Δεν αντέχω άλλο!!! - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 113
  1. #31
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    παιδια εσεις τι λετε?

  2. #32
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Ανησυχείς πολύ, έτσι? Κατάλαβα πως με τίποτε δε θέλεις να γυρίσεις στην πόλη που έμενες και θέλεις να μείνεις μακριά από τους γονείς σου. Αν δεν είχες τον φίλο σου εκεί θα γύρναγες ή πάλι δε θα ήθελες? Γιατί μπορεί και να αποφεύγεις να γυρίσεις από φόβο. Γιατί δεν κάνεις μια συζήτηση με την αγορίνα σου να δεις τι έχεις κι αυτός να σου πει για τις σκέψεις που κάνεις? Σίγουρα δε θα είναι ευχάριστο για σένα να πας να ξεφύγεις από τό'να και να πέσεις στ' άλλο. Αν μπορεί να σε φιλοξενήσει μέχρι να βρεις δουλειά, τον έχεις ρωτήσει ή ντρέπεσαι?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  3. #33
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Καλημερα RainAndWind.η αληθεια ειναι πως ναι ανυσηχω αρκετα.εκει που εμενα δε θελω να γυρισω δε μ αρεσει και εκτος αυτου εδω που ειμαι τωρα ειναι ο φιλος μου και ακομα και εδω να μην ηταν δεν θα ηθελα να γυρισω πισω.τα εχουμε συζητησει και αυτος δεν εχει κανενα προβλημα.θα ειναι διπλα μου και θα με βοηθησει οσο χρειαστει μου εχει πει αρκει να ειμαι και να νιωθω εγω καλα.αλλα εγω δε θελω να του γινω "βαρος".κοιτα υπαρχει και το ενδεχομενο να κανω σκεψεις τωρα διαφορες χωρις λογο αλλα δε νομιζω.ξερω τους δικους μου και δε θα το δεχτουν τοσο απλα.για αυτο το λογο ψαχνω δουλεια συνεχεια αλλα δε βρισκω κιολας...θα δω.αλλα απο την αλλη πρεπει και να σταματησει αυτο.δεν ξερω αν με καταλαβαινεις εχω προβληματιστει πολυ.το καλο ευτυχως ειναι που υπαρχει στη ζωη μου και αυτος ο ανθρωπος...

  4. #34
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    :-/ .................

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    gian ειναι πολυ σημαντικο που εχεις το αγορι σου διπλα σου κ σου στεκεται κ ειναι προθυμος να σε βοηθησει κ να σε στηριξει....πρεπει να παρεις τη ζωη σου στα χερια σου κ να ξεκαθαρισεις στους γονεις σου κ να αρχισεις να ξεσπαθωνεις σιγα σιγα....μη σκεφτεσαι συνεχεια το αρνητικο...σκεψου κ τις θετικες εξελιξεις για τον ευατο σου απ τη στιγμη που θα ξεκαθαριστει επιτελους το ολο ζητημα...δεν θα εισαι πια αναγακσμενη να παιζεις το κρυφτουλι, θα εισαι που πιο ανεξαρτητη κ καλυτερα με τον εαυτο σου, θα νιωσεις επιτελους απελευθερωμενη....πιστευω το αγορι σου μπορει να σε στηριξει ακομη κ αν ερθεις σε αντιπαραθσεη με τους γονεις σου οπως λες...

    ευχομαι ο,τι καλυτερο για σενα !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  6. #36
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Ναι το ξερω και ευχαριστω το θεο καθε μερα που τον εφερε στο δρομο μου.Η αληθεια ειναι πως εχεις δικιο που λες να ξεσπαθωσω...αλλα αν τους ηξερες οπως εγω και εσυ συνεχεια το αρνητικο θα σκεφτοσουν.οντως το θετικο ειναι αυτο πως εγω τουλαχιστον θα ηρεμισω και θα τα εχω καλα με τον εαυτο μου.και ναι εχεις δικιο οντως το αγορι μου θα ειναι διπλα μου οτι και να γινει.σε ευχαριστω πολυ που μου απαντας και μου αναπτερωνεις λιγο το ηθικο.Να εισαι παντα καλα...και μακαρι οπως λες να πανε ολα καλα.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ολα καλα θα πανε, ειναι ο φοβος σου που σε μπλοκαρει κ σε κανει να σκεφτεσαι αρνητικα...προσπαθησε να μην βαζεις συνεχως το κακο κ το αρνητικο στο νου σου, γιατι ετσι δεν πας μπροστα , αλλα μενεις στασιμη κ σε κατακλυζουν οι σκεψεις κ το αγχος....Κανε θετικες σκεψεις κ οτι μετα απο ολο αυτο θα τα εχεις καλα με τον εαυτο σου κ θα εχεις τη συνειδηση σου ησυχη οτι εκανες αυτο που επρεπε κ που ηθελες !! Αλλωστε μια ψυχη που ειναι να βγει ας βγει !! χεχεχ πλακιζω !!!

    Power πανω απ ολα κ σκεψου τις καλυτερες προοπτικες !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  8. #38
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Καλημερα.Κοίτα επειδη τους ξερω ολα καλα δεν θα πανε απο την πρωτη στιγμη και δε ξερω αν γενικα θα ξαναειναι καλα.Αλλα τουλαχιστον εγω θα ηρεμησω και παλι καλα που εχω και το φιλο μου.Ειναι πολυ ενταξει παιδι..και ειναι και θα ειναι διπλα μου.Αυτο που λες εχει μια λογικη το οτι θα τα εχω καλα με τον εαυτο μου και δε μπορω αλλο κιολας...μεσα σε αυτη τη βδομαδα θα γινει η συζητηση και ο θεος βοηθος....ειστε ολοι τοσο αισιοδοξοι και σας ευχαριστω πολυ αλλα εδω θα ειμαστε και μετα και θα δειτε πως ειχα δικιο που ανησυχουσα αρκετα γιατι θα σας πω τι εγινε και θα καταλαβετε... :-/ Παρ ολα αυτα σας ευχαριστω πολυ ολους!

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Καλημέρα. Να σκέφτεσαι πως οι αποφάσεις σου εφόσον αφορούν κάτι δικό σου, όπως το τι σπουδάζεις, ή αν το θες αυτό ή δεν το θες το ρημάδι, είναι δικά σου κομμάτια, τομείς που δεν θα έπρεπε να κατευθύνονται από άλλων τις επιθυμίες, τις γνώμες, πόσω μάλλον τους χειρισμούς και τον έλεγχο. Μπορείς να πεις το απλό και λιτό "αν μ' αγαπάτε, θέλετε να είμαι ευτυχισμένη φαντάζομαι. Την ευτυχία μου ψάχνω λοιπόν και δε θα τη βρω σπουδάζοντας κάτι με το ζόρι"
    Αυτά.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by gian View Post
    Καλημερα.Κοίτα επειδη τους ξερω ολα καλα δεν θα πανε απο την πρωτη στιγμη και δε ξερω αν γενικα θα ξαναειναι καλα.Αλλα τουλαχιστον εγω θα ηρεμησω και παλι καλα που εχω και το φιλο μου.Ειναι πολυ ενταξει παιδι..και ειναι και θα ειναι διπλα μου.Αυτο που λες εχει μια λογικη το οτι θα τα εχω καλα με τον εαυτο μου και δε μπορω αλλο κιολας...μεσα σε αυτη τη βδομαδα θα γινει η συζητηση και ο θεος βοηθος....ειστε ολοι τοσο αισιοδοξοι και σας ευχαριστω πολυ αλλα εδω θα ειμαστε και μετα και θα δειτε πως ειχα δικιο που ανησυχουσα αρκετα γιατι θα σας πω τι εγινε και θα καταλαβετε... :-/ Παρ ολα αυτα σας ευχαριστω πολυ ολους!
    Ειναι πολυ σημαντικο που εχεις το αγορι σου διπλα σου συμμαχο στις αποφασεις σου κ θα σε στηριξει...μην προδικαζεις το αποτελεσμα, πως εισαι τοσο σιγουρη οτι θα πανε ολα στραβα ?? δεν ωφελει σε τιποτα να σκεφτεσαι ετσι...
    Σου ευχομαι ολα να πανε καλα κ να φυγουν οι φοβοι κ οι αμφιβολιες σου !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #41
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Είμαι τόσο σιγουρη γιατι τους ξερω. Εσυ τι πιστευεις δηλαδη πως ολα θα πανε καλα;εγω οχι.δεν υπαρχει περιπτωση και να σου πω την αληθεια για αυτο ψαχνω συνεχως δουλεια γιατι δεν θελω πλεον να εχω κανεναν αναγκη...

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    δεν μπορω να σου πω οτι ξες "ολα θα πανε καλα" η "ολα θα πανε στραβα" καθως δεν τους ξερω ωστε να εκφερω αντικειμενικη αποψη...αυτο που μπορω να σου πω ειναι πως μπορεις εσυ να δεις το ολο θεμα απο την δικη σου την πλευρα, να προσπαθησεις να μην προδικασεις το οποιο αποτελεσμα, κ να σκεφτεσαι πως μεσα απο ολο αυτο θα νιωθεις εσυ προπαντων καλυτερα με τον εαυτο σου κ ηρεμη με τη συνειδηση σου οτι εκανες αυτο που επρεπε κ αυτο που ηθελες κ μενει να κοιταξεις το μελλον που θα σε γεμιζει κ θα σε ευχαριστει..κ αυτο να επιδιωξεις..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #43
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Έχεις δίκιο.Και εγω όλο αυτό τον καιρό αυτό σκέφτομαι.Στο κάτω κάτω οι γονείς είναι για να ναι μεν συμβουλευουν τα παιδιά αλλα να τα ακούνε κιολας.το τι θελουν και αυτά να κάνουν πραγματικά.εγω αυτο θα κάνω.θα τους πω τι ειναι αυτο που οντως θελω.αν θελουν να ειναι διπλα μου και να με στηριξουν σε αυτο οκ.αν οχι δεν πειραζει.θα με στεναχωρει το γεγονος αλλα δε θα ειμαι οπως τωρα.

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Gian πολυ σωστα τα λες !! Αν οι γονεις σου θελουν πραγματικα να εισαι ευτυχισμενη, τοτε πρεπει να σε στηριξουν σε οποια αποφαση σου απ το να σε ωθουν να κανεις κατι το οποιο μονο δυσφορια, αγχος κ δυστυχια σου προκαλει...καιρος να ξεσπαθωσεις κ εσυ απ την πλευρα σου !!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #45
    Member
    Join Date
    Feb 2011
    Posts
    83
    Ε ναι ετσι πιστευω και εγω.αν μ αγαπουν πραγματικα θα θελουν να περναω καλα και οχι να αγχωνομαι συνεχεια..

Page 3 of 8 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν αντεχω άλλο...
    By Ms_Snowhite in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 18
    Last Post: 17-03-2011, 22:14
  2. Δεν το αντεχω αλλο πια.
    By Παστελι in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 18
    Last Post: 18-05-2009, 13:14
  3. Δεν αντέχω άλλο...
    By helplease in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 66
    Last Post: 19-12-2008, 13:51
  4. Δεν αντέχω άλλο
    By La_ViTa in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 22-10-2008, 17:30
  5. Δεν αντεχω αλλο
    By Sofia in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 11-02-2008, 16:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •