Τι να κανω;
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 35
  1. #1

    Τι να κανω;

    Γεια σας ειχα ξαναστηλει πριν δυο μηνες που δεν ημουν καλα ψυχολογικα μετα απο ενα χωρισμο που ειχα με την κοπελα οταν αυτη μεσα σε μικρο διαστημα εκανε καινουργια σχεση....Εχουν περασει 3.5 μηνες που χωρισαμε και εχει ειδη σχεση 3 μηνες...εγω ακομα την σκεφτομαι συνεχεια και δεν μπορω να χαρω ουτε μια μερα....την αγαπαω παρα πολυ και ποτε δεν περιμενα τοσο.....στην αρχη δεν μηλιομασταν γτ ειχα πει και εγω ασχημα πραγματα και εκεινη και ειχαν γινει καπως τα πραγματα...τον τελευτεο μηνα την βλεπω καλα με χαιρεταει κανονικα οποτε με δει και "φενεται" να το εχει ξεπερασει...Ειχαμε σχεση 2 χρονια και πιστευω πως αγαπιομασταν παρα πολυ εκεινη εχει σχεση με ενα πολυ μεγαλυτερο απο αποσταση.....τι να κανω την ειχα πληγωσει!??υπαρχει τροπος να μπορεσω να την ξανακερδισω....αν οχι τι να κανω για να φυγει απο το μιαλο μου πραγματικα δεν μπορω αλλο προσπαθω να την μισισω μηπως και αυτο με βοηθησει αλλα δεν φευγει απο το κεφαλι μου,θα ηθελα πολυ την συμβοθλη σας!

    Ευχαριστω πολυ προκαταβολικα και καλο Πασχα σε ολους!!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    ξερω πως ποναει αυτο,ποτε προλαβε κι αυτη? μηπως τον ειχε απο πριν?τοσο πολυ ενθουσιαστηκε κι εκανε καινουρια σχεση μεσα σε 2 βδομαδες?
    οταν λες την πληγωσες τι εννοεις? παντως να ξερεις οι σχεσεις απο αποσταση δεν κρατανε. και ειδικα αφου μου λες ειναι με εναν πολυ μεγαλυτερο.για τι ηλικιες μιλαμε?

  3. #3
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    53
    Οι περιπτώσεις είναι πολλές. Δεν νομίζω να τον είχε από πριν, όπως είπε η katestrammeni, αλλά υπάρχει η πιθανότητα να μιλούσαν ενώ είσασταν μαζί. Από την άλλη αν την πλήγωσες, μπορεί αυτό να την έδιωξε από σένα και να θέλησε να βρει αλλού παρηγοριά ή να θεώρησε πως μια καινούργια σχέση θα την βοηθούσε να προχωρήσει. Της έχεις δείξει καθόλου πως έχεις ακόμη αισθήματα για αυτήν και πως έχεις πρόθεση να τα ξαναβρείτε?

  4. #4
    Οχι απο πριν δεν τον ειχε γιατι εχουμε κοινες παρεες...επισης καμια φορα οταν μιλαμε βγαζει πικρα και στεναχωρια...αυτη ειναι 20 και αυτοσ 30

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    πικρα και στεναχωρια για αυτον η για σενα? η κοπελα σου ξερει τι θελει?

  6. #6
    Με μενα οποτε μιλαει μια μου λεει οτι την χαλαει να μιλαμε και να γιναιτε συνιθειο και μια ερχεται εκεινη οταν ειμαι με φιλους και με χερεταει cool και ανετη σαν να μην τρεχει τπτ...δεν ξερω πραγματικα.....φενεται καλα με το αγορι της ...αλλα ορισμενα πραγματα δεν μου κολαν....μαγαπουσε πολυ το ξερω....σταθηκε διπλα μου σε δυσκολες στιγμες...αλλα τωρα ειναι καπου αλλου και δεν ξερω αν πρεπει να την προσσεγγισω γιατι ειναι πολυ εγωιστρια σιγουρα τηα μου κλισει καθε πορτα...

  7. #7
    Member
    Join Date
    Aug 2010
    Posts
    53
    Από όσα λες φαίνεται και αυτή μπερδεμένη. Αλλά όσο εγωίστρια και να ναι, αν κάνεις μια προσπάθεια και αυτή θέλει να γυρίσει, μπορεί ίσως στην αρχή να το παίξει δύσκολη, αλλά μετά θα το κάνει. Πιστεύω πως πρώτα πρέπει να σιγουρευτείς για το τι θέλει εκείνη.

  8. #8
    εχω κανει μια προσπαθεια πριν 1.5 μηνα,να κανουμε μια σηζητηση αλλα αρνηθηκε καθετα και μου ειπε οτι σεβεται το παιδι που ειναι μαζι οποτε μου εκλισε και αυτο το παραθυρο

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    τοτε αφησε την. αμα θελει ας γυρισει αυτη.κι ισως οταν θελει να γυρισει να ειναι αργα. κανε την ζωη σου εσυ, βρες αλλη κοπελα υπαρχουν χιλιαδες εκει εξω!

  10. #10
    πραγματικα θα ηθελα να βρω την δυναμη να μην την ξανασκεφτω αλλα....υπαρχει τροπος να βοειθησω τον εαυτο μου?Προσπαθω να περναω καλα βγαινω με φιλους....αλλα τιποτα δεν με κανει ευτιχυσμενο...οτι κανω σκεφτομαι τι εκανα πριν με εκεινη...αρχησα καποια hobbie και νεα ενδιαφεροντα αλλα παλι τιποτα....Αν μαγαπαει και συνεχισω την ζωη μου υπαρχει περιπτωση να γυρισει?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    ποτε μην λες ποτε. αλλα απο την στιγμη που ειναι με αυτη με αλλον γιατι δεν βρισκεις κι εσυ μια αλλη, ετσι για να δεις την αντιδραση της? γιατι οσο σε εχει δεδομενο δεν προκειται να γυρισει πιστευω.

  12. #12
    Θα το δοκιμασω και αυτο...επαφη δεν χανω με την κοπελα ενα γεια το λεμε ....θα δοκιμασω να βρω κατι αλλο για να δω την αντιδραση της...αν ενοχληθει ι δω κατι στο βλεμμα της οτι ενοχλειται αξιζει να προσπαθησω?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    135
    μετα απο αυτο θα ερθει αυτη σε σενα. μην ενδωσεις αμεσως.ασε να περασει λιγος καιρος.

  14. #14
    χθες εκανα μια προσπαθεια να την κανω να ζηλεψει αλλα πραγματικα τιποτα....μοθ μιλαει λες και ειμαι φιλαρακι και δειχνει να με ξεπερασε....φενεται καλα με το αγορι της....πρεπει να σταματησω να την αγαπαω δεν υπαρχει αλλη λυση....υπαρχει τροπος να σταματησω ολα αυτα που νιωθω να τα παγωσω οπως εκανε εκεινη?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2006
    Posts
    430
    Φιλε η κοπελα σε εχει ξεπερασει και μου φαινεται εχεις απομεινει με την εικονα της και οχι με την ιδια την κοπελα πλεον. Μπορει να σε αγαπαει και να την αγαπας , αυτο δε συνεπαγεται οτι πρεπει να ειστε μαζι.. αυτη εχει επιλεξει αλλον, σου εχει ξεκαθαρισει τη σταση της.
    Σιγουρα περασατε πολυ ομορφες στιγμες αλλα αυτες πανε τωρα. Μπορεις να τις επαναλαμβανεις στο μυαλο σου οσο θες και να ονειρευεσαι οτι μπορεις να τις ξαναζησεις παρολο που σου εχει ξεκαθαρισει οτι δε θελει η κοπελα. Γεμιζοντας το μυαλο σου με αυτες τις φαντασιωσεις δεν αφηνεις χωρο για καινουργιες στιγμες. Εχεις επιλογες.. μπορεις να επιλεξεις να μην την ξαναδεις ουτε φιλικα πχ.Η κοπελα κοιμαται με αλλον και εσυ της εχεις δωσει την ευθυνη του εαυτου σου και περιμενεις να γυρισει να σε κανει καλα..
    Φιλικα ..ελπιζω να μην ειπα πολλα αστοχα πραγματα :-]

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ποιά διαφορά υπάρχει ανάμεσα στη φράση "κάνω έρωτα " και "κάνω σεξ" ή δεν υπάρχει?
    By liberchild in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 55
    Last Post: 25-12-2011, 13:44
  2. τι να κανω???
    By empty in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 06-07-2010, 16:24
  3. ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ Ε;
    By deleted-member06-04-2015 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 12
    Last Post: 18-06-2010, 18:50
  4. TI ΝΑ ΚΑΝΩ ΠΙΑ ?
    By gatoskylo in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 49
    Last Post: 05-04-2008, 18:56
  5. τι να κανω???????
    By zouzounitsaaa in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 0
    Last Post: 30-01-2008, 20:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •