Ο θεος να σε φυλαει....
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 10 of 10
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014

    Ο θεος να σε φυλαει....

    απο κακους φιλους.

    Και κυριως απο κακες γυναικες...

    Εχω λιγο μελαγχολικη διαθεση αλλα δεν βαριεσαι...ολα περαστικα ειναι σε αυτη τη ζωη.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Hi keep! Σκεφτόμουν εσένα και την Lou! αυτές τις μέρες επειδή είχατε καιρό να γράψετε. Όλα καλά?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    γενικοτερα απο γυναικες θα ελεγα, αφου πλεον εχουν καταντησει αφοριτες. αντιστραφηκαν δυστυχως οι ρολοι κι αυτο σημαινει ακομα μεγαλυτερο χασμα μεταξυ μας, και φυσικα που βαδιζουμε στη καταστροφη. περαστικα σε ολους μας!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Ολα καλα , καθισα στον υπολογιστη και ειχα γκρινιαρικη διαθεση....

    Εχω μπλεξει με πολλα αυτη την περιοδο και δεν εχω χρονο για τιποτα ( ουτε χρημα δυστυχως)....2 σε 1:P

    Αγνοηστε το πιο πανω μηνυμα , ας πουμε περι ανεμων και υδατων.

    Ρε γαμωτο , καλα περναω αλλα αισθανομαι οτι βρισκομαι σε ενα τελμα. Δεν μπορω να αντεπεξελθω στις υποχρεωσεις μου και η σχεδιαση για το μελλον μοιαζει ανυπαρκτη. Αλλα στο παρον χρονο η καθε μερα περναει καλα.

    Το κυριοτερο αγχος ειναι...τι αλλο το οικονομικο καθως ληγει και μια συμβαση σε λιγες μερες και δεν ξερω τι μελει γενεσθαι , δεν αντεχω να μεινω παλι ανεργος και αφραγκος και να ψαχνομαι.
    Οχι οτι η δουλεια που εχω βρει τωρα ειναι τεφαρικι , μεροδουλι...μεροφαι χωρις καμμια προοπτικη και εξελιξη αλλα την βγαζω καθαρη προς το παρον.
    Ποιος θα μου ελεγε οτι τα παλια χρονια που ημουν ανεργος και ζουσα με χαρτζηλικι , θα την περνουσα πιο πλουσια και θα ειχα περισσοτερα απο οτι τωρα που ειμαι εργαζομενος...απιστευτο.

    Ευτυχως που ουσιαστικα δεν εχω αποκτησει πολλες υποχρεωσεις , αλλιως θα ειχα φλιπαρει...ή μπορει να φταιει οτι δεν απεκτησα πολλες υποχρεωσεις οποτε δεν τρεχω και αρκετα , δεν ζοριζω τον εαυτο μου αρκετα ισως.

    Εσεις πως την παλευεται σε αυτο το τομεα?
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εγώ είμαι άνεργη αλλά δεν χαλιέμαι. Είμαι ολιγαρκής άνθρωπος αν εξαιρέσεις το πάθος μου για γόβες!! Αν δεν έχεις πολλές υποχρεώσεις τότε μην σκοτίζεσαι. Δεν αξίζει να υποφέρεις για το χρήμα.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    home which home
    Posts
    2,326
    κανε αλλα πραγματα για να ασιθανθεις δημιουργικη, ζωγραφισε, μαθε ενα σπορ κτλ. Δεν ειναι μονο η ελλειψη χρηματος που φερνει η ανεργια, κυριως ειναι το οτι δεν εισαι παραγωγικος, χρησιμος δημιουργικος, οποτε μπορεις να γινεις ολα αυτα και με καποιο απλο χομπυ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Ολα καλα , καθισα στον υπολογιστη και ειχα γκρινιαρικη διαθεση....

    Εχω μπλεξει με πολλα αυτη την περιοδο και δεν εχω χρονο για τιποτα ( ουτε χρημα δυστυχως)....2 σε 1:P

    Αγνοηστε το πιο πανω μηνυμα , ας πουμε περι ανεμων και υδατων.

    Ρε γαμωτο , καλα περναω αλλα αισθανομαι οτι βρισκομαι σε ενα τελμα. Δεν μπορω να αντεπεξελθω στις υποχρεωσεις μου και η σχεδιαση για το μελλον μοιαζει ανυπαρκτη. Αλλα στο παρον χρονο η καθε μερα περναει καλα.

    Το κυριοτερο αγχος ειναι...τι αλλο το οικονομικο καθως ληγει και μια συμβαση σε λιγες μερες και δεν ξερω τι μελει γενεσθαι , δεν αντεχω να μεινω παλι ανεργος και αφραγκος και να ψαχνομαι.
    Οχι οτι η δουλεια που εχω βρει τωρα ειναι τεφαρικι , μεροδουλι...μεροφαι χωρις καμμια προοπτικη και εξελιξη αλλα την βγαζω καθαρη προς το παρον.
    Ποιος θα μου ελεγε οτι τα παλια χρονια που ημουν ανεργος και ζουσα με χαρτζηλικι , θα την περνουσα πιο πλουσια και θα ειχα περισσοτερα απο οτι τωρα που ειμαι εργαζομενος...απιστευτο.

    Ευτυχως που ουσιαστικα δεν εχω αποκτησει πολλες υποχρεωσεις , αλλιως θα ειχα φλιπαρει...ή μπορει να φταιει οτι δεν απεκτησα πολλες υποχρεωσεις οποτε δεν τρεχω και αρκετα , δεν ζοριζω τον εαυτο μου αρκετα ισως.

    Εσεις πως την παλευεται σε αυτο το τομεα?
    Σε καταλαβαίνω. Προπάντως προσπάθησε να είσαι χαλαρός και να μην βάζεις τον εαυτό σου σε μάταιες συγκρούσεις ανταγωνιστικότητας.

    Ούτε γω ζω μια ζωη παραδεισένεια, οι περισσότεροι γνωστοί μου είναι σε καλύτερη φάση από μένα αλλά δεν μπορώ να κάνω και πολλά εφόσον δεν μου δίνονται ευκαιρίες. Τι να κάνεις...

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Εγώ είμαι άνεργη αλλά δεν χαλιέμαι. Είμαι ολιγαρκής άνθρωπος αν εξαιρέσεις το πάθος μου για γόβες!! Αν δεν έχεις πολλές υποχρεώσεις τότε μην σκοτίζεσαι. Δεν αξίζει να υποφέρεις για το χρήμα.
    Αυτο το παθος με τις γοβες το εχω κι εγω !!!!!! Λολ!!

    Συμφωνω οτι δεν αξιζει να υποφερεις για το χρημα.. υπαρχουν αλλα χιλιαδες πραγματα για να σε ριξουν, που μπροστα στο χρημα δεν ειναι τιποτα...
    Σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο στην εξελιξη της ζωης σου αλλα δεν ειναι το παν ουτε ειναι καθοριστικος παραγοντας που φερνει την ευτυχια κ λυσεις... μακαρι ετσι να ητανε αλλα δεν ειναι...

    Εγω παντως μετα απο ακρατα ξοδεματα κ σπαταλη χρηματων εχω αισθανθει τοσο ασχημα κ εχω φτασει σε σημειο να εχω να ψωνισω κατι κοντα ενα μηνα... οχι οτι δεν μ αρεσει να ψωνιζω, αλλα αμα το κανω θα μου ρχονται δυσαρεστες αναμνησεις στο μυαλο γι αυτο κ το αφησα... να δουμε ποσο θα αντεξω βεβαια.. :P
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Αυτο το παθος με τις γοβες το εχω κι εγω !!!!!! Λολ!!

    Συμφωνω οτι δεν αξιζει να υποφερεις για το χρημα.. υπαρχουν αλλα χιλιαδες πραγματα για να σε ριξουν, που μπροστα στο χρημα δεν ειναι τιποτα...
    Σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο στην εξελιξη της ζωης σου αλλα δεν ειναι το παν ουτε ειναι καθοριστικος παραγοντας που φερνει την ευτυχια κ λυσεις... μακαρι ετσι να ητανε αλλα δεν ειναι...

    Εγω παντως μετα απο ακρατα ξοδεματα κ σπαταλη χρηματων εχω αισθανθει τοσο ασχημα κ εχω φτασει σε σημειο να εχω να ψωνισω κατι κοντα ενα μηνα... οχι οτι δεν μ αρεσει να ψωνιζω, αλλα αμα το κανω θα μου ρχονται δυσαρεστες αναμνησεις στο μυαλο γι αυτο κ το αφησα... να δουμε ποσο θα αντεξω βεβαια.. :P
    Ένα μήνα! Φαντάζομαι πως θα είναι η ντουλάπα σου!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by Gypsy Cello View Post
    Ένα μήνα! Φαντάζομαι πως θα είναι η ντουλάπα σου!
    Λολ ασε φουλ σε ρουχα τσαντες παπουτσια κτλ ειναι η ντουλαπα μου κ ουτε τα μισα δεν εχω φορεσει ποτε...:P
    δεν ξαναψωνιζω ποτε πια...ετσι λεω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Θεος κ κολαση
    By Lou! in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 648
    Last Post: 10-04-2011, 01:36
  2. ο θεος ειναι η σκεψη μας
    By seleios in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 11
    Last Post: 27-01-2011, 10:21
  3. Η δύναμη της σκέψης και ο Θεός.
    By prasiniklosti in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 9
    Last Post: 29-11-2010, 03:04
  4. κρίσεις πανικού και άγιος ο Θεός!!
    By Holyman in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 5
    Last Post: 28-05-2007, 21:48
  5. Δίδει ο Θεός τις αρρώστειες ?
    By real in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 23-09-2006, 14:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •