Ταξιδι πισω στο χρονο!!! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast
Results 16 to 30 of 37
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν είπα οτι είναι δύσκολο...

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    ΚΕΝΟ είσαι λιονταράκι;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οχι, ταυρακι.

  4. #19
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    1. θα διαβαζα περισσοτερο θα γινομουν η καλητερη εγκληματολογος και συγγραφεας και θα επαιρνα συνεντευξεις απο κατα συρροη δολοφονους στην αμερικη
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Πολύ ενδιαφέρουσα επιλογή η εγκληματολογία ρε συ. Κρίμα που δεν το έκανες.
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #21
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    στο σκοτεινό τόπο...
    Posts
    684
    3.Να είχα πει περισσότερα "ναι" στο σύντρόφό μου...Ελπίζω να επανορθώνω τώρα...
    4. Όταν είπα στην ψυχολόγο μου ότι θα σταματήσω γιατί δεν με βοηθάει πια η ψυχοθεραπεία και μου είπε: "ωραία,να απευθυνθείτε σε καποιον άλλον για δυο φορές τη βδομάδα", δεν είπα τίποτα...
    Last edited by Σουέλ; 08-07-2011 at 01:29.
    [SIZE="2"]"In a real dark night of the soul, it is always three o'clock in the morning, day after day"
    [/SIZE]

    [I]F. Scott Fitzgerald[/I]

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2007
    Location
    further...
    Posts
    297
    1)θα γυρνουσα στο 2004 να παιξω το σπιτι μου στοιχημα την εθνικη ελλαδος πρωταθλητρια ευρωπης!!!!....
    in my thoughts I have seen rings of smoke through the trees
    And the voices of those who stand looking...

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2011
    Location
    Στο Άγνωστο
    Posts
    1,349
    1) Δε θα καθόμουν να προσκυνάω αυτούς που με είχαν απορρίψει και δεν επρόκειτο να με αποδεχτούνε ποτέ.
    2) Δε θα έκανα τις μαλακίες που έδιωξαν τα λίγα αξιόλογα άτομα από κοντά μου που νοιάζονταν για μένα.
    3) Θα σπούδαζα κάτι που με εκφράζει και με αντιπροσωπεύει περισσότερο.
    4) Θα ασχολούμουν με κάτι πιο δημιουργικό απ' το να χασομερώ στον υπολογιστή, ακόμα κι αν ήταν η μόνη μου διέξοδος.

    Και πολλά άλλα, αλλά προς το παρόν μόνο αυτά μου έρχονται.

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Dec 2009
    Location
    Αθήνα
    Posts
    870
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    οκ ας υποθεσουμε οτι εχετε τη δυνατοτητα να δειτε τη ζωη σας σε ταινια, και με τη μηχανη του χρονου να γυρισετε πισω σε μια συγκεκριμενη σκηνη, για να αλλαξετε κατι που συνεβη, επηρεαζωντας διαφορετικα το παρον αλλα και το μελλον σας.
    To καλύτερο θέμα που έχω δει ποτέ.
    Έχει τύχει (λόγω ανάγκης?) να τα έχω σκεφτεί και ξανασκεφτεί, και ξανα-ξανασκεφτεί. Και θα μπορούσα να γράψω άπειρα σε λίγη ώρα και χωρίς σκέψη. Κατά κάποιο τρόπο είναι συνεχώς στο μυαλό μου.
    Έτσι -για την ώρα- δεν θα γράψω τα "λεπτομερή", εκτός αν κάποιος μου το ζητήσει. Αλλά θα γράψω το πιο σημαντικό: Να ήμουνα πιο ειλικρινής πιό νωρίς στη ζωή μου. Έτσι θα είχα υποφέρει νωρίτερα και θα είχα ξεμπερδέψει νωρίτερα. Αβάσταχτα ειλικρινής μέχρι το "κόκκαλο".

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    477
    Μακάρι να μην άφηνα την πόλη που έμενα εξαιτίας ερωτικής απογοήτευσης και να μη πλακωνόμουν για τα λεφτά με την πρώην συγκάτοικό μου
    Μακάρι να μην ερωτευόμουν το μπασίστα της πρώην μπάντας μου και να μη γινόμασταν κουλουβάχατα
    Μακάρι να μην στήριζα τη ζωή μου στη ''φίλη'' που αγάπησα και της εμπιστεύτηκα το μέλλον μου
    Μακάρι να μη μάλωνα με τα αφεντικά και τώρα να χα μαζέψει μια μικρή περιουσία
    Μακάρι να τελείωνα στην ώρα μου τη σχολή και τώρα να ήμουν στα μισά της Νοσηλευτικής


    Και η ζωή συνεχίζεται με ότι έχουμε κάνει, ποιος ξέρει, μπορεί να ήμασταν χειρότερα χωρίς κάποια ''λάθη''
    Το πιο επικίνδυνο άτομο είναι αυτό που έχεις αγαπήσει

  11. #26
    Senior Member
    Join Date
    Oct 2009
    Posts
    4,495
    Θα έκανα απ' την αρχή αυτό που με γεμίζει, που είναι να είμαι μέρα νύχτα μέσα στα χώματα, με νύχια σπασμένα, μαλλιά ανακατεμένα, με μποτάκια λασπωμένα, να χαιδολογάω φυτά. Να τα φιλάω στα φυλλαράκια τους, να τα καθαρίζω, να τα μεταφυτεύω, να ξεχορταριάζω απ' τα παράσιτα, να αναδεύω βασιλικά και φασκόμηλα και δυοσμαρίνια, να κάνω συνδυασμούς σε πήλινα κιούπια που έστω για λίγη ομορφιά το άξιζε ρε γμτ, να ψάχνω στην ύπαιθρο για δείγματα που μπορώ να αναπτύξω σε άλλο χώρο, να δοκιμάζω, να κορφολογάω. Έχω χρόνια να πω ότι ζήλεψα άνθρωπο κι αυτός είναι ο κύριος που είχε ένα όχι τεράστιο, αλλά οικογενειακό φυτώριο έξω από την πόλη, με ζώα να τριγυρνάνε ανάμεσα στις μονστέρες και στα ασπλένια, στα φτερωτά σπαράγγια και τη συλλογή με τα παχύφυτα. Τι όμορφη ζωή ρε που ζει, όχι ότι δεν έχει δυσκολίες, αλλά πες μου είναι ίδια η δυσκολία του άνεμου, της βροχής, η μάχη αυτή είναι ίδια με τη μάχη για τις αποσβέσεις? Σκατά στη μούρη μου δλδ, αλλά πού θα μου πάει, ήδη το κάνω για χόμπυ, θα φτάσει η στιγμή.

    Α ρε Κενό με τα θέματά σου, λολ
    "Δε με νοιάζει να έρθουν όλοι οι ξένοι στην Ελλάδα και οι Έλληνες να πάνε αλλού. Θεωρώ ότι πατρίδα μας είναι η γη. Από μικρό παιδί απέρριπτα τα σύνορα."
    Σπύρος Μπιμπίλας

  12. #27
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    την εχω την ταση να αναλογιζομαι τα μεγαλα λαθη του παρελθοντος.
    τα εχω ΟΛΑ ευκαιρα ανα πασα στιγμη, δεν δυσκολευομαι.
    εχω την υποψια ομως οτι δεν ειναι δημιουργικο να αναμασας θεματα που δεν αλλαζουν πλεον.
    το αντιθετο μαλιστα, οτι σε παει πισω και σε ακινητοποιει.
    γι αυτο θα προσπερασω.

  13. #28
    Senior Member
    Join Date
    May 2008
    Posts
    1,871
    Μια συγκεκριμενη πρωτοχρονια θα περναγα τις γιορτες εντελως μακρυα απο καθε ηλεκτρονικη συσκευη , και για καμποσες μερες μετα κιολας για να ειμαι και σιγουρος. Και οποιος με πλησιαζε με ενα iphone και μου ελεγε , "εχω σημα, θες να κανεις σερφινγκ?" , θα τον κοιταγα αγρια και θα του ελεγα @στριβε@
    Last edited by Boltseed; 29-10-2011 at 13:21.

  14. #29
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    Quote Originally Posted by Boltseed View Post
    Μια συγκεκριμενη πρωτοχρονια θα περναγα τις γιορτες εντελως μακρυα απο καθε ηλεκτρονικη συσκευη , και για καμποσες μερες μετα κιολας για να ειμαι και σιγουρος. Και οποιος με πλησιαζε με ενα iphone και μου ελεγε , "εχω σημα, θες να κανεις σερφινγκ?" , θα τον κοιταγα αγρια και θα του ελεγα @στριβε@
    μπερδευτηκα μπολτ.
    αυτο ειναι κατι που εχει συμβει και το μετανοιωσες η κατι που θελεις να συμβει?

  15. #30
    Banned
    Join Date
    Sep 2011
    Posts
    614
    Quote Originally Posted by Ναταshα View Post
    Μακάρι να μην ερωτευόμουν το μπασίστα της πρώην μπάντας μου και να μη γινόμασταν κουλουβάχατα
    Ήσουν σε μπάντα?? Αα δε μας τα είχες πει αυτά..! Θέλω λεπτομέρειες! :Ρ

Page 2 of 3 FirstFirst 123 LastLast

Similar Threads

  1. θέλω την ζωή μου πίσω..
    By apostoloss in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 38
    Last Post: 16-02-2011, 17:17
  2. διαβάστε με!ευχαριστώ για το χρόνο σας
    By nikol_22 in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 5
    Last Post: 16-01-2011, 04:34
  3. Πως ενα ατομο γ@#$ει την Ψυχολογια σου σε χρονο DT
    By BrokeN_DoLL in forum Ψυχαναγκασμοί - Ιδεοψυχαναγκαστική Διαταραχή
    Replies: 36
    Last Post: 25-10-2010, 16:54
  4. ENA ΧΡΟΝΟ ΠΡΙΝ...
    By donald_girl in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 2
    Last Post: 24-04-2008, 00:34
  5. Μακαρι να μπορουσα να γυρισω το χρονο πισω...
    By shy in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 7
    Last Post: 31-12-2007, 16:11

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •