Δεν μπορω να κανω σχεση - Page 3
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast
Results 31 to 45 of 64
  1. #31
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Ρεμεντυ γτ είσαι τόσο απόλυτη?Το οτι ακόμα δεν έχουμε βρει αυτό που θέλουμε ή οι άντρες δεν θέλουν εμάς για κάποιο λόγο σημαίνει οτί κάνουμε κάποιο λάθος? Πόσοι είναι εκείνοι οι άνθρωποι που ακόμα δεν το έχουν βρει?Σημαινει δλδ οτί κάνουν κάιτ λάθος? Πόσοι είναι εκείνοι που έχουν μια μακροχρόνια σχέση και την κρατάνε αλλά ουσιαστικα δεν ξέρουν τον λόγο?Αυτόο τι σημαίνει?Οτί είναι όλα μια χαρά? Γιατί να τα ερμηνέυουμε έτσι? είναι απίθανο να νιώθουμε καλά με τον εαυτό μας και να μην μας κάθεται μια σχέση επειδή δεν ταιριάζουμε?είτε επειδή δεν τους δεχόμαστε είτε δεν μας δεχονται?
    χριστινα μην τα τσουβαλιαζουμε ολα.
    εδω μιλαμε για την κονστανς
    να σου θυμισω λοιπον οτι το προβλημα της η ιδια το περιγραφει σαν "δεν μπορω να σταυρωσω σχεση"
    και ναι, οταν γινεται αυτο συνεχως επι 10 χρονια, σημαινει οτι κατι δεν κανουμε κι εμεις καλα, δεν μπορει να φταινε μονο οι αλλοι....

  2. #32
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    χριστινα μην τα τσουβαλιαζουμε ολα.
    εδω μιλαμε για την κονστανς
    να σου θυμισω λοιπον οτι το προβλημα της η ιδια το περιγραφει σαν "δεν μπορω να σταυρωσω σχεση"
    και ναι, οταν γινεται αυτο συνεχως επι 10 χρονια, σημαινει οτι κατι δεν κανουμε κι εμεις καλα, δεν μπορει να φταινε μονο οι αλλοι....
    αυτα που γραφω τα διαβαζεις?

  3. #33
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Constanse View Post
    το ενδιαφερον δεν νομιζω οτι το εκδηλωνεις με του να του σπας τα νευρα...απλος οταν εισαι μαζι του εισαι εκει για αυτον...ισως το βλεπουν σαν κατι δεδομενο ειναι και αυτο ενα θεμα..ψαχνω ψαχνω μεσα απο την αντιδραση σου..ευχαριστω
    μην μου μιλας σε δευτερο ενικο, μιλα για τον εαυτο σου.
    δεν ειπα οτι πρεπει να του σπας τα νευρα, προσπαθω να καταλαβω πως μπορει να φερεσαι ωστε ο αλλος να νιωσει πιεση, γι αυτο σε ρωταω.
    τι εννοεις "οταν εισαι μαζι του εισαι εκει γι αυτον" παλι γενικολογο μου ακουγεται. κιε γω ειμαι εκει γι "αυτον" ολοι ειμαστε εκει για τους ανθρωπους που εχουμε σχεση, δεν μπορει να φταιει το οτι 'εισαι εκει γι αυτον"!!!! με ποιον τροπο "εισαι εκει" και μπορει αυτο να το παρεξηγει? μπορεις να το περιγραψεις?

    δεν μου απαντησες σε ενα αρχικο μου ερωτημα. οι σχεσεις σου ηταν ολοκληρωμενες η πλατωνικες?

  4. #34
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    ναι, τα διαβαζω ολα κονστανς

  5. #35
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    24
    Quote Originally Posted by Remedy View Post
    μην μου μιλας σε δευτερο ενικο, μιλα για τον εαυτο σου.
    δεν ειπα οτι πρεπει να του σπας τα νευρα, προσπαθω να καταλαβω πως μπορει να φερεσαι ωστε ο αλλος να νιωσει πιεση, γι αυτο σε ρωταω.
    τι εννοεις "οταν εισαι μαζι του εισαι εκει γι αυτον" παλι γενικολογο μου ακουγεται. κιε γω ειμαι εκει γι "αυτον" ολοι ειμαστε εκει για τους ανθρωπους που εχουμε σχεση, δεν μπορει να φταιει το οτι 'εισαι εκει γι αυτον"!!!! με ποιον τροπο "εισαι εκει" και μπορει αυτο να το παρεξηγει? μπορεις να το περιγραψεις?

    δεν μου απαντησες σε ενα αρχικο μου ερωτημα. οι σχεσεις σου ηταν ολοκληρωμενες η πλατωνικες?
    απαντησα..τελος παντων μαλλον δεν μπορω να το αναλυσω περισσοτερο!δεν ειπα οτι αυτο φταιει η το αλλο εσυ το λες εγω προσπαθω να πω αυτο που κανω και που ο καθενας μπορει να το βλεπει με αλλο ματι...καποιοι λενε οτι δεν αρεσει στους αντρες το δεδομενο και μαλλον αυτο ειμαι εγω σε μια σχεση και αυτο πρεπει να διορθωσω τωρα το πως παλι μονη μου θα πρεπει να το βρω..λυπαμαι που δεν μπορω να τα εξηγησω καλυτερα ευχαριστω παντως για τον χρονο που ξοδεψες για μενα...

  6. #36
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    17
    Aυτο που λες ειναι αληθεια!! Δεν αρεσει στους αντρες το δεδομενο! Εγω θα σου ελεγα να κατσεις λιγο με τον εαυτο σου και να σκεφτεις, εγω αυτο κανω. Μην σκεφτεσαι αντρες, αν μπορεις, σκεψουν απλα τον εαυτο σου, εγω το προσπαθω.

  7. #37
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Και εγώ αυτό τώρα κάνω...κάθομαι μόνη μου να τα βρω με τον εαυτό μου,να προσφέρω στον εαυτό μου και πλέον δεν θελω να γίνομαι δεδομένη από την επόμενη σχέση και μετα!

  8. #38
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Constanse View Post
    απαντησα..τελος παντων μαλλον δεν μπορω να το αναλυσω περισσοτερο!δεν ειπα οτι αυτο φταιει η το αλλο εσυ το λες εγω προσπαθω να πω αυτο που κανω και που ο καθενας μπορει να το βλεπει με αλλο ματι...καποιοι λενε οτι δεν αρεσει στους αντρες το δεδομενο και μαλλον αυτο ειμαι εγω σε μια σχεση και αυτο πρεπει να διορθωσω τωρα το πως παλι μονη μου θα πρεπει να το βρω..λυπαμαι που δεν μπορω να τα εξηγησω καλυτερα ευχαριστω παντως για τον χρονο που ξοδεψες για μενα...
    ειπες σε καποιο απο τα μηνυματα σου πως εσυ, αναγνωριζεις τα λαθη σου στις σχεσεις αυτες.
    δεν τα διαβασα πουθενα ομως! ποια ηταν τα λαθη που βρηκες εσυ τελικα?

  9. #39
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Φαντάζομαι οτί αυτό που λεει η Constance είναι οτί αναγνωρίζει τα λάθη της όταν της τα δείξουν ή όταν τα καταλαβαίνει άπό μόνη της.Όταν όμως δεν της λέει κανένας τπτ πως είναι δυνατον να γνωρίζει τι κάνει?και νομίζω οτί στο πρώτο μνμ της αυτό είπε..κανεις δεν της έχει πει τι λάθος κάνει..

  10. #40
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    αλλη ερωτηση.
    ποση διαρκεια ειχε καθεμια απο τις σχεσεις αυτες?
    σε ποσο διαστημα προεκυπτε το περιβοητο θεμα της "πιεσης" που αυτοι ενοιωθαν κι εσυ δεν καταλαβαινεις τι εννοουσαν?

  11. #41
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Κονστανς,

    νομίζω ότι δίνεις πολλά πολύ εύκολα. Δεν είναι κάτι κακό, αλλά είναι ξενέρωμα. Είναι και πίεση. Αυτό που σου έγραψε η christina πιο πάνω, ότι δλδ δεν μπορούν να σου προσφέρουν αυτά που δίνεις, πιστεύω πως ισχύει και είναι φυσικό. Έρωτα, πάθος, καψούρα (όπως θες πεςτο) μπορείς να δείξεις από την αρχή της σχέσης αλλά την ψυχή σου μην τη δίνεις αν ο άλλος δεν κάνει τα ανάλογα βήματα.

    Επίσης θα ήθελα και γω να μάθω για το χρονικό διάστημα των σχέσεων.

  12. #42
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ναι ,όταν δίνεσαι εύκολα και πολλά τότε ειναι υπερβολικό και κακοφαίνεται...είναι ένα είδος πίεση!

  13. #43
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175
    Νομιζω οτι εχετε παρανοησει τα λόγια της ριμεντι . Δεν είναι απόλυτη , προσπαθεί να προσεγγίσει τα γεγονότα πιο σφαιρικά .

  14. #44
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Μα δεν είπε constance οτι θεωρει τον εαυτό της σωστη είπε απλά οτί κανένας δεν της λέει ποιο είναι το λάθος που κάνει και έτσι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει...Η ρεμ δείχνει κάτι το απόλυτο.

  15. #45
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Μα δεν είπε constance οτι θεωρει τον εαυτό της σωστη είπε απλά οτί κανένας δεν της λέει ποιο είναι το λάθος που κάνει και έτσι δεν μπορεί να το αναγνωρίσει...Η ρεμ δείχνει κάτι το απόλυτο.
    μα οταν λεει καποιος "με πιεζεις", οτι ειναι να πει, το εχει πει... τι αλλο να κανει ο χριστιανος? να σου δειξει το σημειο που ποναει?
    οι ανδρες δεν μιλουν πολυ γι αυτα τα πραγματα. απλα φευγουν...
    σε καμια μας δεν λενε οι ανδρες τα λαθη που κανουμε. μονες μας τα καταλαβαινουκε..
    το θεμα με την φιλη μας, ειναι παρολο που ειναι ανοιχτη να παραδεχτει κατι, ωστοσο δεν μπορει να βρει οτι κανει κατι λαθος...
    προφανως, τα κανει ολα σωστα. ετσι?

Page 3 of 5 FirstFirst 12345 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 17:42
  2. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07
  3. ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΧΕΣΗ
    By katatonia in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 32
    Last Post: 13-08-2010, 15:07
  4. ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΜΙΑ ΣΧΕΣΗ
    By ARIS in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 84
    Last Post: 07-07-2010, 00:09
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •