πιο εντονο.εγω πηγαινω Kickboxing κ ειλικρινα ειναι καταπληκτικο.οχι μονο βγαζεις ολη την αρνητικη ενεργεια αλλα αδειαζεις με την καλη εννοια.η εντονη ασκηση αποβαλει το αγχος γιατι κουραζοντας το σωμα ελαφραινει η ψυχη.μπορει να μην σου ταιριαζει εσενα αλλα θα προτεινα κατι τετοιου ειδους

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    wherever i feel safe and happy! ;)
    Posts
    147
    xmmm να και μια αλλη αποψη...λες τελικα η λυση ναναι κατι πιο εντονο ε???...μαρεσει η σκεψη σου...αλλα οχι το κικμποξινκ δε νομιζω..κτ αλλο ισως εξισου εντονο..γτ οχι???...αλλα τι...κατσε να το ψαξω...χαχαχα

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    10
    δοκιμασε κ θα με θυμηθεις!!!!!ειμαστε ανθρωποι με εντονα συναισθηματα οποτε θελουμε κ εντονα αθληματα!!!!σωστο?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    εγω θελω πολυ να αρχισω taekwondo η οτιδηποτε τελοςπαντων εχει σχεση με τις πολεμικες τεχνες πιστευω πως θα με βοηθησει αρκετα να διαχειριζομαι το θυμο και τα νευρα μου που τα εχω μπολικα οταν κανεις κατι εντονο ξεσπας ετσι και μετα εισαι πιο ηρεμος βοηθαει περισσοτερο πιστευω να κανεις κατι εντονο παρα κατι που θα το βαριεσαι και στην τελικη δεν θα σου προσφερει τιποτα η στην χειροτερη περιπτωση να σου μεγαλωσει το αγχος..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by mxrist1 View Post
    δοκιμασε κ θα με θυμηθεις!!!!!ειμαστε ανθρωποι με εντονα συναισθηματα οποτε θελουμε κ εντονα αθληματα!!!!σωστο?
    Ολοσωστο!!!!!!!!!! Ασχολεισαι εσυ με κατι εντονο??? Εγω θελω να αρχισω πολεμικες τεχνες..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    51
    Ο φίλος μου ασχολείται με πολεμικές τέχνες. Εγώ πιο ήπια πράγματα, κάνω ρεϊκάκι και με βοηθάει ψυχικά κυρίως (χαλαρώνω τόσο που συχνά πυκνά με παίρνει ο ύπνος) αλλά και σωματικά (άλλωστε συνδέονται), αλλά θα θελα να ξεκινήσω κ γιόγκα (έχω ψιλοκάνει στο παρελθόν μόνη μου και μετά μέσα στα πλαίσια μαθήματος). Η γιόγκα έχω ακούσει δεν είναι μόνο γυμναστική, αλλά και φιλοσοφία. Άλλωστε το να κάνεις αργά και με προσοχή τις κινήσεις, αλλά ακόμα και το να μάθεις να αναπνέεις χαλαρά την ώρα που γυμνάζεσαι και βάζεις δύναμη, είναι ένα είδος διαλογισμού, στροφής προς τα μέσα. Μου ταιριάζει πιστεύω, μια και δεν είναι του στυλ μου η αερόβια και μ' αρέσει η ιδέα του να έχω ένα σώμα ευλύγιστο και ξεκομπιασμένο. Ε, αν πια φτάσω σε κάποιο επίπεδο και δε μου φτάνει, υπάρχει και η power yoga.
    Όσο δυναμικά ή όχι πάντως κι αν είναι όλα αυτά η μη, έχουν πολλά κοινά στοιχεία, όπως τον τρόπο που αναπνέεις, το πόσο ειρηνικά είναι (ακόμα και οι πολεμικές τέχνες), το πόσο σε συνδέουν με το πνεύμα σου, με τη ζωή, με τον εαυτό σου, γενικά μ' αρέσει αυτή η φιλοσοφία. Πρέπει να ξεκινήσω!! Έχω ένα βιβλιαράκι με ασκήσεις γιόγκα, που υποτίθεται θα ξεκινούσα τώρα το Μάρτιο, το θέμα είναι να το πάρω απόφαση. Χρειάζομαι motivation παιδιά! Τί, μόνο η δίαιτα θέλει συμπαράσταση;

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Καινούρια αρχή....?
    By spha in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 10-02-2011, 00:00
  2. η καινουρια ταυτοτητα..
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 13
    Last Post: 30-09-2010, 23:33
  3. Replies: 14
    Last Post: 10-08-2008, 22:38
  4. το μυαλο μου ποναει...
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 08-03-2008, 12:31
  5. Ενα τελος ή μια καινουρια αρχη;
    By quantum in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 28-06-2007, 18:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •