kalhspera ! nea edo k me polles fovies.
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 6 of 6
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    LONDON
    Posts
    3

    Exclamation kalhspera ! nea edo k me polles fovies.

    kalispera sas.xairomai poy iparxei mia tetia parea , eplizw na boithithw ligo...
    me lene L menw agglia to teleytaio 9mino irthame gia kati kalitero...pragma pou arxizw k dn to blepw....to teleytaio 2mino exasa k edo tin doyleia m k psaxnw apegnosmena k dn vriskww tipota....!me xei apogoiteysi polu ayto,sinexeia mes to spiti, o adtras m douleuei k ton blepw ligo to apogeyma...!i oikogeneia m sinexeia exei problimata stin ellada...o pateras moy anthropos poy panda mas pligonei....aytes tis meres egine kati pou exasa to kosmo m,exasa kathe prospathia na ksanabrw to eAyto moy,ta kaka nea taksideuoun distixos toso grigora...makari na borousa na to mirastw alla einai kati sovaro k prosopiko moy,to thema einai oti
    DN EXW LOGO NA XAMOGELW. eimai makria,ta kila mou dn borw na ta xasw,dn exw aytopepithisi,,,upoferw k apo fobiies apo mikri pou imoun ,apla fovamai dn kserw to logo....dtrepomai poy ta grafw ola ayta...einai ena terastio fortio arnitikis energeias...apla dn kserw pos na me boithisw...k to kerasaki sti toyrta mou einai i eksarsi tis leukis...pes te moy....iparxei giatria?gia na ksanaxamogelasw.?exw ena anthropo dipla m poy me agapaei me frodizei alla eima itoso xalia poy dn borw na to xaro....TI PREPEI NA KANW NA KSIPNISW__???TI FTAIEI_..........
    PS. DN EIMAI PANDA TOSO GRINIARA APLA PROSPATHW NA PW TI NIOTHW MESA APO LIGES GRAMES...EYXARISTWW POLU!!!

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    loo, hellooo there.. και καλώς ήρθες

    Σε διάβασα και θυμήθηκα τους clash να τραγουδάνε το London calling..

    Σκέφτομαι ότι 9 μήνες δεν είναι και τόσοι πολλοί για να έχεις εγκλιματιστεί πλήρως σε ένα καινούριο περιβάλλον και σε ένα νέο τρόπο ζωής.
    Το ότι έχασες και τη δουλειά σου νομίζω ότι έπαιξε κι αυτό ρόλο για να νιώθεις έτσι όπως μας γράφεις.
    Μη σε πιέζεις. Και να μην ντρέπεσαι καθόλου. Είναι πολύ φυσιολογικό και ανθρώπινο και να φοβόμαστε και να απογοητευόμαστε..

    Καταλαβαίνω ότι θα χρειαστεί να ψάξεις πάλι για μια δουλειά, όμως γιατί δεν αφιερώνεις λίγο χρόνο αυτό το διάστημα στον εαυτό σου,
    να σε φροντίσεις λίγο παραπάνω;
    Άφησε για λίγο στην άκρη τα προβλήματα εδώ στην Ελλάδα και εστίασε στον εαυτό σου και στο σπιτικό σας εκεί στο Λονδίνο.
    Θα μπορούσες να επισκεφτείς ένα γιατρό για το θέμα της λεύκης, ίσως με μια νέα θεραπεία να δεις βελτίωση και να νιώσεις καλύτερα.
    Μπορείς να αρχίσεις σιγά σιγά να προσέχεις περισσότερο τη διατροφή σου, όχι μόνο για να χάσεις κιλά όπως θέλεις, αλλά για να νιώθεις και περισσότερη ενέργεια, ίσως ακόμα και να περπατάς καθημερινά σε κάποιο πάρκο, υποθέτω ότι τέτοια εποχή δε θα βρέχει all day long..

    Ακόμα και να βρεις μικρές καθημερινές ασχολίες που να σου αρέσουν, να σε ευχαριστούν
    ώστε σιγά σιγά να αρχίσεις να νιώθεις και φορτία θετικής ενέργειας.
    Εκτός από το σύντροφό σου, που απ' ότι κατάλαβα δουλεύει πολλές ώρες, έχεις άλλους ανθρώπους εκεί που να τους νιώθεις κοντά σου;
    Υπάρχουν άνθρωποι με τους οποίους να μπορείς να κουβεντιάζεις και να ανοίγεσαι;


    ps: αν θέλεις πληζ γράφε με ελληνικούς χαρακτήρες.

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    LONDON
    Posts
    3

    ;)

    ευχαριστω πολυ για την απαντηση!
    η αληθεια ειναι οτι τωρα δν εχω κανεναν αλλον εκτοσ απο τον αντρα μ
    οι φιλεσ που εχω εδω.εφυγαν για ελλαδα.
    οποτε εμεινα εδω μονη μου,
    το κακο ειναι οτι πραγματικα εχω μαραζωσει μεσ το σπιτι.απ την κλεισουρα
    την μοναχια κ τα προβληματα,δν μπορω να πιστεψω ποσα στραβα μου εχουν κατσει μαζεμενα και το χειροτερο ειναι οτι εχω χασει εμενα ,το χαμογελο μ τον υπνο μοθ...ολα....οσα μου γραφεισ τα εχω σκεφτει κ εγω...το θεμα ειναι οτι δν εχω ενα λογο να με κανει να το δω με τσαμπουκα......ΔΝ υπαρχει κατι....
    ο αντρασ μ εχει βαρεθει να με ακουει να με βλεπει ετσι....
    πια τον εχω παρατηρησει που κουραστηκε...μεσα σε 4 χρονια ειμαι αλλη ,οταν με γνςρισε ημουν μια αδυνατη δουλευταρου γεματη ζωη χιουμορ κ χωρισ σημαδια..
    κ τωρα 30 κιλα συν (ειχα κ προβλημα κ τα πηρα)
    γεματη λευκη κ τα θπολοιπα γνωστα..........
    με την λευκη κανω θαραπεια απο γιατρο απο ελλαδα..καμια βελτιωση ωσ γνωστων
    περπατημα δν κανω καπνιζω κιολασσ οπωτε μ πεφτει καπωσ.......
    δν με βοηθαω να ξεφυγω απο αυτην την κακομοιρια...
    και να φανταστασεισ για καλητερα ηρθαμε εδω...εγω μαραζωνω ομωσ,,μερα παρα μερα,,,,,,,με βλεπω κ θελω να κλαιω...

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2010
    Location
    dark side of the moon
    Posts
    2,218
    loo, γεια και πάλι

    Καταλαβαίνω, όμως θα σου πω ξανά ότι όσο συνεχίζεις να κάθεσαι και να μαραζώνεις μες το σπίτι τόσο θα δυσκολεύεσαι να βρεις τον τσαμπουκά, όπως λες, για να σε βοηθήσεις.

    Πήγατε στο Λονδίνο για καλύτερα, σου έτυχαν μερικές αναποδιές, αλλά είσαι ακόμα εκεί και μπορείς να ξεκινήσεις μικρές αλλαγές σιγά σιγά. Βήμα βήμα, αρκεί να κάνεις το πρώτο.
    Μην αμελείς το θέμα της υγείας σου. Εντάξει, είχες γιατρό στην Ελλάδα, ξεκινήσατε θεραπεία, αλλά βελτίωση δεν υπήρξε και τώρα είσαι εκεί. Κάνε μια κίνηση. Ψάξε κάποιον ειδικό εκεί να σε βοηθήσει. Μπορεί το θέμα της λεύκης να αρχίσει να βελτιώνεται με μια διαφορετική θεραπεία.

    Σχετικά με τα κιλά σου, μην σκέφτεσαι ότι πρέπει να χάσεις 30 κιλά και να γίνεις όπως ήσουν πριν 4 χρόνια. Βάλε μικρούς στόχους μέχρι να πάρεις φόρα και να σου γίνει συνήθεια μια πιο υγιεινή διατροφή.
    Είναι σημαντική πάντως η κίνηση. Φτιάξε ένα μικρό προγραμματάκι.
    Σκέψου πχ. αυτή την εβδομάδα 2 πρωινά θα βγω έξω. Θα πάω βόλτα σ' ένα πάρκο, θα πάω να χαζέψω βιτρίνες, θα πάω σ' ένα μουσείο, κάτι, ό,τι.. Άμα αρχίσεις έτσι χαλαρά αλλά σταθερά δε θα σου φανεί βουνό.

    Απλά δοκίμασε, να δεις αν τελικά τέτοιες μικρές αλλαγές μπορούν να αλλάξουν και κάτι
    σχετικά με το πώς νιώθεις, πώς βλέπεις τα πράγματα..

    Εγώ, πάντως, θα περιμένω να μας γράψεις νέα από την έξοδο που θα κάνεις αυτή την εβδομάδα

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    LONDON
    Posts
    3
    σε ευχαριστω πολυ για τησ ομορφεσ κουβεντεσ σου...ελπιζω να ξυπνησω καποια στιγμη απο αυτο το κακο ονειρο ...
    αυτο που θελω να μοιραστω μαζι σασ ειναι οτι για λογουσ δουλειασ ο αντρασ μου εφυγε πριν απο μιση ωρα απο εδω.δηλαδη 4μιση το πρωι κ εχει μεγαλο δρομο σημερα...οπωσ εφευγε ενιωσα καπωσ ασχημα,σαν να φταιω εγω που δν δουλευω κ για αυτο αυτοσ πρεπε να το κανει αυτο...κ με επιασε ενα σοκ ...κατεβηκα απ το κρεβατι πηγα να τον παρω τηλ αλλα δν εχω καρτα...ετρεξα κ εκανα εμετο κ εβαλα τα κλαματα πωσ κατι κακο θα συμβει...χτυπα ξυλο...και ετσι αναψα ενα τσιγαρο και ειμαι ακομα ξυπνια και ταραγμενηηη...τι μου συμβαινει ρε παιδια)))???δν ειμαι καλα ρε γαμωτο...μπασ κ τρελενομαιιιιιι_????????????φοβ� �μαι...οτ εχω ξεφυγει ασχημα...περιμενω να παει 9 και να παω να παρω καρτα να τον παρω τηλ...βοηθειαααααααααααααα� �αααααα..........δν ειμαι καθολου καλα.......καθολου ομωσ...

  6. #6
    Member
    Join Date
    Mar 2009
    Posts
    91
    Quote Originally Posted by loo View Post
    σε ευχαριστω πολυ για τησ ομορφεσ κουβεντεσ σου...ελπιζω να ξυπνησω καποια στιγμη απο αυτο το κακο ονειρο ...
    αυτο που θελω να μοιραστω μαζι σασ ειναι οτι για λογουσ δουλειασ ο αντρασ μου εφυγε πριν απο μιση ωρα απο εδω.δηλαδη 4μιση το πρωι κ εχει μεγαλο δρομο σημερα...οπωσ εφευγε ενιωσα καπωσ ασχημα,σαν να φταιω εγω που δν δουλευω κ για αυτο αυτοσ πρεπε να το κανει αυτο...κ με επιασε ενα σοκ ...κατεβηκα απ το κρεβατι πηγα να τον παρω τηλ αλλα δν εχω καρτα...ετρεξα κ εκανα εμετο κ εβαλα τα κλαματα πωσ κατι κακο θα συμβει...χτυπα ξυλο...και ετσι αναψα ενα τσιγαρο και ειμαι ακομα ξυπνια και ταραγμενηηη...τι μου συμβαινει ρε παιδια)))???δν ειμαι καλα ρε γαμωτο...μπασ κ τρελενομαιιιιιι_????????????φοβ� �μαι...οτ εχω ξεφυγει ασχημα...περιμενω να παει 9 και να παω να παρω καρτα να τον παρω τηλ...βοηθειαααααααααααααα� �αααααα..........δν ειμαι καθολου καλα.......καθολου ομωσ...
    Καλημέρα! Ελπίζω να είσαι καλύτερα τώρα...
    Σε γραφείο ευρέσεως εργασίας έχεις πάει, να ψάξεις έστω και για εποχική (temping) δουλειά; Αφήνεις τα στοιχεία σου και σε ειδοποιούν οταν βρεθεί κάτι.
    Όσο για τον άντρα σου, γράφεις ότι νιώθεις άσχημα που εσύ είσαι άνεργη και αναγκάζεται εκείνος να δουλεύει πολύ. Εντάξει, συμβαίνουν αυτά, δεν έχασες επίτηδες τη δουλειά σου. Όμως (και μη με παρεξηγήσεις γι' αυτό που σου λέω) μήπως τον "φορτώνεις" παραπάνω όταν τον παίρνεις τηλέφωνο στη δουλειά του να του πεις ότι είσαι ταραγμένη; Εκείνος τι να κάνει εξ αποστάσεως; Απλώς θα αγχωθεί περισσότερο.
    Βγες έξω, ψάξε για γραφεία ευρέσεως εργασίας, κάνε κάτι μόνη σου - ακόμα και με μια απλή βόλτα θα νιώσεις καλύτερα.

Similar Threads

  1. meiomeni diathsesi-agxos k fovies
    By nightwisher1986 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 0
    Last Post: 26-12-2009, 17:56
  2. kriseis panikou me fovies k agxos
    By lena25 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 16
    Last Post: 04-09-2009, 22:40
  3. Agxos kai fovies gia ta panta..
    By niaou1987 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 02-08-2009, 21:21
  4. emmones idees kai fovies
    By coco5 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 6
    Last Post: 15-01-2009, 14:43
  5. petagomai polles fores apo ton upnomou san na niwthw oti trantazomai
    By regret in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 3
    Last Post: 03-04-2008, 18:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •