ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ VS ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 15 of 15
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ VS ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑ

    Απο μικρη ημουνα αδιαφορη ως το πως νιωθω την ωρα του σεξ. νιωθω εξαψη με καθε εναν καινουργιο συντροφο και αμεσως μετα τις 2 φορες παυει να υπαρχει! αποτελεσμα ειναι να μην με ικανοποιει τιποτα! με τον δικο μ τωρα βαριεμαι και βαζω τον εαυτο μου σε διαδικασια ''ξυπνιτιριου'' για να κανω σεξ, δεν ξερω τι νιωθω ξερω πως τον αγαπαω ομως, αλλα οπως και με πολλους αλλους αντρες στην ζωη μου εχω ενα αισθημα ουδετερο

    με χαρακτηριζει αναισθησια? ακουσα χτες σε μια μελετη πως τα ευαισθητα ατομα εχουν χαμηλη αυτοπεποιθηση, ενω αντιθετα τα ατομα που δεν χαμπαριαζουν εχουν μεγαλη αυτοπεποιθηση. τελικα δεν εχω καταλαβει τι ειμαι αφου ενω εχω αυτοπεποιθηση σε ολα σχεδον, δεν εχω οσο αναφορα την εμφανιση μου και την επαφη μου με ομαδα ατομων οπου νιωθω ανταγωνισμο. ειμαι ομως αναισθητη παρ ολη αυτη τη μεμονομενη ευαισθησια

    ευαισθητος εισαι οταν σε αγγιζουν ολα? εμενα πχ δν με αγγιζει καποια ρομαντικη πραξη αλλα χτες πχ εμαθα στο ζωο μου να κανει κυκλους και μ ρθε να βαλω τα κλαμματα απ την χαρα μου!

    θα αναφερθω παλι στο θεμα του βιασμου μου που με απασχολησε απο χτες ξαφνικα, ειμαι αναισθητη επειδη με χρησιμοποιησε καποιος που αρχικα ειχα την αυτοπεποιθηση πως ισως χρησιμοποιουσα εγω παρ ολο που ημουν σε μικρη ηλικια?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Κοριτσάκι μου δεν ήξερα για το θέμα του βιασμού σου και πραγματικά λυπάμαι... Δεν νομίζω να έχει να κάνει όλο αυτό που νιώθεις με το εάν είσαι ευαίσθητη ή αδιάφορη.. Προφανώς άλλα πράγματα σε αγγίζουν πιο πολύ όπως πχ να μάθεις κόλπα στο ζωάκι σου και εκείνο να τα κάνει και άλλα όχι τόσο όπως το να κάνεις σεξ... Σου τυχαίνει πάντα αυτό?? Πότε ξεκίνησε θυμάσαι??

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Εξαρτάται απο το πως ορίζουμε τον όρο ευαισθησία. Εννοούμε ευαίσθητο έναν άνθρωπο ο οποίος παρουσιάζεται εύθικτος, ανασφαλής και εξαρτημένος από άλλους για να αισθάνεται καλά ή έναν άνθρωπο που συγκινείται με τα προβλήματα των άλλων και έχει την διάθεση να προσφέρει αλτρουιστικά; Μπορεί να είναι και τα 2 μαζί ή και ξεχωριστά. Ευαίσθητος είναι επίσης αυτός που ένδιαφέρεται για την φύση γύρω του και φροντίζει να μην την ρυπάινει. Μεμονωμένη ευαισθήσια δεν νομίζω να υφίσταται. Ειλικρινά λυπάμαι γι' αυτό που μαθαίνω, είναι ο χειρότερος φόβος κάθε γυναίκας.. Ίσως να χρησιμοποιείς ασυνείδητα την αναισθησία αυτή ως αμυντικό μηχανισμό για ν' αντιμετωπίσεις αυτό που σου συνέβη..Πρέπει να το ψάξεις
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    asteriar απο οσο με θυμαμαι δεν με ενοιαζε και δεν ειχα συναισθημα οποτε εκανα σεξ. μαλλον λογικα απ την αρχη...εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε βρε συ ;p

    gypsy μπορω και το κανω να προσφερω πραγματα στον κοσμο,. αλλα δεν παιρνω ακριβως δυνατη ικανοποιηση οταν το κανω! ξερω πως δεν ειναι ορθο οπως το λεω, απλα εκεινη την ωρα χαιρομαι καπως σαν να συπληρωνω κατι αλλα δεν μπορω να πω πως στανταρ αυτο με συγκινει. ειναι σαν να ειμαι αναγκασμενη η συνιθισμενη να το κανω
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ποτέ μην κάνεις καλό αν νιώθεις αναγκασμένη καλύτερα bad attitude παρά υποκρισία.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    asteriar απο οσο με θυμαμαι δεν με ενοιαζε και δεν ειχα συναισθημα οποτε εκανα σεξ. μαλλον λογικα απ την αρχη...εχουν περασει πολλα χρονια απο τοτε βρε συ ;p
    Έχεις σκεφτεί ποτέ, το λέω χωρίς την πρόθεση να παρεξηγηθώ , το ότι μπορεί να είσαι ανοργασμική???

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    μα το σεξ με τον καιρο σε μια σχεση γινεται καλυτερο...μηπως δεν εχεις γνωρισει τους καταλληλους αντρες?

  8. #8
    Εγώ θα έλεγα ότι κάτι σε εμποδίζει να δένεσαι συναισθηματικά γενικά, το σεξ είναι μια παράμετρος της σχέσης, για να υπάρχει συναίσθημα στο σεξ πρέπει να υπάρχει γενικότερα, στις εκτός σεξ εκφάνσεις τις σχέσης σου υποψιάζομαι ότι αυτό που αισθάνεσαι είτε είναι πολύ φτωχό και ρηχό είτε "τεχνητό".

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    εγώ θα έλεγα πως είσαι ευαίσθητη γενικά, και ότι η "αναισθησία" σου είναι ένας τρόπος άμυνας στο συγκεκριμένο θέμα.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ανοργασμικη θα ημουνα αμα δεν καυλωνα γενικα? γιατι δεν εχω θεμα περι αυτου ιδιαιτερο, οποτε το βαζω μπρος δουλευει αλλα δεν το επιδιωκω πλεον - το κανα μονιμως μικροτερη

    εχω γνωρισει πολλους και τωρα ο δικος μ που ειναι ο καταλληλος - εχω ξεπερασει μαζι του το σταδιο της τρελλης καυλας που ηθελα συνεχεια οπως στην αρχη! στις σχεσεις πανω απο 2 χρονια γινεται μηπως συνηθειο?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Ναι, ανοργασμική θεωρείσαι όταν δυσκολεύσαι να διεγερθείς και να φτάσεις σε οργασμό. Απ' ότι καταλαβάινω δεν είναι οργανικό το ζήτημα. Κάπου μπλοκάρεις ψυχολογικά. Ίσως να φταίει και η μακροχρόνια σχέση αλλά δεν νομίζω. Υπάρχουν άνθρωποι που έχουν 5 και 10 χρόνια σχέση και συνεχίζουν να το απολαμβάνουν.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι εμενα δεν ειναι μακροχρονια 2 χρονια κ κατι ειναι μονο! αλλα γενικα απ τον 4ο μηνα καπως σαν να βερεθηκα!δεν φταιει εκεινος ομως επειδη ειχα και μερικους περιστασιακους με τους οποιους το ιδιο εγινε

    με αλλους δυσκολευομαι γενικα να τελειωσω επειδη δεν επικεντρονωμαι!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Είναι σίγουρα ψυχολογικό τότε.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ανοργασμικη θα ημουνα αμα δεν καυλωνα γενικα? γιατι δεν εχω θεμα περι αυτου ιδιαιτερο, οποτε το βαζω μπρος δουλευει αλλα δεν το επιδιωκω πλεον - το κανα μονιμως μικροτερη

    εχω γνωρισει πολλους και τωρα ο δικος μ που ειναι ο καταλληλος - εχω ξεπερασει μαζι του το σταδιο της τρελλης καυλας που ηθελα συνεχεια οπως στην αρχη! στις σχεσεις πανω απο 2 χρονια γινεται μηπως συνηθειο?
    Αρχικά καταχωρημένο από Broken_DoLL
    asteriar απο οσο με θυμαμαι δεν με ενοιαζε και δεν ειχα συναισθημα οποτε εκανα σεξ. μαλλον λογικα απ την αρχη...

    Έθεσα το θέμα της ανοργασμικής γιατί από τα λεγόμενά σου είχα καταλάβει ότι δεν είχες απολαύσει ποτέ το σεξ....

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω δεν ειμαι σιγουρη.......τυχαινει και ναι....ομως καμια σχεση οταν ειμαι μονη μ
    I m a Good Person With Bad Attitude

Similar Threads

  1. να το εκλαβω ως αδιαφορια?
    By amelie74 in forum Σχόλια, προτάσεις, προβλήματα
    Replies: 1
    Last Post: 28-02-2011, 17:03
  2. Λογική ή συναίσθημα ?
    By Renia29 in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 27
    Last Post: 22-09-2010, 00:20
  3. Μίσος ή αδιαφορία;
    By Scorpina90 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 42
    Last Post: 27-05-2010, 01:45
  4. Παχυσαρκία, σεξουαλικότητα, ψυχρότητα, αδιαφορία, τι ??
    By VelvetUnderground in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 230
    Last Post: 18-08-2009, 14:33
  5. ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ
    By energia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 12-11-2008, 14:35

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •