Εμμονή με τις λεπτές γυναίκες
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 8 of 8
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Nov 2004
    Posts
    2

    Εμμονή με τις λεπτές γυναίκες

    Πρόσφατα άκουσα ότι η αποστροφή που δείχνει ο φίλος μου για γυναίκες με βάρος κανονικό και παραπάνω αποτελεί κάποιο είδος νεύρωσης. Δεν μπορεί να λειτουργήσει σεξουαλικά παρά μόνο αν η γυναίκα είναι εξαιρετικά αδύνατη. Γνωρίζει κανείς πώς ονομάζεται αυτή η νεύρωση και πώς θα βρω περισσότερες πληροφορίες;

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Καλησπέρα japy

    Ο έρωτας ή καλύτερα το σέξ είναι κάτι που απαιτεί οπωσδήποτε τη διέγερση του εγκεφάλου αρχικά και την εντολή από τον εγκέφαλο για διέγερση και του υπολοίπου σώματος ...
    Αν αυτό που βλέπει δε τον κάνει να νοιώθει σεξουαλική διέγερση...τι να κάνει ο άνθρωπος...δε μπορεί....
    Δεν είναι κακό κατά τη γνώμη μου ούτε κατακριτέο γιατί τα αισθητήρια όργανά του δεν αρέσκονται ...με το ζόρι ?
    Φαντάζεσαι για ένα φαγητό που ..κάνεις έμετο και μόνο που το σκέφτεσαι και που εγώ τρελαίνομαι ν να προσπαθήσω να σε πείσω ότι είναι ωραίο και να σε αναγκάζω κιόλας να το φας ...?
    Χωρίς να κάνωκριτική βεβαίως στις εύσωμες και τους εύσωμους...αλλά περί ορέξεως...κολοκυθόπιτα !

    Φιλικότατα

    Γιάννης

  3. #3
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    22
    Συμφωνώ με τον ερωτόκριτο. Δεν είναι απαραίτητο ο φίλος σου να έχει κάποιο είδος νεύρωσης, χωρίς όμως να αποκλείεται. Δεν μας είπες πόσο χρονών είναι αλλά πιστεύω πως αν συναντήσει κάποια κοπέλα που θα τον ελκύει πολύ ο χαρακτήρας της και που θα επικοινωνήσει μαζί της ψυχικά ίσως να προσπεράσει το ακριβές της εμφανισής της και συγκεκριμένα του βάρους της, γιατί απλά θα είναι ερωτευμένος....:)
    Φιλικά
    Μαριάννα

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2005
    Posts
    149
    Μαριάννα δε προσπερνάται η συμβιβαστική εμφάνιση με τον έρωτα με τίποτα και το λέω κατηγορηματικά !
    Η εικόνα δε προσπερνάται ποτέ και από κανέναν μας αν νοιώθουμε άβολα και δε ..λειτουργούμε... απλά την υποτιμάμε αρχικά αλλά στη πορεία μας βγαίνει εντονότερα .Εκτός αν δε νοιώθουμε άσχημα με αυτό ή αν κάποιος δε βάζει τέτοια κριτήρια ευθείς εξ αρχής γιατί δε τον απασχολεί ή είναι κι αυτός εύσωμος ή αδύνατος ανάλογα...τότε δεν υπάρχει πρόβλημα.

  5. #5
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    22
    Ερωτόκριτε συμφωνώ εν μέρει. Αν η εμφάνιση κάποιου μας προκαλεί αποστροφή είναι πολύ δύκολο να έρθουμε πιο κοντά του, πόσο μάλλον να τον ερωτευτούμε. Όμως το συγκεκριμένο πρόβλημα έχει να κάνει αποκλειστικά και μόνο με το βάρος. Δηλαδή αν μια κοπέλα έχει βάρος κανονικό και είναι πολύ όμορφη,ή τελος πάντων έχει χαρακτηριστικά που αρέσουν στο φίλο του φίλου μας δεν νομίζω ότι θα νιώθει τόσο άβολα. Βέβαια σε όσα λέω δεν μπορώ να είμαι απόλυτη γιατί δεν ξέρω το πρόβλημα από κοντά.Πίστεύω όμως ότι όσο δύσκολο είναι να τον τραβήξει κάποια στιγμή μια κοπέλα λεπτή με πολύ άσχημη εμφάνιση,αλλό τόσο εύκολο είναι κάποια στιγμη να τον τραβήξει μια κοπέλα φυσιολογικού βάρους που θα του αρέσει εμφανισιακά αλλά και θα ταιριάζει μαζί της. Βεβαια αν για εκείνον η εμφάνιση κρίνεται αποκλειστικά και μόνο από το βάρος και αποκλείει οτιδήποτε άλλο τότε μάλλον έχω άδικο, αλλά σε αυτό θα μας βοηθούσε ο φίλος μας japy.

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    εμμονη ειναι γενικα!η νευρωση εμπεριεχει εμμονες &αλλα συμπαρομαρτουντα!

  7. #7
    Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    Β.Ελλάδα
    Posts
    66
    Originally posted by Alkmeon
    συμπαρομαρτουντα!
    Τι σημαίνει αυτό; :/

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2006
    Location
    Athens
    Posts
    516
    ....τα συνοδευτικα,τα παρεπομενα!

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •