λιγη βοηθεια!!!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 7 of 7
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257

    λιγη βοηθεια!!!

    δεν ειμαι καθολου καλα εχω τρελλαθει...να σας πω λιγο την ιστορια μου και αν μπορειτε να μου δωσετε συμβουλες γιατι ειμαι καπως...αν και ειμαι 100%στραιτ(αυτο πιστυεω δηλαδη) μου αρεσουν μονο οι γυναικες και τις λατρευω και απεχθανομαι τους αντρες ερωτικα πχ να φιλαω αντρα κτλ μου ερχεται εμετος μπλιαχ!!!δν μπορω να το φανταστω αηδιαζω...τι θεμα μου ειναι ομως οτι χθες αυνανιστηκα με ενα παιδι που ηξερα μικρος εγω ημουν στα 13-14 και αυτος γυρω στα 11-12 και το φαντασιωθηκα σε αυτην την ηλικια που ειχε(να πω πως ειμαι 18 και κατι και δεν εχω ακομα ερωτικες επαφες με το αλλο φυλο)αυτο εχει ξανασυμβει αλλη μια φορα με ενα αλλο παιδι εγω γυρω στα 16 και αυτος γυρω στα 15(γιατι μου ειχε δειξει τα οπισθια του για πλακα και εκανε καπως σαν κοριτσι) και δεν το ξαναεκανα γιατι δν μου πολυαρεσε... και με το παιδι που ηξερα πιο μικρος αντε αλλες δυο φορες...πηρα τηλεφωνο σε ενα κεντρο και μου λεει οτι δεν αποτελει αυτο ενδειξη ομοφυλοφιλιας αλλα δεν ξερω θελω να ακουσω και αλλες αποψεις σε αυτο το θεμα γιατι ψιλοφοβαμαι! να πω πως αυτο το θεμα με τον αυνανισμο συμβαινει μονο με αυτα τα δυο ατομα(δεν σκεφτομαι αλλα ατομα) και αλλη μια φορα που προσπαθησα να δω μια ταινια με γκει(περιπου ιδιο σκηνικο καποιος πιο μεγαλος αντρας προσπαθουσε να βιασει καποιον πιο μικρο σε μια φυλακη)αλλα δεν μου αρεσε και την αλλαξα...ρε παιδια μηπως ειμαι αμφισεξουαλικος?δεν εχω νιωσει ουτε ελαχιστη ελξη προς τους αντρες και τα αγορια μονο και στην ιδεα δεν μου βγαινει!!!αλλα πως εξηγουνται τα παραπανω?μηπως ειναι παιδοφιλια?μηπως θελω απλα να επιβληθω σαν αρσενικο?τι γινεται ρε παιδια????καποια βοηθεια???

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Αθήνα
    Posts
    371
    Χρήστο, ειδικός δεν είμαι, αλλά πέντε πράγματα βασικά τα ξέρουμε όλοι όσοι ασχολούμαστε με τα της ψυχής. Στην εφηβική ηλικία είναι πάρα πολύ συχνό να έχουν τα παιδιά ομοφυλοφιλικές εμπειρίες. Αρχικά λοιπόν, απενοχοποιήσου! Και αγόρια αλλά και κορίτσι πειραματίζονται γύρω από την σεξουαλικότητά τους , ανακαλύπτοντας ή εξερευνώντας αν θες, τις πηγές της ηδονής.

    Αφού όπως λες δεν έχεις άλλη σεξουαλική εμπειρία, κάθε φορά που το μυαλό σου ανατρέχει σε μια πηγή ηδονής, πάει στην τελευταία ανάμνηση που υπάρχει ως πραγματική εμπειρία. Αν είχες επαφή και οργασμό με μία κοπέλα, το πιο πιθανό είναι να πήγαινε εκεί το μυαλό σου και όχι στα τότε περιστατικά του παρελθόντος σου.

    Το να χρησιμοποιείς τις φαντασιώσεις ως τρόπο μεγιστοποίησης της σεξουαλικής ηδονής, είναι κάτι φυσιολογικό και θα συμβαίνει πάντα, ακόμα και στην πιο έμπειρη φάση της ενήλικης σεξουαλικής ζωής σου.
    Οι φαντασιώσεις μικρέ μου φίλε, δεν μπορείς να φανταστείς πόση νοσηρότητα μπορούν να περιέχουν. Αυτό δεν σημαίνει ότι όσα συμβαίνουν στην φαντασίωση, είναι κάτι που ο άνθρωπος το εντάσσει στην ρεαλιστική του ζωή ή επιθυμεί να το κάνει. Στην πραγματικότητα, είναι ζήτημα αν θα έκανε το 10% από εκείνα που φαντασιώνεται.

    Χαλάρωσε λοιπόν και κοίτα να απολαύσεις την ζωή που σου ανοίγεται. Βγες από το καβούκι σου και διεκδίκησε το σεξουαλικό σου μερίδιο!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Χρήστο συμφωνώ με την Λήθη! Και εγώ είχα 2 εμπειρίες με κορίτσια στα 9-10 μου χρόνια...αλλά τελικά δεν κατέληξα λεσβεία κάθε άλλο! Έχει σχέση το γεγονός οτί δεν έχεις πάει με κοπέλα ακόμα..αν πήγαινες θα είχες σαν ανάμνηση και σκέψη ηδονής την κοπέλα ή οποιαδήποτε κοπέλα γτ θα έχεις γνωρίσει πως είναι...αλλά δεν έχεις τέτοιες εμπειρίες οπότε λογικό είναι να καταφεύγει το μυαλο σου σε εικόνες τέτοιες που να σου προκαλούν κάτι το ηδονικό!!!

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Συμφωνώ με Λήθη έκτος από το κομμάτι της φαντασίωσης. Αν η φαντασίωση είναι νοσηρή τότε εξακολουθεί να υπάρχει πρόβλημα για μένα. Δηλαδή αν εγώ φαντασιώνομαι παιδοφιλία, το γεγονός ότι υπάρχει απλά και μόνο στο μυαλό μου δεν το καθιστά λιγότερο νοσηρό. Η σκέψη μετράει. Τα παραπάνω όμως δεν έχουν καμιά σχέση με την ομοφυλοφιλία γιατί δεν αποτελεί νοσηρότητα. Και κατά την διάρκεια της εφηβείας είναι σύνηθες φαινόμενο μέχρι να παγιωθούν τα γούστα σου. Οπότε μην ανησυχείς stay cool :)
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Θεσσαλονικη
    Posts
    257
    σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις με καθησυχασατε πολυ...το ολο θεμα μου φανηκε πολυ παραξενο γιατι στην καθημερινοτητα μου δεν σκεφτομαι καν ετσι τα αγορια ουτε που με περνα απο το μυαλο και αμα το σκεφτω καμια φορα αλλαζω σκεπτικο γιατι με αηδιαζει δεν με εκφραζει δεν το μπορω ενω τις κοπελες μια χαρα τις σκεφτομαι κτλ... αυτο ναι μου αρεσει πολυ , ισως εχετε δικιο και να φταιει το οτι δεν εχω παει με κοπελα ακομα παντως με την ψυχολογο που μιλησα στο κεντρο μου ειπε να μην αυνανιζομαι συχνα και να σταματησω και να βρω καποια κοπελα ...το οποιο θα κανω γιατι ειναι καιρος

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Συμφωνώ με την ψυχολόγο...;)

  7. #7
    Quote Originally Posted by xrhstos View Post
    σας ευχαριστω πολυ παιδια για τις απαντησεις με καθησυχασατε πολυ...το ολο θεμα μου φανηκε πολυ παραξενο γιατι στην καθημερινοτητα μου δεν σκεφτομαι καν ετσι τα αγορια ουτε που με περνα απο το μυαλο και αμα το σκεφτω καμια φορα αλλαζω σκεπτικο γιατι με αηδιαζει δεν με εκφραζει δεν το μπορω ενω τις κοπελες μια χαρα τις σκεφτομαι κτλ... αυτο ναι μου αρεσει πολυ , ισως εχετε δικιο και να φταιει το οτι δεν εχω παει με κοπελα ακομα παντως με την ψυχολογο που μιλησα στο κεντρο μου ειπε να μην αυνανιζομαι συχνα και να σταματησω και να βρω καποια κοπελα ...το οποιο θα κανω γιατι ειναι καιρος
    ..επίσης, συμβαίνει και το εξής που πρέπει να βάλεις στο μυαλό σου.
    Το 99% των αγοριών μεγαλώνουν με το συνεχές πιπίλισμα των δικών τους και της κοινωνίας μη γίνουν γκέι.
    Αυτό από μόνο του σαν αντίδραση μπορεί να σου φέρνει σκέψεις επειδή ΑΚΡΙΒΩΣ απαγορεύεται. Αν δηλαδή σκεφτόσουν όλη μέρα κορίτσια δεν θα το έδιωχνες από το μυαλό σου, ενώ τώρα το κάνεις γιατί σου δημιουργεί ενοχές.
    Είναι όλα πολύ απλά, μη τα κάνεις τεράστια.
    Βρες ένα κοριτσάκι που να σου αρέσει να ξεκινήσεις τη σεξουαλική σου ζωή και όλα θα πάνε καλά....:)

Similar Threads

  1. λίγη βοήθεια!!!
    By το κουρδιστό πουλί in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 21
    Last Post: 23-02-2011, 22:27
  2. Λιγη Βοηθεια παρακαλω/αγχος
    By Night in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 24
    Last Post: 03-02-2010, 17:59
  3. Λιγη βοηθεια
    By sweetgirl in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 31-07-2009, 10:32
  4. Λίγη βοήθεια.
    By Speedracer in forum Οριακή - Μεταιχμιακή Διαταραχή Προσωπικότητας
    Replies: 28
    Last Post: 18-05-2009, 15:13
  5. Λιγη Βοηθεια
    By wyeth13 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 26
    Last Post: 21-04-2007, 17:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •