Τρόποι συμεριφοράς και συγνώμη!
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 7 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 98
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281

    Άσχημες συμπεριφορές δίχως συγνώμη!

    Καλησπέρα

    Έχω αναρωτηθεί πάρα πολλές φορές γτ οι άνθρωποι έχουν την τάση με την συμπεριφορά τους να σου κάνουν κακό,χωρις να έχεις κάνει κάτι, και τελικά αδιαφορουν,φεύγουν και δεν ζητάνε συγνώμη! Το παθαίνω σχέδον πάντα..και πλέον δεν μπορώ άλλο.Είναι άδικο! Σίγουρα θα θέλετε παραδείγματα..πχ κάποιος σου την πέφτει ελεηνά ενώ εσύ δεν γουστάρεις και παρ'ότι του το λες εκείνος επιμένει και μετά καμία συγνώμη..
    Last edited by Christina82; 05-07-2011 at 13:28.

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Άλλο παράδειγμα..ξεκίνησα μια σχέση την προηγούμενη Παρασκευή και ενώ όλα ήταν καλά και εκείνος καλός και οι απόψεις του για τις σχέσεις και συμπεριφορες ήταν ταιριαστές με εμένα ξαφνικά αλλάζει,δεν εξηγεί τπτ και στο τέλος ούτε συγνώμη ούτε καν ενδιαφέρον να λυθεί η οποιαδήποτε παρεξήγηση αν υπάρχει.Τι έκανε? Έλεγε οτι θέλει σχέση μαζί μου και μακάρι να πάει καλά,τα θέλω του ήταν σαν τα δικά μου,έλεγε οτί με σέβεται και έχει καταλάβει τι άνθρωπος είμαι και αν πουν κάτι για μένα θα γίνει χαμος.Κάποια στιγμή ενώ όλα αυτά υπήρχαν τις πρώτες 4 μέρες σταματησε να ασχολείται..τον ρώτησα αν άλλαξε κάτι και το αρνήθηκε.Προχτές του ζήτησα να βρεθούμε μετά την δουλειά οπού το σπίτι μου είναι στον δρόμο του για να μιλήσουμε και ενώ το κανονίσαμε μου στέλνει μνμ οτι δεν θα έρθει για να εξυπηρετησει κάποιο παιδί απο την δουλειά και θα με έπαιρνε τηλ να τα πουμε.Σαφώς του είπα καλό βράδυ(σκέτο),με ρωτάει τι έπαθες και του απάντησα και καμία απάντηση.Το επόμενο μου μνμ ήταν οτι δεν το έχουμε και καλύτερα να μείνουμε φίλοι.Η αντίδρασή του?οκ όπως θες..!ουτε συγνώμη ουτε να ασχοληθει τπτ!

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Άλλο παράδειγμα..ξεκίνησα μια σχέση την προηγούμενη Παρασκευή και ενώ όλα ήταν καλά και εκείνος καλός και οι απόψεις του για τις σχέσεις και συμπεριφορες ήταν ταιριαστές με εμένα ξαφνικά αλλάζει,δεν εξηγεί τπτ και στο τέλος ούτε συγνώμη ούτε καν ενδιαφέρον να λυθεί η οποιαδήποτε παρεξήγηση αν υπάρχει.Τι έκανε? Έλεγε οτι θέλει σχέση μαζί μου και μακάρι να πάει καλά,τα θέλω του ήταν σαν τα δικά μου,έλεγε οτί με σέβεται και έχει καταλάβει τι άνθρωπος είμαι και αν πουν κάτι για μένα θα γίνει χαμος.Κάποια στιγμή ενώ όλα αυτά υπήρχαν τις πρώτες 4 μέρες σταματησε να ασχολείται..τον ρώτησα αν άλλαξε κάτι και το αρνήθηκε.Προχτές του ζήτησα να βρεθούμε μετά την δουλειά οπού το σπίτι μου είναι στον δρόμο του για να μιλήσουμε και ενώ το κανονίσαμε μου στέλνει μνμ οτι δεν θα έρθει για να εξυπηρετησει κάποιο παιδί απο την δουλειά και θα με έπαιρνε τηλ να τα πουμε.Σαφώς του είπα καλό βράδυ(σκέτο),με ρωτάει τι έπαθες και του απάντησα και καμία απάντηση.Το επόμενο μου μνμ ήταν οτι δεν το έχουμε και καλύτερα να μείνουμε φίλοι.Η αντίδρασή του?οκ όπως θες..!ουτε συγνώμη ουτε να ασχοληθει τπτ!
    εχω κατι στο μυαλο μου, αλλα θα ηθελα μερικες διευκρινισεις.
    ξεκινησατε την προηγουμενη παρασκευη σαν σχεση, αλλα
    1. ποσο καιρο πριν γνωριζοσασταν σαν γνωριμια απλη?
    2. με ποιον τροπο γνωριστηκατε?
    3. ποια μερα ακριβως κανατε για πρωτη φορα σεξ?

    δεν ειναι τπτ, απαντας, υπογραφεις και φευγεις :Ρ
    τα αποτελεσματα θα σου τα αποστειλουμε ταχυδρομικως

    (οσο για το πρωτο σου παραδειγμα, τα πραγματα ειναι πολυ απλα¨αν ο αλλος δεν θεωρει αισχος ενα ελεεινο πεσιμο και το κανει, δεν "νοιωθει" να ζητησει και συγνωμη για τπτ! δεν θεωρει οτι κανει κατι κακο...)

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Χαχαχαχααα!
    1. Τον ξέρω από τον Σεπτέμβρη
    2. Κανονικά σαν σε παρέα απλά δεν είχαμε και πολλά πολλά για διαφορους λόγους αλλά τους 2 τέλευταίους μήνες με πείραζε,ασχολιόταν μαζί μου και εκείνος με κυνήγησε για σχέση..
    3. Την 2η μέρα!
    Μάλλον πρέπει έναν άντρα να του ψήνεις το ψάρι στα χείλη μέχρι να του κάτσεις...να τον κάνεις να σε ποθήσει όσο τπτ! Ε ρε παιχνίδια που θέλουν τα πουλάκια μου! Ψήσιμο ρε!

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Ειναι προφανες τι ηθελε απο σενα νομιζω.
    11/12/2006

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Ε,τελικά θέλουν ψησιμο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Χαχαχαχααα!
    1. Τον ξέρω από τον Σεπτέμβρη
    2. Κανονικά σαν σε παρέα απλά δεν είχαμε και πολλά πολλά για διαφορους λόγους αλλά τους 2 τέλευταίους μήνες με πείραζε,ασχολιόταν μαζί μου και εκείνος με κυνήγησε για σχέση..
    3. Την 2η μέρα!
    Μάλλον πρέπει έναν άντρα να του ψήνεις το ψάρι στα χείλη μέχρι να του κάτσεις...να τον κάνεις να σε ποθήσει όσο τπτ! Ε ρε παιχνίδια που θέλουν τα πουλάκια μου! Ψήσιμο ρε!
    α, πολυ ωραια!
    οχι, οχι δεν θελουν παραπανω ψησιμο.
    ηδη,σε εψηνε πολυ καιρο, μην νομιζεις οτι σε θυμηθηκε ξαφνικα πριν τα φιαξετε.
    τα πραγματα ειναι απλα φιλη μου.
    μερικοι ανδρες μονιμως, η καποιοι ανδρες σε καποιες απο τις γνωριμιες τους, μπορουν να πουν οτι εχουν καταλαβει οτι θα θελες να ακουσεις, προκειμενου να σε ριξουν στο κρεβατι...
    δεν υπαρχει βαθυτερος, λογος, ουτε βαθυτερο νοημα, ουτε κατι περισσοτερο να προβληματιστεις.
    δευτερη μερα κανατε σεξ, τεταρτη αραιωσε..
    ααααπλα τα πραγματα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Και τι να κάνω?Να μην πέφτω στο κρεβάτι μαζί τους για κανένα μήνα?χμ...Ρε σκότωμα θέλουν!

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Christina82 View Post
    Και τι να κάνω?Να μην πέφτω στο κρεβάτι μαζί τους για κανένα μήνα?χμ...Ρε σκότωμα θέλουν!
    οχι, δεν καταλαβες.
    το ιδιο θα εκανε οποτε κι αν επεφτες στο κρεβατι..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Συμφωνώ με τη Remedy. Με κάποιους θα κολλήσουμε και θα επακολουθήσει σχέση και με κάποιους απλά θα έχουμε πάει στο κρεβάτι.
    Δεν έχει σχέση πόσο γρήγορα ή πόσο αργά έγινε. Παίζουν ρόλο πολλά άλλα, τι θέλει ο καθένας εκείνη τη στιγμή στη ζωή του, αν υπάρχει χημεία ή δεν υπάρχει. Όσο για τα λόγια που λέγονται τις πρώτες τέσσερις μέρες, άστο καλύτερα! Πάντα σχεδόν νομίζουμε ότι μιλάμε την ίδια γλώσσα, θέλουμε τα ίδια πράγματα, βρήκαμε έναν σωστό άνθρωπο που δεν είναι σαν τους άλλους! Αυτά έχουμε ανάγκη να δούμε και αυτά βλέπουμε. Στην ουσία δεν έχουμε δει τίποτα ούτε στις τέσσερις μέρες, ούτε στους τέσσερις μήνες. Στα τέσσερα χρόνια ίσως...

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2011
    Location
    Κοντα σου
    Posts
    421
    Μια φορα 'εγινε' ?

    Γιατι αν ηθελε sexbuddy γιατι να αραιωσει?

    Εκτος αν του χες μεινει απωθημενο..
    11/12/2006

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Θα συμπληρώσω όμως και κάτι άλλο Χριστίνα. Απ' όσα γράφεις παραπάνω, μου δίνεις την εντύπωση ότι είσαι κάπως πιεστική. Είναι τόσο απίθανο το ενδεχόμενο να είχε πράγματι κάποια υποχρέωση, ακόμη και να ήθελε κάτι άλλο να κάνει, χωρίς να σημαίνει ότι δεν θέλει να σε ξαναδεί? Και γιατί θα έπρεπε να ζητήσει συγνώμη, όταν εσύ ήσουν αυτή που του είπες καλύτερα να μείνετε φίλοι.
    Εγώ προσωπικά, μια τέτοιου είδους συμπεριφορά θα την ένιωθα σαν πίεση και εκβιασμό. Και φυσικά θα ξενέρωνα τελείως. Όχι να ζητήσω και συγνώμη!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Δεν καταλαβαίνω γτ να συμπεριφέρονται έτσι?Δεν καταλαβαίνουν οτί είναι άσχημη αυτή η συμπεριφορά?Και ειδικά σε έναν άνθρωπο που δεν τους έχει κάνει τπτ.Το καλύτερο δεν θα ήταν να μου πει οτι τελικά δεν γουστάρει παρά να μου φερθεί με ανειλικρίνεια?Τον είχα ρωτήσει και δεν παραδέχτηκε τπτ..

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Marian δεν ήμουν καθολου πιεστική.Είχε πει οτί ενδιαφέρεται και που βάζει τις προτεραιότητες του.Αυτά που μου έλεγε δεν τα έδειξε με πράξεις.Του είχα ζητήσει να μιλήσουμε και οτί ήταν σημαντικό και το κανονίσαμε.Μισή ωρα πριν βρεθούμε το ακύρωσε για να εξυπηρετήσει κάποιον που δεν ξέρει από την δουλειά στην περιοχή του και να τα πουμε τηλεφωνικά όταν φτάσει σπίτι του.Το βρίσκεις λογική συμπεριφορά κάποιου που ενδιαφέρεται?

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Posts
    241
    Το φαινόμενο φάντασμα( χωρίς διακρίσεις φύλλου) .. Και όχι δεν τους νοιάζει αν φέρονται άσχημα. Απλά δεν όταν δε κολλάς
    πφφ(!) εξαφανίζετε

Page 1 of 7 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΡΟΣ ΜΕΛΗ
    By Ακροβατης in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 27-08-2010, 16:58
  2. ΣΥΓΝΩΜΗ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
    By Παστελι in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 10
    Last Post: 09-11-2009, 11:49
  3. Συγνώμη για την ενόχληση
    By vince in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 14
    Last Post: 09-07-2009, 12:51
  4. συγνωμη αν δεν ταιριαζει εδω αλλα θελω help
    By renouz in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 7
    Last Post: 23-12-2008, 10:39
  5. Η δύναμη της συγχώρεσης.Συγνώμη.........
    By magda-ps. in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 26
    Last Post: 03-02-2008, 01:20

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •