ΒΙΑΣΜΟΣ, ΤΙ ΩΡΑΙΟ ΠΡΑΓΜΑ! - Page 7
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567
Results 91 to 98 of 98
  1. #91
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    ΑΓΝΩΣΤΗ ΑΚΟΜΑ :(
    Posts
    1,616
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    Α!! ολα και ολα , πολυ σκληρη σε βρισκω, κοψε κατι ρε παιδι μου ,θα περασεις και συ απο λογοκρισια
    Το πρώτο σου χρέος πλαταίνοντας το εγώ σου είναι, στην αστραπόχρονη τούτη στιγμή που περπατάς στη γης, να μπορέσεις να ζήσεις την απέραντη πορεία, την ορατή και την αόρατη του εαυτού σου.
    ΚΑΖΑNΤΖΑΚΗΣ

  2. #92
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    i dont give a shit ας μου φιλησουν τον λοκω ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #93
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  4. #94
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δλδ επαθε κατι σαν την εφη θωδη?!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #95
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Η Εφη επαθε κάτι; Παντα έτσι δεν ήταν;
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #96
    Banned
    Join Date
    Nov 2005
    Posts
    641
    Δεν ξέρω...
    Χωρίς να θέλω να απαξιώσω ή να τσουβαλιάσω, έχω την εντύπωση ότι στα χρόνια που προηγήθηκαν τη δεκαετία του '80 μια μερίδα του λεγόμενου καλλιτεχνικού χώρου, "καταξιώθηκε" εκμεταλλευόμενοι από τη μια τη δίψα αυτής της χώρας για πολιτισμό και από την άλλη την ανάγκη της εκάστοτε εξουσίας για κατευθυνόμενο πνεύμα. Έτσι, άνθρωποι με έλλειμμα ειλικρίνειας ( κυρίως απέναντι στον εαυτό τους), ευαισθησίας και άλλων αξιών απαραίτητων (κατ' εμέ) για την παραγωγή πραγματικού πολιτιστικού έργου, βρέθηκαν ψηλά, βοηθούμενοι πολλές φορές από σχετικούς "κύκλους" (π.χ. υπουργεία πολιτισμού, κέντρα κινηματογράφου κ.λπ.). Από τη δεκαετία του '80 έως και σήμερα, περίοδος όπου κυριαρχούσε η φιλοσοφία του "εύκολου", της αρπαχτής, ο εκφυλισμός τους ήταν εύκολη υπόθεση. Δεν κατάφεραν να πουν ούτε ένα "όχι". Να σταθούν στο ύψος των περιστάσεων, να ορθώσουν ανάστημα, να αρθρώσουν μια λέξη απέναντι στην εξουσία και να ταχθούν με την "αλήθεια". Έβλεπα, πριν από μια εβδομάδα τον Αγγελόπουλο, καλεσμένο της Στάη, να δίνει σύνθημα "συναίνεσης" (θα μου πεις δελτίο ειδήσεων της ΝΕΤ έβλεπες, τι περίμενες; ) ή το Σαββόπουλο να φωνάζει "όλοι μαζί τα φάγαμε" (λες και εγώ έτρεχα για συναυλίες στα στρατόπεδα, έβγαινα από την τούρτα μαζί με την Καλομοίρα ή τραγουδούσα με τη Βίσση στην έναρξη των ολυμπιακών αγώνων ). Στη συνέχεια, παρασυρόμενοι από τη φήμη και την "αποδοχή", έχουν την εντύπωση ότι η οποιαδήποτε άποψη τους (ακόμη και όταν αφορά τόσο ευαίσθητα θέματα όσο ο βιασμός) έχει βάση και θα υιοθετηθεί άκριτα...

    Οι ίδιες "ιδέες μεγαλείου" παρουσιάζονται και σε σύγχρονους λογοτέχνες, καθηγητές πανεπιστημίου κ.λπ.

    Ελπίζω η νέα γενιά να μην τα εισπράξει όλα αυτά ως δεδομένα, να επαναπροσδιορίσει τα πράγματα και αν αντιληφθεί ότι κάποιοι από αυτούς δεν κάνουν για πολλά, να τους επανατοποθετήσει εκεί που τους αξίζει... (είμαι σε αισιόδοξη φάση τελευταία και... ελπίζω )

  7. #97
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    το μήνυμα τροποποιήθηκε από τη διαχείριση για παραβίαση των όρων χρήσης.

    πιστευεις πως δεν υπαρχουν ΠΟΛΛΑ βλαμμενα που ξαφνικα με το που ακουσουν κατι τα πιανει μια ''αναλαμπη''?!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  8. #98
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2005
    Posts
    4,305
    ok!

    οι διάσημοι μπορούν να λενε ό,τι πιο προσβλητικο....

    οι μη διάσημοι δν έχουν το δικαίωμα....

    να μν ξεχάσω να το τονίσω στην κόρη μου....
    εκτός αν γίνει κ αυτή διάσημη.
    θα φροντίσω τότε να της το κάνω μάθημα πως δν έχει το δικαίωμα να προσβάλλει κ να υποτιμά με τέτοιο τρόπο ολόκληρες ομάδες ανθρώπων.
    http://www.mazi.org.gr/

Page 7 of 7 FirstFirst ... 567

Similar Threads

  1. Ένα πολύ ωραίο site για τα προβλήματα μας
    By akisp in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 30-03-2011, 19:01
  2. Replies: 4
    Last Post: 08-01-2011, 20:46
  3. ΕΛΠΙΔΑ:ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΟΥΜΕ ΣΕ ΑΥΤΗΝ Η' ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΥΠΟΥΛΟ ΠΡΑΓΜΑ ΤΕΛΙΚΑ???
    By Asterix in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 10
    Last Post: 28-03-2010, 17:57
  4. ενα πολυ ωραιο βιβλιο
    By Lef in forum Εξάρτηση από Ψυχοδραστικές Ουσίες - Ναρκωτικά
    Replies: 0
    Last Post: 09-03-2010, 19:17
  5. ύπουλο πράγμα...
    By joana in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 30-05-2008, 12:53

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •