K ξαφνικα νιωθω τοσο μονη......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1

    K ξαφνικα νιωθω τοσο μονη......

    Σημερα νιωθω τοσο μονη...... πριν λιγες μερες στο σπιτι του φιλου μου επεσα κ χτυπησα... καποια στιγμη ειπε να φωναξει ασθενοφορο για να παω να βγαλω ακτινογραφια... μιλησε στον ενικο... να παω.... οχι να παμε...εκεινη την στιγμη το αφησα πισω μου....μου εφτανε ο σωματικος πονος δεν ηθελα κ τον ψυχικο....γιατι αυτο το...να πας με πονεσε μεσα μου...δεν ξερω αν το εννοουσε ετσι οπως το πηρα εγω αλλα απο χθες ολο αυτο σκεφτομαι..κ αν το εννοουσε..αν τελικα χρειαζοταν να παω στο νοσοκομειο θα μ αφηνε μονη μου?? Εχουμε ελευθερη σχεση(γι αυτον..γιατι για μενα δεν ειναι ετσι)...Ουφ..να εφευγε απο το μυαλο μου ολο αυτο...

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Σημερα νιωθω τοσο μονη...... πριν λιγες μερες στο σπιτι του φιλου μου επεσα κ χτυπησα... καποια στιγμη ειπε να φωναξει ασθενοφορο για να παω να βγαλω ακτινογραφια... μιλησε στον ενικο... να παω.... οχι να παμε...εκεινη την στιγμη το αφησα πισω μου....μου εφτανε ο σωματικος πονος δεν ηθελα κ τον ψυχικο....γιατι αυτο το...να πας με πονεσε μεσα μου...δεν ξερω αν το εννοουσε ετσι οπως το πηρα εγω αλλα απο χθες ολο αυτο σκεφτομαι..κ αν το εννοουσε..αν τελικα χρειαζοταν να παω στο νοσοκομειο θα μ αφηνε μονη μου?? Εχουμε ελευθερη σχεση(γι αυτον..γιατι για μενα δεν ειναι ετσι)...Ουφ..να εφευγε απο το μυαλο μου ολο αυτο...


    Oταν λες ελευθερη σχεση δλδ αυτος παει με οποια θελει και εσυ με οποιον θες χωρις υποχρεωσεις?Απορω πως το ανεχεσαι αυτο .Μου εχουν τυχει πολοι αντρες να θελουν τετοιου ειδους σχεση και τους απεριψα με την μια.Δεν ειναι κατι υγηες και ομορφο.:rolleyes:

  3. #3
    Μήπως αν τον ρωτούσες θα ήταν καλύτερα?

  4. #4
    Quote Originally Posted by panikoula View Post
    Oταν λες ελευθερη σχεση δλδ αυτος παει με οποια θελει και εσυ με οποιον θες χωρις υποχρεωσεις?Απορω πως το ανεχεσαι αυτο .Μου εχουν τυχει πολοι αντρες να θελουν τετοιου ειδους σχεση και τους απεριψα με την μια.Δεν ειναι κατι υγηες και ομορφο.:rolleyes:
    Οχι..δεν ειναι ετσι...απλα δεν εχουμε υποχρεωσεις ο ενας στον αλλον... για μενα ειναι μονο αυτος κ κανενας αλλος(λαθος μου..) αυτος εχει κανει σχεσεις αλλα παντα σταματαμε να βρισκομαστε τοτε.. αλλα μετα αντε κ παλι μαζι...

  5. #5
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Μήπως αν τον ρωτούσες θα ήταν καλύτερα?
    Θα ηταν...?? ισως ξερω την απαντηση κ ξερω οτι θα πονεσει γι αυτο κ δεν υπαρχει περιπτωση να την κανω.....

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Οχι..δεν ειναι ετσι...απλα δεν εχουμε υποχρεωσεις ο ενας στον αλλον... για μενα ειναι μονο αυτος κ κανενας αλλος(λαθος μου..) αυτος εχει κανει σχεσεις αλλα παντα σταματαμε να βρισκομαστε τοτε.. αλλα μετα αντε κ παλι μαζι...
    σταματατε να βρισκοσαστε οταν εχει αλλη σχεση γιατι ετσι θελει αυτος, η γιατι δεν μπορεις εσυ να τον εχεις ταυτοχρονα με καποια αλλη?

  7. #7
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    σταματατε να βρισκοσαστε οταν εχει αλλη σχεση γιατι ετσι θελει αυτος, η γιατι δεν μπορεις εσυ να τον εχεις ταυτοχρονα με καποια αλλη?
    Κ τα δυο... αν κ θελει να το παιζει απελευθερομενος δεν μπορει να ειναι ερωτικα με 2 ταυτοχρονα ... ασε... ειμαστε μαζι κ χωρια 3 χρονια...στην αρχη ειμασταν φιλοι..μετα εγινε ερωτικη σχεση... μετα ερωτευθηκε τρελα μια ξενη μεσω facebook κ χαθηκε ... μετα ξαναγυρισε... κ παει λεγοντας... δεν εχω καταλαβει τελικα γιατι γυριζει σε μενα...ειμαι η δεδομενη? νιωθει κατι για μενα? κ οι 2 που εκανε σχεση(λεμε τωρα...γιατι μολις καταλαβαινει οτι παει να γινει πιο σοβαρο την κανει μ ελαφρια εκτος κ αν του εχει περασει οποτε προσπαθει να τον διωξει η αλλη) ηταν ωραιες γυναικες κ μικροτερες μου .. του ριχνω κ μια 6ετια κιολας.... αναθεμα με...!!!! :(

  8. #8
    Quote Originally Posted by πιεσμενη View Post
    Κ τα δυο... αν κ θελει να το παιζει απελευθερομενος δεν μπορει να ειναι ερωτικα με 2 ταυτοχρονα ... ασε... ειμαστε μαζι κ χωρια 3 χρονια...στην αρχη ειμασταν φιλοι..μετα εγινε ερωτικη σχεση... μετα ερωτευθηκε τρελα μια ξενη μεσω facebook κ χαθηκε ... μετα ξαναγυρισε... κ παει λεγοντας... δεν εχω καταλαβει τελικα γιατι γυριζει σε μενα...ειμαι η δεδομενη? νιωθει κατι για μενα? κ οι 2 που εκανε σχεση(λεμε τωρα...γιατι μολις καταλαβαινει οτι παει να γινει πιο σοβαρο την κανει μ ελαφρια εκτος κ αν του εχει περασει οποτε προσπαθει να τον διωξει η αλλη) ηταν ωραιες γυναικες κ μικροτερες μου .. του ριχνω κ μια 6ετια κιολας.... αναθεμα με...!!!! :(
    Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου?
    Έχεις καταλάβει πως εσύ η ίδια του έδειξες το επίπεδο σεβασμού που θα σε βάλει?
    Έχεις σκεφτεί ποτέ πως αν σεβόσουν εσύ περισσότερο εσένα, ίσως να είχατε πραγματική σχέση τώρα?
    Στο λέω με κάθε καλή διάθεση.

  9. #9
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    Γιατί το κάνεις αυτό στον εαυτό σου?
    Έχεις καταλάβει πως εσύ η ίδια του έδειξες το επίπεδο σεβασμού που θα σε βάλει?
    Έχεις σκεφτεί ποτέ πως αν σεβόσουν εσύ περισσότερο εσένα, ίσως να είχατε πραγματική σχέση τώρα?
    Στο λέω με κάθε καλή διάθεση.
    Αχ κ βαχ... εχουμε μια περιεργη σχεση οι δυο μας...... το τι εχει ακουσει απο μενα για την συμπεριφορα του δεν λεγεται....... τον εχω βρισει ..τον εχω πει οτι συμπεριφερεται σαν εφηβος..οτι δεν με σεβεται ουτε τον ιδιο του τον εαυτο κλπ κλπ κλπ ... μενουμε χωρια για κανα 2μηνο-3μηνο κ αντε παλι... την τελευταια φορα δεν χαθηκαμε..απλα το παιξαμε φιλοι.. αυτο κρατησε περιπου 6 μηνες κ ειμαστε κ παλι μαζι το τελευταιο 2μηνο...ποσο θα κρατησει παλι δεν ξερω..ισως μεχρι να τα παρω κρανιο εγω αυτη την φορα κ παω αντε γεια( δεν το βλεπω να κραταει για πολυ ομως το αντε γεια!!! )

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    το θεμα δεν ειναι να τον βρισεις.
    γιατι τον βριζεις αληθεια?
    αυτος κανει αυτο που θελει, αυτο που τον βολευει και αν καταλαβα καλα,στο εχει ξεκαθαρισει κιολας.
    οποτε σε τι δεν σε σεβεται?εσυ εισαι αυτη που δεν σεβεσαι τον εαυτο σου , γιατι ανεχεσαι μια κατασταση που σε φθειρει,δεν σε καλυπτει και σε εχει στην αναμονη,οποτε βρεθει μια αλλη..
    περνας καλα, με ολο αυτο?

  11. #11
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    το θεμα δεν ειναι να τον βρισεις.
    γιατι τον βριζεις αληθεια?
    αυτος κανει αυτο που θελει, αυτο που τον βολευει και αν καταλαβα καλα,στο εχει ξεκαθαρισει κιολας.
    οποτε σε τι δεν σε σεβεται?εσυ εισαι αυτη που δεν σεβεσαι τον εαυτο σου , γιατι ανεχεσαι μια κατασταση που σε φθειρει,δεν σε καλυπτει και σε εχει στην αναμονη,οποτε βρεθει μια αλλη..
    περνας καλα, με ολο αυτο?
    Για την συμπεριφορα του...κ μου το εχει ξεκαθαρισει κ το εχω αποδεχθει...κ οχι δεν με καλυπτει κ ξερω οτι μολις εμφανιστει καποια με ομορφα ματια θα την...ερωτευθει για 3-4 εβδομαδες κ μετα θα του περασει.. δεν ξερω για ποσο θα το ανεχομαι αυτο....αλλα τον αγαπαω τον ηλιθιο.....

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Τον αγαπάς αλλά καλό είναι να αγαπάμε και τον εαυτό μας. Μετά μη ζητήσεις και τα ρέστα, δεν θα έχεις δίκιο... (Χωρίς παρεξήγηση, κουβέντα κάνουμε).
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  13. #13
    Quote Originally Posted by Βασίλης73 View Post
    Τον αγαπάς αλλά καλό είναι να αγαπάμε και τον εαυτό μας. Μετά μη ζητήσεις και τα ρέστα, δεν θα έχεις δίκιο... (Χωρίς παρεξήγηση, κουβέντα κάνουμε).
    Ποια ρεστα να ζητησω....ταπι κ ψυχραιμοι ειμαστε ολοι....κ χρηματικα κ συναισθηματικα!!! μπουχαχαχαχαχαχαχαχαχαχχχ χχχχχχ!!!!!!!!!!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Οδος ονειρου
    Posts
    271
    Ε καλά μην τα ζητάς, άστα pourboire..
    ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΕΡΑ ΜΗΝ Μ ΑΦΗΣΟΥΝ ΟΛΟΙ ΟΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ ΚΑΙ ΜΕΙΝΟΥΝ ΜΟΝΟΙ ΤΟΥΣ....

    ΧΡΟΝΙΑ ΠΟΛΛΑ ΣΤΟΥΣ ΑΡΡΩΣΤΟΥΣ, ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ Σ ΟΣΟΥΣ ΓΙΟΡΤΑΖΟΥΝ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Δυτικό Ημισφαίριο
    Posts
    640
    Να σου πω τι συμπέρασμα έχω βγάλει για τις ελεύθερες σχέσεις; Τις περισσότερες φορες είναι άνετες, ευχάριστες, ανάλαφρες και έχουν πολλά καλά... αρκεί όσοι συμμετέχουν να θέλουν ακριβώς ό,τι προσφέρει. Την στιγμή που ένας από τους εμπλεκόμενους θέλει κάτι διαφορετικό, η ελεύθερη σχέση δεν ισχύει πια... και μπορεί να μετατραπεί και σε μαρτύριο.

    Αυτός από την πλευρά του, θέλει ελεύθερη σχέση, σου το λέει ξεκάθαρα, και δεν μπορώ να του δώσω λάθος αφού εξασκεί αυτά ακριβώς τα δικαιώματα που του επιτρέπει μια ελεύθερη σχέση. Εσύ από την πλευρά σου, τον ερωτεύτηκες τον μαλακα, και θέλεις κάτι πιο σοβαρό πλέον... λυπάμαι, αλλα αυτό το παιχνίδι μάλλον το έχασες. Εάν του ξεκαθάριζες ότι θέλεις κάτι πιο σταθερό, δεν επέλεγε να μείνει μαζί σου, και μετά την επομενη του σχέση γυρνούσε παρακαλώντας σε εσένα, μονο και μονο για να το ξανακάνει αργότερα, θα λυπόμουν για λογαριασμό του. Εσύ όμως μένεις ενώ σου έχει ξεκαθαρίσει ότι δεν θέλει κάτι άλλο μαζί σου... οποτε λυπάμαι για το συναισθηματικό αδιέξοδο στο οποιο έχεις υποβάλει τον εαυτό σου. Μπορεί να σε αγαπάει πραγματικά, αλλα προφανώς δεν είναι αρκετό για να τον πείσει να αλλάξει συμπεριφορά. Συμφωνώ απόλυτα με την Remedy: εσύ δεν σέβεσαι τον εαυτό σου. Αυτός απλά φέρεται με τον τρόπο και τα όρια που έχετε συμφωνήσει και του επιτρέπεις...

    Νόμιζα ότι παραμένεις επειδή έστω και αυτά τα ψήγματα σχέσης που έχεις σε συντηρούν, και φοβάσαι να μείνεις μονη σου. Δεν σε αδικώ, πονάει πολύ να συνειδητοποιείς ότι ο άνθρωπος που αγαπάς δεν σε αγαπάει εξίσου ή με τον ίδιο τρόπο... αλλα είναι ένας πόνος που όσο τον αφήνεις, τόσο θα μεγαλώνει :( Αντί να περιμένεις την επομενη νεότερή του με τα όμορφα ματια να τον τραβήξει από εσένα, δεν ανοίγεις εσύ τα δικά σου να βρείς κάτι που να σου ταιριάζει περισσότερο;
    [B]Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιο.[/B]
    Οι σοφοί παραδέχονται. Οι πονηροί δικαιολογούνται. Οι ηλίθιοι επιμένουν.

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Γιατί να είμαι τόσο μα τόσο πολύ δειλή;
    By tita1977 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 28
    Last Post: 07-02-2011, 15:34
  2. τι παθαινει κανεις ξαφνικα
    By nik5 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 46
    Last Post: 04-12-2010, 11:06
  3. Ενω εχω αναγκη απο φιλιες νιωθω παραξενα καπως εξαρτημενη κ θελω να φευγω..νιωθω ενοχη γι αυτο..
    By Girl25 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 22-07-2010, 01:20
  4. ΝΙΩΘΩ ΑΣΧΗΜΑ ΟΤΑΝ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΟΝΗ ΜΟΥ
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 50
    Last Post: 22-05-2008, 11:46
  5. τόσο μόνη....
    By gataki in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 20
    Last Post: 12-12-2005, 16:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •