Βρηκα τροπο να χαλαρονω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 20
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599

    Βρηκα τροπο να χαλαρονω

    Θα ηθελα να βοηθησω οσους πασχουν απο κρισεις πανικου και δεν θελουν να παρουν φαρμακα για να το αντημετωπισουν αυτο.
    Εγω πλεον ουτε ζαναξ τπτ απολυτος δεν παιρνω.
    Χθες πηγαινε να με πιασει κριση και εκανα τα εξης.
    Ξαπλωσα σε χαλαρη σταση μισο εκλεισα τα ματια μου και αρχησα να σφυγγω και να χαλαρονω αργα ολα τα μελη του σωματος μου αρχηζωντας απο τα δαχτυλα των ποδιων μεχρι αυτια,στομα.
    Μετα αρχησα να παιρνω βαθειες ανασες υσπενοντας αργα κρατοντας 3 δευτερολεπτα την ανασα και εκπνεοντας αργα.
    Μεσα σε 10 λεπτα μου ειχαν φυγει ολα!Βρηκα αυτες τις τεχνικες χαλαρωσεις σε μια ιστοσελιδα πριν 2 χρονια και ποτε δεν τις εφαρμοσα.Ομως εκανα λαθος.Εχω να παρω 2 εβδομαδες ζαναξ και ειναι 3 μηνες που εκοψα τα σεροξατ και ειμαι μια χαρα.

  2. #2
    Και εγω ειχα βρει κατι ασκησεις με βοηθησαν.Και για μενα καλα εκανες που εκοψες τα φαρμακα ξεκινα και την γυμναστικη τωρα,κοψε ή ελατωσε την ζαχαρη και θα το ξεπερασεις.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Aυτο σκοπευω να κανω αλλα παντα τα παραταω.Ε λοιπον παντα θα προσπαθω και εγω!
    Δεν πιστευα οτι εχουν αποτελεσματα αυτες οι ασκησεις αλλα τελικα ειχαν.Δλδ προλαβαν την κριση πανικου αλλα μετα πεταγομουν στον υπνο μου τρομαγμενη επι 2 βραδια δεν ξερω γιατι.Παντως κριση πανικου εχω να παθω καιρο.Με πιανει μια κριση τον μηνα.
    Βεβαια σημερα ηρθα σπιτι μου και ειμαι με την ουρα στα σκελια μακρια απο τους γονεις αλλα προσπαθω να μην το σκεπτομαι.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παστελι χαιρομαι που σε βοηθησαν οι ασκησεις ωστε να αντιμετωπισεις τις κρισεις πανικου κ να κοψεις κ τα ζαναξ επιτελους !! (Θυμασαι που ελεγες "ζαναξ κ ξερο ψωμι??" λολλ!!) τετοιες ασκησεις κ τεχνικες πραγματι βοηθανε οπως επισης κ ασκησεις γιογκα αλλα συνηθως δεν δινουμε σημασια εχω βρει κι εγω στο ιντερνετ κατα καιρους διαφορες ασκησεις χαλαρωσης αλλα δεν τις δοκιμασα μαλλον δεν εχω υπομονη κ επειδη ειμαι νευρικια θελω κατι πιο εντονο να εκτονωθω....η γυμναστικη οποιασδηποτε μορφης βοηθαει σε πολλα παντως , ασχετα το ειδος κ τις ασκησεις , καποιος μπορει να χαλαρωνει πχ με γιογκα καποιος αλλος με kick-boxing...

    Σημασια εχει να κανουμε ο,τι μπορουμε ωστε να καταπολεμουμε το αγχος κ να μην το αγηνουμε να μας κυριευει κ να μας καταστρεφει τη ζωη !!! Ευχομαι ετσι να συνεχισεις α κ welcome back here !!!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Σευχαρηστω λακρι μοσα μου μου ελειψες πολυ βρε!Μαλλον πρεπει να συνηθησω να μου λειπουν απο εδω μελη γιατι τον περισσοτερο καιρο λειπω λογο μπαν λολ.οτι να νε.Μου λειψε και ο βασιλακης και το ολγακι επισης.αχουτα!
    Α!το ζαναξ το εκοψα μετα απο ενα θρεντ εδω που μας παραπεμπει στο ytube και ελεγε οτι τα φαρμακα μονο καλο δεν κανουνε,και ειδηκα το ζαναξ ειναι χεριτορεο ακομα και απο το ναρκωτικο ηρωινη.Επαθα πλακα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Παστελι κι εμενα μου ελειψες βρε !!! Χαιρομαι πολυ που ξαναεισαι μεσα !!!

    Ποιο βιντεο εννοεις ?? Δεν νομιζω οτι το ζαναξ ειναι χειροτερο απ την ηρωινη λολ λιγο υπερβολικο μου ακουγεται... αυτο που εχω ακουσει για τα ζαναξ ειναι οτι ειναι τα εθιστικοτερα απ ολα τα αγχολυτικα που ανηκουν στις βενζοδιαζεπινες....

    Τωρα που το κοψες νιωθεις καλυτερα ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    Nα σου πω την αληθεια?Την μια ειμαι καλα την αλλη οχι.Προσπαθω να το συνηθησω αυτο χωρις φαρμακα.Ισως καποτε μου φυγουν ολα αυτα ελπιζω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Προσπαθησε να το παλεψεις χωρις φαρμακα !! Να σε ρωτησω ποσο καιρο εισαι χωρις ζαναξ ?? Σταδιακα τα εκοψες ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    οχι δεν το εκοψα σταδιακα.μια και εξω γιατι ειναι μικρη δωση.2 εβδομαδες ειμαι χωρις ζαναξ.με πονουσαν τρομερα τα κοκαλα μου ομως τοσο καιρο π δεν παινρω,αλλα σκευτομαι οτι ισως ειναι απο το υγρο κλιμα στο πατρικο μου.τωρα ηρθα σπιτι μου και ειμαι χεσμενη φοβαμαι καπως μακρια απο τους γονεις μου γμτ.μαμακιας ειμαι χαχαχα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Χαχαχαχα δεν πειραζει θα εγκλιματιστεις κ παλι στο νεο περιβαλλον !!
    0,25 δεν επαιρνες νομιζω?? Πραγματι ,ειναι ελαχιστη η δοση...
    Συνεχιζουμε λοιπον χωρις ζαναξ ε ??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    o yes! o yes και ο θεος βοηθος

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    !!!!!!
    Μια χαρα θα εισαι πιστευω κ χωρις τα ζαναξ !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Kαι εγω ειχα να παρω xanax για 3 εβδομαδες , αλλα αυτη την εβδομαδα πηρα δυο φορες απο 0,25 .

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Mar 2009
    Location
    Hrakleio Krhths
    Posts
    3,599
    και δεν φοβασαι μην παθει κατι το μυαλο σου ας πουμε?εγω φοβαμαι να το παρω γιατι παιρνω καποιες εισπνοες για ασθμα.φοβαμαι τον συνδιασμο πολυ τρεμω εχω φοβια .

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Posts
    194
    Και εγω παιρνω εισπνοες για ασθμα (symbicort) και που και που παιρνω και αντιφλεγμωνοδες για ενα προβλημα στην ομωπλατη που οταν αγχωνομαι με ποναει ακομη περισσοτερο ή οταν με ποναει αγχώνομαι .

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. βρηκα τη λυση!!!!!
    By elis in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 4
    Last Post: 07-01-2019, 01:00
  2. θεραπευονται με αυτον τον τροπο οι ψυχικες ασθενειες?
    By oneiropagida in forum Εναλλακτικές Μέθοδοι Θεραπείας
    Replies: 12
    Last Post: 15-04-2010, 00:45
  3. χρειαζεται βοηθεια...με τι τροπο ομως?
    By harrisxr650 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 6
    Last Post: 08-11-2009, 07:46
  4. καλώς σας βρήκα
    By PAnick in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 1
    Last Post: 23-10-2005, 23:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •