Oι φοβίες μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    239

    Oι φοβίες μου...

    Basika exo polles fobies...ean kai exo xeperasi polles sth zwh mou ...Prepi na sas pao oti me exoune piraksi apo mikri hlikia (sexoualika) kai mou fenete oti sixenome to sex. diladi fovame auti ti praksi.

    to ksero oti akougete trelo alla fovame na mpo se mia sxesi. osoi andres kai na plisiazoune tous dioxno makria giati fovame
    den ksero giati ...

  2. #2
    Administrator
    Join Date
    Dec 2003
    Location
    Θεσσαλονίκη
    Posts
    1,033
    Κορίτσι,
    θερμή παράκληση, διάβασε τους όρους χρήσης του φόρουμ.
    Σε ευχαριστώ και καλώς ήλθες!
    Το φόρουμ αυτό, δεν υποκαθιστά τη θεραπεία με τον ψυχολόγο ή τον γιατρό σας. Απευθυνθείτε σε ειδικό, αν κάνετε σκέψεις που μπορούν να αποδειχθούν επικίνδυνες για τον εαυτό σας ή τους άλλους.

  3. #3
    Banned
    Join Date
    May 2004
    Location
    στις στεπες του Καυκασου
    Posts
    10,933
    εσυ τι λες να μην φοβοσουν???
    ειναι πολυ φυσικο αυτο που νιωθεις.
    Και ετσι για να ανοιξουμε την κουβεντα, θα ταλαιπωρηθεις σχετικα για να το χωνεψεις.....

    Αμα θες μπορεις να πεις περισοτερα,
    απο το τι εγινε μεχρι τι νιωθεις.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Posts
    738
    Συμφωνω με το κρινο.

    Εχεις παει καθολου για ψυχολογικη υποστηριξη σε καποιον ειδικο;Θα σε βοηθησει πολυ.Και αφου εχεις ξεπερασει πολλα πραγματα εισαι δυνατη να παλεψεις και αυτα(και να κανεις καποια σχεση και να μην γινεσαι υποχειριο των αλλων οπως αναφερεις στο αλλο σου θεμα).Εισαι δυνατη.Παλεψε το.Οτι θα σου ειναι παντα χαραγμενο στη μνημη σου ειναι σιγουρο,αλλα πρεπει να μαθεις να ζεις με αυτο το ασχημο συμβαν που σου ετυχε οσο δυνατον πιο νορμαλ.

    ΔΥΝΑΜΗ, ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΚΑΙ ΥΠΟΜΟΝΗ!!!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2007
    Location
    Αθηνα
    Posts
    375
    Οποιοσδήποτε στην θέση σου θα φοβόταν.Δυο-τρεις φορές που έχω ακούσει ανάλογο περιστατικό,μου έχουν κοπεί τα πόδια όταν σκέφτομαι οτι μπορεί να συνέβαινε σε \'μενα!
    Κατ\'επέκτασιν θα συμφωνήσω με τους παραπάνω. Η ψυχολογική υποστήριξη θα σε βοηθήσει πολύ,και μην διστάσεις να κάνεις το βήμα να την ζητήσεις.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....ε βεβαια,χρειαζεται ψυχοθεραπεια!

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Aug 2007
    Posts
    15
    είναι πολύ άσχημο αυτό που σου συνέβη! έχεις απόλυτο δίκιο να μην θέλεις να σε πλησιάσει κανένας άντρας και αυτό γιατί είσαι σοκαρισμένη και στιγματισμένη από το απαίσιο συμβάν. δεν είναι όμως, γλυκιά μου, όλοι οι άντρες έτσι. πιστεύω πως αν γνώριζες ένα \"καλό\" παιδί, θα σε βοηθούσε να ξεπεράσεις αυτή τη φοβία και να χαλάρωνες ψυχικά. πάρε το χρόνο σου, σκέψου το και με επιφυλάξη στην αρχή, βγες με κάποιον που σου αρέσει. γνώρισέ τον καλύτερα και αυτό θα έρθει από μόνο του. κάλο θα ήταν βέβαια να ζητήσεις τη βοήθεια κ από έναν ειδικό. πάντως είμαι σίγουρη πως αυτή τη φοβία και την αηδία που έχεις μέσα σου, πράγμα λογικό, θα την αποβάλλεις όταν γνωρίσεις έναν άνθρωπο που αξίζει να είναι κοντά σου. πάλεψέ το και θα βγεις κερδισμένη στο τέλος!!!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •