Όταν ο συντροφος έχει σεξουαλικο πρόβλημα
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 23
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    15

    Όταν ο συντροφος έχει σεξουαλικο πρόβλημα

    Με τον άνθρωπο που είμαι μαζί τον τελευταιο χρόνο, η σεξουαλική μας ζωή ειναι απογοητευτική έως δύσκολη. Δεν έχει ερωτική επιθυμία, η στυση του στην πορεία χάνεται και αδυνατεί να ολοκληρώσει και γενικά είναι δύσκολος στο να κάνουμε σεξ. Είναι λες και δεν το έχει στο μυαλό του. (ειχα υπαρξει στο παρελθον μαζι του για 2.5 χρονια και δεν ειχε προβλημα). Και ο ιδιος προβληματιζεται με την καταστση αλλά θεωρει οτι του εχει κοστισει ψυχολογικα που κολλησε κονδυλώματα απο τη πρωην, (νομίζω ομως οτι δεν ειναι αυτο).
    Το θεμα ειναι οτι αυτη η κατάσταση με φθήρει πολύ, δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω αφου κ ο ίδιος αρνειται να δει καποιον ειδικο, και με τρομάζει το μέλλον. Εχουμε αποφασίσει να ειμαστε μαζι, αλλα νιωθω οτι ακρωτηριαζομαι και οτι η σεξουαλική μου ζωη τερματιζει στα 30 μου.... Δεν ειναι οτι δεν θελω να ειμαι μαζί του... τι κάνεις ομως όταν δεν καλύπτεσαι στον ερωτικό τομέα? Και πως μπορεις να κρινεις αν ειναι κάτι που φτιάχνει?
    Ειμαι τοσο προβληματισμένη και δεν ξερω τι να κανω. Εν τω μεταξύ μου έχει γίνει εμμονή ...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Νομίζω πως πρέπει να δώσετε χρόνο και στους δυο σας. Νομίζω οτι όλοι στις σχέσεις μας το έχουμε περάσει αυτό, δεν είστε οι μόνοι. Εκτός από το ψυχολογικό κομμάτι, αποκλείεται να υπάρχει κάτι παθολογικό. Για παράδειγμα ο σακχαρώδης διαβήτης μπορεί να δημιουργησει προβλήματα στη στύση.
    Εσυ γιατί δεν πιστεύεις αυτό που ισχυρίζεται ο συντροφος σου; Τι νομίζεις ότι συμβαίνει;

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    15
    Με ενοχλεί που μπορει εμεις να μην εχουμε επαφή αλλά να διαπιστωνω οτι βλέπει videos στο ιντερνετ (δεν ειμαι πουριτανή και δεν θα με ενοχλούσε υπό κανονικές συνθήκες?). Και αν του εχει στοιχίσει αυτή η ιστορία με τα κονδυλώματα, έχει περάσει 1,5 χρόνος από τότε... Σαν πολύ δεν ειναι? Σε όλο αυτο να σημειωθει οτι το προγραμμα του ειναι παντα φορτωμενο. Η ανησυχια μου ειναι αν αυτη η κατασταση ειναι μια φαση, αν ειναι κατι πόυ περνά... Δεν το έχω ξαναζήσει και το θεωρώ πολυ κακό σημάδι... Και όλο αυτο δημιουργει και σε μένα προβλημα κ ανασφάλεια. (παρολο που ξερω οτι με θελει, απλα δεν το βιωνω, και δυστυχώς ειμαι σε μειονεκτικη θεση, μονο ο ιδιος μπορει να βρει τι φταιει αλλα δεν ασχολειται να το ψαξει... θεωρει οτι θα περασει αυτη η κατασταση μόνη της...)

  4. #4
    να σε ρωτήσω κάτι?
    απ ότι κατάλαβα πρόκειται για επανασύνδεση μετά από καιρό.
    Μήπως "κατέληξε" σε σένα όντας ταλαιπωρημένος με τη βεβαιότητα πως θα βρει την ηρεμία και την κατανόηση που δεν βρήκε σε άλλες σχέσεις?
    Θεωρείς καλό σημάδι πως τελειώνει με το ίντερνετ και όχι με σένα και το κυριότερο πως δεν κάνει καμιά προσπάθεια να το φτιάξει αυτό?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Έχει γίνει δική σου εμμονή ενώ δεν αντιμετωπίζεις εσύ η ίδια την έλλειψη επιθυμίας και την απώλεια της στύσης? Γιατί?
    Το λογικό πάει έτσι, αυτός που έχει το θέμα αυτός και αναλαμβάνει την προσπάθεια επίλυσής του. Αναζήτησε ειδικό? Όχι.
    Γιατί πιστεύεις πως δεν έχει αναζητήσει? Αν θέλεις απαντάς και συνεχίζουμε.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Quote Originally Posted by strawberry View Post
    Με ενοχλεί που μπορει εμεις να μην εχουμε επαφή αλλά να διαπιστωνω οτι βλέπει videos στο ιντερνετ (δεν ειμαι πουριτανή και δεν θα με ενοχλούσε υπό κανονικές συνθήκες?). Και αν του εχει στοιχίσει αυτή η ιστορία με τα κονδυλώματα, έχει περάσει 1,5 χρόνος από τότε... Σαν πολύ δεν ειναι? Σε όλο αυτο να σημειωθει οτι το προγραμμα του ειναι παντα φορτωμενο. Η ανησυχια μου ειναι αν αυτη η κατασταση ειναι μια φαση, αν ειναι κατι πόυ περνά... Δεν το έχω ξαναζήσει και το θεωρώ πολυ κακό σημάδι... Και όλο αυτο δημιουργει και σε μένα προβλημα κ ανασφάλεια. (παρολο που ξερω οτι με θελει, απλα δεν το βιωνω, και δυστυχώς ειμαι σε μειονεκτικη θεση, μονο ο ιδιος μπορει να βρει τι φταιει αλλα δεν ασχολειται να το ψαξει... θεωρει οτι θα περασει αυτη η κατασταση μόνη της...)
    Ποσο χρονων ειναι?Εμενα μου εχει τυχει με 40χρονο αυτο.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by strawberry View Post
    Με τον άνθρωπο που είμαι μαζί τον τελευταιο χρόνο, η σεξουαλική μας ζωή ειναι απογοητευτική έως δύσκολη. Δεν έχει ερωτική επιθυμία, η στυση του στην πορεία χάνεται και αδυνατεί να ολοκληρώσει και γενικά είναι δύσκολος στο να κάνουμε σεξ. Είναι λες και δεν το έχει στο μυαλό του. (ειχα υπαρξει στο παρελθον μαζι του για 2.5 χρονια και δεν ειχε προβλημα). Και ο ιδιος προβληματιζεται με την καταστση αλλά θεωρει οτι του εχει κοστισει ψυχολογικα που κολλησε κονδυλώματα απο τη πρωην, (νομίζω ομως οτι δεν ειναι αυτο).
    Το θεμα ειναι οτι αυτη η κατάσταση με φθήρει πολύ, δεν ξέρω πως να τον βοηθήσω αφου κ ο ίδιος αρνειται να δει καποιον ειδικο, και με τρομάζει το μέλλον. Εχουμε αποφασίσει να ειμαστε μαζι, αλλα νιωθω οτι ακρωτηριαζομαι και οτι η σεξουαλική μου ζωη τερματιζει στα 30 μου.... Δεν ειναι οτι δεν θελω να ειμαι μαζί του... τι κάνεις ομως όταν δεν καλύπτεσαι στον ερωτικό τομέα? Και πως μπορεις να κρινεις αν ειναι κάτι που φτιάχνει?
    Ειμαι τοσο προβληματισμένη και δεν ξερω τι να κανω. Εν τω μεταξύ μου έχει γίνει εμμονή ...
    εγω θα ηθελα να σου μιλησω για κατι αλλο απο αυτο που ρωτας...
    εισαι ενημερωμενη σχετικα με τον ιο των κονδυλωματων?
    αν οχι, ζητα απο τον γυναικολογο σου να σε ενημερωσει πληρως.
    να σου πω περιληπτικα , οτι ευθυνεται για την αναπτυξη του καρκινου της μητρας στις γυναικες (πολλων μορφων του) και οτι οταν μολυνθει ενας οργανισμος, ο ιος δεν φευγει ΠΟΤΕ.
    απλα η εκδηλωση του μπορει να περναει εξαρσεις και υφεσεις....
    αν λοιπον ο συντροφος σου εχει απαλλαγει απο την εκδηλωση του ιου, απ οτι ξερω εγω, δεν εχει απαλλαγει απο τον ιδιο τον ιο και μπορει πολυ ευκολα να στον μεταδωσει (ειναι και εξαιρετικα μεταδοτικος) υπο συγκεκριμενες συνθηκες.
    το σκεφτηκες καλα και μπλεκεις την ζωη σου με ενα ατομο που του εχει συμβει κατι τετοιο?
    και ειδικα χωρις να σε ικανοποιει το σεξ????? χωρις κερδος, κερατα?????

    για να μην κινδυνολογω παραπανω, ενημερωσου απο τον γυναικολογο σου και πραξε αναλογως.

    οσο για το ερωτικο θεμα, οπως κι εσυ, δεν ψηνομαι απο την δικαιολογια για την ασθενεια.. το να εχει αλυτα θεματα με την πρωην μου φαινεται πιο πιθανο, οπως επισης και το να του εχει τελειωσει το ερωτικο μεταξυ σας και να σε επελεξε για την συντροφικη σχεση και οχι για το σεξ.
    οπως και να εχει, μην το αφηνεις να σερνεται.
    αν αυτος αρκειται σε αυτο που συμβαινει, εσυ δεν φταις τιποτε να ζεις στην στερηση.
    μιλα του ανοιχτα για το προβλημα σου κι αν δεν κανει κινησεις να το λυσει, ΦΥΓΕ.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    119
    Να λοιπον και παλι εδω. Νομιζω πως αυτο το θεμα κατι μου θυμιζει...Εχοντας ανοιξει ενα παρομοιο ποστ ας πω λοιπον κι εδω την αποψη μου.Ειναι εξαιρετικο δυσκολο για εναν ανδρα να αποδεχθει πως αντιμερωπιζει προβληματα με τη σεξουαλικοτητα του ειδικα οταν ειναι μεσα σε μια σχεση με ενδεχομενο σοβαρης προοπτικης .Εχοντας αντιμετωπισει τον ιδιο προβληματισμο ,κατεληξα στο εξης συμπερασμα: ναι αποδεχομαι το συντροφο μου με ολα τα "καλα"η "κακα" του .Σιγουρα μια νεα γυναικα ειναι πολυ φυσιολογικο να επιθυμει εντονη σεξουλικη ζωη ,απο την αλλη η ιδια γυναικα στα 30+( οπως ειμαι κι εγω) νομιζω οτι σκεφτεται και πραττει συνειδητα.Αρα μιλωντας για τη δικη μου σχεση αποδεχθηκα το προβλημα της σεξουαλικοτητας του συντροφου μου γιατι αισθανομαι πως με καλυπτει πολυ σε αλλους τομεις .Βεβαια αυτη η αποφαση δεν ειναι και ευκολη,ομως ειναι δικη μου επιλογη και ειμαι εδω για να αντιμετωπισω ολες τις συνεπειες.

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Μα ενας αντρας δεν εχει μονο πεος.Αλλα και χερια και στομα.Σημασια παιζει να εχει μυαλο.:)

  10. #10
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    15
    Γνωριζω πολύ καλά τι τρεχει με τον Hpv, δεν ειναι ομως αυτο το θεμα του προβληματισμου μου. Και ναι ειναι πολυ απλο να πεις το προβλημα σου και αν ο αλλος δεν κανει κατι να φύγεις. Το ζητούμενο ειναι τι κανεις οταν ο ανθρωπος αυτος ειναι σημαντικός για σενα και η σχεση δεν στηριζεται μονο στο ερωτικο.

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by strawberry View Post
    Γνωριζω πολύ καλά τι τρεχει με τον Hpv, δεν ειναι ομως αυτο το θεμα του προβληματισμου μου. Και ναι ειναι πολυ απλο να πεις το προβλημα σου και αν ο αλλος δεν κανει κατι να φύγεις. Το ζητούμενο ειναι τι κανεις οταν ο ανθρωπος αυτος ειναι σημαντικός για σενα και η σχεση δεν στηριζεται μονο στο ερωτικο.
    οκ λοιπον.
    τοτε εχω αποριες...

    μας ειπες μονο την δικαιολογια την δικη του.
    εσυ τι καταλαβαινεις απο ολο αυτο που συμβαινει, περα απο αυτα που σου λεει ο ιδιος?

    λες οτι η ιστορια με την πρωην εληξε πριν 1.5 χρονο.
    η φρικη με τον ιο ειναι το μονο που του αφησε?
    εισαι σιγουρη οτι δεν εχει ακομα θεματα μαζι της?

    τον 1.5 χρονο που μεσολαβησε, ειχε αλλες σχεσεις εστω και περιστασιακες?
    εισαι σε θεση να ξερεις πως λειτουργουσε σεξουαλικα σε αυτες?

    μας λες οτι τα ειχατε παλιοτερα για 2,5 χρονια.
    ποσα χρονια περασαν απο τοτε που χωρισατε? γιατι χωρισατε? στην διαρκεια των 2.5 χρονων πως ηταν το σεξ?
    τι ηλικια εχει?

  12. #12
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    15
    Εγώ πιστέυω οτι έχει εξαντλήσει τον οργανισμό του, οτι έχει μπλέξει με πολλά επαγγελματικά και ότι όλο αυτό τον έχει κάνει να παραμελησει το ερωτικό.
    Με την πρωην δεν τρεχει τιποτα, πάντα εγω ημουν το σκαλωμα της ζωης του (δεν το λεω εγωιστικα, ειναι πραγματικοτητα). Περιστασιακες σχεσεις δεν εχει κανει πότε... ειναι πιο εγκεφαλικος τυπος και -μεχρι στιγμης- μποορει να λειτουργησει μονο αν εχει σχεση. Ειμασταν μαζι 2.5 χρονια, εφυγε για 2 χρονια -επειδη ειχε ανασφαλεια οτι δεν το αγαπαω- βρεθηκε σε μια σχεση "δεκανικι" και μετα ξανασμιξαμε αφου ουσιαστικα κανεις μας δεν προχωρησε παρακατω. Απο οσο εχω μπορεσει να "ψαρεψω" κ με την πρωην, οταν τον κολλησε κονδηλωματα δεν μπορουσε να λειτουργησει... Τι να πω, ειναι και λεπτο το θεμΑα, δεν προκειται να μου πει τι εκανε με την πρωην.
    Εγω στο μεσοδιαστημα ειχα εφημερες σχεσεις, δεν μπορεσα να μπω συναισθηματικα καπου, προφανως δεν τον ξεπερασα...
    Τωρα αυτος ειναι 33 κ εγω 30. Την πρωτη φορα που ειμασταν μαζι ηταν κανονικο το ερωτικο κομματι (βεβαια δεν υπηρχαν ποτε υπερβολες τυπου παραπανω απο μια φορα, αλλα οκ, ηταν ικανοποιητικα). Τον τελευταιο χρονο που σμιξαμε δεν εχουμε ισορροπησει στο κομματι αυτο. Το να τον παρατησω μου φαινεται ακατορθωτο αφου κ την πρωτη φορα δεν μπορεσα να τον ξεπερασω. Νιωθω καταδικασμενη...
    Απλα δεν μπορω να καταλαβω, γινεται ενας αντρασ να μη σκεφτεται το σεξ? Μπορει να το βγαζει εξω απο τη ζωη του?

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Μπορει οντως με τις δουλειες κλπ να ειναι πολυ κουρασμενος.
    Μπορει να του στοιχησε ψυχολογικα αυτο που κολησε.
    Μπορει ακομα να νομιζει οτι δεν τον αγαπας αρκετα χιλια δυο μπορει.Εχεις σηζητησει μαζι του το θεμα αυτο?Και τι λεει?

  14. #14
    Junior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    15
    Ναι, φυσικα το εχω συζητησει, μια, δυο, τρεισ κλπ... Απο ενα σημειο κ επειτα δεν μπορεις να το συζητας αλλο γιατι ισως φορτιστει ο ιδιος πολυ περισσοτερο κ ισως αν δεν το χειριστω σωστα να το κανω χειροτερο... Του εχω πει να παει σε εναν ανδρολογο (τις προαλλες παλι εχανε τη στυση του στην πορεια κ δεν υπηρχε περιπτωση να τελειωσει). Απλα περιμενω κ εγω να δω τι θα γινει, οι επαφες δεν εινΑι συχνες, κ τελευταια δεν μπορει να τελειωσει. Μπορει να ειναι κ αυτο μεμονομενο, αλλες φορεσ τα καταφερνει. Δεν ξερω τι να πω... μεγαλος βραχνας παντως. Και τωρα που τα συζητΑΩ μαζι σας, παλι με πιανει σφιξιμο στο στομαχι.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by strawberry View Post
    Εγώ πιστέυω οτι έχει εξαντλήσει τον οργανισμό του, οτι έχει μπλέξει με πολλά επαγγελματικά και ότι όλο αυτό τον έχει κάνει να παραμελησει το ερωτικό.
    Με την πρωην δεν τρεχει τιποτα, πάντα εγω ημουν το σκαλωμα της ζωης του (δεν το λεω εγωιστικα, ειναι πραγματικοτητα). Περιστασιακες σχεσεις δεν εχει κανει πότε... ειναι πιο εγκεφαλικος τυπος και -μεχρι στιγμης- μποορει να λειτουργησει μονο αν εχει σχεση. Ειμασταν μαζι 2.5 χρονια, εφυγε για 2 χρονια -επειδη ειχε ανασφαλεια οτι δεν το αγαπαω- βρεθηκε σε μια σχεση "δεκανικι" και μετα ξανασμιξαμε αφου ουσιαστικα κανεις μας δεν προχωρησε παρακατω. Απο οσο εχω μπορεσει να "ψαρεψω" κ με την πρωην, οταν τον κολλησε κονδηλωματα δεν μπορουσε να λειτουργησει... Τι να πω, ειναι και λεπτο το θεμΑα, δεν προκειται να μου πει τι εκανε με την πρωην.
    Εγω στο μεσοδιαστημα ειχα εφημερες σχεσεις, δεν μπορεσα να μπω συναισθηματικα καπου, προφανως δεν τον ξεπερασα...
    Τωρα αυτος ειναι 33 κ εγω 30. Την πρωτη φορα που ειμασταν μαζι ηταν κανονικο το ερωτικο κομματι (βεβαια δεν υπηρχαν ποτε υπερβολες τυπου παραπανω απο μια φορα, αλλα οκ, ηταν ικανοποιητικα). Τον τελευταιο χρονο που σμιξαμε δεν εχουμε ισορροπησει στο κομματι αυτο. Το να τον παρατησω μου φαινεται ακατορθωτο αφου κ την πρωτη φορα δεν μπορεσα να τον ξεπερασω. Νιωθω καταδικασμενη...
    Απλα δεν μπορω να καταλαβω, γινεται ενας αντρασ να μη σκεφτεται το σεξ? Μπορει να το βγαζει εξω απο τη ζωη του?
    η ηλικια του δεν δικαιολογει με τπτ οργανικο προβλημα, εκτος αν ειχε συγκεκριμενη παθηση, που πιστευω θα το ηξερες...
    το ταιμιγκ επισης δειχνει οτι το θεμα ειναι καθαρα ψυχολογικο και νομιζω οτι αντι να παει σε ανδρολογο καλα θα κανει να παει σε ψυχολογο.

    το καλο της ιστοριας, αν τα [πραγματα ειναι οπως μας τα λες, ειναι οτι δειχνει να εισαι σημαντικη σχεση για αυτον, οπως κι αυτος για σενα, οπως ειχες πει και πριν, οποτε , οντως αξιζει να το παλεψετε και να προσπαθησετε να δουλεψει...
    δεν νομιζω οτι ενας υγιης αντρας σε αυτη την ηλικια μπορει να μην σκεφτεται το σεξ.

    νομιζω οτι ο καλος σου μπορει να εχει καταθλιψη....
    κουλαμαρα στα καλα καθουμενα να σου μιλαω για διαγνωσεις, δεν ειμαι ειδικη αλλωστε, αλλα αυτο ψυχανεμιζομαι...
    το χωρις κερδος-κερατα σε σχεση με τα κονδυλωματα, κολλαει σε εκεινη την σχεση τελικα και οχι στην δικη σας...
    ειχε μια σχεση για να αντικαταστησει εσενα , που μαλλον δεν σημαινε και πολλα γι αυτον και στα καλα καθουμενα βρεθηκε με κατι τοσο ενοχλητικο κι αν τα ξερω καλα, με επωδυνη θεραπεια...
    εκτος αυτου, ασχετως που ειστε μαζι, τα πισω- μπρος της σχεσης σας, σιγουρα θα του στοιχισαν, εφοσον εσενα ηθελε παντα κι αποφασισε να απομακρυνθει γιατι δεν αντεχε την ανασφαλεια.
    αν εχει και οικονομικα προβληματα πανω απο ολα αυτα, ε δεν θελει και πολυ....
    η καταθλιψη ειναι μια πιθανοτηταμονο βεβαια.
    οτι το θεμα ειναι ψυχολογικο, ειναι σιγουρο για μενα...
    μπορει ομως να τον μπλοκαρει και η ιδια η σχεση σας, με τις διακυμανσεις που ειχε, εφοσον ειναι και ανασφαλης σε σχεση με αυτην, σε σχεση με την αγαπη που του εχεις η δεν του εχεις....
    καπως σαν να μην ξερει σε τι φαση βρισκεται μαζι σου δηλαδη κι αν θα πρεπει να "αφεθει" να το ζησει αυτο οπως θα το ηθελε. να δωθει δλδ στην σχεση σας σωματικα και ψυχικα....
    καποιος πρεπει να τον ξεμπλοκαρει, νομιζω εχει θυμο μεσα του κι οχι απαραιτητα για σενα, αλλα ισως για τον εαυτο του...
    ηθελε εσενα και εχανε χρονο σε ανωφελες και βλαπτικες μαλιστα σχεσεις..
    τωρα σε εχει και ισως αναρωτιεται ακομα αν σε εχει οντως.....
    ειναι και τα προβληματα του....
    εχει μπλοκαρει με ολα αυτα και δεν λειτουργει. αυτο νομιζω...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 58
    Last Post: 24-12-2011, 10:24
  2. Εχω σεξουαλικο προβλημα
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 07-04-2011, 22:54
  3. σεξουαλικο προβλημα
    By Παστελι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 38
    Last Post: 30-11-2009, 08:16
  4. Σεξουαλικό Πρόβλημα - Help me παίδες!!!
    By Panos20 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 29-08-2009, 13:15
  5. ΜΗΠΩΣ Ο ΣΥΝΤΡΟΦΟΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΜΟΡΦΗ ΨΥΧΩΣΗΣ
    By lena8999 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 12
    Last Post: 06-04-2009, 23:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •