Παραπανησια κιλα !!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97

    Παραπανησια κιλα !!!

    Γεια σας... ειμαι 18 χρονων 1,85 κ περιπου 85 κιλα !! προσπαθω να χασω κιλα αλλα δε τα καταφερνω ... με τοσα μαθηματα κτλπ μου ειναι λιγο δυσκολο ... δε προλαβαινω να ασχοληθω και με τον αθλητισμο και γυμναζομαι μονος μου οσο μπορω καθημερινα... εχω κοψει να τρωω βλακειες και πολυ φαστ φουντ αλλα και παλι δε βλεπω ιδιαιτερα αποτελεσματα ... απλα αν μπορειτε να μου προτεινετε τροπους για να φτιαξω μια επιπεδη κοιλια γιατι οχι τιποτα αλλο αλλα νιωθω και ασχημα οταν παω στη παραλια ...

  2. #2
    http://www.eatingdisorders.gr

    Σε αυτό το σαιτ νομίζω πως θα βρεις περισσότερες απαντήσεις...:)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    multikara γεια σου!!
    Καταρχην λαμβανοντας υποψην το οτι εισαι αντρας, δεν ειναι κ τοοοσο υπερβολικα τα κιλα σου για το υψος σου, αλλα επειδη παιζει ρολο κ ο σωματοτυπος κ το πως γενικοτερα αισθανεσαι εσυ με το σωμα σου, αν θελεις να χασεις καποια κιλα προκειμενου να ανεβει η ψυχολογια σου κ να νιωσεις καλυτερα, τοτε οκ!!

    Τροποι οπως γυμναστηριο, τζοκινγκ, αεροβιες ασκησεις ενδεχεται να σε βοηθησουν... επισης πινε πολλα υγρα κ αντικατεστησε τα λαδερα φαγητα με πρωτεινουχα κ υδατανθρακες.. Μπορεις να συμβουλευτεις καποιον διαιτολογο ωστε να σου φτιαξει προγραμμα εξατομικευμενο στις δικες σου αναγκες κ ετσι να δεις αποτελεσμα..

    Να σε ρωτησω κατι που δεν καταλαβα, λες οτι λογω μαθηματων δεν μπορεις να χασεις κιλα, αυτο γιατι το συνδεεις?? Δινεις πανελληνιες, εισαι φοιτητης, τι ακριβως παιζει γιατι δεν καταλαβα??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    krhth
    Posts
    161
    εγω εχασα 28 κιλα μετα τη γεννα με διαιτολογο....κ δεν τα πηρα πισω εχουν περασει 3 χρονια επισεις δεν στεριθηκα ουτε ταγλυκα μου κειμαι τρελα γλυκατζου.......οποτε διαιτολογος....κ λιγη υπομονη

  5. #5
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Athens
    Posts
    97
    Ξεκιναω προετοιμασια για πανελληνιες ... εννοουσα οτι δεν εχω χρονο να παω γυμναστηριο ή να ασχοληθω με καποιο αθλημα αυτη τη στιγμη ... το ξερω πως για το υψος μου δεν ειναι και πολλα τα κιλα μου ... απλα εχω σχετικα πολυ κοιλια και δε καταφερνω να τη χασω ... και δεν αισθανομαι και πολυ καλα με το σωμα μου οπως ειπατε ... νερο πινω αρκετα πλεον ... εως πολυ ... αλλους τροπους και περα απο το διατροφολογο εχετε να προτινετε?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Κατσε μισο γιατι δεν καταλαβα κατι τι ακριβως παιζει με τις πανελληνιες ξερει κανεις να με διαφωτισει λες εσυ οτι ξεκινας προετοιμασια τωρα, υποτιθεται τωρα δεν ειστε προς το τελος?? κ σε αλλο θεμα εγραφα για πανελληνιες κ εχω μπερδευτει αν αρχισατε η τελειωσατε δεν εχω ιδεα τι παιζει..

    τεσπα οπως κ να χει αμα δεν τελειωσατε εγω θα σου προτεινα πρωτα να τελειωσετε, να αποφορτιστεις απ το αγχος κ τα διαβασματα, να ξελαμπικαρει το μυαλο σου κ μετα ασχολεισαι με τα κιλα κ τι θα κανεις.. σε περιοδο πανελληνιων ειναι καταστροφικο να κανεις διαιτα εκτος αν απ το αγχος σου κοβεται η ορεξη τοτε οκ αλλα ας τελειωσετε πρωτα κ μετα.. εγω οταν εδινα ειχα φτασει 63 κιλα απ το αγχος κ επειδη ελειπα ολη μερα κ ετρωγα εξω ο,τι βρωμα υπηρχε, αλλα μετα που τελειωσα τα εχασα...

    για την κοιλια που λες, κοιλιακους ξεκινα κ επισης κοψε μπυρες κτλ αν πινεις.. κ για καλυτερα αποτελεσματα διαιτολογο..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Similar Threads

  1. Παραπανισια κιλα
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 2
    Last Post: 17-07-2011, 17:14
  2. Παραπανισια κιλα
    By Παστελι in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 3
    Last Post: 13-05-2011, 16:31
  3. ΤΑ ΚΙΛΑ ΜΟΥ ΤΣΑΚΙΖΟΥΝ ΤΗΝ ΨΥΧΟΛΟΓΙΑ
    By ASSY in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 55
    Last Post: 08-04-2011, 19:40
  4. Αγχος για τα περιττά κιλά
    By Anta in forum Συναισθηματική Υπερφαγία, Ψυχογενής Βουλιμία
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-2010, 14:16
  5. Πολλά κιλά και λίγο κούκου
    By obom in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 12
    Last Post: 23-06-2008, 07:43

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •