Κουράστηκα ! - Page 2
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast
Results 16 to 30 of 53
  1. #16
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Όλοι κάνουμε βλακείες, μη νιώθεις ενοχές, σε καλό θα σου βγεί τλκ εφόσον αξιολόγησες και τον άντρα σου σωστότερα. Απλώς μην κοροιδεύεις τον εαυτό σου, δεν παρασύρθηκες, ήθελες κατά βάθος μια περιπέτεια, και την είχες.
    Δεν ξέρω αν εισαι παντρεμενη η εστω σε κάποια σχέση , αλλά για φαντάσου ο συντροφος σου να ήθελε μια περιπετειούλα για να μπει λίγο αλατοπιπερο στην ζωή του , πως θα ένιωθες. Ετσι...για να αξιολογήσει και καλύτερα αυτο που διέθετε βρε παιδί μου . Είχε χάσει για λίγο τον κανόνα συγκρισης και ήθελε να τον θυμηθεί . ΤΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΕΕΕΣΣΣΣ ????

  2. #17
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Quote Originally Posted by mango View Post
    Οχι φυσικά τίποτα δεν θα έκανα για χάρη του απλά όπως είπα τον λυπήθηκα για κάποιες δύσκολες καταστάσεις που περνούσε και επειδή τον λυπόμουν παρέμεινα παραπάνω και από ότι έπρεπε. Μάρεσε να μιλάμε μαζι σαν φίλοι αλλά δεν ήθελα τίποτα παραπάνω. Και σεξουαλικά να με ικανοποιούσε με τον χαρακτήρα του δεν μπορούσε με τίποτα να με κρατήσει ! Απλά με πίεζε και κάπου έσπαζα εκεί αυτό ήταν το κακό μου.
    Απλά ήταν ένα γεγονός για να καταλάβω ότι είχα όλον τον κόσμο και ότι ήθελα με τον άντρα μου και το ήξερα και κινδύνεψα τα τινάξω όλα για το τίποτα
    Γιατί να λυπάσαι τον οποιοδήποτε? Δινεσαι έτσι σε κάποιον επειδη και μόνο τον λυπάσαι?Φαίνεσαι πολύ αδύναμος χαρακτήρας...σαν να πας όπου σε παει ο άνεμος αντί να πας εσύ όπου γουστάρεις..Θα σε ρωτήσω οτι και ο Φρικουβικος:αν σε ικανοποιούσε θα έμενες?Ξέρεις τελικά τι θες?Κοίτα δεν σε κατηγορώ σίγουρα υπάρχουν λόγοι πίσω από όλα αυτα και δεν μας τους λες αλλά μου κακοφαίνεται που λες οτί του έκατσες επειδή τον λυπόσουν σαν να του έκανες δωράκι να νιώσει καλά...Ψυχολογικά είσαι καλά?Σίγουρα όλα ειναι καλά με τον άντρα σου?αν είσαι καλά εκεί τοτε γτ το έκανες..ξερεις?

  3. #18
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Tα έκανες κουλουβάχατα!

    Το θέμα που πρέπει να σε απασχολεί, δεν είναι πως θα ξεκόψεις από τον τύπο, ούτε αν θα έχεις προβλήματα σε θέματα εχεμύθειας και κινδύνου να σε εκθέσει (δεν είναι τόσο απίθανο) όταν αυτό συμβεί.

    Αυτό που πρέπει να σε απασχολεί είναι γιατί το έκανες και μάλιστα με τόσες εκπτώσεις.

  4. #19
    Quote Originally Posted by O Frikoubikos View Post
    Δεν ξέρω αν εισαι παντρεμενη η εστω σε κάποια σχέση , αλλά για φαντάσου ο συντροφος σου να ήθελε μια περιπετειούλα για να μπει λίγο αλατοπιπερο στην ζωή του , πως θα ένιωθες. Ετσι...για να αξιολογήσει και καλύτερα αυτο που διέθετε βρε παιδί μου . Είχε χάσει για λίγο τον κανόνα συγκρισης και ήθελε να τον θυμηθεί . ΤΙ Μ@Λ@ΚΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΕΕΕΕΣΣΣΣ ????
    σιγα.....θα σου ανεβει το αίμα στο κεφάλι...(λολ)

    Συμφωνώ.
    Είναι πολύ εύκολο να τα λέμε έξω απο το χορό αυτά και να μοιράζουμε συγχωροχάρτια.
    Τι γίνεται όμως όταν τα θύματα είμαστε εμείς?
    Συνεχίζουμε το ρεσιταλ μεγαλοκαρδίας?

  5. #20
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Ήμαρτον ρε παιδιά, τι συγχωροχάρτια, στο μεσαίωνα ζούμε?

    Στο φινάλε ο σύντροφος-θύμα ούτε που ξέρει για την απιστία, επομένως άκυρα όλα αυτά.

    Και για να απαντήσω στον φρικουμπίκο.... ναι, μου είναι αδιάφορο αν ο σύντροφός μου μετά από χρόνια γάμου +σχέσης διέπραξε το φρικτό ολίσθημα και με κεράτωσε μια φορά. Και δεν του άρεσε κιόλας.

  6. #21
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    66
    mango,διαβάζω αυτά που γράφεις και βλέπω ένα έφηβο κοριτσάκι,όχι μία παντρεμένη γυναίκα με δύο παιδιά.
    Δεν φταίει ο αλλος,αλλά εσυ. Οι αντρες καταλαβαίνουν που τους παιρνει και που-όχι,ότι και να τους πείς.
    Δεν σε κατηγορώ γιατι πήγες με άλλον-ουδις αναμαρτιτος-αλλά έισαι πολύ ανωριμη. Άμα δεν ήθελεις να απατήσες τον αντρα σου,απλά δεν να το ε΄κανες.Και άμα άλλος ήταν κάλος στο κρεβάτι,να συνεχιζεις μαζί του. Ο πότε μη γράφεις μπούρδες πέρι ανέμων και υδάτων ότι σε πιάσανε τυψεις.
    Άμα σε ενοχλεί τοοοσο,πες του ότι θα πας στην αστυνομία. Ή άλλαξε τον αριθμό του τηλ.

  7. #22
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    175
    Quote Originally Posted by imagine View Post
    Ήμαρτον ρε παιδιά, τι συγχωροχάρτια, στο μεσαίωνα ζούμε?

    Στο φινάλε ο σύντροφος-θύμα ούτε που ξέρει για την απιστία, επομένως άκυρα όλα αυτά.

    Και για να απαντήσω στον φρικουμπίκο.... ναι, μου είναι αδιάφορο αν ο σύντροφός μου μετά από χρόνια γάμου +σχέσης διέπραξε το φρικτό ολίσθημα και με κεράτωσε μια φορά. Και δεν του άρεσε κιόλας.
    Κοιτα να δείς , το οτι εσύ μπορεί να νιώθεις ο.κ με κάτι τέτοιο δεν συνεπάγεται οτι θα του δώσουμε και ''φυσιολογικές'' διαστάσεις , και δεν με νοιάζει πόσες φορές έχεις δει το σήριαλ ''και οι παντρεμένοι έχουν ψυχή'' (ατιμε καφετζόπουλε κουβαλάς αμαρτία μπόλικη ;) ) , ουτε τι εκφραζει η συλλογη σου απο κοσμοπόλιταν επι του θέματος .

    Εγώ ξέρω οτι ανέκαθεν γάμος σημαίνε συμβίωση εμπιστοσύνης τουλάχιστον , αλλιώς δεν έχει και κάποιο ουσιαστικό λόγο ύπαρξης σαν θεσμός . Κάτι ανάλογο υπάρχει ανεπίσημα και στις μακροχρόνιες σχέσεις σαν ανθρώπινη αξία φαντάζομαι , οπότε σε παρακαλώ μην προσπαθείς να παραστήσεις την δήθεν προοδευτική η φιλελευθερη άποψη σου ως σωστή , και όλους τους υπόλοιπους αναχρονιστικούς γιατί τέτοιες ανθρωποκεντρικες ''κουλτουριάρικες'' ιδέες ακόμα και σήμερα ευτυχώς δεν είναι ιδιαίτερα αποδεκτες σε πολύ κόσμο . Η απιστία παραμένει ίδια όσα ελαφρυντικα και αν της προσδώσεις .

    Ο καυτηριασμός της συνείδησης δεν μου πήγαινε ποτέ αν και θα ''φορεθει πολύ'' εφ'εξης στις σχέσεις όπως το προβλέπω . Το τραγικό της ιστορίας είναι οτι η μανγκό μετά απο όλα αυτά πιθανόν θα τρέξει να προσφέρει στον άντρα της σεξουαλικά τον καλύτερο της εαυτό , κάτι που ίσως είχε να το κάνει και για αρκετό καιρό , και αυτός θα νιώθει μακάριος γι'αυτό . Poor guy !!! :( Αυτο προτείνεις ιματζιν , γιατί δεν αντιλαμβάνεσαι πόσο λάθος είναι τέτοιες προτροπές .
    Last edited by O Frikoubikos; 12-07-2011 at 18:11.

  8. #23
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Φρικουμπίκε, παραβλέπω τα νηπιακά σχόλιά σου σου περί τηλεσειρών και περιοδικών που στόχο έχουν να με κατηγοριοποιήσουν, και δε μ αφορούν, και προχωρώ στην ουσία.

    Φυσικά το ιδανικό είναι γάμος με πίστη, έρωτα παντοτινό και όλ αυτά τα όμορφα.. είμαι όμως ρεαλίστρια. HELLO! Στην πραγματική ζωή οι παντρεμένοι άνθρωποι (άντρες και γυναίκες) αντιμετωπίζουν κρίσεις (πχ ηλικίας), ανασφάλειες (αρέσω?), ρουτίνα (δν θα κάνω σεξ με άλλον ποτέ στη ζωή μου?), ξαφνικούς έρωτες και πολλά πολλά άλλα. Η σωματική απιστία δεν είναι κάτι τόσο τραγικό φίλε μου, συγκεκριμένα οταν δεν είναι επαναλαμβανόμενη. Φυσικά δν θα ήθελα για σύντροφό μου κάποιον που να τον βρίσκω διαρκώς σε ξένα κρεββάτια, αλλά αν μια φορά για διάφορους λόγους με απάτησε και δεν του άρεσε κιόλας ε τότε ναι μου είναι ΑΔΙΑΦΟΡΟ!!

    Και γιατί παρακαλώ poor guy? Επειδή του πηδήξανε τη γυναίκα κ δν το ξέρει?? Έλεος! αντιλήψεις επαρχιώτικες δεκαετίας '50... εκτός αν είσαι πολύ μικρός οπότε οκ, έχεις εξιδανικευμένη εικόνα των σχέσεων :) Γω πάντως μια χαρά τον βρίσκω, σούπερ :)

  9. #24
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Τραβάτε με κι ας κλαίω είσαι mangο. Υποψιάζομαι μάλιστα ότι αν πάψει ο τύπος να σε ενοχλεί, θα σου κακοφανεί.
    Σαν μεγάλη ανάγκη για επιβεβαίωση το βλέπω όλο αυτό.

  10. #25
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2008
    Posts
    1,026
    Με το παραπάνω σχόλιο συμφωνώ 100%. Ήθελε την επιβεβαίωση κ την πήρε

  11. #26
    Member
    Join Date
    Apr 2011
    Posts
    66
    παιδιά,γιατί μαλώνετε? κάθε ένας έχει την αποψή του για το γάμο.ένας θεωρεί την απιστία-έστω και μιά φορά-ως εγκλημα,άλλος δεν δίνει σημασια ακόμα και όταν μαθαίνει πως έχει γίνει κάμποσες φορ'ες.
    Σιγουρα η σωματική απιστία δεν είναι ότι χειρότερο...Εγω δεν να την θεωρούσα προδοσία,αμα δεν μιλάμε για παράλληλη σχέση,βέβαια.
    Last edited by ΝΑΤΑΛΙ; 13-07-2011 at 02:32.

  12. #27
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    16
    Quote Originally Posted by Θεοφανία View Post
    μανγκο....δεν νομίζω να τα πιστεύεις αυτά που λες.
    Αν πήγαινα με όποιον συμπαθούσα και τον λυπόμουν, θα είχα κάνει σεξ με τη μισή υφήλιο!
    Θεοφανία δεν πηγα μαζί του γιατί τον λυπόμουν απλά λέω ότι έμεινα περισσότερο από ότι έπρεπε γιατί είχε κάποια άλλου είδους προβλήματα και λυπόμουν να έφευγα εκείνη την στιγμή. Αυτό ήταν λάθος γιατί παρέμεινα παραπάνω και έτσι δέθηκα περισσότερο μαζί του.

    Μόνο 4 μήνες είμασταν μαζί και οχι χρόνια οπως κάποιος ανάφερε πιο πάνω. Και τι μαζί δηλαδή ουτε βγαίναμε ούτε τίποτα απλά μιλούσαμε στο τηλέφωνο και βρεθήκαμε και 3 φορές. Οι οποίες ήταν λάθος.
    Last edited by mango; 13-07-2011 at 08:22.

  13. #28
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    16
    Ρε παιδιά δεν πήγα μαζί του γιατί τον λυπόμουν απλά για να ξεκαθαρίσουν κάποια πράγματα ο άνθρωπος με πήρε την πρώτη φορα που με πήρε και του ξεκαθάρισα από την αρχή ότι δεν επρόκειτο να εχουμε κάτι μαζί ούτε να βρεθούμε ποτέ!! Αυτός με τον τρόπο του με επερνε καθημερινά και χωρίς να το καταλαβαινω 2 λεπτα την πρώτη φορα μιλούσαμε 5 λεπτά την άλλη φορά 10 λεπτα και κάπου μάρεσε που μιλούσα μαζί του κάπου δεθήκαμε με τα τηλεφώνηματα μετα του είπα να κοψουμε να μην με ξαναπαρει ούτε του απαντούσα ώσπου μου στέλλει μια μέρα μήνυμα και μου είπε αυτό που του έτυχε. Ήθελε κάποιον να μιλησει μαζί του ήθελε μια βοήθεια από κάποιον που μπορούσε άνετα να μιλήσει. Από ανθρωπιά το έκανα και είπα οκ απλά λέω μετά από αυτο θα κόψω. Δυστυχώς όμως είχαν άλλη ροή τα πράγματα τελικά δεθήκαμε περισσότερο. Τελοσπάντων έγινε ότι έγινε από την μια μάρεσαν τα φιλιά του από την άλλη δεν ήθελα να απατήσω τον άντρα μου γιατί περνούσαμε και περνούμε πολύ καλά.
    Τελοσπάντων τώρα με καθαρό μυαλό κατάλαβα ότι εγω έφταιγα ότι έπραξα λάθος ότι παρασύρθηκα και αποφάσισα να βάλω ένα τέλος.
    Και ξεκαθαρίζω και να με ικανοποιούσε δεν επρόκειτο να μείνω μαζί του γιατί τώρα είδα τα πράγματα με καθαρό μυάλο!
    Ηδη από χτες που του είπα και του τα ξεκαθάρισα ξανά και του τόνισα ότι αν συνεχίσει θα αναγκαστώ να πάρω άλλα μέτρα δεν με ξαναενόχλησε. Τώρα δεν ξέρω πιο μετά αν πάρει αλλά είμαι αποφασισμένη

  14. #29
    Από χτες δε σε ξαναενόχλησε.....δεν ξέρεις όμως στη συνέχεια σήμερα....αυριο, μεθαύριο κλπ. Το κυριότερο, είναι ότι εσύ δεν το γουστάρεις, απλά τον ανέχεσαι και τον αφήνεις να σε παρασύρει. Οι αντιστάσεις σου είναι πολύ χαμηλές και έτσι αυτός καταφέρνει αυτό που θέλει να πετυχει, να δεθεί όλο και περισσότερο μαζί σου, και το έχει πετύχει αυτό.
    Δύσκολο είναι να μην του ξανααπαντήσεις το τηλέφωνο; Όταν μεθαύριο κλπ σε πάρει τηλέφωνο τι θα κάνεις; είσαι βεβαιη πως δε θα του απαντήσεις;

    ρισκάρεις να καταστρέψεις την οικογένεια σου για κάποιον για τον οποίο δεν είσαι καθόλου βεβαιη;
    αφιέρωσε παραπάνω χρόνο με το σύζυγο και τα παιδιά και κόψε κάθε επικοινωνία μαζί του, κάνε τα αδύνατα σου δυνατά για να το πετύχεις αυτό, άσε το τηλέφωνο να χτυπά με τις ώρες και τα ερωτικά του μηνύματα να δίνουν και να παίρνουν, πριν να ναι πολύ αργά.
    γιάννης

  15. #30
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    16
    Ναι αυτό σκοπεύω να κάνω και είμαι αποφασισμένη ! Δεν πρόκειτε να ρισκάρω την ευτυχία για κάποιον που δεν ξέρω καλά και δεν αξίζει τον κόπο εφόσον είμαι μια χαρά με την οικογένεια μου δεν θα αφήσω κανεναν να μου χαλάσει την οικογένεια μου. Είμαι σίγουρη ότι θα πιάσει ίσως όχι σήμερα ούτε αύριο αλλά απο βδομάδας είμαι σίγουρη οτι θα με πιάσει. Θα του απαντήσω λέγοντας του να μην με ξαναενοχλήσει και τα λοιπά τα οποία του ξαναείπα και θα του κλείσω το τηλέφωνο μετά αν ξαναπάρει δεν προκειτε να απαντήσω. Απλά θα απαντήσω μια φορά για να του τα ξαναπώ μπας και τα εμπεδώσει. Ειμαι αποφασισμένη και θα βάλω ένα τέλος και το ότι δεν νιώθω κάτι δυνατό για αυτόν είναι πιο εύκολο για μένα

Page 2 of 4 FirstFirst 1234 LastLast

Similar Threads

  1. κουράστηκα !!!!
    By kamelia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 1
    Last Post: 29-01-2011, 21:45
  2. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
    By odyseas in forum Διπολική διαταραχή
    Replies: 71
    Last Post: 29-09-2010, 18:37
  3. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ.
    By Anael in forum Απώλεια, Πένθος
    Replies: 12
    Last Post: 27-04-2010, 13:08
  4. ΚΟΥΡΑΣΤΗΚΑ..
    By CHRPAP in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 11
    Last Post: 03-08-2008, 18:58
  5. Κουράστηκα
    By Sofia in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 22
    Last Post: 24-12-2006, 11:37

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •