Αισθανομαι πιεση.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Αισθανομαι πιεση.

    Λογικα δεν επρεπε να αισθανομαι πιεση , δεν μπορω να προσδιορισω που οφειλεται.
    Δεν ξερω τι εχω.
    Φτιαχνω to do πραγματα και καθε μερα μενω ολο και πιο πισω στις υποχρεωσεις μου.

    Ισως να ειναι αυτο , ισως να εχω αναλαβει πολλα...

    Αλλα δεν νομιζω, ειμαι ελευθερο παιδι , δεν εχω ιδιαιτερες υποχρεωσεις , τι να πουν αλλοι...

    Ισως να φταιει και αυτη η οικονομικη κριση που μου εφερε τα πανω-κατω στον επαγγελματικο τομεα
    και πλεον πρεπει να κινηθω σε χωρους που δεν εχω ξανακινηθει , καθως και να βρω νεες ακρες.

    Αισθανομαι το μυαλο μου σαν κατι που δεν γεμιζει...διαβαζω , γραφω , επικοινωνω , μαθαινω , δουλευω ,σπουδαζω , εχω χομπι....τι χρειαζεται για να νοιωσω πληρης?

    Ισως να φταιει και η ελλειψη καποιας σχεσης , δεν ξερω αλλα αυτη τι στιγμη νοιωθω οτι δεν ειναι στις προτεραιοτητες μου καν , δεν προλαβαινω κατα καποιο τροπο.

    Δεν ξερω τι φταιει , χαιρομαι τον εαυτο μου που ειναι πιο ενεργητικος απο παλια , ο οποιος ηταν σαν σε τελμα , αλλα απο την αλλη αισθανομαι αυτη την πιεση.

    Δεν ξερω τι εχω λολ...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Μήπως είναι αυτό που νιώθουμε οι πιο πολλοί άνθρωποι?
    Όταν έχουμε πολλές δραστηριότητες αποζητούμε την ηρεμία και θέλουμε να χαλαρώσουμε.
    Όταν βρισκόμαστε σε περίοδο ήρεμη και πιο αδρανή αποζητούμε την ένταση και περισσότερες δραστηριότητες.
    Αλλά δεν μπορούμε να ζούμε, ούτε μόνο στη μία κατάσταση, ούτε μόνο στην άλλη. Εξάλλου και οι δύο είναι χρήσιμες.

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    keep γεια σου :)



    μερικες σκεψεις απο το τι μπορει να σημαινει η πιεση αυτη που ισως βοηθησουν:

    καποιες φορες ενω υποτιθεται οτι ειμαστε εμεις φορεις ενος προβληματος , οταν καταφερνουμε κατα καποιο τροπο να ισοροπησουμε ... το περιβαλλον λιγο ως πολυ ακομη νοσει με τον τροπο του ολιγον τι... ετσι ... ενα περιβαλλον που δεν του ειναι ευκολο να προσφερει την χαρα και την αποδοχη.. και λειτουργει καπως διαφορετικα απο αυτο που θα θελαμε και προσδοκουμε...που δεν ειανι και τοσο υγειες ....ισως πιεζει. Ενω εμεις εχουμε ελθει λιγο ως πολυ στα ισα μας και το παλευουμε ....

    ακομη ....

    ειναι ομορφο να εχει κανεις χομπι και χαιρομαι παρα πολυ που γεμιζεις δημιουργικα το χρονο σου και την ζωη σου. Ωστοσο ακομα και αυτο και η κοντινοτητα και η ελλειψη της με αλλους ανθρωπους ... προκαλει καποιας μορφης στρεσαρισμα και αρα... πιεση!


    συνηθως εχουμε εσωτερικευσει μια τελειομανια.... που μας κανει δυσκολο το κομαται του να αφεθουμε και να δεχθουμε τη ζωη ως εχει...ακομα και αν αντικειμενικα βρισκομαστε πολυ καλα σε γενικες γραμμες... και αυτο προκαλει καποια πιεση


    τελος να προσθεσω εδω και το γεγονος πως οι οποιες αλλαγες εσωτερικες και εξωτερικες... απο το μοτιβο ειμαι αρρωστος και πιεζομαι ... και και... στο μοτιβο δρω και ζω την ζωη μου οπως καλυτερα μπορω ειναι φαση και αλλαγη που χρειαζεται χρονο και εσωτερικη ωριμανση...αρα καποιας μορφης πιεση


    αν ειμαι εντελως ασχετη πες


    φιλικα τα λεω εννοειται :)


    και σε εμενα τα λεω εννοειται :)


    αν και ατη την περιοδο δεν αισθανομαι πιεση
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Μήπως είναι αυτό που νιώθουμε οι πιο πολλοί άνθρωποι?
    Όταν έχουμε πολλές δραστηριότητες αποζητούμε την ηρεμία και θέλουμε να χαλαρώσουμε.
    Όταν βρισκόμαστε σε περίοδο ήρεμη και πιο αδρανή αποζητούμε την ένταση και περισσότερες δραστηριότητες.
    Αλλά δεν μπορούμε να ζούμε, ούτε μόνο στη μία κατάσταση, ούτε μόνο στην άλλη. Εξάλλου και οι δύο είναι χρήσιμες.
    συμφωνω μαζι σου :)
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Εγω νομιζω οτι χρειαζεται μια γυναικα να κανει σεξ λολολ.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    2,541
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Εγω νομιζω οτι χρειαζεται μια γυναικα να κανει σεξ λολολ.
    http://images.clipartof.com/small/16...-Art-Print.jpg
    Λεω ο,τι μπορω να εκφρασω οταν μου το επιτρεπει αυτο που ειμαι καθε φορα. Μαλλον μου αρεσει η επικοινωνια...και εδω...:)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ωραιες απαντησεις...μαλλον ειναι συνδυασμος πολλων παραγοντων.

    Οπως με την οικονομικη κριση που το βιοτικο μου επιπεδο επεσε στο...μισο (παιρνω σχεδον τα μισα:P) και ολα οσα αναφερθηκαν.

    Θα ηθελα να επισημανω οτι αισθανομαι και μια "πιεση" απο τα πραγματα που μου αρεσουν.

    Τοσες πολλες ταινιες , τοσα πολλα βιβλια , τοσες πολλες γνωσεις , τοσα πραγματα να κανω , τοσα παιχνιδια να παιξω...και ξαφνικα βρισκομαι με ενα κεφαλι καζανι.
    Αισθανομαι "ενοχες" που δεν τα προλαβαινω ολα , που μενω πισω κατα καποιο τροπο.
    Μαλλον εχει σχεση η συγχρονη τεχνολογια με αυτο , την κατεχω και μου προσφερει απλετο υλικο , αλλα φυσικα δεν ειμαι " Σουπερμαν " ωστε να τα προλαβαινω ολα ή να τα μαθω ολα.
    Που οι εποχες οι παλιες που τα πραγματα ηταν περιορισμενα , ειχες να παιξεις ενα-δυο παιχνιδια , ειχες στην βιβλιοθηκη σου αδιαβαστα 2-3 βιβλια που ηθελες να διαβασεις , επαιρνες μια ταινια που και που απο το βιντεοκλαμπ και ουτοκαθεξης.

    Τωρα προσπαθεις απλως να καταφερεις το αδυνατο , να μαθεις και να ελεγχεις εναν απιστευτο πλουτο πληροφοριων...εκει που ειχα 2-3 βιβλια για διαβασμα να εχω μαζεψει 100αδες λολ , αδυνατον φυσικα...μη πραγματοποιησιμο να διαβαστουν και εν τελει στρεσογονο.

    Χρειαζομαι ισως διακοπες σε ενα μερος μακρια απο την τεχνολογια και ολα αυτα που κανω , μηπως χαλαρωσω λιγο:)

    Ασε το αλλο , μπαινω να διαβασω κανα μηνυμα στο e-psychology , μπαινω λιγο τσατ , μπαινω λιγο στα mail μου και ξαφνικα δεν εχει μεινει χρονος για τιποτα λολ.

    Ως ενα βαθμο δηλαδη πιστευω ειναι η ενασχοληση μου με την τεχνολογια , αλλα δεν μπορω να κανω διαφορετικα κιολας γιατι αυτο σπουδαζω τωρα , απο αυτο μαλλον θα βγαλω ψωμι , ειναι φτηνη διασκεδαση για τις οικονομικες μου δυνατοτητες...και μου αρεσει:)

    Τεσπα , απλως μαλλον πρεπει να ξεφευγουμε που και που...δεν το βλεπω με τη δουλεια που βρηκα εκτος απο κανα ΣΚ...και τα λεφτα ω τα λεφτα μεροδουλι-μεροφαϊ προς το παρον...ποτε δεν αισθανθηκα να με απασχολει τοσο το χρημα , οσο τωρα που ζοριζομαι.
    Οχι οτι ημουν ποτε πλουσιος...
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Εγω νομιζω οτι χρειαζεται μια γυναικα να κανει σεξ λολολ.
    Δεν νομίζω να τον νοιάζει και πολύ.
    Το πρόβλημα υπάρχει όταν τον νοιάζει κάποιον και προσπαθεί γι'αυτό αλλά δεν τα καταφέρνει.

    Ξέρεις όμως κάτι... το θέμα δεν είναι σκέτο ένα σεξ. Αν σε κάποιον λείπει το σεξ θα πάει με ***** και θα καλύψει την ανάγκη του. Το πρόβλημα είναι να μην έχεις έναν άνθρωπο κοντά σου, να σε αγαπάει, να μοιράζεσαι πράγματα και να περνάς χρόνο μαζί.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Aυτο ενουσα καταβαθος απλα εκανα πλακα.Χρειαζεται μια γυναικα να τον αγαπαει να τον φροντιζει να μηλαει απο κοντα μαζι του και να ερωτευτει αυτο νομιζω του λυπει οπως και σε ολους μας!Αλλα αν δεν το ψαξει δεν θα ερθει μονο του ειδηκα για εναν αντρα ειναι καπως δυσκολο αυτο.
    Την πιεση που νιωθει μονος του την προκαλει.Θα μπορουσε σε ολα αυτα να προσθεσει και μια ερωτικη συντροφικη σχεση για να ειναι κομπλε.λολ.
    ινσεκτ σου εστειλα ενα μηνυμα το ειδες?

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Και μένα μου λείπει μια γυναίκα και κοιτάω τρόπο να βγάλω λεφτά για να πάω να αγοράσω μια απο άλλη χώρα.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Γιατι τι ειναι να την αγορασεις παιχνιδι?Και απο αλλη χωρα κιολας.Και μενα μου λυπει ενας αντρας αλλα με θελουν ολοι οι πιτσιρικαδες.Εμενα με τραβανε οι αντρες ανω των 35 τι να κανω?λολλολολο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Δεν νομίζω να τον νοιάζει και πολύ.
    Το πρόβλημα υπάρχει όταν τον νοιάζει κάποιον και προσπαθεί γι'αυτό αλλά δεν τα καταφέρνει.

    Ξέρεις όμως κάτι... το θέμα δεν είναι σκέτο ένα σεξ. Αν σε κάποιον λείπει το σεξ θα πάει με ***** και θα καλύψει την ανάγκη του. Το πρόβλημα είναι να μην έχεις έναν άνθρωπο κοντά σου, να σε αγαπάει, να μοιράζεσαι πράγματα και να περνάς χρόνο μαζί.

    Μας το εχεις πει και αλλες φορες insect αυτο...οτι δεν με ενδιαφερουν οι γυναικες λολ. Το θεμα ειναι οτι με ενδιαφερουν και με παραενδιαφερουν , αλλα δεν καθομαι να το κανω αυτοσκοπο της ζωης μου περιμενοντας καποια να μου προσφερει την απολυτη ευτυχια μες την μιζερια μου. Στεκομαι στα ποδια μου και δεν αναφερω συνεχεια...δεν εχω γυναικα...δεν εχω γυναικα και δεν βρισκω, τι να κανω ο δυστυχης?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν είπα οτι δεν σε ενδιαφέρουν οι γυναίκες αλλά ότι δεν σε νοιάζει που είσαι μόνος.

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Βρε παιδια σε αλλους αρεσει να την βρησκουν με μια γυναικα,και σε αλλους να την βρησκουν μονοι.Εξαλου λενε οτι αν πιασει η μ@#@α τυφλα να εχει το γ@#@ι λολολολ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Λένε κιόλας ότι η πολύ μ@@κια τυφλώνει.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Αγχωδης διαταραχη-κρισεις πανικου-πιεση
    By lenapiatsa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 98
    Last Post: 23-04-2013, 16:29
  2. πιεση και ανχος
    By predator in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 27
    Last Post: 30-04-2010, 18:00
  3. αισθάνομαι..
    By mstrouf in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 39
    Last Post: 12-10-2008, 21:29
  4. ταχυκαρδιες και πιεση
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 44
    Last Post: 24-04-2008, 15:32
  5. η πίεση της ''επιτυχίας''
    By elisso in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 6
    Last Post: 08-09-2007, 23:32

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •