Θα τρώγατε ποτέ ανθρώπινο κρέας?
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 42
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Παίζουμε κάνα χαρτάκι να περάσει η ώρα?

    Κέντα, Πόκα, Ξερή, Εικοσιμία, Σταμάτη, Γρηγόρη δεν τα ξέρω και καλά
    Last edited by carrot; 20-05-2011 at 23:56.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Μηπως θα επρεπε να ξανααρχισεις την αγωγη;;;;;; Και το ανθρωπινο κρεας αστο για μετα! Παντως αν εχεις αυτην την απορια απο επιστημονικης αποψης, εχω διαβασει οτι το ανθρωπινο κρεας μοιαζεει με το χοιρινο. Οποτε λοιπον σου εφυγε η περιεργεια, ασε το ποδι στη θεση του!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Μηπως θα επρεπε να ξανααρχισεις την αγωγη;;;;;; Και το ανθρωπινο κρεας αστο για μετα! Παντως αν εχεις αυτην την απορια απο επιστημονικης αποψης, εχω διαβασει οτι το ανθρωπινο κρεας μοιαζεει με το χοιρινο. Οποτε λοιπον σου εφυγε η περιεργεια, ασε το ποδι στη θεση του!
    Χαχα, οκ, χοιρινό είπες? βρε λες αντί για χοιρινό να τρώμε κάτι άλλο :p

  4. #4
    εχω ακούσει πως το πιο νόστιμο κομμάτι στον άνθρωπο είναι η μύτη του, όπως και τα αυτιά λαδορίγανη...:)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Oκ, εδώ όμως έθεσα ένα σοβαρό θέμα. Γνωρίζουμε πως υπάρχουν/ υπήρχαν κανίβαλοι που έχουν φάει άλλους ανθρώπους αλλά υπάρχουν άραγε άνθρωποι που να έχουν φάει τον ίδιο τους τον εαυτό? Ξέρεις κανείς?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Μιαμ:Ρ (ιμότικον που ξερνάει)
    Τι έπαθες βρε ίνσεκτ?
    Φίλους κανίβαλους δεν έχω (ευτυχώς για εμένα) και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξανακούσει άνθρωπο από το περιβάλλον μου να έχει τέτοια απορία...
    Θα μπορούσες να αναρωτηθείς τι γεύση έχει η καμηλοπάρδαλη ή ο ελέφαντας ή ακόμα και το σαμιαμίδι (έχω σκοτώσει μερικά αν ενδιαφέρεσαι:Ρ)... θα ήταν πιο φυσιολογικές απορίες!
    Σκέψου και το άλλο: ότι δοκιμάζεις τελικά λίγο από το πόδι σου και καταλαβαίνεις ότι το ανθρώπινο κρέας είναι τελικά το αγαπημένο σου φαγητό!!! Μεγάλο πρόβλημα αφού δεν μπορείς να το βρεις στο εμπόριο:Ρ
    Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, μήπως σε απασχολεί κάτι άλλο, όπως οι ανθρώπινες σχέσεις που γράφεις κατα καιρούς?
    Την φαρμακευτική σου αγωγή την ακολουθείς?
    Φαίνεται ότι περνάς δύσκολη περίοδο, μίλησε μας αν θέλεις..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Oκ, εδώ όμως έθεσα ένα σοβαρό θέμα. Γνωρίζουμε πως υπάρχουν/ υπήρχαν κανίβαλοι που έχουν φάει άλλους ανθρώπους αλλά υπάρχουν άραγε άνθρωποι που να έχουν φάει τον ίδιο τους τον εαυτό? Ξέρεις κανείς?
    Μπορεί να υπάρχουν , κι αν υπάρχουν θα είναι ελάχιστες περιπτώσεις σε όλο τον κόσμο με ιδιαίτερα προβλήματα.

    Τώρα μου ήρθε στο μυαλό που καμιά φορά χαϊδευτικά λέμε σε κανά παιδάκι "θα σου φάω το αυτάκι" ή " βρε τι φατσούλα είσαι εσύ, θα σου φάω τη μυτούλα".. ποτέ όμως δεν σκέφτηκα την κυριολεκτική έννοια της φράσης!! Όπως και να το κάνουμε, εκτός του ότι είναι κάτι μη αποδεκτό από την κοινωνία μας, τον πολιτισμό μας και την ηθική μας (αλοίμονο αν συνέβαινε το αντίθετο), είναι πράξη καταστροφική, δηλαδή: τι σημαίνει να κόψω λίγο από το πόδι μου? δεν θα πονέσω?? μήπως θα δημιουργήσω πρόβλημα στο πόδι μου?? δεν τρώω καλύτερα κανά αρνάκι που είναι και πιο πρακτική κίνηση??:Ρ

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ontopic οχι δεν με εχω φαει γιατι εχω αδυναμια στο γυναικειο στηθος και τους γλωτους, γιαυτο προτιμω και τις χοντρουλες αλλωστε, ειδικα οταν ειναι καταλευκο το δερμα τους λες και πασχουν απο αναιμια (κι οχι δε το γραφω για να προκαλεσω και να τραβηξω τη προσοχη, αυτο ειναι το γουστο μου).

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by iberis View Post
    Μιαμ:Ρ (ιμότικον που ξερνάει)
    Τι έπαθες βρε ίνσεκτ?

    Τρελάθηκα από την πολύ ****

    Φίλους κανίβαλους δεν έχω (ευτυχώς για εμένα) και η αλήθεια είναι ότι δεν έχω ξανακούσει άνθρωπο από το περιβάλλον μου να έχει τέτοια απορία...
    Ούτε γω έχω φίλους
    Θα μπορούσες να αναρωτηθείς τι γεύση έχει η καμηλοπάρδαλη ή ο ελέφαντας ή ακόμα και το σαμιαμίδι (έχω σκοτώσει μερικά αν ενδιαφέρεσαι:Ρ)... θα ήταν πιο φυσιολογικές απορίες!
    Δεν μου φταίνε σε τίποτα αυτά τα ζωντανά για να σκεφτώ να δοκιμάσω τι γεύση έχουν
    Σκέψου και το άλλο: ότι δοκιμάζεις τελικά λίγο από το πόδι σου και καταλαβαίνεις ότι το ανθρώπινο κρέας είναι τελικά το αγαπημένο σου φαγητό!!! Μεγάλο πρόβλημα αφού δεν μπορείς να το βρεις στο εμπόριο:Ρ
    Αν πεινάω όλα τα φαγητά είναι τα αγαπημένα μου
    Για να μιλήσουμε και λίγο σοβαρά, μήπως σε απασχολεί κάτι άλλο, όπως οι ανθρώπινες σχέσεις που γράφεις κατα καιρούς?
    Κάποιες φορές... τι να πω όμως εγώ για τις ανθρώπινες σχέσεις? failure. δεν έχω κάτι να πω.


    Την φαρμακευτική σου αγωγή την ακολουθείς?
    Δεν παίρνω κάποιο φάρμακο αν αυτό ρωτάς. Οκ, δεν πετάω και στα σύννεφα αλλά τουλάχιστον μπορώ και αυνανίζομαι
    Φαίνεται ότι περνάς δύσκολη περίοδο, μίλησε μας αν θέλεις..
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από την ομάδα διαχείρισης για παραβίαση των όρων χρήσης.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    φιλε σου εχω ενα βιβλιο αν ενδιαφερεσαι για κανιβαλισμο. The Cannibal Cookbook λεγεται, το εγραψε ο πρωην γαλλος κανιβαλος Nicolas Castelaux και δινει συνταγες πως να μαγειρεψεις καλυτερα το ανθρωπινο κρεας, ειτε ειναι δικο σου, ειτε ξενο. τσεκαρε και το site απ'οπου μπορεις να το προμηθευτεις www.cannibalcookbook.net
    !!!!
    Πάνω από όλα η βοήθεια προς τον συνάνθρωπο! Φόρουμ υποστήριξης άλλωστε.. Καμιά συνταγή με μανιτάρια έχει?
    Ρε συ ΚΕΝΟ έλεος. Χωρίς καμιά εμπάθεια στο λέω: Σοβαρέψου λιγάκι!

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    αχ η αναιμία, πιστέψτε με, δεν έχει καμία σχέση με το χρώμα του δέρματος :P

    ίνσεκτ, μην κάνεις καμιά βλακεία και κοπείς!

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    ίνσεκτ, μην κάνεις καμιά βλακεία και κοπείς!
    Αυτή τη στιγμή που σου μιλάω κοιτάω τη γάμπα μου και γουργουρίζει το στομάχι μου....

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2009
    Posts
    584
    Ινσεκτ ή μας κάνεις πλάκα ή η διακοπή των φαρμάκων σου δημιουργεί πολλά προβλήματα. Καλώς ή κακώς τα έχεις ανάγκη. Μπορεί να μην είμαι ο γιατρός σου (ούτε καν γιατρός φυσικά) αλλά έχω δει πως γράφεις όταν ακολουθείς φαρμ. αγωγή και πόσο μπερδεύεται η σκέψη σου όταν δεν την ακολουθείς. Φιλικά στο λέω, η απόφαση δική σου.

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Posts
    817
    τωρα ειναι θεμα αυτο;

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Δεν έχεις ακούσει την πρόταση "θα φάμε τα πόδια μας στο τέλος"...?

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Ποτε, ποτε, ποτε μην το βαζετε κατω
    By Madlylove in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 52
    Last Post: 05-12-2012, 18:29
  2. Το ανθρωπινο μελισσι
    By keep_walking in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 56
    Last Post: 01-06-2010, 11:27
  3. Προσοχή! Το διαδύκτιο είναι ανθρώπινο έργο με σενάριο την αμφιβολία
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 168
    Last Post: 18-10-2009, 22:10
  4. Ποτε το εγω γινεται μοναξια;και ποτε το σημπαν ολοκληρο
    By pikos in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2008, 01:03
  5. Ως πότε...
    By Andrew in forum Κακοποίηση
    Replies: 105
    Last Post: 22-05-2008, 19:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •