[B]ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ??[/B]
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    [B]ΠΩΣ ΝΑ ΤΗΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑ ??[/B]

    Γεια σας !! το τελευταιο καιρο ειμαι σε χαλια ψυχολογικη κατασταση ... αγαπαω πολυ μια κοπελα με την οποια ημασταν μαζι πριν δυο χρονια ... εγω την θελω ακομα... αρχισαμε να μιλαμε πριν κανα μηνα παλι και συναντηθηκαμε ... μετα ομως τελειωσε και παλι... και αυτο γιατι αυτη ητανε πληγωμενη με κατι που της ειχε συμβει... ειχα ξαναποσταρει παλιοτερα για αυτο το θεμα ... απλα τωρα νιωθω πως πραγματικα δε μπορω μακρια της ... καθε μερα μου λυπει ολο και περισσοτερο και δεν αντεχω στη σκεψη πως ολα τελειωσαν ... γιατι αυτο μου ζητησε ... να προχωρησω παρακατω γιατι θα πληγωθω μαζι της επειδη αυτη ψυχολογικα δεν ειναι καθολου καλα και δε μπορει να κανει σχεση ... της εχω πει τοσες φορες οτι δε με νοιαζει γιατι η αγαπη ετσι ειναι ... και θα πληγωθεις και τα παντα ... αλλα δεν ακουει ... πλεον ξαναχαθηκαμε ... μου ειναι τοσο δυσκολο να με φανταστω χωρις εκεινη καποια στιγμη ... τοσο καιρο τη σκεφτομουνα και πιστευα πως θα μασταν ξανα μαζι μια μερα ... αλλα τελικα ισως ειναι το ακριβως αντιθετο ... πιστευω πως για μενα ειναι το αλλο μου μισο ... αυτα !! πως θα μπορουσα να αντιστρεψω τη κατασταση ?? ουτε που ξερω τι να κανω ??? νιωθω χαμμενος , μπερδεμενος

  2. #2
    φίλε μου...ότι ψυχολογικά και αν έχει, αν ήθελε θα ήταν μιαζί σου και θα το παλεύατε μαζί.
    Προφανώς της έχει τελειώσει και για να μη σε πληγώσει το ρίχνει εκεί.
    Πήγαινε παρακάτω, η ζωή και οι άνθρωποι δεν σταματούν και όσο νιώθεις έτσι και αναμασάς την ίδια και την ίδια στεναχώρια μιας σχέσης που δεν υπάρχει, το μόνο που κάνεις είναι να χάνεις την ευκαιρία να γίνεις πραγματικά ευτυχισμένος....:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τι πρόβλημα έχει η κοπέλα γνωρίζεις; Μήπως είναι κάτι σοβαρό, οικογενειακό για παράδειγμα; Μπορεί όντως να σου λέει την αλήθεια και να μην αισθάνεται καλά να πει ποιο ακριβώς είναι το πρόβλημα. Πολλές φορές στις ερωτικές σχέσεις υποκρινόμαστε, δεν θέλουμε να δείξουμε πως έχουμε πρόβλημα για να μην μας λυπηθεί ο σύντροφος μας. Προσπάθησε να κερδίσεις την εμπιστοσύνη της και να δείξεις ότι είσαι κοντά της και ενδιαφέρεσαι πραγματικά. Μπορεί τότε να σου ανοιχτεί και να είναι όλα διαφορετικά.

  4. #4
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    ξερω τι εχει ... απο μια σχεση της μετα απο μενα πληγωθηκε αφανταστα ... και τωρα δε θελει να κανει σχεση ... δε μπορει , δεν εμπιστευεται κανεναν ... απλα δε φανταζεστε ποσο ωραια μιλαγαμε για περιπου δυο βδομαδες ... και οτι με αγαπαει μου χει πει και οτι με νοιαζεται , γελουσαμε ... οκ ισως θεωρει πως εχει τελειωσει απλα ξερω πως μπορω να τη κανω ευτιχισμενη ... ξερω πως μαζι μου περναει καλα... το βλεπω αυτο... και εγω τουλαχιστον δε θα τη πληγωνα ετσι ... αλλα με αυτον που εμπλεξε δεν εχει εμπιστοσυνη σε κανεναν ... και δε ξερω τι να κανω και εγω .. μου λυπει αφανταστα ... μου ειπε να προχωρησω ... απλα μου ειναι πολυ δυσκολο γιατι πρωτη φορα στη ζωη μου ξερω τι θελω και ομως δε μπορω να το εχω... ουτε καν να το ποοσπαθησω !! της εχω πει πως οτι και να χρειαστει θα ειμαι διπλα της και πως οτι εγινε και πληγωθηκε περασε και η ζωη της δε τελειωνει εδω .. απλα δε θελει να το καταλαβει ... !! δεν ειναι το προβλημα οτι δε θελει εμενα ... το προβλημα ειναι οτι γενικοτερα δε θελει κανεναν γιατι ειναι κολλημενη .. και εγω δε το συνεχισα γιατι κατανοω οτι θελει να ηρεμησει και να μεινει μονη της και απο τη στιγμη που μου το ζητησε δεν ειχα αλλη επιλογη ... σεβομαι την αποψη της γιατι δε θελω να πιεσω για τιποτα ... θελω να ειναι καλα ... μονο αυτο !!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Δε μπορούμε να εκβιάσουμε αντιδράσεις των ανθρώπων. Ούτε να κάνουμε γρηγορότερες τις εξελίξεις που τους αφορούν. Γιατί έτσι θα είναι δική μας εξέλιξη, όχι καθαρή δική τους. Άσε να εξελιχθεί στο ταξίδι της. Να γιατρέψει. Κάποιοι άνθρωποι γιατρεύουν αποτελεσματικότερα μαζί με κάποιον άλλον, άλλοι θέλουν να το δουλέψουν μόνοι τους. Εφόσον είναι επιλογή της να το περάσει δίχως εσένα, δε βλέπω τι άλλο θα μπορούσες να κάνεις αυτή τη στιγμή.
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  6. #6
    Αφού όπως λες είναι τόσο σημαντική για εσένα και εφόσον το πρόβλημά της είναι γενικό κι όχι ειδικό με εσένα, κάνε μια προσπάθεια, χαλαρή και διακριτική να της δείξεις έμπρακτα το πόσο σημαντική είναι για εσένα, με πράξεις όχι με λόγια, δώσε της όσο χρόνο της είναι απαραίτητος και μην εκβιάζεις καταστάσεις, κοντρόλαρε τα συναισθήματά σου και μην της γίνεις φορτικός, αφενός γιατί δεν έχεις το δικαίωμα και αφετέρου γιατί θα σου γυρίσει μπούμερανγκ. Προσδιόρισε ένα λογικό χρονικό περιθώριο για την προσπάθειά σου και αν εντός αυτού δεν προκύψει κάτι θετικό, προχώρα παρακάτω, η ζωή μας δεν αρχίζει και τελειώνει σε ένα άτομο και ο κόσμος μας είναι ευτυχώς πολυπρόσωπος. :)

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    της εχω δειξει οτι ακομα την νοιαζομαι και την αγαπαω και πως της αφηνω το περιθωριο .. τη πιεσα λιγο αρχικα γιατι δεν ηθελα να τη χασω αλλα οταν μου ειπε πως δεν ειναι ετοιμη για σχεση κτλπ της ειπα πως δε θα την πιεσω και πως αποδεχομαι αυτο που μου ειπε γιατι αν αυτο ειναι για το καλο της ετσι πρεπει να γινει ... δεν εχουμε ξαναμιλησει απο τοτε ... περιπου ενα μηνα τωρα !! δε ξερω αν ειναι καλο που εχουμε ξαναχαθει ... παντως και αυτη μου πε πως ενω την θελουν κ αλλοι μονο με μενα εγινε κατι , σας ειπα οτι βρεθηκαμε , και παραξενευτηκε γιατι ενω δεν ηθελε να κανει τιποτα με κανεναν της βγηκε με μενα .. πφφ το καταλαβαινω οτι υπαρχει περιπτωση να με θελει ακομα αλλα γιατι φοβαται τοσο ?? νταξει πληγωθηκε πολυ απο τον αλλο αλλα δε θα πεθανει κιολας... οκ αυτη ειναι απλα η γνωμη μου το να το βιωνεις θα ειναι σαφως πιο δυσκολο

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί εφόσον πλήγώθηκε από έναν άντρα τους απορρίπτει όλους. Ακόμα και εσένα που υποτίθεται πως σε γνωρίζει καλύτερα και ξέρει τι άνθρωπος είσαι εφόσον είχατε σχέση στο παρελθόν. Πιθανόν να έγινε κάτι σοβαρό που την πλήγωσε αρκετά και είναι ακόμα φρέσκο μέσα της. Όπως και να έχει συμφωνώ με τ' άλλα μέλη, θέσε ένα λογικό χρονικό περιθώριο και μην εκβιάζεις καταστάσεις. Έτσι θα καταλάβει ότι την σέβεσαι και θα σε εκτιμήσει όχι μόνο ως άντρα αλλά και ως άνθρωπο.

  9. #9
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    ουτε εγω μπορω να το καταλαβω αυτο δυστυχως .. δεν ειναι κοπελα απ αυτες που λενε : ολοι ιδιοι ειναι ... απλα πληγωθηκε πολυ γιατι ηταν μαζι 2 χρονια με αυτον ... και το θεωρω λιγο χαζο το να κλεινεται ετσι στον εαυτο της... γιατι δε της αξιζει .. υπαρχουν ανθρωποι που ισως τη κανουν πολυ ευτιχισμενη ... και δεν εννοω εμενα ... μιλαω γενικοτερα ... ειναι κριμα πιστευω για την ιδια... μετα που συναντηθηκαμε μου ειπε πως αυτο δεν επρεπε να ξαναγινει και απλα να μιλαμε... αλλα χαθηκαμε παλι ... και δε μιλαμε καθολου... οποτε εσεις τι προτεινετε ? να της ξαναμιλησω , να τη πλησιασω?? απλα εγω της ειπα πωσ θελω να τη βοηθησω να το ξεπερασει ακομα και χωρις να βρισκομαστε γιατι το καταλαβαινω οτι την κανω να περναει καλα ... αλλα δεν σηκωνε κουβεντα γιατι αυτο που θελε ειναι να μεινει μονη και τιποτα αλλο...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Εγώ θα έλεγα να μην χάνεσαι. Πρέπει να δείχνεις με διακριτικό τρόπο την παρουσία σου...και κάποια στιγμή αν πραγματικά θέλει θα την έχεις!

Similar Threads

  1. ..Και ξανά ΤΕΛΟΣ
    By Broken in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 16-10-2010, 01:04
  2. Ξανα
    By Thessalo in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 120
    Last Post: 15-01-2010, 17:50
  3. Και ξανά...βουλιμία
    By All_Hidden_Inside in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 40
    Last Post: 05-11-2009, 13:53
  4. φοβιες ξανα !
    By .lola. in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 17
    Last Post: 03-07-2009, 11:24
  5. ξανά?????????
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 19
    Last Post: 24-03-2009, 18:07

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •