θελει να παει διακοπες με φιλους του
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 8 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 107
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    θελει να παει διακοπες με φιλους του

    ναι θελει να παει να δει ενα φιλο του με φιλουσ του στο ε3ωτερικο που επιασε δουλεια πριν 15 μερες και εχω σκυλιασει, δεν ξερω πως λειτουργουν οι αλλοι εγω του ειπα αν πας ξεχασε με, φιλοι μ λενε πως δεν ειναι και τοσο κακο κ οτι ειμαι υπερβολικη..αν ηταν αλλος πρωην σκεφτομαι πως ουτε που θα το σκεφτοταν και δεν εμπιστευομαι τους αντρες..επισης σκυλιαζω οταν βγαινει μεχρι τισ 6 και 8 το πρωι με φιλους του κ τελευταια φορα που εγινε αυτο τον χωρισα και εγινε χαμος εκλαιγε κτλ ηρθαν και με βρηκαν οι δικοι του ο αδερφος του και τα 3αναβρηκαμε..
    δεν ξερω ισως ειμαι πολυ κτητικη αλλα δεν μπορω να σηλκωσω μυγα, δεν μπορω μου ανεβαινει το αιμα στο κεφαλι..

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    11
    Εμπιστεύεσαι αυτόν που εμπνέει εμπιστοσύνη.Σου χει δώσει ποτέ αφορμή ότι συμβαίνει κάτι χωρίς να το ξέρεις;Ξεχωρίζει συχνά το πρόγραμμά του από το δικό σου;

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    οχι μαζι μενουμε οταν ομως βγαινει με τους φιλους του βγαινει μεχρι τις 8 το πρωι ενω εγω κοιμαμαι..εχουν γινει κ αλλα που τα χω πει εδω στην αρχη της σχεσης ομως..ειναι ατομο πολυ εξωστρεφης με απειρους φιλους και απειρες επιλογες να κανει οτιδηποτε διακοπες εξοδους ενω εγω οχι και δεν γουσταρω..
    αυτοι οι φιλοι του ειναι ελευθεροι κ κατα των σχεσεων αυτοι θα θελουν να ξεσαλωσουν κ νομιζω οτι δεν εχει καμια δουλεια..και σιγα τους φιλους γτ μ λεει εφυγε ο κολλητος γερμανια κ δεν θα παω να τον δω..οποτε τον χρειαζονταν τον θυμουνταν..δεν ξερω μου ανεβαινει το αιμα, βγαζω αφρους απτη μυτη και αμα θυμωνω ειμαι πολυ σκυλα..μπορει κ να θελω τον αλλο υποταγμενο χεστηκα αμα δεν του αρεσει..αλλα κανονιζει χωρις να με ρωτησει κ γενικα οτι θελει κανει ενω εγω οχι γτ δεν εχω επιλογες ουτε χωρο ουτε χρονο εφοσον μενει σπιτι μου εκεινος ομως εχει τους απειρους φιλους επειδη ειναι απο αθηνα και βλακας που τους θεωρει ολους φιλους του και που να του πουν αντε πνιξου θα παει..

  4. #4
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    11
    Νομίζω ότι από την στιγμή που είστε σε σχέση οι άπειρες επιλογές του θα'πρεπε να περιλαμβάνουν σχεδόν όλες και σένα μέσα ενώ θα 'πρεπε να φιλτραριστούν και να ξεχωρίσουν αυτές που θα απολαμβάνεις και εσύ.Αν δεν σου αρέσει αυτό που γίνεται πίστεψέ με δεν είναι ανεκτό για μεγάλο διάστημα .

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    ε αυτης της αποψης ειμαι κ εγω και ποσο μαλλον αμα μενεις στο σπιτι μου..αμα θες να κανεις οτι θελεις να εισαι ελευθερος και εργενης αν θες σχεση συμβιβαζεσαι με τη σχεση σου και αν θες να κανεις κατι μονος σου υπολογιζεις τον αλλον τι θα πει κ πως θα νιωθει...
    περσι φαντασου πηγα μυκονο που χω σπιτι το πασχα κ εκεινος κυθηρα επειδη θα πηγαιναν οι φιλοι του κ τον παρακαλαγα να ρθει μαζι μ κ εκεινος πηγε κυθηρα και δεν του πα τπτ..ενω μεσα μου τον εβριζα καλα να πηγαινα εγω κυθηρα δεν υπηρχε περιπτωση να μενω σε φιλο του με αλλα 15 ατομα..και την πρωην του μαζι διακοπες πουτα χει με φτια3ει με κολλητο του..οταν τα σκεφτομαι..
    το κακο ειναι οτι κ σε προηγουμενες σχεσεις σε ολες δλδ ειχα καποιο προβλημα που με εξοργιζε και λεω μαλλον να κανω υπομονη γτ δεν ειμαι καθολου ανεκτικη, πολυ επικτιτικη και με χαμηλη ανοχη στην απογοητευση..τωρα ηθελα να μου πειτε γνωμες αν ειναι οντως υπερβολικη η σταση μ η οχι..νομιζω παντως πως υπαρχουν ζευγαρια που λειτουργουν σαν κ μενα κ αλλα που ναι πιο ελευθερα..

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    11
    Μην προσπαθείς να δίνεις δικαιολογίες για κάτι που μέσα σου δεν μπορείς να το δεχτείς. Ναι υπάρχουν ζευγάρια που είναι έτσι και ζευγάρια που είναι αλλιώς.Κάθε ζευγάρι είναι διαφορετικό και βάζει τις δικές του γραμμές.Πολλές φορές το "δεν είναι αυτό που νομίζεις" είναι ακριβώς αυτό που νομίζεις. Όποιος είναι δίπλα σου δεν θα πρέπει να δοκιμάζει την υπομονή σου αλλά να επιβεβαιώνει καθημερινά τους λόγους που είναι δίπλα σου.

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    Quote Originally Posted by koinomystiko View Post
    Εμπιστεύεσαι αυτόν που εμπνέει εμπιστοσύνη. [...] Νομίζω ότι από την στιγμή που είστε σε σχέση οι άπειρες επιλογές του θα'πρεπε να περιλαμβάνουν σχεδόν όλες και σένα μέσα ενώ θα 'πρεπε να φιλτραριστούν και να ξεχωρίσουν αυτές που θα απολαμβάνεις και εσύ.Αν δεν σου αρέσει αυτό που γίνεται πίστεψέ με δεν είναι ανεκτό για μεγάλο διάστημα .
    Διαφωνώ. Η εμπιστοσύνη έχει να κάνει -στο μεγαλύτερο βαθμό- με εμάς τους ίδιους.
    Δε θεωρώ ότι ο άλλος πρέπει να αποδείξει κάτι και να φανεί αντάξιος της εμπιστοσύνης μας.
    Είναι δική μας απόφαση και ''επιλογή'' να εμπιστευόμαστε.
    Άλλοτε μας βγαίνει εύκολα κι άλλοτε πιο δύσκολα, ΟΜΩΣ είναι δικό μας θέμα.
    Αν κάποιος είναι ανασφαλής δεν σημαίνει ότι είναι υποχρέωση του συντρόφου του να του αποδεικνύει συνέχεια ότι του είναι πιστός, ότι τον αγαπάει.. Διαρκής έλεγχος και ανάγκη επιβεβαίωσης.. αυτά στάνταρ κουράζουν και φθείρουν μια σχέση!

    Διαφωνώ και με το άλλο.
    Οχι, επειδή είναι σε σχέση δε σημαίνει ότι οι επιλογές του πρέπει να περιλαμβάνουν πάντα και εκείνη.
    Μέσα σε μια σχέση ο καθένας χρειάζεται να κάνει πράγματα για τον εαυτό του, να έχει τους φίλους του, τις ασχολίες του.


    elirene,
    εσύ περνάς καλά χωρίς το φίλο σου; Βγαίνεις καθόλου μόνη σου, με φίλες σου;
    Κάνεις πράγματα που γουστάρεις χωρίς εκείνον; Ασχολείσαι με τον εαυτό σου καθόλου το τελευταίο διάστημα;

    Σκέφτομαι ότι εκτός από θέμα ανασφάλειας ή εμπιστοσύνης, μπορεί να φταίει το ότι δεν περνάς καλά, δε νιώθεις καλά εσύ η ίδια με τον εαυτό σου και σου βγαίνει όλο αυτό προς το φίλο σου.

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    11
    Quote Originally Posted by crazy_diamond View Post
    Διαφωνώ. Η εμπιστοσύνη έχει να κάνει -στο μεγαλύτερο βαθμό- με εμάς τους ίδιους.
    Δε θεωρώ ότι ο άλλος πρέπει να αποδείξει κάτι και να φανεί αντάξιος της εμπιστοσύνης μας.
    Είναι δική μας απόφαση και ''επιλογή'' να εμπιστευόμαστε.
    Άλλοτε μας βγαίνει εύκολα κι άλλοτε πιο δύσκολα, ΟΜΩΣ είναι δικό μας θέμα.
    Αν κάποιος είναι ανασφαλής δεν σημαίνει ότι είναι υποχρέωση του συντρόφου του να του αποδεικνύει συνέχεια ότι του είναι πιστός, ότι τον αγαπάει.. Διαρκής έλεγχος και ανάγκη επιβεβαίωσης.. αυτά στάνταρ κουράζουν και φθείρουν μια σχέση!

    Διαφωνώ και με το άλλο.
    Οχι, επειδή είναι σε σχέση δε σημαίνει ότι οι επιλογές του πρέπει να περιλαμβάνουν πάντα και εκείνη.
    Μέσα σε μια σχέση ο καθένας χρειάζεται να κάνει πράγματα για τον εαυτό του, να έχει τους φίλους του, τις ασχολίες του.


    elirene,
    εσύ περνάς καλά χωρίς το φίλο σου; Βγαίνεις καθόλου μόνη σου, με φίλες σου;
    Κάνεις πράγματα που γουστάρεις χωρίς εκείνον; Ασχολείσαι με τον εαυτό σου καθόλου το τελευταίο διάστημα;

    Σκέφτομαι ότι εκτός από θέμα ανασφάλειας ή εμπιστοσύνης, μπορεί να φταίει το ότι δεν περνάς καλά, δε νιώθεις καλά εσύ η ίδια με τον εαυτό σου και σου βγαίνει όλο αυτό προς το φίλο σου.
    Η εμπιστοσύνη είναι κάτι αμοιβαίο.Δεν χρειάζεται να κάνει κάτι ο άλλος για να φανεί αντάξιος της...απλά να μην "κάνει".
    Όσο για το θέμα διασκέδαση με τους φίλους μας εξαρτάται η συχνότητα και η αναλογία χρόνου που δίνουμε στο καθετί.Παντού θέλει ισορροπία.
    Εγώ σκέφτομαι ότι στο συγκεκριμένο θέμα η ανασφάλεια ή η έλλειψη εμπιστοσύνης αν υπάρχουν τα βλέπω μόνο στην μία πλευρά.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    οχι δεν κανω κατι χωρις αυτον η αν κανω θα το κανω κρυφα χωρις να του το πω οταν ας πουμε παει γηπεδο η αργω απτη δουλεια κ καλα η καπως ετσι εχω βγει πολλες φορες με αλλες παρεες γτ αλλιως δεν θα τις εγκρινει....και ισως δεν εμπιστευομαι κανεναν γτ δεν εμπιστευομαι ουτε τον ιδιο μου τον εαυτο, ξερω πως ειναι πολυ ευκολο να απατησω και πιστευω το ιδιο ευκολο μπορει να ειναι κ γιαυτον ποσο μαλλον οταν βγαινει πινει 10 ποτα κ γυρναει το πρωι , ολα αυτα δεν πιστευω οτι ειναι ζηλια ομως αλλα εγωισμος..εδω και 5 χρονια που μαι αθηνα εκανα παρεα ολο με αγορια με τους μισους εχει τσακωθει γτ λεει οτι μου την πεφτουν, η τι βλακας ειναι αυτο ς και μαφηνει να κανω παρεα μονο με εναν κ ισως ειναι λογικο αφου ειναι αγορια κ με δισταγμο μηπως σου την πεφτει κ τετοια..οποτε επιλογες δεν εχω..να κανω κατι αλλο κ αμα μενει σπιτι μου τι θα του πω ξερεις θα βγω μενα φιλο μου σημερα κατσε εδω..ενω εκεινος εναι πιο ευκολο να μου πει δεν εχεις ορεξη να βγεις θα βγω μενα φιλο μου..
    κ αυτο π βλεπω κ του το λεω συνεχεια ειναι οτι εκεινος εχει ορεξη για ζωη δλδ να βγει ως το πρωι, να παει εκδρομες, να πιει να μεθυσει να κανει να δειξει κ εγω δεν εχω κουραγιο πινω 1 ποτο νυσταζω, την αλλη μερα μετα απο 3ενυχτι πονοκεφαλο και εμετο, αρρωσταινω, τα αεροπλανα τα φοβαμαι, φροντιζω και 2 σκυλακια κ δεν μπορω να φευγω οπου ναναι..αυτα τα ηξερε απτην αρχη κ του το λεω καταπιεζεσαι φυγε, αφου θες να κανεις αλλη ζωη τι κανεις μαζι μου, εκεινος εκει δεν καταπιεζομαι, θελω να μαστε μαζι κ τετοια, δεν θελω αλλη ζωη κ τετοια.. κ πριν 15 μερες του πα χωριζουμε κ μειναμε 2 μερες χωρια εκεινος 3ενυχταγε μεχρι το πρωρι επινε κ με παιρνε τηλ κλαιγοντας..θελω να πω πως εκανε ακριβως αυτο που του λειπει με μενα..κ εχει συνθισει να κανει απο παντα..
    Last edited by elirene; 02-06-2011 at 13:00.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τι σε κάνει να θυμώνεις όταν βγαίνει με τους φίλους του ή πάει μόνος του διακοπές? Φοβάσαι μήπως απειλείται η σχέση σας, ή πως θα τον χάσεις? Ναι,αλλά αν το θέλει μπορείς να του το απαγορέψεις? Ενήλικας είναι όπως κι εσύ, έχει το δικαίωμα να επιλέγει πότε και πόσο χρόνο θέλει να μοιράζεται με σένα ή με τον εαυτό του μονάχα ή με φίλους ή για τα ενδιαφέροντά του. Μήπως νιώσεις να μη σε απειλεί αν δεν προσπαθείς να ελέγξεις τις επιθυμίες του? Ή να τις πολεμάς με κλάματα και τσακωμούς και συγκρούσεις? Έχεις δοκιμάσει να πας και συ κάπου με φίλες ή φίλους σου όταν πάει κι εκείνος? Ή να κάνεις κάτι άλλο που να σε γεμίζει ώστε να μην τρώγεσαι?
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    βασικα δεν με νοιαζει να βγαινει με φιλουυς του πολλες φορες εχει βγει κ δεν με ενοιαζε ηθελα να ξαπλωσω καλυτερα παρα να βγω αλλα κανει υπερβολες γυρναει παντα 6 7 8 το πρωι...τι κανεις ενα 8ςρο εξω βαρας καρτα?αναρωτιεμαι μαζι αν βγουμε θα γυρισουμε 2-3-4 αν βγεις με φιλους γυρναει6-7-8..δεν μπορω να το καταλαβω κ μενοχλει και ποιος μ λεει οτι θα παει διακοπες κ δεν θα 3εσαλωσει με τον ιδιο τροπο..εγω σου ειπα βγαινω αλλα κρυφα κ οχι συχνα κ τις φιλιες μ που ναι ελαχιστες τις σαμποταρει..
    μια φορα ειχε πει παω λιγο σπιτι να παρω κατι και ερχομαι πηγε στο καζινο, στο μπουρναζι και μετα σπιτι τοθ κοιμηθηκε ξυπνησε 5 κ τοτε εμαθα που ηταν..
    τις προαλλες ηθελε να παει καπου που εγω δεν ηθελα κ λεμε βγαινουμε χωρια γυρισε 8.30 το πρωι...δεν μαρεσει αυτο να βγεις αλλα ειπαμε εγω για να γυρισω 8.30 θε πρεπει να χα βρει γκομενο στο μαγαζι να παω σπιτι του να κανω σεξ και μετα να γυρισω δεν μου κολλανε αυτα κ δεν τα εγκρινω..

  12. #12
    Εγώ πάντως είμαι μαζί σου..λολ
    Έξι και εφτά το πρωί?
    Δεν θέλω να σου αναλύσω τα κινεζικα βασανιστήρια που θα του εκανα. Συμφωνώ πως πρέπει σε μια σχέση να έχουμε χρόνο για τους φίλους μας και οι δυο, αλλά΄λίγο μέτρο δεν βλάπτει...:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    άσε τον άνθρωπα να διασκεδάσει! πόσο χρονών είστε?
    και κάτι άλλο, γιατί δεν πας κι εσύ στη γερμανία? ωραιότατο ταξιδάκι!

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    αυτος 26 εγω 23..
    αν θελει να διασκεδασει περαιτερω χωρις εμενα,του το χω πει πολλες φορες,
    εγω δεν θελω να παω φοβαμαι τα αεροπλανα..

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    δεν είναι βλακεία όμως επειδή εσύ φοβάσαι το αεροπλάνο να χάσει κι αυτός το ταξίδι του?

Page 1 of 8 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. πως κανουμε τωρα φιλους?
    By runner in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 21
    Last Post: 22-08-2017, 15:40
  2. Δεν εχω φιλους
    By Arsi in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 35
    Last Post: 20-03-2012, 20:46
  3. βαρέθηκα να προσπαθώ για φίλους
    By empar in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 80
    Last Post: 04-05-2011, 21:55
  4. ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΦΙΛΟΥΣ!!!!
    By tHe_V1rus in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 31-03-2011, 22:21
  5. θελει καποιοσ να παει παραλια Αυριο μαζι μασ?
    By Adzik in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 5
    Last Post: 02-07-2010, 16:17

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •