Όταν το σεξ θεωρείται αμαρτία..
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 16
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422

    Όταν το σεξ θεωρείται αμαρτία..

    Καλησπέρα σε όλους τους φίλους του φόρουμ...Πρόσφατα άκουσα μια περίπτωση που έτυχε σε ένα φιλικό μου πρόσωπο (αλήθεια συνέβη σε άλλον κ όχι σε μένα :P ), η οποία δεν κάνει σεξ με το σύντροφό της, καθώς αυτός το θεωρεί αμαρτία εφόσον δεν έχουν αποφασίσει αν θα προχωρήσουν σοβαρά (γάμος κλπ).
    Κ όλα αυτά συνέβησαν επειδή μια φορά η κοπέλα πήρε το χάπι της επόμενης μέρας κ αυτός το θεώρησε ότι είναι κάτι σαν έκτρωση (!!!!!!!!!!) κ της είπε πως εφόσον δεν είναι ακόμα έτοιμη να κάνει παιδί μαζί του, δεν υπάρχει λόγος να κάνουν σεξ. Μιλάμε για ηλικία 26 με 28 χρονών (αν κ δε παίζει ρόλο, απλά για να καταλάβετε για τι μυαλό μιλάμε).
    Συγνώμη δηλαδή, θα φταίει μετά η κοπέλα αν βρεί άλλον?? Κ στην τελική δημιουργείται το εύλογο ερώτημα.... ΓΙΑΤΙ ΚΑΘΕΤΑΙ ΜΑΖΙ ΤΟΥ????!!!!!:mad:
    Every morning we are born again

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    μονο αυτη γνωριζει! καποιες αναγκες θα της καλυπτει! εσενα απο ποια αποψη σε απασχολει? σε περιοριζει σε κατι εσενα το τι κανουν αυτοι ως ζευγαρι?
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    Lou γιατί έχω την εντύπωση ότι με κράζεις?
    όταν την ακούω να γκρινιάζει κ να παραπονιέται κ να λεει οτι δεν αντεχει,δε μπορώ να μην μπω σε σκέψεις!
    Κ στην τελική φόρουμ δεν είναι εδω? Γνώμες δε λέμε? Ετσι κ εγω εβαλα αυτο το θεμα για να ακουσω γνωμες κ γενικως να το συζητησουμε.
    Κ οχι δε με περιοριζει σε τπτ προσωπικα.
    Every morning we are born again

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    δε σε κραζω! γενικα ειμαι της αποψης οτι δε με αφορουν θεματα τριτων, αν κ πιθανον δεν το τηρω παντα.

    γκρινιαζει σε εσενα? σε ενοχλει αυτο? μπορει να την ρωτησεις στα ισια, πχ "γιατι καθεσαι σε αυτη τη σχεση αφου καταπιεζεσαι τοσο κ δεν αντεχεις?"

    αν σε ενοχλει η συμπεριφορα της ως προς εσενα, μπορεις με ευγενικο τροπο να της το πεις: "σορι, αλλα με εχει κουρασει να μου λες γι αυτο το θεμα ολη την ωρα".
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    !!! Ποιός ό λόγος να παραμένει στη σχέση; !!!

    Πόσο καιρό συμβαίνει αυτό το χάλι;

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    στον κοσμο μου
    Posts
    422
    seduction νομιζω πως εδω κ κανενα 3μηνο πρεπει να συμβαινει αυτο...
    Every morning we are born again

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by astimatnam View Post
    seduction νομιζω πως εδω κ κανενα 3μηνο πρεπει να συμβαινει αυτο...
    Δεν εξηγείται η στάση της. Οχι με όσα δεδομένα έχεις παρουσιάσει. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ή δεν τα γνωρίζεις ή δεν τα παρουσίασες

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    αν είναι μόνο 3 μήνες, ίσως περιμένει μπας και αλλάξουν τα πράγματα. λογικά θα χωρίσουν, εφόσον δεν συμφωνούν στα σεξουαλικά. εκτός αν παντρευτούν!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Δεν εξηγείται η στάση της. Οχι με όσα δεδομένα έχεις παρουσιάσει. Σίγουρα υπάρχουν κι άλλα που ή δεν τα γνωρίζεις ή δεν τα παρουσίασες
    Η ωραία γυναίκα μπορεί να κάνει σεξ με όποιον θέλει και να φορέσει και ένα αόρατο μανδύα να μην την δει ο γκόμενος της. φαντάζομαι αυτό θα υπονοείς, ότι πάει με άλλους και έχει αυτόν για κάτι πιο σταθερό.

    Ρε συ άσχετο αλλά μου έχει τύχει να βγω καλοκαίρι για ποτό με αγγλίδα και αυτή να πηδήξει τον σερβιτόρο, να λείπει για μισή ώρα περίπου να έχω μείνει εγώ με τη φίλη της η οποία άρχισε να κλαίει σε κάποια φάση και μετά να πηγαίνει στην τουαλέτα να την ψάξει. Και να σκεφτείς ότι η κοπέλα έλεγε και καλά ότι ήταν αρραβωνιασμένη και είχε έρθει στην Ελλάδα για διακοπές. Λες ρε συ να τα κάνουν αυτά και οι δικές μας όταν πάνε σε άλλες χώρες ηπείρους, πλανήτες; Θα έλεγα υπάρχει και η πιθανότητα να μην το έκανε μαζί του και να ήταν απλά πουτανίστικο δούλεμα αν και χλωμό. Δεν το είδα με τα μάτια μου δηλαδή (μόνο αυτή να μπαίνει μέσα και να ακολουθεί ο άλλος που μας κοίταζε σαν τρελός αφότου πήγα και τις βρήκα) αλλά είχα μείνει ολίγον τι μαλάκας μπροστά σε τόση ομορφιά.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    Νομίζω ότι ολο αυτο το θεμα αφορα το ζευγάρι και μόνο. Ο αντρας σε αυτην την περίπτωση είναι απολυτα ειλικρινής και σωστός απέναντι στην κοπέλα, της εχει ξεκαθαρίσει ποια ειναι τα πιστευω του και η κοσμοθεωρία του. Απο κει και πέρα η απόφαση ανήκει στη φίλη σου.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by insect View Post
    Η ωραία γυναίκα μπορεί να κάνει σεξ με όποιον θέλει και να φορέσει και ένα αόρατο μανδύα να μην την δει ο γκόμενος της. φαντάζομαι αυτό θα υπονοείς, ότι πάει με άλλους και έχει αυτόν για κάτι πιο σταθερό.
    Η οποιαδήποτε γυναίκα μπορεί να το κάνει. (Γιατί ο διαχωρισμός στο ωραία;) Δεν υπονοώ αυτό. Ναι, παίζει να κάθεται μαζί του λόγω λογιστικής "λογικής", αλλά δεν το θεωρώ το πλέον πιθανό. Oλο το story, έχει κενά όπως έχει παρουσιαστεί.

    Λες ρε συ να τα κάνουν αυτά και οι δικές μας όταν πάνε σε άλλες χώρες ηπείρους, πλανήτες;
    Oταν θέλει η γυναίκα να το κάνει, το κάνει και ας πηγαίνει στο διπλανό δωμάτιο. Δεν χρειάζεται να πάει σε άλλη χώρα. Είναι γεγονός πάντως, πως ο άνθρωπος ελευθερώνεται όταν βρίσκεται σε χώρο που δεν τον γνωρίζουν. Κατά την γνώμη μου δυστυχώς που το κάνει μόνο σε τέτοιες περιπτώσεις.

    Quote Originally Posted by Deep purple View Post
    Ο αντρας σε αυτην την περίπτωση είναι απολυτα ειλικρινής και σωστός απέναντι στην κοπέλα, της εχει ξεκαθαρίσει ποια ειναι τα πιστευω του και η κοσμοθεωρία του.
    Καταλαβαίνω πως το θέτεις, αλλά η μαλακία, δεν είναι ειλικρίνεια. Της έκανε sex και σταμάτησε λόγω του χαπιού της επόμενης μέρας; Πολύ χαζή δικαιολογία. Βέβαια ο καθένας όπως το έχει ή το φέρνει στο μυαλό του. Εχεις δίκαιο πάντως για την κοπελιά. Δική της η απόφαση

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Seduction View Post
    Η οποιαδήποτε γυναίκα μπορεί να το κάνει. (Γιατί ο διαχωρισμός στο ωραία;) Δεν υπονοώ αυτό. Ναι, παίζει να κάθεται μαζί του λόγω λογιστικής "λογικής", αλλά δεν το θεωρώ το πλέον πιθανό. Oλο το story, έχει κενά όπως έχει παρουσιαστεί.

    Oταν θέλει η γυναίκα να το κάνει, το κάνει και ας πηγαίνει στο διπλανό δωμάτιο. Δεν χρειάζεται να πάει σε άλλη χώρα. Είναι γεγονός πάντως, πως ο άνθρωπος ελευθερώνεται όταν βρίσκεται σε χώρο που δεν τον γνωρίζουν. Κατά την γνώμη μου δυστυχώς που το κάνει μόνο σε τέτοιες περιπτώσεις.
    Δεν βλέπω να λες κάτι διαφορετικό από αυτά που είπα! Συγνώμη που δεν είμαι συγγραφέας και δεν γίνομαι πάντα κατανοητός όπως θα ήθελα, ομολογώ πρέπει να το βάλω υπογραφή αυτό.

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In this old house where every door is open
    Posts
    2,572
    Δεν βλεπω το σεξ να θεωρειται αμαρτια, αμαρτια ο εν λογω θεωρει την εκτρωση, ακομα και με τη μορφη χαπιου της επομενης ημερας, αν και μου φαινεται οτι περισσοτερο επικεντρωνεται στο οτι η κοπελα δε θα εκανε το παιδι του, και επειδη δε θελει να ξαναερθουν στη θεση να παιρνει χαπια της επομενης μερα η να κανει εκτρωσεις, αποφευγει το σεξ. Αν η κοπελα παρει αντισυλληψη εχει και με αυτο προβλημα; Αλλιως, αν ειναι τετοιες οι αποψεις του, ας παει να την παντρυετει αν τον θελει κι αυτη, αλλιως ας την αφησει στην ησυχια της. Τι την θελει;

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Posts
    386
    seduction νομιζα ότι η ιστορία με το χάπι αφορουσε παλαιότερη σχέση. Η ιστορία περιπλέκεται ετσι. Νομιζω οτι η λιλιουμ εχει δίκιο, περισσότερο επικεντρώνεται σε πιθανή έκτρωση το θεμα της αμαρτίας.

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Η ιστορία είναι για γέλια και για κλάματα. Η κοπέλα είναι φίλη σου; Τότε καταλαβαίνω γιατί σε απασχολεί. Πριν από αυτό το περιστατικό, έκαναν σεξ; Εάν ο τύπος δεν έχει εξαιρετικά χαμηλό δείκτη νοημοσύνης που μπορεί να είναι σπάνιο αλλά όχι και αδύνατο...τότε είναι πανούργος και προσπαθεί να βρει έναν τρόπο για να την αγανακτήσει και να τον χωρίσει. Το έχετε σκεφτεί αυτό το ενδεχόμενο; Ειλικρινά μου φαίνεται τόσο παράξενο που δεν βρίσκω άλλη αιτία...
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. όταν μιλάει το ποτό...ή όταν γίνεσαι ρεζίλι...
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 50
    Last Post: 30-11-2012, 17:55
  2. οταν σου τη σπανε!
    By νιφάδα in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 58
    Last Post: 06-06-2011, 22:54
  3. Αν είναι η αγάπη αμαρτία
    By xameni in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 13
    Last Post: 25-01-2009, 10:13
  4. οταν ξημερωσει
    By episkeptis in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 41
    Last Post: 23-04-2007, 02:16
  5. Iστορια μου,αμαρτια μου
    By Σπυριδουλα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 19-12-2006, 15:41

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •