ΕΙΝΑΙ Η 2Η ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΠΙΑΝΕΙ - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 61
  1. #31
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by BrokeN_DoLL View Post
    εχω διπολικη και σχιζοφρενικομορφη. αλλα κ με οσα συμπτωματα βλεπω ακομα και τα οποια μ λενε, φοβαμαι για σχιζοσυναισθηματικη............ ...ειμαι τοσο αποδιοργανωμενη...τοσο πολυ.....σας ευχαριστω οσα λετε ειναι χρησιμα. αυτο το μπουρντελι που λετε τι ειναι ακριβως. δεν το χω ξανακουσει. ειναι αυτο που βγαλανε?


    στην ηλικια σου τα ιδια ειμουνα ειχα τρυπες παντου και μερικα τατου.ειχα αγρια εφηβεια γιαυτο μαζεψε τα μυαλα σου πριν καταντησεις σαν εμενα.τωρα π εισαι μικρη.

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Location
    Athens
    Posts
    1,453
    γλυκια μου γιατι δεν γραφεις στο τοπικ διπολικη διαταραχη και γραφεις στις ψυχωσεις?
    υπαρχουν αν δεν κανω λαθος 7 ηδη διπολικης διαταραχης.
    εσυ εχεις σχιζοφρενικομορφη διαταραχη.
    εγω εχω κυκλοθυμικη διαταραχη.
    και γω οταν εκανα το μανιακο επεισοδιο,υπηρχαν και ψυχωτικα στοιχεια.
    τι θελω να πω?
    περα απο ταμπελες ολοι στο ιδιο καζανι βραζουμε.

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by sousou View Post
    ειναι χαζομαρα να προσπαθουμε να κανουμε κακο στον εαυτο μας.και εγω ειχα παρει χαπια καποια στιγμη οχι για να πεθανω αλλα για να μου δωσουν σημασια και να τους τιμωρησω.εμεινα 3 μερες στο νοσοκομειο και μου ειπαν οτι αν ξανακανω αποπειρα θα με κλεισουν σε κλινικη,οποτε χεστηκα απ τον φοβο μου και δεν ξαναεκανα τιποτα.
    μιλας σε ψυχιατρο η ψυχολογο?δεν ξερω τι ακριβως εχεις αλλα σε καταλαβαινω...ωρες ωρες νιωθουμε απαισια και πιστευουμε οτι με το να πεθανουμε θα λυθουν τα προβληματα μας.
    σε παρακαλω προσπαθησε να ηρεμησεις και μην ξανακανεις κατι τετοιο.παλεψε το οπως ολοι μας.βρες απο που πηγαζει ολη αυτη η απογοητευση και ο θυμος που εχεις.
    πολλες φορες ξεσπαμε στον εαυτο μας επειδη νιωθουμε απιστευτη οργη κ θυμο...τον τιμωρουμε, τον καταστεφουμε..με καθε τροπο..ειναι που θελουμε να εχουμε τον απολυτο ελεγχο κ οταν δεν τα καταφερνουμε νιωθουμε μισος για τον εαυτο μας κ για τα παντα κ ξεσπαμε...
    μακαρι να ηταν τοσο ευκολο να τα τελειωναμε ολα κ να υπηρχε καποιος τροπος σιγουρος που να ειχε αποτελεσματα..αλλα για να ειναι δυσκολο κ να μην τα καταφερνουμε μηπως τελικα μας θελει η ζωη εδω κ πρεπει να παλεψουμε?? δεν ξερω τι να σκεφτω...
    BrokeN_DoLL σε καταλαβαινω....κανα 2 φορες εχω παρει 10 μαζεμενα ladose με αγχολυτικα...δεν το κανα για να πεθανω, δεν ηθελα να πεθανω, το κανα απλα ετσι επειδη ηθελα εκεινη τη στιγμη...τιποτα δεν εγινε...φετος παιρνω dulcolax με τις χουφτες δεν παθαινω τιποτα...μαλλον εχει συνηθισει το στομαχι σε φαρμακα κ δεν καταλαβαινει.....η τα εχουν ετσι φτιαγμενα ωστε οσα κ να παιρνουμε να μην παθαινουμε τιποτα.........(εκεινη τη στιγμη τουλαχιστον γιατι μακροπροθεσμα δεν ξερουμε τι προβληματα μπορει να προκυψουν)..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    πολλες φορες ξεσπαμε στον εαυτο μας επειδη νιωθουμε απιστευτη οργη κ θυμο...τον τιμωρουμε, τον καταστεφουμε..με καθε τροπο..ειναι που θελουμε να εχουμε τον απολυτο ελεγχο κ οταν δεν τα καταφερνουμε νιωθουμε μισος για τον εαυτο μας κ για τα παντα κ ξεσπαμε...
    μακαρι να ηταν τοσο ευκολο να τα τελειωναμε ολα κ να υπηρχε καποιος τροπος σιγουρος που να ειχε αποτελεσματα..αλλα για να ειναι δυσκολο κ να μην τα καταφερνουμε μηπως τελικα μας θελει η ζωη εδω κ πρεπει να παλεψουμε?? δεν ξερω τι να σκεφτω...
    BrokeN_DoLL σε καταλαβαινω....κανα 2 φορες εχω παρει 10 μαζεμενα ladose με αγχολυτικα...δεν το κανα για να πεθανω, δεν ηθελα να πεθανω, το κανα απλα ετσι επειδη ηθελα εκεινη τη στιγμη...τιποτα δεν εγινε...φετος παιρνω dulcolax με τις χουφτες δεν παθαινω τιποτα...μαλλον εχει συνηθισει το στομαχι σε φαρμακα κ δεν καταλαβαινει.....η τα εχουν ετσι φτιαγμενα ωστε οσα κ να παιρνουμε να μην παθαινουμε τιποτα.........
    Νομίζεις δεν παθαίνεις τίποτα. Είσαι ακόμα μικρή. Σε μερικά χρόνια τα ξαναλέμε. Τότε που θα χτυπάς το κεφάλι σου στον τοίχο.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εννοω δεν παθαινω τιποτα προσωρινα, εκεινη τη στιγμη τουλαχιστον...δλδ μπορει να με πιασει ζαλαδα, να τα βλεπω ολα να γυριζουν, να με πιασει διαρροια, να κανω εμετο η να ποναω αλλα μετα επανερχομαι..κ πλεον μ ολα αυτα που εχω κανει δεν με πιανουν ολα αυτα το πολυ να ζαλιστω η να εχω διαρροια...δλδ δεν πεθαινεις ετσι...μακροπροθεσμα σιγουρα θα μου παρουσιαστουν προβληματα μ ολα αυτα τα χημικα που χω φορτωσει στο στομαχι μου το ξερω αυτο αλλα κ τι να κανω..προσπαθω οσο μπορω να το ελεγχω..αλλα ειναι φορες που χανω τον ελεγχο κ μετα παρολο που λεω πως δεν θα το αφησω να ξανασυμβει, ξερω οτι καποια στιγμη θα ξαναγινει....shit shit shit.........:(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Και ξέρεις, δεν είναι μόνο το στομάχι. Αυτό είναι το λιγότερο. Εγώ θ' ανησυχούσα περισσότερο για το συκώτι. Το οποίο αν καταστραφεί, τέλος.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα ειναι ψυχωση δεν ξερω που να γραψω. νιωθω πως ειμαι χαζη αυτες τις μερες δεν μπορω καν να σκεφτω λογικα και θελω ολο να κοιμαμαι εχω υπνηλια κ με κανει να νιωθω ασφαλεια εχω την εντυπωση πως ο,τι λεω δεν εχει νοημα και δεν με καταλαβαινει ο κοσμος και ειμαι πανεξυπνη δεν θελω να χω κουσουρι τωρα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #38
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    μπροκεν μηπως επερεπε να κανεις πλυση στομαχου?εγω οταν εκανα αποπειρα μου κανανε αμεσως πλυση (στην εφηβεια μου) γιατι τωρα δεν θα υπηρχα.ειχα παρει βεβαια 36 χαπια π βρηκα.εισαι καλα τωρα πως νιωθεις?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλα ειμαι δεν εχει τπτ το στομαχι δεν νιωθω τπτ οποτε κανω κατι λαθος
    I m a Good Person With Bad Attitude

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Μην ξανακανεις μαλακιες εισαι κουκλα ολα τα εχεις δεν εχεις να ζηλεψεις κατι απο τους αλλους.

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω τι ειμαι ειληκρινα με τρελαινει επειδη δεν μπορω να καταλαβω τι ειμαι σαν να ειμαι ενας καταρακτης με διαφανο νερο και δεν μπορω να προσδιορισω το ειδωλο μου στον καθρευτη.κοιτουσα και φωτος αλλα και παλι δεν ξερω πως ειμαι, εβαλα 1 κιλο αρωμα πανω μ να δω να με μυρισω με το κοινο αρωμα που φοραω παντα μπας κ επιστρεψει στην μνημη μου η εικονα με την μυρωδια αλλα τπτ δν μπορω να γινω παρατηρητης του εαυτου μου και τσαντιζομαι!

    η ζηλεια γενικα με τρωει σε ολους τους καλητερους απο μενα! και σκεφτομαι οτι δεν γινεται παντα υπαρχει καποιος καλητεροτερος απο τον αλλον αλλα δεν μπορω να το χωνεψω γμτ ξερω οτι ειναι λαθος αλλα μνε βασανιζει και με τρωει αφανταστα! και ειδηκα μεσα σε ολα με επιασε και το διατροφικο. αμα φας 4 φορες σε 1 βδομαδα βραδυ παχαινεις????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Τωρα τι να σου πω εγω εχω παρει βαρος αλλα κρατιεμαισ ταθερα τωρα τα ιδια κιλα 1 χρονο.Ομως παρολα που ειμαι πολλα κιλα δεν νιωθω τοσο ασχημα.
    Και εγω δεν μπορω να με παρατηρησω και σκευτομουνα να ανοιξω ενα θεμα σχετικο.Την μια με βλεπω στο καθρεπτη και μιαζω με αγγελο με το παιδικο μου και ομορφο προσωπο,υστερα σε τζαμι απο βιτρινα με εχω προσεξει και ειμαι χαλια,σε ενα αλλο καθρεπτακι φαινομε σαν 50χρονων στην καμερα του λαπτοπ φαινομαι λεπτη και ομορφη,στην καμερα του πατερα μου φενομαι χοντρη και καθηστεριμενη.Τι παιχνιδια ειναι αυτα δεν μπορω να καταλαβω.εσυ παντως μου φενεσαι κουκλιτσα με κορμαρα.
    δεν νομιζω να παχενεις αν φας 4 φορες βραδινο μεσα στην εβδομαδα αρκει να μην ειναι λιπαρο πολυ.ξερογω εγω δεν ειμαι λεπτη να σε συμβουλεψω στην ηλικια σου ειμουν 64 κιλα.

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Και εγω δεν μπορω να με παρατηρησω και σκευτομουνα να ανοιξω ενα θεμα σχετικο.Την μια με βλεπω στο καθρεπτη και μιαζω με αγγελο με το παιδικο μου και ομορφο προσωπο,υστερα σε τζαμι απο βιτρινα με εχω προσεξει και ειμαι χαλια,σε ενα αλλο καθρεπτακι φαινομε σαν 50χρονων στην καμερα του λαπτοπ φαινομαι λεπτη και ομορφη,στην καμερα του πατερα μου φενομαι χοντρη και καθηστεριμενη.Τι παιχνιδια ειναι αυτα δεν μπορω να καταλαβω.
    Καθόλου περίεργο. Έτσι συμβαίνει με όλους μας και είναι φυσιολογικότατο! Όσο και αν προσπαθούμε, είναι αδύνατο να δούμε τον εαυτό μας όπως τον βλέπουν οι άλλοι. Όπως και ν' ακούσουμε τη φωνή μας όπως την ακούν οι άλλοι.
    Καταρχήν, δεν μπορούμε να δούμε τον εαυτό μας τρισδιάστατο, όπως δηλαδή μας βλέπουν οι άλλοι. Είτε στον καθρέφτη, είτε στις κάμερες, τον βλέπουμε δισδιάστατο. Στον καθρέφτη, μάλιστα τον βλέπουμε ανάποδα (το δεξί - αριστερό). Ανάλογα με τον καθρέφτη, τον βλέπουμε είτε πιο παχύ και κοντό, είτε πιο αδύνατο και ψηλό. Έχει να κάνει με την κλίση του καθρέφτη, πράγμα που σε καταστήματα ρούχων το εκμεταλλεύονται συχνά, και ζητάνε να υπάρχει παραμόρφωση, ώστε να φαινόμαστε πιο αδύνατες. Για σκέψου πώς φαινόμαστε στα τζάμια του αυτοκινήτου!
    Στις κάμερες παίζει ρόλο πόσο καλή είναι η κάμερα αλλά ακόμα περισσότερο, πόσο καλός είναι ο φωτογράφος ή εικονολήπτης. Και πόση φωτογένεια έχουμε. Συνήθως, οι σωστοί επαγγελματίες μας βγάζουν καλύτερα. Έχει να κάνει με τη γωνία λήψης, τον φωτισμό κλπ.
    Μια κάμερα με πολύ καλή ανάλυση, συχνά θα δείξει όλες τις ατέλειες. Γι' αυτό είναι γεγονός, ότι στις κάμερες των υπολογιστών (που έχουν συνήθως μικρή ανάλυση) φαινόμαστε καλύτερα.
    Με λίγα λόγια, αποκλείεται να έχουμε πλήρη και αντικειμενική εικόνα της εμφάνισής μας. Συνήθως βλέπουμε αυτό που αισθανόμαστε για τον εαυτό μας, ανάλογα με τη διάθεσή μας.

  14. #44
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Δλδ κανεις δεν ξερει την εικονα του στην πραγματηκοτητα?Σκευτομαι να βαλω καμερα καλη να με παιρνει την ωρα που περπαταω καθομαι κλπ να δω πως ειμαι και πως με βλεπυνε οι αλλοι.αχχα.Υπαρχει περητπωση να νομιζει καποιος οτι ειναι ομορφος και να ειναι ασχημος?λολ

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2008
    Posts
    1,279
    τα μαγαζιά δεν εχουν καθρέπτες που "αδυνατίζουν".
    Συνήθως έχουν μάπα καθρέπτες οι οποίοι δεν έχουν καλή ποιότητα, οποτε και δείχνουν ψιλοχάλια.
    Εγω προσωπικά δεν εχω πετύχει ποτε καταστημα ρουχων ή παπουτσιών με΄καθρέπτη που να αδυνατίζει κιολας, με δείχνουν τουλάχιστον 5 κιλά παραπανω.

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 33
    Last Post: 21-02-2018, 06:09
  2. ΜΕ ΠΙΑΝΕΙ ΤΡΕΛΑ
    By mxrist1 in forum Χρόνιος Πόνος, Ψυχολογία Ασθένειας/Υγείας
    Replies: 13
    Last Post: 22-03-2011, 14:59
  3. ΠΑΡΑΛΙΓΟ ΑΠΟΠΕΙΡΑ Νο 2
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 20
    Last Post: 28-07-2008, 14:09
  4. απόπειρα αυτοκτονίας
    By arktos in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 83
    Last Post: 25-11-2007, 00:26
  5. ΑΠΟΠΕΙΡΑ ΑΥΤΟΚΤΟΝΙΑΣ ΠΑΤΕΡΑ
    By mianyxta in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 25
    Last Post: 31-05-2007, 16:47

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •