Οι σκέψεις της ημέρας
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 34
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044

    Οι σκέψεις της ημέρας

    Έτυχε να βρώ κάτι φωτογραφίες που είχα βγάλει μια πρώην μου και έπεσε το βλέμα μου σε μία ειδικά φωτογραφία, στο background της οποίας φαινόταν ο τοίχος του δωματίου της πρώην και μια φωτογραφία σε αυτόν τον τοίχο. Λοιπόν, το διάσημο πρόσωπο ενός τύπου, κάπως εφηβικού, που έμοιαζε, (υπερβολικά θα έλεγα) με το πρόσωπο μου, ειδικά όταν ήμουν πιο αδύνατος (εκείνη την εποχή ήμουν). Αυτό που μου ήρθε στο μυαλό ήταν ότι δεν ήμουν εγώ αυτός που γούσταρε κατά κάποιο τρόπο αλλά το πρότυπο-είδωλο της τηλεόρασης/ μουσικής (ξένος , δεν ήταν Έλληνας) και ότι επειδή έτυχε να μοιάζω στο ειδωλο της άρεσε και σε εκείνη να κάνει έρωτα μαζί μου. Μια μικρή προδωσία κατά κάποιο τρόπο, χεχε, ένιωσα.
    Έτσι λοιπόν έφτασα στο συμπέρασμα ότι οι γυναίκες επιλέγουν το πρότυπο που έχουν στο μυαλό τους, κυρίως αυτό να το συνοδεύει φήμη, η σε πιο μεγάλες ηλικίες & χρήμα & εξουσία.
    Πείτε την άποψη σας αν θέλετε.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Τι σκέψη ήταν αυτη?...
    Έτσι λοιπόν έφτασα στο συμπέρασμα ότι οι γναίκες επιλέγουν το πρότυπο που έχουν στο μυαλό τους, κυρίως αυτό να το συνοδεύει φήμη, η σε πιο μεγάλες ηλικίες για τις γυναίκες χρήμα και εξουσία.
    Εγώ δεν είχα κανένα πρότυπο ποτέ. Δηλαδή αν σου αρέσει π.χ. ένας/μια ηθοποιός, διαλέγεις -εστω ασυνειδητα- κάποιον/α που να του μοιάζει? κάτι τετοιο εννοείς?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Ρε συ insect κατι συνειρμους που κανεις βραδιατικα κ γαμω ομως!!!!!!!!!! :)

    Ποιος ηταν ο τυπος που αποικονιζε η φωτο?? Πες με για να σου απαντησω αναλογως!!!!!
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Posts
    13,014
    Αποψη πανω στις σκεψεις σου ή να πουμε τι σκεφτηκαμε και μεις σημερα?

    Πανω σε αυτο που λες...δε φερω γνωμη . Μπορεις να διαβασεις το τι λενε οι γυναικες οτι τους αρεσει σε καποιο νημα ή τι δεν τους αρεσει στους αντρες και αν βγαλεις ακρη φεξε μου και γλυστρησα:P

    Σε γενικες γραμμες θελουν αυτα που θελουμε και μεις με πολυ αλατοπιπερο πανω:P

    Εγω σκεφτομουνα οτι τα πραγματα ειναι πολυ ζοφερα και εγω ειμαι σε ασχημη οικονομικη κατασταση... εχω μεινει παλι ανεργος...ελπιζω οχι για πολυ.
    [COLOR=#0000cd][SIGPIC][/SIGPIC]Εκφραζω προσωπικες αποψεις χωρις να ειμαι ειδικος.[/COLOR]

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Τι σκέψη ήταν αυτη?...

    Εγώ δεν είχα κανένα πρότυπο ποτέ. Δηλαδή αν σου αρέσει π.χ. ένας/μια ηθοποιός, διαλέγεις -εστω ασυνειδητα- κάποιον/α που να του μοιάζει? κάτι τετοιο εννοείς?
    Καλά δεν λέω ότι αυτό είναι γενικός κανόνας, μια σκέψη έκανα και έβγαλα ΄'ενα συμπέρασμα από μια φωτογραφία. Δεν έπιασα τις χίλιες λεξεις πάντως χε αυτό είναι σίγουρο. Μιλάω ίσως περισσότερο για τους νεανικούς έρωτες. Εσύ πχ μπορεί να είχες πρότυπο κάποιον rock star, και ασυνείδητα να επέλεξες κάποιον που να του μοιάζει, στο πρόσωπο και στύλ, χαρακτήρα. Άσε τώρα τι γινόμαστε στη συνέχεια...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Αχ insect μην λες rock star ειμαι κι εγω μεσα !!!!

    Ρε δεν με ειπες ποιος ητανε??????????
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Ρε συ insect κατι συνειρμους που κανεις βραδιατικα κ γαμω ομως!!!!!!!!!! :)

    Ποιος ηταν ο τυπος που αποικονιζε η φωτο?? Πες με για να σου απαντησω αναλογως!!!!!
    Δεν ξέρω ποιός είναι. Η φωτογραφία που είχε ήταν από γυναικείο περιοδικό τύπου Κατερινα νομίζω.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Καλα πλακα κανεις ρε συ πριν δεν ειπες οτι ειναι διασημος κτλ??

    ξενερωσα τωρα..

    Κατερινα?? Λολ τετοια διαβαζα οταν ημουν 12 ποσο ητανε ρε συ η κοπελα??
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by keep_walking View Post
    Αποψη πανω στις σκεψεις σου ή να πουμε τι σκεφτηκαμε και μεις σημερα?

    Πανω σε αυτο που λες...δε φερω γνωμη . Μπορεις να διαβασεις το τι λενε οι γυναικες οτι τους αρεσει σε καποιο νημα ή τι δεν τους αρεσει στους αντρες και αν βγαλεις ακρη φεξε μου και γλυστρησα:P

    Σε γενικες γραμμες θελουν αυτα που θελουμε και μεις με πολυ αλατοπιπερο πανω:P

    Εγω σκεφτομουνα οτι τα πραγματα ειναι πολυ ζοφερα και εγω ειμαι σε ασχημη οικονομικη κατασταση... εχω μεινει παλι ανεργος...ελπιζω οχι για πολυ.
    Άστα να πάνε, η οικονομία είναι χάλια. Ούτε γω είμαι στα καλύτερα μου. Η ανεργία όπως θα ξέρεις αυξάνεται πολύ εδώ και ένα χρόνο.. κια οι δουλειές αρκετών έχουν πέσει.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Ναι για τους νεανικους μπορείς να το πεις. Ημουν ερωτευμένη με τον Axl Rose και έκαν σχέση με κάποιον που δουλευε κιολας στο μεταλ χαμμερ το περιοδικό και σιχαινοτανε τους Guns n roses (τους έλεγε φλωρους-αυτος ακουγε savatage) και δεν του εμοιαζε με την καμια. Αλλά τον έβγαλα μεγάλη καψουρα τον άτιμο:)
    Εσύ ποιον είδες τελικά?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Καλα πλακα κανεις ρε συ πριν δεν ειπες οτι ειναι διασημος κτλ??

    ξενερωσα τωρα..

    Κατερινα?? Λολ τετοια διαβαζα οταν ημουν 12 ποσο ητανε ρε συ η κοπελα??
    Ναι , νομίζω Αμερικάνος τραγουδιστής η ηθοποιός.
    Μιλαώ για μια σχέση που είχα σε μικρότερη ηλικία.

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Ναι για τους νεανικους μπορείς να το πεις. Ημουν ερωτευμένη με τον Axl Rose και έκαν σχέση με κάποιον που δουλευε κιολας στο μεταλ χαμμερ το περιοδικό και σιχαινοτανε τους Guns n roses (τους έλεγε φλωρους-αυτος ακουγε savatage) και δεν του εμοιαζε με την καμια. Αλλά τον έβγαλα μεγάλη καψουρα τον άτιμο:)
    Εσύ ποιον είδες τελικά?
    Χαχα, ναι κάτι τέτοιο εννοώ, είδες τελικά μέσα έπεσα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Εγω με τον Bruce Dickinson κ τον Alice Cooper μαλιστα την γιγαντοαφισα του Cooper ακομα την εχω στο δωματιο κ οποτε τον βλεπει ο μπαμπας μου λεει "ποια ειναι αυτη η καρακαξα?" λολ ο,τι μα ο,τι να ναι, αλλα σε σχεση ποτε δεν εχω κανει με καποιον που να μοιαζει σε καποιον διασημο κτλ δεν μπορω να το δω σαν υποκαταστατο σε καμια περιπτωση...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    Εσύ δεν ειχες καμια γυναίκα πρότυπο όταν ησουν πιο μικρός?
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Σουελ View Post
    Εσύ δεν ειχες καμια γυναίκα πρότυπο όταν ησουν πιο μικρός?
    Ναι είχα. Εμφανισιακά μου άρεσαν και μου αρεσουν πολλές διάσημες. Σαν συνολο η Catherine Zeta Jones, και διάφορες άλλες κατά καιρούς απλά μου ήρθε αυτή τώρα και το γατίσιο βλέμα της.

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Κεντρο ημερας - κεντρο υποστηριξης
    By νικος32 in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 0
    Last Post: 21-03-2011, 13:01
  2. κεντρα ημερας επιχορηγουμενα απο υπουργειο υγειας
    By amelie74 in forum Εμπειρίες Ψυχοθεραπείας - Ψυχολογική & Ψυχιατρική Υποστήριξη
    Replies: 6
    Last Post: 24-09-2010, 20:47
  3. Σκεψεις
    By bandicoot in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 11
    Last Post: 30-08-2010, 23:45
  4. ο πενταλογος της ημερας
    By Oneiroplasmenos in forum Ψυχώσεις & Σχιζοφρένεια
    Replies: 9
    Last Post: 14-02-2010, 11:01
  5. Σκεψεις ....
    By Empneustns in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 8
    Last Post: 02-02-2010, 12:16

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •