Συνεχεια με αφηνουν...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 43
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19

    Συνεχεια με αφηνουν...

    Καλησπερα σε ολους σας...

    Ειμαι 29 χρονων. Εχω κανει καμποσες σχεσεις αρχικα πιο χαζες-παιδικες, αργοτερα πιο σοβαρες.
    Παντα με αφηνουν. παντα. και συνηθως για καποια αλλη ειτε υπαρκτο προσωπο ειτε για να την βρουν μετα (οσο πιο αμεσα γινεται).
    Μπορω να καταλαβω τα λαθη που εκανα οσο ημουν πιο μικρη... και καθε φορα προσπαθουσα να τα διορθωσω. Αλλα πλεον δεν το αντεχω αλλο ολο αυτο.
    Το θεμα μου ειναι πως δεν μπορω να ξεπερασω πια τον χωρισμο. Ισως παλαιοτερα να μπορουσα. Τωρα πια οχι.
    Εχω διαφορα ψυχολογικα κυριως στρες πολυ φοβιες ταση για αδρανεια αλλα προσπαθω να βγαζω αυτο το κομματι εξω απο αυτο που λεμε ερωτικο.
    Και ολοι φευγουν φευγουν χωρις συνηθως να εχει γινει κατι σοβαρο....χωρις ακομα και να χουν καποιο τρελλο παραπονο.
    Εντωμεταξυ ενω δεν ειχα ποτε θεματα με τις αλλες γυναικες ... πλεον εχω γεμισει χιλιαδες κομπλεξ... νοιωθω οτι ολες ειναι πολυ πιο ομορφες, ενδιαφερουσες και οτι εγω ειμαι ενα τιποτα. Ζηλευω , ζηλευω πολυ αφορητα .... ειδικα αν περιτρυγιριζομαι απο εντυπωσιακες κοπελες ....Καθε μια που βλεπω σκεφτομαι πως ο πρωην μου θα με παραταγε για αυτην και αυτην και αυτην.... Δεν περιμενα ποτε πως θα γινομουν τοσο επιφανειακη αλλα εχω πληγωθει πολυ. Νοιωθω οτι με αφηνουν σαν στυμμενη λεμονοκουπα. Βλεπω τον πρωην μου πχ να χαζολογαει με αλλες 10 σαν να μην τον νοιαζει σαν να μην εμεινε τιποτα απο τα 3 χρονια που μασταν μαζι...
    Δεν ειμαι καθολου σιγουρη οτι θα θελα να προχωρησω σε κατι καινουριο ... μου πηρε καιρο να μαθω δειλα δειλα να μοιραζομαι να ανοιγομαι σε σχεσεις και δεν θελω να ξαναπερασω παλι εναν φαυλο κυκλο.
    Φοβαμαι οτι ολο αυτο το αρνητικο που εχει δημιουργηθει μεσα μου μετατρεπεται σε μισος. Μισος κυριως για τους αντρες. Τους βλεπω πια σαν αδειους κενους ψευτες και χειροτερα...
    Και μενα μες στην μιζερια.

    Αν καποιος με αξιολογουσε συμφωνα με τα γενικα κριτηρια που επικρατουν τα χω ολα.
    Αλλα οι σχεσεις ειναι πολυ πιο περιπλοκες και ενω γενικα ποτε δεν καταπιεζα , δεν εκανα ζηλιες ,γκρινιες,υστεριες ισως τελικα να μαι δεν ξερω τοσο ψυχολογικα ασταθης που ολοι να φευγουν τρεχοντας για κατι πιο νορμαλ....

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    Ποια ειναι τα γενικα κριτηρια;
    κατανοηση εχεις σε αυτα που μπορει να θελει ο αλλος;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    για ποσες σχεσεις μιλαμε? αν μιλαμε για πανω απο 10 τοτε υπαρχει καποιο προβλημα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2009
    Location
    Αιτωλ
    Posts
    1,390
    μηπως με τις επιλογες σου βαζεις και συ ψηλα το δεικτη ; η επιλεγεις νουμερα σαν αυτον που μας περιεγραψες ;

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Ανεφερα αυτο για καποια γενικα κριτηρια (ας πουμε) για να προλαβω απλα καποιες ερωτησεις.
    Εννοω οτι ειμαι εμφανισιμη, εχω φιλους, μορφωση, δουλεια (μεχρι προτινως) , καποια ενδιαφεροντα ... σε γενικες γραμμες μπορω να σταθω σε μια σχεση, να κανω εναν διαλογο με τον αλλο , να τον ακουσω, να μοιραστουμε μια καθημερινοτητα ... κλπ
    Κατανοηση εδειχνα παντα αρκετη σε αυτα που ηθελε ο αλλος... παλαιοτερα ισως και παραπανω απο οσο επρεπε. Δεν ειναι πανω απο 10 σχεσεις αν και πλησιαζει :)
    Στις τελευταιες 4 σιγουρα...

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Ψηλα τον δεικτη οχι καθολου... μαλλον το αντιθετο...
    Καταλαβαινω πως ναι δεν κανω σωστες επιλογες... αλλα βλεπω πως ακομα και αυτους που θεωρησα σχεσοφοβικους ή δεν ξερω και εγω τι... με την επομενη ειναι κολλημενοι.. αρα ξανα στο μηδεν...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    θεωρεις πως οι επιλογες σου ειναι σωστες;οταν τελειωνει μια σχεση αφου εχει γνωρισει τον αλλον καταλαβαινεις τι δεν ταιριαξε;

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Το θεμα μου που με καιει ειναι πως εχω χωρισει 4 μηνες και ακομα δεν μπορω να το διαχειριστω.
    Πως πλεον νοιωθω ανεπαρκης.
    Πως οπως ειπα ζηλευω και αυτο με κανει ρακος ειναι πολυυυυ ψυχοφθορο
    και ειμαι γεματν αρνητικα συναισθηματ για μενα και για τους αλλους.
    Εχω παρει αρκετα κιλα εκει που δεν ειχα.
    Νεα δουλεια δεν τολμω να βρω....σαν να φοβαμαι
    Πινω παρα πολυ οταν βγω.
    Δεν θελω να βρω σχεση. αν θα θελα κατι θα ταν περιστασιακο.
    Τα κιλα/ποτο/δουλεια δεν τα ριχνω επουδενι στον πρωην
    αλλα στην αυτοπεποιθηση μου που εχει πιασει πατο για οποιον λογο....

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Προσπαθω να καταλαβω τι δεν ταιριαξε...
    και βλεπω οτι κανω λαθη... λαθη...
    Δεν ξερω ρε γμτ ... δεν μπορω να κρατησω κανεναν τελικα!
    Αν και προσπαθω καθε φορα να μην επαναλαβω τα ιδια λαθη..
    δεν ξερω...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ναι βρε κοπελα μου,αλλα αν
    πινεις,ζηλευεις,και βλεπει ο αλλος πως εχεις πολλα αρνητικα συναισθηματα,πως καποιος να κατσει μαζι σου;
    αν τα βλεπα εγω αυτα σε μια γυναικα δεν θα σκεφτομουν να κανω κατι σταθερο μαζι της ...

  11. #11
    ναρ...καλησπερα....:)
    Να σε ρωτησω κάτι? Μήπως όταν γνωρίζεις κάποιον επενδύεις πολλά πάνω του και το χειρότερο, του το δειχνεις?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Δεν πινω σε καθημερινη βαση. πινω οταν βγω με φιλους (που δεν βγαινω συχνα για ποτο κυριως για καφε βγαινω) γιατι με χαλαρωνει. Και μην νομιζεις δεν κανω τον καραγκιοζη...απλα πιο ηρεμη ειμαι.
    Δεν υπηρξε ουτε θεμα μεσα στην σχεση. ακριβως γιατι δεν πινω συχνα
    για τα αρνητικα συναισθηματα εχεις δικιο. Γιατι τα εκπεμπουμε χωρις να το καταλαβουμε.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    ακριβως,οποτε μηπως ειναι καιρος λιγο να δουλεψεις με τον εαυτο σου;η σχεση δεν ειναι το παν,εσυ εισαι το παν... και πρεπει να εισαι καλα με τον εαυτο σου
    και προφανως δεν εισαι... αρα
    αντι να προσπαθεις να τα βρεις με τον δεσμο σου,
    προσπαθησε να τα βρεις με τον εαυτο σου,δωσε εκει την ενεργητικοτητα σου

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    19
    Καλησπερα Θεοφανια :)

    Επενδυω πολλα γιατι οσο μηδενιστρια και να ειμαι μεσα μου εχω ηλιθιες ρομαντικες ιδεες περι μεγαλου ερωτα κλπ κατι το οποιο οχι πια.
    Σιγουρα στο παρελθον με εχουν παρει για δεδομενη.
    Στην τελευταια σχεση μαλλον οχι γιατι εγω εξαρχης δεν πιστεψα σε αυτην την σχεση λογω διαφορας ηλικιας. αλλα και παλι στην πορεια τον αγαπησα οσο και να κρατιομουν
    Εμπνευστη ειναι αληθεια....δεν ειμαι καλα οχι τωρα γενικα.. εδω και χρονια απλα τον τελευταιο χρονο βιωσα και πολλα που συνεβαλλαν στο να γινω χειροτερα.
    Και αυτο φοβαμαι. Πως τα '' ψυχολογικα'' δηλ. καταθλιπτικες τασεις , απισιοδοξια και ανασφαλεια φαινονται οσο και να προσπαθω να τα κρυβω..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2008
    Location
    Θεσ/νικη
    Posts
    2,195
    το οτι αντιλαμβανεσαι την αδυναμια αυτη ειναι καλο.
    γιατι τωρα μπορεις να δουλεψεις πανω σε αυτο.θελει χρονο δεν ειναι ευκολο
    ουτε μπορει να το κανεις αλλος για σενα...
    πρεπει να παραδεχτεις πραγματα για τον εαυτο σου,με σκοπο να τα βελτιωσει

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. συνεχεια
    By katerina1974 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 10-08-2017, 08:26
  2. Κούραση συνέχεια
    By eve in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 14-01-2011, 23:04
  3. Συνέχεια στο μεταίχμιο
    By Mystic in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 3
    Last Post: 08-01-2011, 22:07
  4. η συνέχεια
    By someone in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 15-05-2010, 22:26
  5. ΣΥΝΕΧΕΙΑ 3
    By ΝΕΦΕΛΗ in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 1
    Last Post: 05-03-2009, 14:24

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •