Test
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 101

Thread: Test

  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Test

    Είναι η ιστορια μιας νέας κοπέλας.
    Στην κηδεία της μητέρας της βλέπει έναν νεαρό που δεν γνώριζε. Ήταν γοητευτικότατος, ο αντρας των ονείρων της.
    Τον ερωτεύτηκε τρελλά.
    Μερικές μέρες αργότερα η νεαρή κοπέλα σκότωσε την ίδια της την αδελφή...

    Ερώτηση:
    Πιο κίνητρο είχε να σκοτώσει την αδελφή της ?

    __________________

    Μπορείτε να σκεφτείτε την απάντηση?
    Θα σας πω μετά γιατί ρωτάω...

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    To ξερω :p

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    To ξερω :p
    Εγώ ανησυχώ γιατι με έβγαλε ψυχοπαθή... αν και χωρίς να είμαι απόλυτα σίγουρος για την απάντηση αυτή πέρασε από το μυαλο μου... :(

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    χοχοχοχοχοχ :p

    Μην τα παιρνεις και ολα τοις μετρητοις βρε! ;)

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Έχεις κάνα πιο σοβαρό τεστ? :p

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Mπα :p

    Στο ιδιο κλιμα ειναι ενα αλλο κατσε να το βρω..

    Ειστε σε μια ερημο...διαλεξτε οτι ζωο 8ελετε για συντροφια ακομη κ αν δεν ειναι κατοικιδια ζωα.

    Ενω ειστε στην ερημο διευκρινιστε πως περπατατε...πορευεστε μαζι?ειστε πιο πισω απο ζωο?πιο μπροστα?

    Ξαφνικα..ερχεται ανεμοστοβιλος προς το μερος σας....τι κανετε?κ εσεις κ το ζωο.

    Στη συνεχεια ενω προσπερνατε αυτη την δοκιμασια ,βρισκεται εναν κυβο μπροστα σας.Ο κυβος αυτος ειναι δικο σου,μπορεισς να τον φτιαξεις στο μυαλο σου σε οτι μεγεθος θελεις κ απο οτι υλικο θελεις

    Συνεχιζετε στην ερημο κ βλεπετε μποστα σας μια οαση,με νερο,δεντρα κτλ,τι κανετε?

    Στην συνεχεια φευγετε απο την οαση με το ζωο που εχετε επιλεξει κ συνεχιζετε την πορεια σας,καπου στην μεση της ερημου διακρινετε ενα σπιτακι...μπαινετε μεσα,δεν υπαρχει κανεις,ουτε μεσα ουτε εξω ,ουτε πουθενα,αλλα παρολα αυτα το τραπεζι ειναι γεματο με φαγητα...τι κανετε?

    Αφου φυγετε απο εκει στο δρομο σας συναντατε ενα καστρο...περιγραψτε το οπως εσεις το φανταζεστε,

    Σε περιπτωση που εχει ταφρο,υπαρχει νερο μεσα?κ αν υπαρχει ειναι καθαρο νερο η βρωμικο?
    κ' εφοσον υπαρχει νερο ψαρια υπαρχουν?οτιδηποτε ψαρι η αμφιβιο...απο χρυσοψαρα μεχρι καρχαριες η κορκοδειλους(ειναι σημαντικο να πειτε τι ειδη ζουν μεσα στο νερο)

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Καμήλα
    Πάνω απ'το ζώο
    Το ζώο γονατίζει και κρύβομαι πίσω από την καμπούρα του
    Κύβος μικρός για να μπορώ να τον μεταφέρω, από μαλακό υλικό
    Πίνω νερό, πίνει και το ζώο νερό, κάνω και ένα μπάνιο, γεμίζω το παγούρι
    Τρώω λίγο, δίνω και στο ζωο τροφή, παίρνω και λίγη τροφή μαζί μου για απόθεμα, τρώω και παίρνω όσο χρειάζεται
    Για να είναι κοντά σε έρημο το φαντάζομαι σαν αρχαιο-ανατολίτικο κάστρο, με μυτερούς πύργους
    Υπάρχει και είναι καθαρό
    έχει μικρά ψάρια και σαλαμάνδρες

    Αυτά σε πρώτη σκέψη

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Λύση:

    Το ζωακι που διαλεγουμε ειμαι κατα προτιμηση ο συντροφος που επι8υμουμε.

    Παντα=δεν ειναι κατοικιδιο οποτε με την σχεση σου δεν θελεις να ειστε φιλοι αλλα να εχει ο καθενας τον ρολο κ την θεση του μεσα στην σχεση.

    Γατα=ειναι κατοικιδιο,οποτε περα απο την συντροφικοτητα θελεις να ειστε φιλοι κ να μοιραζεστε τα παντα με τον ανθρωπο σου.

    Καμηλα=δεν ειναι κατοικιδιο,αλλα ουτε κ αγριο ζωο.Γιατι πολυ απλα εχει ημερωθει .αυτο δειχνει πως θελεις μια σχεση αλλα υπο τις συνθηκες που εσυ θα επιβαλεις.με λιγα λογια να εχεις το πανω χερι.

    Ο τροπος που πορευεστε ειναι αν πατε μπροστα πως νιωθετε ανωτερος της επιλογης της σχεσης σας,αν πατε πισω απο το ζωακι πως νιωθετε μικροι απεναντι στο ταιρι σας ,αν πατε διπλα διπλα υπαρχει μια ισορροπια μεταξυ σας,αν το περνετε αγκαλια μια υπερπροστατευτικη αλληλεγγυη κ εξαρτησηαπο μερους σας,αν το ιππευετε οπως κ να εχει θες το πανω χερι.

    Ο ανεμοστροβιλος υποδηλωνει τα προβληματα πως κ με ποιον τροπο τα αντιμετωπιζετε,κ κατα ποσο σκεφτεστε το ταιρι σας.αν μενετε εκει...κ τα αντιμετωπιζετε η με οποιοδηποτε τροπο ψαχνετε διεξοδο.

    Ο κυβος ειναι ο χαρακτηρας σας το υλικο που το φτιαξατε σημαινει κατα ποσο ευθραστοι(ευαισθητοι )ειστε σαν ανθρωποι,ισχυρογνωμων η μη.

    π.χ.γυαλι-χαρτι-ξυλο-(ανικανοι τα υποστηριζετε παντα την αποψη σας γιατι παντα θα υπαρχει καποιος που θα σας αλλαζει γνωμη)

    Το μεγεθος ειναι κατα ποσο μεγαλη ιδεα για τον εαυτο σας εχετε δλδ,κατα ποσο στις δυσκολες στιγμες ξερετε οτι μπορειτε να στηριχθειτε στα ποδια σας η θα χρειαστειτε την βοηθεια αλλου

    π.χ.στατιστικα το μεγεθος ενος μεγαλου τραπεζιου ειναι αυτοι που δηλωσαν πως μερικες φορες πιστευουν πως δεν μπορουν να τα βγαλουν περα μονοι τους δλδ 50-50.οσοι εχουν μικροτερο μεγεθος ,μηπως θα επρεπε να πιστεψουν λιγακι περισσοτερο τις δυνατοτητες τους???

    Η οαση ειναι οι σεξουαλικες απολαυσεις,κατα ποσο σκεφτεστε το ταιρι σας κ κατα ποσο το απολαυανετε

    Το σπιτι ειναι κατα ποσο ειστε διακριτικοι με τους γυρω σας κ με τις σχεσεις σας,αν υπαρχει οριο σε καποια πραγματα η αν θεωρειτε πως οτι γινετε πρεπει να το ξερετε χωρις να σας ενδιαφερει ποσο στοιχιζει στον αλλον τα προσωπικα δεδομενα.

    Το καστρο ειναι η προσωπικοτητα σας δλδ,οσο πιο ψηλο ειναι τοσο πιο δυσκολα αφηνεστε να σας μαθουν οι αλλοι,περιγραφοντας το καστρο περιγραφετε την προσωπικοτητα σας,για παραδειγμα,μια κοπελα ειχε περιγραψει ενα καστρο χωρις τοιχοι,αφηνετε δλδ να την μαθουν ευκολα οι αλλοι ..μεσα ηταν αδειο στοιχειωμενο-μαυρο,κ δεν μπορουσες να βγεις απο εκει κατι σαν λαβυρινθος,η κοπελα ειχε μανιοκαταθλιψη ,με δυο αποπειρες αυτοκτονιας.

    Οσο για τον ταφρο...τα νερα αν ειναι καθαρα ξερετε τι θελετε απο την σεξουαλικη σας ζωη κ ειναι μια ηπια κ φυσιολογικη,με βρωμικο νερο ειστε μπερδεμενοι κ δεν ξερετε ακομη αν ο συντροφος σας σας καλυπτει με ενδεχομενο να πεσετε σε παραστρατημα.

    Αν δεν υπαρχει ταφρος πολυ απλα δεν ειστε σιγουροι για το τι θελετε στην σεξουαλικη ζωη κ ειστε ακομη στο ψαξιμο,της μονιμης η της ελευθερης σχεσης.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αμα σου πω τι ειχα απαντησει εγω.. αστα.. και ειχε πεσει μεσα το ατιμο το τεστ...!!

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΤΕΛΙΚΑ Η ΚΟΠΕΛΑ ΓΙΑΤΙ ΣΚΟΤΩΣΕ ΤΗΝ ΑΔΕΡΦΗ ΤΗΣ?

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Κατσε μην το αποκαλυψει ακομα, να δουμε αν υπαρχει κανενας αλλος που σκεφτεται ετσι εδω μεσα :P

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by carrie View Post
    Αμα σου πω τι ειχα απαντησει εγω.. αστα.. και ειχε πεσει μεσα το ατιμο το τεστ...!!
    Για πες τι απάντησες κι εσύ. έλα τώρα :p

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    269
    ΗΤΑΝ Η ΜΑΝΙΑΚΗ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ ΜΕ ΤΟ ΤΣΕΚΟΥΡΙ?

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    100
    Καμήλα
    Πάνω της
    Κατεβαίνω από το ζώο ενώ συνεχίζω να έχω επαφή με αυτό,κλείνω τα μάτια και περιμένω μέχρι να τελειώσει
    Κύβος συμπαγής από πλαστικό σχετικά μικρός σε μέγεθος...
    Ξεδιψάμε και ξεκουραζόμαστε,όταν νιώθω έτοιμος συνεχίζω...
    Πρώτα απ όλα βλέπω αν τα φαγητά δεν έχουν χαλάσει,τρώω μέχρι να χορτάσω και συνεχίζω...
    Το κάστρο είναι μισογκρεμισμένο και καλυμμένο από άμμο....
    Τάφρο δεν είδα πουθενά...

    Επιβεβαιώνω κ εγώ με την σειρά μου οτί τα περισσότερα βγήκαν σωστά...

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    Αστα..
    Το ζωο ηταν χρυσοψαρο μεσα σε γυαλα που το κουβαλαγα αγκαλια!! Μιλαμε για αλληλοεξαρτητικη σχεση που κανει ΜΠΑΜ!!!!!! Στην Οαση το πρωτο μου μελημα ηταν να αλλαξω το νερο στο χρυσοψαρο, (η φιλη μου που μου εκανε το τεστ ειχε ξεραθει απο τα γελια), και στο σπιτι να το ταισω!! Εγω δεν ημουν πουθενα :p Tιποτα, τα παντα για τον αλλον!! Οσο για το καστρο...... Ηταν ψευτικο!! ηταν μονο η προσοψη, οπως τα σκηνικα του Χολιγουντ (δεν υπαρχω πουθενα μιλαμε, ειμαι εδω και δεν ειμαι μαζι!), ουτε ταφρος υπηρχε!! Ο κυβος ομως ενταξει, ηταν μαρμαρινος λευκος καθισα και ξαποστασα!! ΕΙμαι σοβαρη περιπτωση :p

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Test εγκυμοσύνης
    By elena6 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 5
    Last Post: 01-05-2011, 17:42
  2. Test (μεγάλο)
    By John11 in forum Ψυχομετρία - Ψυχομετρικά Τεστ
    Replies: 113
    Last Post: 17-02-2011, 18:25
  3. Personality Test
    By John11 in forum Ψυχομετρία - Ψυχομετρικά Τεστ
    Replies: 25
    Last Post: 11-05-2010, 23:08
  4. test
    By VinceX in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 18
    Last Post: 31-01-2010, 21:58
  5. paixnidi-test
    By αννυ in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 25
    Last Post: 14-12-2007, 18:01

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •