SUICIDAL BREAKDOWN.... :(
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 29
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    SUICIDAL BREAKDOWN.... :(

    Γεια σας παιδια κ καλο μηνα..(λεμε τωρα..)

    Το τελευταιο διαστημα γενικα δεν ημουν οπως παλια, ειχα τρομερα σκαμπανεβασματα, ειτε θα ειχα ενταση κ νευρα κ θα ξεσπουσα σε ολους κ σε ολα ειτε θα ημουνα τελειως apathetic.. μεσα σ αυτα με ειχε πιασει κ η εμμονη με το φαγητο κ αποφασισα να ξεμπερδευω μια κ εξω, επι 2 βδομαδες εκανα κατι τελειως αυτοκαταστροφικο, αρχικα ετρωγα μονο φρουτα κ στη συνεχεια επι 5 μερες την εβγαζα μονο με νερο κ σε συνδυασμο με αλκοολ κ ουσιες που εκανα κ ειχα φρικαρει με την εικονα μου... ενα ξεσπασμα στον εαυτο μου, μια αυτοκαταστροφη..

    Χτες εκανα για πρωτη φορα αποπειρα αυτοκτονιας, πηρα 20 ζαναξ σε συνδυασμο με καποια λαντοζ κ μετα βγηκα εξω κανονικα σαν να μην συμβαινει τιποτα, κ μεσα στο club λιποθυμισα κ εχασα τις αισθησεις μου, οταν ξυπνησα τα μεσανυχτα ημουν στο νοσοκομειο με ενα σωληνα να βγαινει απο μεσα μου κ ηθελα να ουρλιαξω κ δεν μπορουσα, μου κανανε πλυση στομαχου κ με κρατησανε μεχρι σημερα για παρακολουθηση κ μου βαζαν κατι ορους κ μαλακιες, με ζυγισανε με το ζορι κ με βγαλανε 45 κιλα αν κ αμφιβαλλω αμα ειμαι τοσα εγω για 50 με κοβω περισσοτερο..

    Με ρωτησε μια γιατρος αμα ειχα σκοπο να αυτοκτονησω κ φυσικα απαντησα οχι κ μου δωσε να παιρνω ζολοφτ κ κατι βιταμινες επειδη δεν μπορω να φαω... Κ πραγματικα πλεον δεν μπορω, με τη μυρωδια κ μονο ενος φαγητου μου ερχεται να ξερασω...

    Ποσες μερες αντεχει καποιος χωρις να φαει? Επισης μου ειπανε να σκισω τα anorexia quotes κ να τα πεταξω στα σκουπιδια, αλλα δεν μπορω νιωθω καπως συνδεδεμενη...

    Το μονο που θελω ειναι να μπορω να νιωσω κ παλι, δεν θελω να παγωνω, να φοβαμαι, να ειμαι δυστυχισμενη, να νιωθω οτι περπαταω σε τεντωμενο σκοινι...

    The biggest battle is the battle you fight against yourself..... :( :( :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2008
    Posts
    2,082
    πόσο ζει ένας άνθρωπος χωρίς φαγητό.... χμμμ. κανά μήνα?αλλά δεν ζει ακριβώς, μετά από τις πρώτες μέρες αφαγίας, σου γυρίζει το μάτι ανάποδα και στη συνέχεια απλά υπάρχεις....
    χωρίς νερό αντέχουμε πολύ λιγότερο (κάποιες μέρες)

    αν ισχύει αυτό που λες για το φαγητό, ότι σου έρχεται εμετός με τη μυρωδιά, νομίζω είσαι in big trouble. οι γονείς σου αλήθεια, που είναι?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by claire View Post
    αν ισχύει αυτό που λες για το φαγητό, ότι σου έρχεται εμετός με τη μυρωδιά, νομίζω είσαι in big trouble.
    Ε, χμ ρε παιδιά έχω πάθει κάτι παρόμοιο, δεν ήμουν καθόλου καλά εκείνη την εποχή, και εννοείται σε έξαλλη κατάσταση. Μου έβαζαν φαγητό να φάω και αηδίαζα, ακόμα και λαχανικά δεν μπορούσα να φάω, ένιωθα άσχημα να φάω. Νομίζω έφταιγαν κάποια φάρμακα. Δεν πίστευα ότι μπορεί να βρεθώ τόσο κοντά στον θάνατο και να την σκαπουλάρω. Δεν ξέρω αν έχεις περάσει κάτι παρόμοιο Lacrymosa ωστόσο σου εύχομαι να μην το περάσεις η αν το περάσεις να καταφέρεις να το προσπεράσεις. Δεν ήταν καθόλου αστείο η ψέμα αυτό που είχα περάσει.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Λάκρυ μου γιατί ρε συ;; Φαινόσουν καλά χθες και προχθές που μιλούσαμε. Πως σου ήρθε ξαφνικά να κάνεις απόπειρα; Είναι δυνατόν;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    the neverland
    Posts
    605
    λακρυ μου,γιατί;
    μη το κάνεις αυτό. 1.μη ξαναπάρεις χάπια κλπ.
    2.ΦΑΕ. το φαγητό είναι απόλαυση.δεν χρειάζεται να μη τρως καθόλου,και δεν σου λέω να τρως πολύ...ξέρω τι κόλλημα έχεις με τα κιλά σου...θα μπορούσες σιγά σιγά να ξεκινήσεις μια καλή και σωστή διατροφή...σαν αυτό που κάνουν οι άλλοι για συντήρηση όταν έχουν χάσει κιλά. και πραγματικά,μη χάνεις απολαύσεις όπως είναι οι βάφλες και τα brownies ;) :p
    πίστεψέ με,θα έδινα και το σεξ γι' αυτά κι ας με κοροιδεύουν οι φίλες μου :p
    ελπίζω από δω και πέρα να ακούμε όλο και καλύτερα νέα από σένα :)
    No matter what anybody tells you, words and ideas can change the world. -Deas poets society

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    397
    Λακρυμόζα λυπάμαι γι'αυτό που σου συμβαίνει... Φαίνεσαι πολύ εντάξει παιδί και αξιόλογο άτομο και είναι πραγματικά κρίμα να δώσεις μια και να πετάξεις έτσι όλη σου την ύπαρξη... Ξέρω ότι δεν σου αρέσει να ακούς συμβουλές, αλλά πρέπει να πάρεις το θέμα στα σοβαρά γιατί πρόκειται για τη ζωή σου. Παίζεις με τη φωτιά και κάποια στιγμή θα καείς για τα καλά και δεν έχεις ιδέα πόσο πιο άσχημο μπορεί να είναι αυτό, χειρότερο ακόμα και από αυτά που έχεις περάσει μέχρι τώρα... Μακάρι να μπορούσα να βοηθήσω κάπως, αλλά είναι μια μάχη που πρέπει να τη δώσεις για τον εαυτό σου και δεν ξέρω αν το έχεις αποφασίσει καν ακόμα. Πάντως αν ήσουν παιδί μου ίσως και να σου φερόμουνα σκληρά προκειμένου να μη σε δω να σε φέρνουν νεκρή καμια μέρα, προκειμένου να κάνω ΚΑΤΙ για να σε ''γλιτώσω''. Μην το κάνεις αυτό στους δικούς σου, αλλά κυρίως στον εαυτό σου... Εύχομαι να πάνε όλα καλά, καλό βράδυ..

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    αναρωτηθηκες καθολου, για ποιον λογο μετα που πηρες τα χαπια, πηγες στο κλαμπ?
    αν ναι, τι απαντηση εδωσες σε αυτο?
    αν οχι, γιατι νομιζεις οτι το εκανες?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Αχ, βρε Lacry, πολυ λυπαμαι για ολο αυτο...
    Ηθελες στα αληθεια να πεθανεις?

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2009
    Posts
    22,699
    το οτι πηρεσ χαπια και βγηκεσ εμενα μου κανει οτι ο εαυτοσ σου θελει να ζησει κι εσυ δε θελεισ μαλλον σαν παιχνιδι το χεισ παρει αλλα με αυτα που κανεισ χανεισ στο κοινωνικο σου περιγυρο πεφτε4ισ στα ματιοα των γονιων σου κλπ εγω αν σε ειχα παντωσ τα χαπια θα στα ειχα κρυμμενα και θα σου εδινα εγω και σου προτςεινω να το κανεισ αυτο γιατι σε εχουν πολυ ελευθερη και δε σε βλεπω και πολυ υπευθυνη εισαι ενηλικασ αν δεν μπορεισ να προσεχισ τον εαυτο σου δε θα σε προσεξει κανεισ παει ο καιροσ που σε προσεχαν οι γονεισ τελειωσε

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Location
    ταξιδιωτης του κοσμου
    Posts
    2,649
    λακρυ υπαρχει το 1018, που ειναι γραμμη προληψης για τις αυτοκτονιες. αν ξαναθολωσεις, παρε το κοπελα μου, ειναι ανθρωποι που ειναι ειδικα εκπαιδευμενοι για τετοιες ωρες κρισης.

    που τα παντα ειναι μαυρα κ ολα φαινονται ματαια κ η ελπιδα εχει πεθανει κ αυτη κ νομιζουμε οτι ετσι θα ειναι για παντα.
    Ελευθερία είναι η απαλλαγή από την ανάγκη να αποδείξω την αξία μου.
    Αιωνιότητα είναι το "εδώ και τώρα" απαλλαγμένο από τα εξουθενωτικά δεσμά της εγχρονης πραγματικότητας. :D

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    May 2010
    Posts
    295
    Lacry, που εισαι κοριτσακι μου?? :(((

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Γεια σας παιδια κ παλι, εχει επι 3 μερες περιπου που ειμαι σε μια περιεργη κατασταση, τη μια θα νοιωθω down κ δεν αντεχω αλλο να πολεμησω, αλλα απ την αλλη πεισμωνω κ σκεφτομαι οτι εχω δωσει πολλες μαχες με τον εαυτο μου πολλα χρονια τωρα κ εχω αντιμετωπισει πολλα πραγματα, αρα αυτο σημαινει δυναμη κ οτι με κραταει κατι εδω κ πρεπει να παλεψω... δλδ σκεφτομαι αντιθετα φαινομενικα πραγματα.. δεν ξερω αμα ηθελα πραγματικα να πεθανω, ισως ναι ισως κ οχι, μακαρι παντως να ηταν ευκολο.... σκεφομαι αυτο που μου ειχαν πει σε παλιοτερη συνεδρια, την τεχνικη της "αναβολης" οταν σε πιανουν αυτοκτονικες τασεις, κ ειδικα τα βραδια σκεφτομαι συνεχεια αυτο που εκανα κ οτι ειμαι ανικανη ακομα κ να δωσω τελος, ισως δεν ξερω πως να το κανω σωστα, τι να πω ρε πουστη μου πια, μακαρι να ηταν ευκολο παντως, αλλα δεν πεθανα γαμωτο, πρεπει να ζησω για μενα κ να παλεψω... αλλα ποσο ακομα θα αντεχω να αντεχω...

    δεν μπορω να κοιμηθω ουτε να φαω κ νιωθω χοντρη αν κ δεν παιζει να ειμαι, αλλα ειμαι με φαρδια συνεχεια κ δεν θελω να κοιταζομαι ουτε να φοραω μαγιω κ να πηγαινω θαλασσα.. νιωθω μια ανεξηγητη αμφιβολια..

    εντωμεταξυ τα ζολοφτ που με δωσε αυτη τι να τα κανω?? να τα παρω?? δεν θελω παλι να μπλεκω με χαπια γαμωτο.... :(
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Όπως το είπες Λάκρυ, έχεις περάσει πολλά και ξέρεις να παλεύεις. Είσαι μαχητής και δεν πρέπει να τα παρατάς όταν αισθάνεσαι ότι έχασες μια μάχη, να επιμένεις μεχρί να ολοκληρώσεις τον πόλεμο νικήτρια. Εξάλλου είναι ελάχιστες οι φορές που υποψήφιοι αυτόχειρες θέλουν πραγματικά τον θάνατο. Τις περισσότερες φορές είναι μια κραυγή απόγνωσης.. ΥΓ: τα ζολόφτ φυσικά και να τα πάρεις!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Gypsy Cello αυτο πιστευω κι εγω, οτι ηταν κραυγη απογνωσης κ απελπισιας, πιστευω για να μην εχω πεθανει ως τωρα κ να συνεχιζω παρα τις οποιες δυσκολιες να παλυεω κατι δειχνει αυτο, οτι ισως πρεπει να μεινω εδω κ να αγωνιστω μεχρι τελικης πτωσεως λολ, αλλα γαμωτο σκεφτομαι κ αυτο που εκανα συνεχεια, πως ξεπερνας κατι τετοιο??

    τα ζολοφτ τα ειχα ξαναπαρει κ παλιοτερα, τα ξερω σαν χαπια κ γενικα ειναι καλα, αλλα προσπαθω με καθε τροπο να αποφυγω χαπια αλλα μαλλον δεν γινεται αλλιως.. απο αυριο ομως θα τα αρχισω...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Απλά θα πεις, ότι έιχες μια στιγμή αδυναμίας όπως όλοι οι άνθρωποι. Νιώθεις τύψεις ε; Καταλαβαίνω. Εγώ τον τελευταίο καιρό όποτε κάνω σκέψεις αυτοκτονίας, στρέφω αμέσως αλλού την προσοχή μου. Ίσως να φταίει και η πλήξη του καλοκαιριού, το γεγονός ότι αναζητούμε νέες εμπειρίες και συγκινήσεις και δεν τις βρίσκουμε. Μήπως βαριέσαι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •