ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70

    ΕΦΗΒΕΙΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙΚΑΝΟΠΟΙΗΣΗ ...

    ειμαι στην εφηβεια(17 χρονων) δεν εχω κανει ποτε σεξ ολοκληρομενα... αλλα εχω τρελαθει στην καυλα (συγγνωμη κιολας αλλα δεν περιγραφεται αλλιως) αυτη την περιοδο δεν εχω σχεση με καποιον και λογω γ λυκειου και διαβασματος (ναι ειμαι λιγο φυτο) δεν θελω να κανω καποια σχεση τωρα... εχω καταφυγει λοιπον στην αυτοικανοποιηση. Αυτο που θελω να μαθω ειναι αν υπαρχει καποιο ''οριο'' μηπωσ το παρακανω λιγακι ? :P

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Η καύλα σου βάζει τα όρια. Οποια και να βάλει, είναι φυσιολογικά. Ακολούθησε τα χωρίς ντροπές και απόλαυσε τα χωρίς να νιώθεις ενοχές.

    Πρόσεξε όμως, τίποτα δεν μπορεί να υποκαταστήσει το real sex και τις σχέσεις. Είναι καλό που έχεις στόχους, αλλά μην χάνεις στιγμές της ζωής. Μπορείς μια χαρά να καταφέρεις και τις εξετάσεις σου και παράλληλα να χαίρεσαι τις σχέσεις, τα χόμπυ σου κλπ

    Μην περιχαρακώνεσαι. Μην το επιτρέπεις αυτό στον εαυτό σου

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    προσεχε μην τυφλωθεις! ;p πλακιτσα! ειναι φυσιολογικο πιστευω να θελεις και να χεις ορμες! ποσες φορες την μερα το κανεις αν επιτρεπεται
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70
    XAXAXA ΠΟΣΟ ΑΒΟΛΟ ΠΑΙΖΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ... ΚΟΙΤΑ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70
    συμφωνω πως τιποτα δεν μπορει να να υποκατασταθει του real sex (ακομα και αν δεν εχω εμπειρια επι του θεματος) αλλα ειμαι απο εκεινες τισ κλασικες που θελω να περιμενω τον ''καταληλλο'' τραμαρα μου

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    νταξει και γω που κανω σεξ μεχρι περυσι καθε μερα εκανα.........το θεμα ειναι ποσες φορες την μερα! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70
    τι εννοεις τωρα πια δεν κανεις? κοιτα αμα εχω ''κεφια'' θα κατσω καμια ωρα++ αλλα συνθως 4-5 φορες.... το ξεφτιλισα ... δεν ξερω πωσ πανε αυτα τα θεματα ... δεν το εχω κουβεντιασει ποτε με κανεναν

  8. #8
    Quote Originally Posted by matina24 View Post
    τι εννοεις τωρα πια δεν κανεις? κοιτα αμα εχω ''κεφια'' θα κατσω καμια ωρα++ αλλα συνθως 4-5 φορες.... το ξεφτιλισα ... δεν ξερω πωσ πανε αυτα τα θεματα ... δεν το εχω κουβεντιασει ποτε με κανεναν
    κάνε ότι σου βγαίνει και ότι σε ευχαριστεί...:)
    Μια χαρά λειτουργείς για την ηλικία σου.
    Το πιθανότερο είναι πως σου βγαίνει εκεί το άγχος από το διάβασμα.
    Μάθε τον εαυτο σου χωρίς ενοχές....

  9. #9
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    70
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    κάνε ότι σου βγαίνει και ότι σε ευχαριστεί...:)
    Μια χαρά λειτουργείς για την ηλικία σου.
    Το πιθανότερο είναι πως σου βγαίνει εκεί το άγχος από το διάβασμα.
    Μάθε τον εαυτο σου χωρίς ενοχές....
    καταρχασ ευχαριστω για την απαντηση ... πιστευεις θαα ηταν καλυτερο να κανω μια σχεση ?

  10. #10
    Quote Originally Posted by matina24 View Post
    καταρχασ ευχαριστω για την απαντηση ... πιστευεις θαα ηταν καλυτερο να κανω μια σχεση ?
    Να κάνεις ότι σου βγαίνει, να μην πιέσεις τον εαυτό σου πουθενά.
    Αν ήθελες να κάνεις σχέση, θα έκανες. Προφανώς έχεις άλλα ζητήματα πιο σοβαρά να λύσεις τώρα.
    Είσαι πολύ μικρή για να σε απασχολεί κάτι τέτοιο. Κυνήγα τους στόχους που έχεις βάλει, και οι άντρες εκεί είναι, δεν φεύγουν...:)

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    καλητερα μονη σου παντως.......εμενα με βολευει ετσι
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    Εγω εχω απλως να σου πω ΜΠΡΑΒΟ! Εχω την ιδια ηλικια με σενα και πραγματικα σε θαυμαζω που αυτοικανοποιησαι.εγω νιωθω τοσο αβολα με το σωμα μου που δεν τον εχω δοκιμασει καν.κι αυτο ειναι ηλιθιο.
    Οποτε μπραβο.
    Και νομιζω πως ειναι φυσιολογικο να το κανεις οσες φορες τη μερα σου ερχεται...τι διαφορα εχει οταν οι αλλοι κανουν σεξ 8 φορες τη μερα απο το να αυνανιζεσαι πχ 8 φορες τη μερα;
    Καμια.....
    Αυτοικανοποιησου ελευθερα!!
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    ματινακι μου heyz κ απο μενα ειναι απολυτα φυσιολογικο αυτο που κανεις κ δεν ειναι καθολου πολλες οι φορες, ειναι σημαντικο που εξοικειωνεσαι με το σωμα σου κ νιωθεις ανετα κ αμα σε εκφραζει καν το οποτε το νιωθεις!!

    οσο για το αν θα κανεις σχεση, πιστευω αν ειναι να προκυψει κατι θα δεις αναλογως, μη προεξοφλεις κατι κ επισης δεν πιστευω οτι αμα εχεις σχεση αυτο θα σε επηρεασει στην αποδοση σου στα μαθηματα, ειναι να ξερεις να κρατας τις ισορροπιες κ να βαζεις ορια κ να θετεις ελεγχο, εγω οταν ημουν στην ηλικια σου αρχικα τον ειπα να χωρισουμε γιατι πιστευα οτι θα με αποσπα κ μονο η σκεψη του απ τα μαθηματα, αλλα μετα ειδα οτι δεν μπορουσα κ τα ξαναβρηκαμε κ δεν με επηρεασε το γεγονος οτι ειχα σχεση καθολου στις εξετασεις, εβγαλα πολυ μεγαλο βαθμο, αυτο το λεω επειδη ειχα προσεξει τοτε κ σε μενα οτι πολλες συμμαθητριες μου λογω μαθηματων παρατησαν τη σχεση τους κ μερικες μετα το μετανιωσαν..

    τεσπα, μην αγχωνεσαι θα κανεις ο,τι σου βγαινει καλη επιτυχια κουκλιτσα kisses !!! :)
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by matina24 View Post
    τι εννοεις τωρα πια δεν κανεις? κοιτα αμα εχω ''κεφια'' θα κατσω καμια ωρα++ αλλα συνθως 4-5 φορες.... το ξεφτιλισα ... δεν ξερω πωσ πανε αυτα τα θεματα ... δεν το εχω κουβεντιασει ποτε με κανεναν
    Καθόλου δεν το ξεφτίλισες. Δεν πάει ποσοτικά αυτό. Πράξε όπως νιώθεις.

    Μακάρι όταν συμβεί, να βρεις σύντροφο που να σε θέλει τρελά και να αγαπάει και τρελά το σεξ, γιατί αλλιώς θα φεύγουν τρέχοντας από τις ορμές σου. (Μεταξύ αστείου και σοβαρού στο γράφω)

    Quote Originally Posted by νηπενθές View Post
    Εγω εχω απλως να σου πω ΜΠΡΑΒΟ! Εχω την ιδια ηλικια με σενα και πραγματικα σε θαυμαζω που αυτοικανοποιησαι.εγω νιωθω τοσο αβολα με το σωμα μου που δεν τον εχω δοκιμασει καν.κι αυτο ειναι ηλιθιο.
    Οποτε μπραβο.
    Και νομιζω πως ειναι φυσιολογικο να το κανεις οσες φορες τη μερα σου ερχεται...τι διαφορα εχει οταν οι αλλοι κανουν σεξ 8 φορες τη μερα απο το να αυνανιζεσαι πχ 8 φορες τη μερα;
    Καμια.....
    Αυτοικανοποιησου ελευθερα!!
    Αναρωτιέμαι, την συμβουλεύεις να αυτοικανοποιείται ελεύθερα (πολύ σωστά), βρίσκεις ηλίθιο το να μην το έχεις δοκιμάσει (αν και ο όρος που χρησιμοποιείς είναι αυστηρός, πάλι σωστά το σκέφτεσαι), το θεωρείς φυσιολογικό να το κάνει όσες φορές της έρχεται (επίσης πολύ σωστά), ωστόσο εσύ το στερείς από τον εαυτό σου. ΓΙΑΤΙ;
    Το να νιώθεις άβολα (?) με το σώμα σου και αυτό να σε φρενάρει ως προς τον ερωτικό σου σύντροφο το καταλαβαίνω, αλλά γιατί αυτό να σε αποκόβει από σένα;

  15. #15
    είσαι στην ηλικία που είναι έντονες οι σεξουαλικές ορμές και ο συνεχής αυνανισμός είναι κάτι φυσιολογικό. Πιστεύω είναι ορμές, δεν είναι λόγω άγχους από το διάβασμα κλπ. Είναι φυσιολογική η μεγάλη συχνότητα σε τετοιες ηλικίες.
    Είναι οι έντονες ορμές από τη μια και η έλλειψη σεξ από την άλλη. Οι ορμές πρέπει να «βγουν» με κάποιο τρόπο. Αφού λείπει το σεξ «βγαίνουν» με τον αυνανισμό.
    Στη σχέση τον αυνανισμό τον αντικαθιστά το σεξ. Κι αυτό θα γίνει όταν φτιάξεις μια ωραία σχέση με κάποιον που θα χεις μαζί του ίδια χημεία στο σεξ.
    γιάννης

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Εφηβεία: τι να κάνω?
    By Braveheartroll in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 17
    Last Post: 21-01-2011, 23:16
  2. Εφηβεια μετα τα 20 ? Γινεται ?
    By Molostroi in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 8
    Last Post: 16-10-2010, 14:14
  3. σεξ στην εφηβεια
    By anitak in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 129
    Last Post: 05-07-2008, 22:11
  4. ΠΑΛΕΥΟΝΤΑΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΦΗΒΕΙΑ
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 4
    Last Post: 30-04-2007, 16:16
  5. εφηβεια
    By stefanos in forum Συμβουλευτική Γονέων
    Replies: 1
    Last Post: 26-04-2007, 13:13

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •