effexor!!!!! - Page 19
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 19 of 22 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast
Results 271 to 285 of 326

Thread: effexor!!!!!

  1. #271
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Πηγαινα εκει και μου κοιτουσαν παλια τα φαρμακα αλλα δεν ημουν ευχαριστημενη.Ασε που εχει τεραστεια λιστα αναμονης.

  2. #272
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    τανια σε κψυ ειχα παει κι εγω πριν 3 χρονια με καταθλιψη κ μου βαλαν ραντεβου μετα απο ενα μηνα!!! κ ειχα κ τασεις αυτοκτονιας κ δεν αντεχα κ τελικα δεν πηγα καν!! ξες τι ειναι επειδη ειναι δωρεαν κ δεν ειναι κ τοσο καλα οργανωμενα κ εχει μεγαλο φαρτο εργασιας γι αυτο πιστευω, αλλα αμα παιζει οικονομικο θεμα ειναι κι αυτο λυση, τωρα δεν ξερω πως εχουν τα πραγματα, εχω ακουσει (εδω το διαβασα) οτι στο κεντρικο μαλιστα κανουν κ ομαδικες δραστηριοτητες κατι τετοιο, δεν ξερω αμα ισχυει..
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  3. #273
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175
    Τα Κ.Ψ.Υ δεν είναι δωρεάν , αλλά το ποσό είναι πολύ μικρό . Για ψυχολόγο πρίπου 7-8 ευρώ , για ψυχίατρο λίγο παραπάνω 10-11.

    Αμα θές μπορείς να πας σε άλλης περιοχής απο την δική σου , που να έχει λιγότερη αναμονή .

  4. #274
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Τανια σε ποιο πηγες?? Frik 3 εχει ρε συ, δεν εχει κ πολλα, αλλα το ιδιο χαλι επικρατει παντου, ελλειψη οργανωσης κλασικο χαρακτηριστικο της αθανατης ελλαδαρας μη χεσω........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  5. #275
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Παιδια γεια! Η καταθλιψαρα και το αγχος συνεχιζουν ακαθεκκτα!

    τα καλα νεα ειναι οτι τη Δευτερα πηρα τηλ και εκλεισα ραντεβου με τη νεα γιατρο για να φαρμακα να δουμε τι θα γινει.Τη ρωτησα και για τις παρενεργεις του εφεξορ και μου ειπε οτι ειναι φυσιολογικο (οχι σαν την αλλη) για 2 εβδομαδες. Αυτο που με ανησυχει ειναι οτι μου ερχονται συνεχεια στο μυαλο σκεψεις αυτοκτονιας(ενω πριν την αυξηση της δοσης δεν ειχα τοσο πολυ) και δεν ξερω πως να τις πολεμησω...σχεδον καθε μερα....με επιρεασε και αρνητικα και ενα θεμα με τον πρωην και εχω πεσει παρα πολυ....πως να καταπολεμησω αυτες τις σκεψεις????

  6. #276
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    τανια, φιλους εχεις που να μπορεις να μοιραστεις το προβλημα σου κ τις οξειες φασεις της καταθλιψης? τις αυτοκτονικες τασεις? αν ναι, μπορεις οταν πεφτεις παρα πολυ να παιρνεις κανα τηλ καποιον φιλο σου, πολλες φορες ειναι ευεργετικο. μια καλη κουβεντα, ενα αστειο, καποια συζητηση περι ανεμων κ υδατων βοηθαει να ξεμπλοκαρουμε.

    αν μενεις αθηνα η θεσσ κ θελεις να γνωρισεις αλλα ατομα που πασχουν απο καταθλιψη, υπαρχει κ ενας συλλογος για διαταραχες της διαθεσης κ σκοπος του ειναι να γνωριζονται ανθρωποι που πασχουν απο μια ασθενεια οπως η καταθλιψη η η διπολικη μεταξυ τους κ να μοιραζονται τις δυσκολιες τους κ να παρεχουν αλληλοστηριξη χωρις να υπαρχει το ταμπου κ ο φοβος οτι ο αλλος δε θα σε καταλαβει πώς νιωθεις.

    η ιστοσελιδα ειναι εδω: http://www.mazi.org.gr/

    επισης υπαρχει κ το 1018 που ειναι γραμμη προληψης για την αυτοκτονια κ μπορεις να λαβεις βοηθεια παιρνοντας ενα τηλ.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  7. #277
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    σΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ λΟΥ ΜΟΥ!!!!!!!!!!!!

  8. #278
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    αν εχεις φβ, το "μαζι" εχει ομαδικο πριβε τσατ κ σελιδα στο φβ, οπου ανακοινωνονται δραστηριοτητες, εξοδοι για καφε κλπ! στειλε ενα πμ στο μελος αυτου του φορουμ pelariry, κ θα σε κανει add! :)

    διαβασε την υπογραφη του, εκει εχει τις πληροφοριες!
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  9. #279
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Πηγα σημερα στην καινουργια γιατρο, η οποια ειναι πολυ καλη αλλα δεν ξερω ακομη αν θα παραμεινω εκει γιατι θελω να βρω καποιο γιατρο που να κανει και παραλληλα ψυχοθεραπεια για να μην πληρωνω και γιατρο και ψυχολογο.Με καθησυχασε αρκετα και μου ειπε οτι οι παρενεργειες ειναι καλο σημαδι και αυτο δεχνει συνηθως οτι θα δρασουν τα φαρμακα αλλα απο μηνα και πανω....Μου ειπε να μην το καλλιεργω ολο αυτο μεσα στη σκεψη μου συνεχεια γιατι το μεγενθυνω και να προσπαθω να κανω πραγματα ακομα και οταν δε μπορω, ειμαι κουρασμενη η αγχωμενη....σημερα εμαθα κατι για τη δουλεια και στεναχωρηθηκα...Μου ειπε επισης να μην καθομαι συνεχεια μεσα στο σπιτι γιατι ετσι χειροτερευω και οταν εχω τασεις αυτοκτονιας να πιανω να κανω κατι χειρονακτικο, οπως να καθαριζω το σπιτι...ειμαι πολυ κουρασμενη αυτη τη στιγμη.....ελπιζω αυριο να ξημερωσει μια καλυτερη μερα και ο θεος να ειναι παντα μαζι μας....

  10. #280
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    25 μερες και καμια βελτιωση!!Ποσο απελπισμενη μπορει να νιωθω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!?

  11. #281
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Δεν έχεις καθόλου μα καθόλου υπομονή! Με κολάζεις! Εγώ το έπαιρνα 4 χρόνια! Και δεν είναι από τα φάρμακα που "καταλαβαίνεις", Μόνο του το παίρνεις;, Δραματικές αλλαγές είχα με Remeron, xanax, risperdal και seropram...
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  12. #282
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Απλα αγχωνομαι μηπως δε μεπιασουν ειμαι πολυ χαλια ρεεεεεεεε!!!!!!!!!!!!!!!Εσενα σε ποσο καιρο σε πιασαν???Οχι με τοπαμακ, ζαναξ και ρεμερον για τον υπνο 1 τεταρτο.

  13. #283
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    κ εγω το ιδιο αγχος εχω κ να ξερειε ετσι επειδινωνουμε την κατασταση.δυσκολο να χαλαρωσουμε βεβαια αλλα πρεπει..

  14. #284
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2011
    Posts
    254
    Δεν ειναι οτι δν εχω υπομονη ειναι οτι 2 χρονια εχω δοκιμασει πολλα χαπια και εχω δει μονο μια ελαχιστη βελτιωση με τα τοπαμακ.Ξερεις τι ειναι να εισαι 2 χρονια στην ιδια κατασταση??Να κλαις ολη μερα??Να μη μπορεις να βγεις απο το σπιτι απο το αγχος?Να μη μπορεις να κοιμηθεις και να δουλεψεις??Να μη μπορεις να γελασεις????Και μου λες οτι δεν εχω υπομονη??Αν δεν ειχα υπομονη θα ειχα δωσει τελος στη ζωη μου!

  15. #285
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    δε γινεται 2 χρονια να μην εχει βρει ο γιατρος σου το φαρμακο που σου ταιριαζει.αλλαξε γιατρο.κατι πρεπει να κανεισ γιαυτο

Page 19 of 22 FirstFirst ... 91718192021 ... LastLast

Similar Threads

  1. Eμπειρια απο το effexor
    By IASWN in forum Ψυχοφαρμακολογία
    Replies: 189
    Last Post: 27-09-2023, 20:40
  2. effexor αποσυρση..εμπειρια κανεις??
    By kosto30 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 7
    Last Post: 31-10-2010, 23:58
  3. Replies: 5
    Last Post: 17-09-2009, 13:12
  4. effexor
    By afrula in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 4
    Last Post: 31-12-2008, 05:34

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •