πως μπορω να βοηθησω καποιον που εχει καταθλιψη - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 2 FirstFirst 12
Results 16 to 22 of 22
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Επειδη δεν ειμαστε σιγουροι για το αν εχει καταθλιψη η οχι δεν πρεπει να επαναπαυτεις,Ο πατερας μου ειχε μαλλον ολη του την ζωη καταθλιψη κ εκδηλωθηκε ορατα ξαφνικα κ ειπε πως ενιωθε επεσε στο κρεβατι δεν μπορουσε να εργαστει ουτε να κοιμηθει,δυστυχως δεν επρεπε να επιτρεψουμε να βγει μονος του η τρομερη αυπνια τον σκοτωσε κιολας,Προσπαθηστε μην ειναι χωρις παρεα,Η προληψη σωζει

  2. #17
    ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΙΣ ΣΥΜΒΟΥΛΕΣ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΑΦΙΕΡΩΣΕΣ ΣΕ ΜΕΝΑ!!!!!!!!!!!!

  3. #18
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Δεν διαβασα τα ποστς σας παιδια επειδη νυσταζω () αλλα θελω να απαντησω επιγραμματικα στον τιτλο-ερωτηση θεματος του θρεντ, πως μπορω να βοηθησω καποιον με καταθλιψη? καταρχην για να βοηθησεις καποιον απαραιτητη προυποθεση ειναι να θελει το ατομο να βοηθηθει. αλλα επειδη ειναι ετσι η φυση της ασθενειας οπως κ με την ανορεξια π ενιοτε το ατομο δν καταλαβαινει οτι εχει προβλημα, αυτο π μπορεις να κανεις ειναι να παρεχεις σε καθε περιπτωση στηριξη, αγαπη, συμπαρασταση με διακριτικο τροπο χωρις να υποκαθιστας το γιατρο αλλα οχι κ με αδιαφορια η ειρωνεια κ επιθεση του στυλ "γιατι δν βγαινεις εξω? γιατι κλαις? τι σε επιασε κ εχεις το μαυρο σου το χαλι?" κτλ, αυτα ενα ατομο με καταθλιψη θα τον σπρωξουν πιο βαθια στο προβλημα κ ασε π αν ειναι τοσο απελπισμενος κ παραιτημενος απο τη ζωη ακομα κ την σκληρη η μαλακη αγαπη να χρησιμοποιησεις απο το ενα αυτι θα μπαινουν κ απο το αλλο θα βγαινουν. αυτα
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #19
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ!!!!!ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ....

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2013
    Posts
    1,820
    Καλα εννοειται κ δεν ειναι αργα μονο για τον πατερα μου ειναι αργα επειδη του επιτρεψαμε να βγει μονος σ αυτην την κατασταση αλλα αυτο δεν σημαινει οτι πρεπει να επαναπαυεσαι,Η μητερα σου δεν πρεπει να μενει καθολου μονη της επειδη δεν γνωριζουμε τι ακριβως της συμβαινει αν νιωθει οπως ενιωθε ο πατερας μου η ειναι αρκετα καλυτερα κ προσπαθησε με ωραιο τροπο να μαθεις,Επισης επιμενω να επισκετεις ειδικο για περισσοτερες λεπτομερειες κ θα χαρω να μαθω οτι η γυναικα παει καλα!

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by ΒΕΡΑ ΠΠΚ View Post
    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΑΙ ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ!ΕΧΕΙΣ ΑΠΟΛΥΤΟ ΔΙΚΙΟ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ ΝΑ ΒΟΗΘΑΜΕ ΑΥΤΑ ΤΑ ΑΤΟΜΑ ΟΣΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΜΕ ΟΠΟΙΟ ΤΡΟΠΟ ΜΠΟΡΟΥΜΕ...ΑΝ ΚΑΙ ΕΓΩ ΩΣ ΤΩΡΑ ΤΟ ΧΕΙΡΙΖΟΜΟΥΝ ΠΟΛΥ ΛΑΘΟΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΑ!!!!!ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΠΕΡΑ ΟΜΩΣ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΑΛΛΑΞΩ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΩ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗ ΜΗΤΕΡΑ ΜΟΥ ΟΠΩΣ ΜΠΟΡΩ!!!!!!!!!!!!!ΕΥΧΟΜΑΙ ΜΟΝΟ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΡΓΑ....
    Χρονια Πολλα και σε σενα
    Χαιρομαι που το αναγνωριζεις κ ποτε δεν ειναι αργα.. ποτε δεν ειναι αργα για τιποτα.. γενικος κανονας στη ζωη.. αξιωμα (κατι που δεχομαστε δηλαδη ως εχει χωρις αποδειξεις..)
    Πολλοι το χειροζονται λαθος μεχρι να μαθουν.. σημασια εχει να εισαι διπλα στο ατομο π αγαπας.. κ να κανεις ο,τι μπορεις.. κ ο,τι πρεπει..
    Καλη συνεχεια!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #22
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ!ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΟΛΑ!ΔΕΝ ΕΧΩ ΛΟΓΙΑ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΣΑΣ ΜΟΥ ΕΔΩΣΑΝ ΔΥΝΑΜΗ!!!!!!ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΔΙΠΛΑ ΤΗΣ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΠΙΕΖΩ ΓΙΑΤΙ ΤΩΡΑ ΞΕΡΩ ΚΑΙ ΘΑ ΦΕΡΘΩ ΑΝΑΛΟΓΑ...ΧΑΡΙΣ ΕΣΑΣ!!!!!!ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ!

Page 2 of 2 FirstFirst 12

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •