χωρισμος και αισιοδοξια
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1

    χωρισμος και αισιοδοξια

    Χωρισα,χωρισα και βρηκα την υγεια μου(κυριολεκτικα και μεταφορικα),νιωθω ηρεμη ,αισιοδοξη,δυνατη και παλι..Το αισθημα της αυτοσυντηρησης με εκανε να φυγω.Δεν ενιωσα την αναγκη να κλαψω,καθως ειχα κλαψει πολυ ηδη στη διαρκεια της <<σχεσης>>..Δεν ξερω πως εγω που ενιωθα τοσο μα τοσο αδυναμη πηρα την αποφαση να τα βροντηξω ολα..Δεν ξερω τι εγινε και δεν με νοιαζει το πριν.
    Ηταν αποφαση στιγμης αλλα και ζωης συναμα

    Θελω να ξαναποκτησω εμπιστοσυνη σε μενα και επιτελους να πραγματοποιησω τα ονειρα μου:)
    Και θελω επισης να πω οτι οφειλουμε στον εαυτο μας να φευγουμε απο οτι μας <<σκοτωνει>>
    Ξαναβρισκω τον εαυτο μου,ισως μου παρει λιγο χρονο αλλα νιωθω τοσο ελευθερη..
    Εκανα λαθη ,τρομερα λαθη, ομως εχω τη διαθεση και την ορεξη να ξαναρχισω..εχω φοβερη ορεξη για την ζωη μετα απο καιρο και πιστευω οτι μου αξιζει να παω μπροστα:)

    Eνας χωρισμος δεν ειναι το τελος αλλα η αρχη ,το πιστευω απολυτα πλεον αυτο..
    Last edited by Ακροβατης; 23-06-2011 at 00:35.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  2. #2
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    28
    Πως τα καταφερες?Πες μου και μενα που δεν μπορω..:-(

  3. #3
    Το αποφασισα οταν καθησα και εγραψα τα υπερ και τα κατα αυτης της σχεσης και ειδα οτι δεν υπηρχε υπερ οσο και να εψαχνα να βρω..Ειδα οτι αν εμενα εκει θα εχανα εμενα οριστικα.Το σκεφτομουν καιρο ,δεν ημουν ευτυχισμενη κατι επρεπε να κανω.Και πηρα την σωστοτερη αποφαση την καταλληλοτερη στιγμη.Νομιζω οτι οταν φτανεις στα ορια σου και περα απο αυτα μεσα σε μια σχεση η δυναμη για να φυγεις ερχεται αυτοματα..
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    καλο για σενα, το θεμα ειναι τωρα, να μην ξανακανεις τα ιδια ή παρομοια λαθη με καποιον αλλο συντροφο, ενας συστημικος ψυχοθεραπευτης θα σε βοηθουσε να κατανοησεις τα μοτιβα που ακολουθεις στις σχεσεις τα οποια ειναι δυσλειτουργικα ωστε να μην τα ξαναπεναλαβεις, ή τουλαχιστον να εχεις συνειδηση τους. Δε χρειαζεται να φτανουμε στο αμην και αφου εχουμε γινει ψυχικα ρακη για να φευγουμε απο μια σχεση που μας φθειρει, μπορουμε να το παιρνουμε χαμπαρι νωριτερα..

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    δεν ειναι ολοι οι χωρισμοι το ιδιο. πιστευω πως αλλιως ειναι να εχει καταντησει κουραση μια σχεση, ο αλλος να σε θεωρει συνηθεια, και σιγα σιγα να μην υπαρχει παθος κι αλλα αισθηματα, οποτε ο χωρισμος λειτουργει ακριβως οπως και στη περιπτωση σου, σαν να ξεφορτωνεσαι επιτελους τον αλλον... κι αλλιως να χωριζεται στο ξαφνικο πχ για ταδε λογο, πανω σε καβγα, ή οτι αλλο μπορει να συμβει (ειδικα αν μπλεξουν κι αλλα ατομα μεσα). εγω προσωπικα απο τοτε που χωρισα κλειστηκα στον εαυτο μου, με αποτελεσμα πλεον να πιστευω οτι δε θα ξανακανω ποτε παλι σχεση. για να ξανακανω σχεση θα πρεπει να βρω καποια καλυτερη απ'τη πρωην. με οσες αλλες κι αν παω, αν δε μου ταιριαζουν και τις θεωρω κατωτερες, δε προκειται να τη ξεπερασω. και καπως ετσι, οι σχεσεις χασαν τη σημασια τους για μενα.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Τα συγχαρητήριά μου Όλγα. Με γειες και πολλά χαμόγελα.:)
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    28
    Εγω δυστυχως δεν μπορω να χωρισω..εδω και μια βδομαδα σερνομαι απο καναπε σε καναπε...και τωρα που γραφω κουραζομαι.εχω και αυτη τη ψυχολογικη δυσπνοια και γινομαι πιο χαλια..η σχεση μου ειναι εντελως αρρωστημενη..αμα χωρισω τωρα που ειμαι ετσι νομιζω θα γινω πιο χαλια..αλλα και στη σχεση χαλια ειμαι.μπραβο που τα καταφερες

  8. #8
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    4
    Σε ευχαριστω που μου χαρισες απιστευτες ολονυχτιες βραδιες τσακωμου μεχρι το πρωι,
    σε ευχαριστω που οταν γυρναγα σπιτι, φροντιζες το ντεκορ του τραπεζιου να ειναι γεματο μπυρες,
    σε ευχαριστω που μου εσκισες τρια πουκαμισα καθως συζηταγαμε,
    σε ευχαριστω που με ξυλοκοπησες καμποσες φορες,
    σε ευχαριστω που με αναγκασες να ξενυχταω στα νοσοκομεια,
    σε ευχαριστω που με κατηγορησες για ανυπαρκτους ξυλοδαρμους,
    σε ευχαριστω για την λυπη που ενιωσα για τους ανυπαρκτους βιασμους σου,
    σε ευχαριστω που με πεταξες εξω απο το σπιτι για να μην μας πεταξουν οι γειτονες εξω,
    σε ευχαριστω για τους πενταωρους τρυφερους μονολογους σου οι οποιοι σταματαγανε μολις ξημερωνε,
    σε ευχαριστω που μπηκες στο FB μου και παριστανες εμενα λεγοντας διαφορα,

    και αφου σε ευχαριστησω για ολα σου αφιερωνω και ενα τραγουδι για να με θυμασαι,


    http://www.youtube.com/watch?v=lnveIkmWBhI

  9. #9
    τώρα εγώ αν πω πως μου είχε λείψει λίγο απο κρίνο θα είμαι, (εκτός από οφ τόπικ) και.......υπερβολική ?

  10. #10
    Quote Originally Posted by defkaliwn View Post
    Σε ευχαριστω που μου χαρισες απιστευτες ολονυχτιες βραδιες τσακωμου μεχρι το πρωι,
    σε ευχαριστω που οταν γυρναγα σπιτι, φροντιζες το ντεκορ του τραπεζιου να ειναι γεματο μπυρες,
    σε ευχαριστω που μου εσκισες τρια πουκαμισα καθως συζηταγαμε,
    σε ευχαριστω που με ξυλοκοπησες καμποσες φορες,
    σε ευχαριστω που με αναγκασες να ξενυχταω στα νοσοκομεια,
    σε ευχαριστω που με κατηγορησες για ανυπαρκτους ξυλοδαρμους,
    σε ευχαριστω για την λυπη που ενιωσα για τους ανυπαρκτους βιασμους σου,
    σε ευχαριστω που με πεταξες εξω απο το σπιτι για να μην μας πεταξουν οι γειτονες εξω,
    σε ευχαριστω για τους πενταωρους τρυφερους μονολογους σου οι οποιοι σταματαγανε μολις ξημερωνε,
    σε ευχαριστω που μπηκες στο FB μου και παριστανες εμενα λεγοντας διαφορα,

    και αφου σε ευχαριστησω για ολα σου αφιερωνω και ενα τραγουδι για να με θυμασαι,


    http://www.youtube.com/watch?v=lnveIkmWBhI

    xaxaxaxaxa εχεις φοβερη πλακα κρυφογκεουλη μου κατινιτσα μου εσυ,για το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν σου εριξα και αλλο ξυλο..Oσο για το τραγουδακι να εισαι καλα,αλλα ξερεις απο οργασμους γυναικας οταν την καλυτερη πιπουλα στην εκανε τρανς κρινακι?
    Last edited by Ακροβατης; 25-06-2011 at 00:22.
    Οτι βλεπουμε γυρω μας ειναι μονο για αυτη τη φορα.Μην προσπερνας τιποτα,κοιταξε τα χρωματα των λουλουδιων και χαμογελα

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Quote Originally Posted by defkaliwn View Post
    Σε ευχαριστω που μου χαρισες απιστευτες ολονυχτιες βραδιες τσακωμου μεχρι το πρωι,
    σε ευχαριστω που οταν γυρναγα σπιτι, φροντιζες το ντεκορ του τραπεζιου να ειναι γεματο μπυρες,
    σε ευχαριστω που μου εσκισες τρια πουκαμισα καθως συζηταγαμε,
    σε ευχαριστω που με ξυλοκοπησες καμποσες φορες,
    σε ευχαριστω που με αναγκασες να ξενυχταω στα νοσοκομεια,
    σε ευχαριστω που με κατηγορησες για ανυπαρκτους ξυλοδαρμους,
    σε ευχαριστω για την λυπη που ενιωσα για τους ανυπαρκτους βιασμους σου,
    σε ευχαριστω που με πεταξες εξω απο το σπιτι για να μην μας πεταξουν οι γειτονες εξω,
    σε ευχαριστω για τους πενταωρους τρυφερους μονολογους σου οι οποιοι σταματαγανε μολις ξημερωνε,
    σε ευχαριστω που μπηκες στο FB μου και παριστανες εμενα λεγοντας διαφορα,

    και αφου σε ευχαριστησω για ολα σου αφιερωνω και ενα τραγουδι για να με θυμασαι,


    http://www.youtube.com/watch?v=lnveIkmWBhI
    Εγω παλι νιωθω την αναγκη να επαναλαβω τα ιδια, με μια ελαφρια αλλαγη

    το θεμα ειναι τωρα, να μην ξανακανεις τα ιδια ή παρομοια λαθη με καποιον αλλο συντροφο, ενας συστημικος ψυχοθεραπευτης θα σε βοηθουσε να κατανοησεις τα μοτιβα που ακολουθεις στις σχεσεις τα οποια ειναι δυσλειτουργικα ωστε να μην τα ξαναπεναλαβεις, ή τουλαχιστον να εχεις συνειδηση τους. Δε χρειαζεται να φτανουμε στο αμην μενοντας σε μια σχεση που μας φθειρει, μπορουμε να το παιρνουμε χαμπαρι νωριτερα..

  12. #12
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    Εγω παλι νιωθω την αναγκη να επαναλαβω τα ιδια, με μια ελαφρια αλλαγη

    το θεμα ειναι τωρα, να μην ξανακανεις τα ιδια ή παρομοια λαθη με καποιον αλλο συντροφο, ενας συστημικος ψυχοθεραπευτης θα σε βοηθουσε να κατανοησεις τα μοτιβα που ακολουθεις στις σχεσεις τα οποια ειναι δυσλειτουργικα ωστε να μην τα ξαναπεναλαβεις, ή τουλαχιστον να εχεις συνειδηση τους. Δε χρειαζεται να φτανουμε στο αμην μενοντας σε μια σχεση που μας φθειρει, μπορουμε να το παιρνουμε χαμπαρι νωριτερα..
    σε ποιον απευθυνεσαι?
    σόρι που ρωτάω, αλλά δεν κατάλαβα...:)

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    σε αυτον που εκανα παραθεση, και απο οτι καταλβα ειναι ο πρωην λεγαμενος;; Αν του εκανε τοσο κακο η σχεση και εμενε, πρεπει να το ψαξει.

  14. #14
    Quote Originally Posted by λιλιουμ View Post
    σε αυτον που εκανα παραθεση, και απο οτι καταλβα ειναι ο πρωην λεγαμενος;; Αν του εκανε τοσο κακο η σχεση και εμενε, πρεπει να το ψαξει.
    α, οκ....απλά μου έκανε εντύπωση η παράθεση σε σχέση με την απάντηση...:)

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by olgaki82 View Post
    xaxaxaxaxa εχεις φοβερη πλακα κρυφογκεουλη μου κατινιτσα μου εσυ,για το μονο που μετανιωνω ειναι οτι δεν σου εριξα και αλλο ξυλο..Oσο για το τραγουδακι να εισαι καλα,αλλα ξερεις απο οργασμους γυναικας οταν την καλυτερη πιπουλα στην εκανε τρανς κρινακι?
    ντροπη καλε

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. Χωρισμός
    By igeorgak in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 02-01-2008, 21:39
  2. Χωρισμός
    By Kleiw in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 18
    Last Post: 12-12-2007, 03:16
  3. Χωρισμός
    By Candle in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 62
    Last Post: 22-09-2007, 14:31
  4. Χωρισμός
    By maria23 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 11
    Last Post: 11-07-2007, 12:53
  5. Χωρισμός
    By dolce in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 2
    Last Post: 17-10-2006, 15:10

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •