σεξομανια η ανεβασμενη λιμπιντο? - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast
Results 31 to 45 of 86
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    πάντως εγώ θα ξενέρωνα να βλέπω τον φίλο μου να αυνανίζεται πέντε φορές τη μέρα...δεν κρίνω την elirene απλώς δε μου φαίνεται τόσο παράλογο που ξενερώνει ο φίλος της.Και τι πάει να πει ότι στους άντρες αρέσει η εικόνα της κοπέλας να χαιδεύεται?αυτό κι αν είναι κλειστομυαλιά.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  2. #32
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by void View Post
    Και τι πάει να πει ότι στους άντρες αρέσει η εικόνα της κοπέλας να χαιδεύεται?αυτό κι αν είναι κλειστομυαλιά.
    παει να πει οτι προτιμουν μια που παιζει με το σωμα της και χαϊδευεται και κανει και μονη της πραγματα, απο μια αλλη που καθεται κουτσουρο και την ωρα της πραξης απλα ανοιγει τα ποδια και περιμενει ολα να γινουν μονα τους. και μετα εχει και την απαιτηση να νιωσει και οργασμο...

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    παει να πει οτι προτιμουν μια που παιζει με το σωμα της και χαϊδευεται και κανει και μονη της πραγματα, απο μια αλλη που καθεται κουτσουρο και την ωρα της πραξης απλα ανοιγει τα ποδια και περιμενει ολα να γινουν μονα τους. και μετα εχει και την απαιτηση να νιωσει και οργασμο...
    το κατά πόσο συμμετέχει η γυναίκα στο σεξ και πως βιώνει η ίδια τη σεξουαλικότητά της με τον άντρα είναι εντελώς διαφορετικό από το αν φτιάχνεται ένας άντρας με μια γυναίκα που αυνανίζεται μόνη της...μου φαίνεται πολύ κλισέ..γενικά είμαι της άποψης ότι ακόμα κι αν είσαι με κάποιον δεν είναι ανάγκη να ξέρει και όλες τις γαργαλιστικές λεπτομέρειες που σε αφορούν, όπως αντιστρόφως και συ γι'αυτόν.Δεν ξέρω..εγώ πάντως, νιώθω την ανάγκη κάποια πράγματα να τα κρατάω μόνο για τον εαυτό μου και να μην τα ξέρει κανείς..ιδιωτικότητα απλώς.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  4. #34
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οχι απλα εισαι σκορπινα και εισαι της μυστικοτητας και του μυστηριου, that's all.

  5. #35
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    οχι απλα εισαι σκορπινα και εισαι της μυστικοτητας και του μυστηριου, that's all.
    χαχαχαχα...τώρα που το λες, μάλλον αυτό θα'ναι!!αλλά σοβαρά τώρα, δεν τον απομυθοποιείς τον άλλον όταν τον βλέπεις σε τέτοιες φάσεις, τόσο ιδιωτικές?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  6. #36
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    συγνωμη αλλα περιμενεις να κανεις σχεση με καποιο αγαλμα ξερω γω ? οταν εισαι μαζι με καποιον εννοειτε οτι μοιραζεστε τα ΠΑΝΤΑ. απο ενα προβλημα απλο ή κατι μια ιδεα που κολλησε στο κεφαλι σου, μεχρι πολυ ιδιαιτερες στιγμες πχ της περιοδου, το χεσιμο ή οτι αλλο. εαν δεν υπαρξει απομυθοποιηση να δεχτεις οτι και αυτος διπλα σου ειναι ανθρωπος κι εχει αναγκες, πως θα τον φροντισεις κι ολας ? ελεος εσεις οι γυναικες νομιζετε οτι οι αντρες ειναι μηχανες να πουμε, και δεν νιωθουν, δεν σκεφτονται, δεν χρειαζονται φροντιδα...

  7. #37
    Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    77
    Quote Originally Posted by void View Post
    χαχαχαχα...τώρα που το λες, μάλλον αυτό θα'ναι!!αλλά σοβαρά τώρα, δεν τον απομυθοποιείς τον άλλον όταν τον βλέπεις σε τέτοιες φάσεις, τόσο ιδιωτικές?
    Όλα αυτά μπορούν να λειτουργήσουν με διάφορους τρόπους.

    Το να μπει η γυναίκα σου/κοπέλα σου στο δωμάτιο την ώρα που εσύ αυνανίζεσαι, ναι και άγχος μπορεί να προκαλέσει, και ντροπή και απομυθοποίηση. Το να εισαχθεί όμως στο ερωτικό παιχνίδι μία τέτοια κατάσταση (ανάλογα και τους ανθρώπους φυσικά) μπορεί να είναι άκρως διεγερτικό. ΓΙ'αυτό είπα και στην elirene από τη στιγμή που βλέπει ότι θέλει το κάτι παραπάνω, να δοκιμάσει και νέα πράγματα. Μπορεί να ανανεώσει και τη σχέση της ειδικά σε αυτόν τον τομέα και να βγουν και οι δύο κερδισμένοι.

    Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και δε φτιαχνόμαστε με τα ίδια πράγματα ούτε με τον ίδιο τρόπο. Όπως και να'χει όμως αξίζει μια προσπάθεια.

    Και αν τελικά ο τύπος δεν πείθεται με τίποτα, ε ας τον πάρει το δονητή η elirene κι ας τον κρύψει κάπου να τον χρησιμοποιεί όταν είναι μόνη της. Όλοι κρύβουμε σκελετούς στις ντουλάπες μας. Η elirene ας κρύψει έναν δονητή :p

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    συγνωμη αλλα περιμενεις να κανεις σχεση με καποιο αγαλμα ξερω γω ? οταν εισαι μαζι με καποιον εννοειτε οτι μοιραζεστε τα ΠΑΝΤΑ. απο ενα προβλημα απλο ή κατι μια ιδεα που κολλησε στο κεφαλι σου, μεχρι πολυ ιδιαιτερες στιγμες πχ της περιοδου, το χεσιμο ή οτι αλλο. εαν δεν υπαρξει απομυθοποιηση να δεχτεις οτι και αυτος διπλα σου ειναι ανθρωπος κι εχει αναγκες, πως θα τον φροντισεις κι ολας ? ελεος εσεις οι γυναικες νομιζετε οτι οι αντρες ειναι μηχανες να πουμε, και δεν νιωθουν, δεν σκεφτονται, δεν χρειαζονται φροντιδα...
    ρε κενό γιατί πρέπει όλα να τα ανάγεις σε γυναικεία ζήτηματα??προφανώς όλοι έχουμε τις ανάγκες μας...βιολογικές και μη..το να μη θέλει ένας άνθρωπος να συμμετέχει σε μια προσωπική διαδικασία του άλλου είναι πρόβλημα ή σημαίνει αυτομάτως ότι οι γυναίκες ψάχνουν για άντρες - αγάλματα?γιατί το πας στο άλλο άκρο?δηλαδή αν ένας άντρας δε θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του όταν αυτή είναι αδιάθετη σημαίνει ότι δεν την αγαπάει ή δεν τη νοιάζεται?ή ότι τη θέλει άγαλμα?και από την άλλη, όταν μια γυναίκα δε θέλει να ακούει συνέχεια τον άλλον να κλάνει και να ρεύεται, σημαίνει ότι δε σκέφτεται τις ανάγκες του???έτσι και με τον αυνανισμό...είναι προσωπικό..άντε να τύχει να θες να το κάνεις πιο πιπεράτο και να το συνδυάσεις στο σεξ, αλλά είναι υγιές για μια σχέση να τον βλέπεις τον άλλον συνέχεια σε αυτή τη φάση?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by Alone_In_The_Dark View Post
    Όλα αυτά μπορούν να λειτουργήσουν με διάφορους τρόπους.

    Το να μπει η γυναίκα σου/κοπέλα σου στο δωμάτιο την ώρα που εσύ αυνανίζεσαι, ναι και άγχος μπορεί να προκαλέσει, και ντροπή και απομυθοποίηση. Το να εισαχθεί όμως στο ερωτικό παιχνίδι μία τέτοια κατάσταση (ανάλογα και τους ανθρώπους φυσικά) μπορεί να είναι άκρως διεγερτικό. ΓΙ'αυτό είπα και στην elirene από τη στιγμή που βλέπει ότι θέλει το κάτι παραπάνω, να δοκιμάσει και νέα πράγματα. Μπορεί να ανανεώσει και τη σχέση της ειδικά σε αυτόν τον τομέα και να βγουν και οι δύο κερδισμένοι.

    Δεν είμαστε όλοι οι άνθρωποι ίδιοι και δε φτιαχνόμαστε με τα ίδια πράγματα ούτε με τον ίδιο τρόπο. Όπως και να'χει όμως αξίζει μια προσπάθεια.

    Και αν τελικά ο τύπος δεν πείθεται με τίποτα, ε ας τον πάρει το δονητή η elirene κι ας τον κρύψει κάπου να τον χρησιμοποιεί όταν είναι μόνη της. Όλοι κρύβουμε σκελετούς στις ντουλάπες μας. Η elirene ας κρύψει έναν δονητή :p
    α γεια σου!!!ας πάρει το δονητή για εκείνην αν δε γουστάρει αυτός.Απλά πράγματα.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  10. #40
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    Quote Originally Posted by void View Post
    ρε κενό γιατί πρέπει όλα να τα ανάγεις σε γυναικεία ζήτηματα??προφανώς όλοι έχουμε τις ανάγκες μας...βιολογικές και μη..το να μη θέλει ένας άνθρωπος να συμμετέχει σε μια προσωπική διαδικασία του άλλου είναι πρόβλημα ή σημαίνει αυτομάτως ότι οι γυναίκες ψάχνουν για άντρες - αγάλματα?γιατί το πας στο άλλο άκρο?δηλαδή αν ένας άντρας δε θέλει να κάνει έρωτα με την γυναίκα του όταν αυτή είναι αδιάθετη σημαίνει ότι δεν την αγαπάει ή δεν τη νοιάζεται?ή ότι τη θέλει άγαλμα?και από την άλλη, όταν μια γυναίκα δε θέλει να ακούει συνέχεια τον άλλον να κλάνει και να ρεύεται, σημαίνει ότι δε σκέφτεται τις ανάγκες του???έτσι και με τον αυνανισμό...είναι προσωπικό..άντε να τύχει να θες να το κάνεις πιο πιπεράτο και να το συνδυάσεις στο σεξ, αλλά είναι υγιές για μια σχέση να τον βλέπεις τον άλλον συνέχεια σε αυτή τη φάση?
    υποθετικα οταν ζεις 24/24ωρο μαζι με καποιο ατομο, θα το δεις και σε στιγμες πολυ προσωπικες, οπως αυτες που περιεγραψες. οποτε εχει γινει συνηθεια θα ελεγα, αφου το αγαπας κι ολας, δεχεσαι και αυτες τις στιγμες του (ειδικα αν παραδεχτεις οτι δεν ειναι αγαλμα). δε καταλαβαινω γιατι να κλειστει στη τουαλετα η κοπελα για να αυνανιστει, αντι να το κανει μπροστα του οταν της ερθει ? ειναι κατι που δε πρεπει να δει ο αντρας ξερω γω, και η γυναικα θα πρεπει να ντρεπεται ? το αντιθετο, αν φτιαχνεται κι ολας ο αντρας μ'αυτο το πραμα, ισα ισα που τοτε θα καβλωσει και θα δοκιμασει να την ικανοποιησει κι ολας. δε θα ειχα προβλημα να αυνανιζεται μπροστα μου οσες φορες θελει η elirene και καθε elirene, ακομα και κουρασμενος να ημουν, θα προσπαθουσα να τη βοηθησω να τελειωσει. αν τωρα εσυ ντρεπεσαι, ε τι να σου πω, κλεισου στη τουαλετα. τα παντα ειναι φυσιολογικα, ανθρωπινες αναγκες, το θεμα ειναι αν θελουμε να τις μοιραστουμε ή οχι. αν δε θελεις παντως, συνηθως αυτο μπορει και να σημαινει οτι δε νιωθεις ανετα με τον συντροφο σου. εγω προσωπικα δε καταλαβαινω γιατι χρειαζεται να κρυψω κατι το οτιδηποτε, απ'τη στιγμη που δε κερατωνω ουτε κανω κατι αλλο παρανομο...

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    τι να πω...γούστα είναι αυτά, αλλά παν μέτρον άριστον σε ό,τι κι αν κάνουμε.Σημασία έχει να διατηρείται ο έρωτας και η κάψα με κάποιον τρόπο...όπως τη βρίσκει λοιπόν ο καθένας.
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  12. #42
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    και πως θα διατηρηθει αν δεν εισαι αυθορμητη κι αληθινη απεναντι στο συντροφο σου ? με στρατηγικες και ψεμματα κανωντας τον να ζει στο κοσμο του ? μια σχεση εκτος απο αγαπη και σεβασμος, ειναι πρωτα απ'ολα και συνεργασια απεναντι σε οποιοδηποτε προβλημα παρουσιαστει. αν δε μπορει να ανεχτει τον αυνανισμο σου και λοιπες αναγκες, τοτε πως θα ανεχτει και τα υπολοιπα στο μελλον ?

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    μα αυθόρμητα μου βγαίνει να μη θέλω να το κάνω μπροστά του αυτό.Γουστάρω να είμαι μόνη μου.Είναι πιο διεγερτικό για μένα έτσι και πιο αληθινό.Τώρα αν ο άλλος γουστάρει τόσο πολύ να δει, ας κρυφοκοιτάξει από τη μισάνοιχτη πόρτα.;-)..
    ΥΓ: αυνανίζεσαι για τη δική σου ικανοποίηση, αν θες να ικανοποιήσεις και τον άλλον κάνεις σεξ (το οποίο σαφώς μπορεί να περιέχει πολλά)
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...και μου λεει τις προαλλες κοιτα χαλικαι μετα απο ενα μισι χρονο οικειοτητας αφου χεζουμε και κατουραμε με ανοιχτεσ πορτες μεχρι κλισμα μεχει βοηθησει να κανω ενα καιρο που χα προβλημα και εγω μετα το σεξ θελω κ αλλο τι να κανω αυνανιζομαι..αυτοι οι αντρες ειναι στενομυαλοι το παιρνουν εγωιστικα θα ικανοποιησαι απο τον τετοιον μου ταλλα τα πιανουν για ημικερατο

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    κενο α γεια σου, οταν τελειωνει η πραξη συνηθως θελω και αλλο και αυτος δεν με βοηθα να τελειωσω που μαι ακομα καυλωμενη και το παιζω μονη μου αλλιως το παιζω οταν δεν κοιταει αλλα εκεινη την ωρα δεν κρατιεμαι καιγομαι κ εκεινος δεν με βοηθαει αφου τελειωσει τελειωσαν ολα...
    καλά αυτό είναι μαλακία του, δηλαδή τον νοιάζει μόνο να τελειώνει αυτός??
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

Page 3 of 6 FirstFirst 12345 ... LastLast

Similar Threads

  1. σεξομανια...
    By nikosx1819 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 9
    Last Post: 05-10-2010, 20:32
  2. Φαρμακα-Λιμπιντο-Καταθλιψη
    By deleted_member in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 15
    Last Post: 24-02-2008, 21:18
  3. ΣΕΞΟΜΑΝΙΑ
    By αλικη in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 3
    Last Post: 06-02-2008, 00:26

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •