Βρίσκομαι σε αδιέξοδο
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 28
  1. #1
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32

    Βρίσκομαι σε αδιέξοδο

    Μετά από πολλά χρόνια αποφάσισα να γράψω ξανά...Μόλις διάβασα παλιότερα threads που είχα ανοίξει και ένοιωσα πολύ άσχημα, διότι ουσιαστικά τόσα χρόνια είμαι εγκλωβισμένος σε ένα μοναχικό κόσμο από τον οποίο δεν μπορώ να ξεφύγω...γνωρίζω τα προβλήματά μου, πιθανόν και τις βαθύτερες αιτίες τους, αλλά δεν έχω τον τρόπο να τα επιλύσω...

    Στην παρούσα φάση έχω τα εξής ζητήματα που με προβληματίζουν:
    - είμαι αρκετά απομονωμένος κοινωνικά, ζώντας σε μια πόλη στην οποία έχω περισσότερο γνωστούς που τους βλέπω πολύ σπάνια και κανένα κολλητό φίλο....και δυσκολεύομαι πολύ να πω ότι ένα άτομο μπαίνει στη ζωή μου, ταιριάζουμε και γινόμαστε και καλοί φίλοι...έμμεσα, την επιδιώκω τη μοναξιά
    - έχω περίπου 2,5 χρόνια που δεν έχω κάνει κάποιου είδους ερωτική σχέση: ευκαιριακές επαφές με ανθρώπους που δεν τους ενδιαφέρω και δεν ξαναβρισκόμαστε, ενώ δεν έχω κάποια περίπτωση συναισθηματικής επαφής...σε λίγες περιπτώσεις που ήθελα κάτι τέτοιο, η άλλη μεριά είτε αδιαφόρησε εξαρχής, είτε ατόνισε το ενδιαφέρον σε λίγες μέρες
    - αυξομειώσεις βάρους και σχετικά συχνά επεισόδια υπερφαγίας που συνοδεύονται από ενοχές και προσπάθεια "τιμωρίας" του εαυτού μου, μέσω άσκησης ή στέρησης
    - συνήθως τα ΠΣΚ μένω σπίτι και δεν κάνω κάτι πέρα από δουλειές και γυμναστική...σε συναδέλφους ή γνωστούς λέω ψέμματα ότι έκανα κάτι για να μη με λυπούνται...κατά διαστήματα προκύπτουν κάποιες έξοδοι, αλλά συνήθως με άτομα που δεν μου προκαλούν το ενδιαφέρον...γενικά, δεν έχω ιδιαίτερη διάθεση για κοινωνικοποίηση
    -επιφανειακά, δίνω την εικόνα ενός ευχάριστου ατόμου, με χιούμορ...παρόλα αυτά, δύσκολα πιάνω κουβέντα με κάποιον άγνωστο (π.χ. στο γυμναστήριο όλοι γνωρίζονται και εγώ δεν μιλάω σχεδόν με κανέναν)...στη δουλειά τα πράγματα είναι καλύτερα, "φαίνομαι" αρκετά κοινωνικός...
    -γενικά, οι γύρω μου (όσοι δεν με ξέρουν καλά), δεν συνειδητοτοποιούν ότι έχω σοβαρό πρόβλημα
    -δυκολεύομαι να συγκεντρωθώ στη δουλειά και έχω διάσπαση προσοχής...
    -σε πολύ δύσκολες φάσεις υπέφερα από επεισόδια αϋπνίας...π.χ. έπεφτα να κοιμηθώ στις 11 και τελικά κοιμόμουν στις 2 ή 3 το βράδυ...άλλες φορές ξυπνούσα στις 4 και μετά δεν μπορούσα να κοιμηθώ ξανά μέχρι το πρωί...αυτήν την περίοδο δεν έχω συχνά τέτοια θέματα
    -νοιώθω συνεχώς ότι είμαι άσχημος, ανίκανος να αγαπηθώ και να αγαπήσω, τόσο φιλικά, όσο και ερωτικά
    -δίνω χώρο σε άτομα με ψυχολογικά προβλήματα να επικρατήσουν στη ζωή μου (στενό συγγενή με σοβαρή διαταραχή που το εκμεταλλέυεται και θεωρόντας ότι εγώ είμαι υγιής μου ζητάει να ικανοποιώ τις απαιτήσεις του, "φίλο" που με μειώνει συνεχώς)
    -συχνά όταν είμαι μόνος στο σπίτι λέω αυθόρμητα τη φράση "θέλω να πεθάνω" ή σκέφτομαι τον εαυτό μου να τυλίγει ένα καλώδιο γύρω από το λαιμό για να πάθει ασφυξία...παρόλα αυτά, δεν έχω συνειδητά καμία αυτοκτονική τάση...δεν έχω κάνει "επισήμως" τέτοιες σκέψεις
    -δεν αντεχω να δω γυμνό τον εαυτό μου στον καθρέφτη και σιχαίνομαι την εικόνα μου...μάλιστα, αποδέχομαι ως αυτονόητη την απόρριψη από τους άλλους (ερωτικά, κυρίως), καθώς με απορρίπτω και εγώ...έχω την τάση να επιλέγω άτομα πολύ ανώτερά μου εμφανισιακά, τα οποία και με απορρίπτουν πάραυτα...ταυτόχρονα, δεν μπορώ να νοιώσω έλξη για άτομα λιγότερο εμφανίσιμα...τα απορρίπτω, όπως έχω απορρίψει και εμένα...αντικειμενικά, δεν είμαι όμορφος, έχω δυσμορφίες...όμως, είμαι πολύ αυστηρός κριτής και δίνω χώρο σε αυστηρούς κριτές να με μειώσουν
    -ακόμη και στο σεξ εκφράζομαι υποτακτικά όταν είμαι με κάποιον που τον θεωρώ ανώτερό μου...
    -είμαι τελειομανής σε πολλές εκφάνσεις της ζωής μου (έχω αρκετά ψυχαναγκαστικά στοιχεία, αλλά δεν επηρεάζεται η λειτουργικότητά μου)

    Παραπάνω περιέγραψα όσα νοιώθω...εξωγενείς παράγοντες υπάρχουν (π.χ. κάποια ζητήματα στη δουλειά ή οι συνθήκες ζωής στην πόλη), αλλά σε γενικές γραμμές έχω μεγάλη δυσκολία να διαχειριστώ τη ζωή μου

    Με βάση μια μικρή μελέτη που έκανα, θεωρώ ότι υποφέρω από χρόνιας μορφής κατάθλιψη (άτυπη), που με αργοπεθαίνει, χωρίς να προβάλλω αντιστάσεις...ναρκισισμός/ψυχαναγκασμός με οδηγούν σε αρνητική αυτοεικόνα, ενώ και κάποια πιο λεπτής φύσης (οικογενειακά) ζητήματα σίγουρα έχουν διαδραματίσει σοβαρό ρόλο, τόσο στην ομοφυλοφιλία μου, όσο και στη ψυχική μου νόσο. Επίσης, δεν αποκλείω να υπάρχει κάποιου τύπου διπολική διαταραχή και όχι απλά κατάθλιψη, καθώς αποκτώ εύκολα εμμονή σε απολυτότητες (αποτυχία-επιτυχία, σωστό-λάθος κτλ)

    Ξέρω ότι χρειάζομαι βοήθεια! Το thread το άνοιξα απλά για να πω αυτά που νοιώθω...το είχα ανάγκη!

    Θα εκτιμούσα αν μου έστελνε κάποιος σε p.m. στοιχεία επικοινωνίας κάποιους ψυχιάτρου/ψυχοθεραπευτή στην Αθήνα. Δεν ξέρω και πώς να ψάξω! Βλέπω και κάτι τρελές για την εποχή τιμές ανά συνεδρία και αποθαρρύνομαι από το να απευθυνθώ σε ειδικό, καθώς ξέρω ότι δεν αρκεί απλά να πάω και να μου γράψει χάπια...ειδικά αν κάνω ψυχοθεραπεία, θα πρέπει να κάνω πολλές συνεδρίες...
    Last edited by gay_m_boy; 28-11-2014 at 22:17.

  2. #2
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    -επιφανειακά, δίνω την εικόνα ενός ευχάριστου ατόμου, με χιούμορ...
    δυσκολεύομαι πολύ να πω ότι ένα άτομο μπαίνει στη ζωή μου, ταιριάζουμε και γινόμαστε και καλοί φίλοι..
    χμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμμ...... ....

    μηπως εχεις καπια σχεση με καπιας μορφης τεχνη?

  3. #3
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Χεχε! Όχι, αλλά σίγουρα θα υπάρχουν πολλοι σαν εμένα! Ευτυχώς δεν είμαι η κλασική ναρκισιστική προσωπικότητα που εκμεταλλεύεται τους άλλους! Γενικά, φαίνομαι ένα καλό και ήσυχο παιδί! Αν με γνωρίσεις καλύτερα καταλαβαίνεις ότι έιμαι πειραχτήρι, έχω σπιρτάδα στο λόγο...Και γενικά, γίνομαι εύκολα συμπαθής ως άνθρωπος...Αλλά μέχρι εκεί....με αγχώνει η διαδικασία μιας νέας γνωριμίας...ειναι χαρακτηριστικό ότι όσους φίλους έχω τους έχω επειδή αυτοί επέμειναν στη ζωή μου...δεν διεκδικώ εύκολα

  4. #4
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    χμμμ σα να σου λειπει η εμπειρια γενικοτερα μου φαινεσε...

  5. #5
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Εμπειρία σε τί; Στη ζωή, εν γένει...Δεν ξέρω...πάντως, ηλικιακά είμαι σχετικά μεγάλος...Στο βαθμό που δεν έχω εμπειρίες, αυτό είναι σε άμεση συνάφεια με τα ψυχολογικά μου προβλήματα/τη ψυχική νόσο από την οποία υποφέρω. Έχω κάνει και τα ταξίδια μου, τα ξενύχτια μου κλπ, απλά στο 1/20 σε σχέση με ένα κοινωνικό άτομο που έχει πολλούς φίλους και σχέσεις...Π.χ. αν θέλω να βγω το Σάββατο το βράδυ δεν έχω κάποιον πρόχειρο...αν "ρίξω" τα μούτρα μου, ίσως προκύψει κάποιος, αλλά θα νοιώσω ότι έπεσα στην ανάγκη του, ότι κατάλαβε την αδυναμία μου...δεν θα είναι ένας κολλητός, αλλά ένας γνωστός που θα του φανεί περίεργο που Σάββατο βράδυ τον παίρνω τηλέφωνο για να βγούμε...αυτό που λέω είναι πολύ εγωιστικό, το ξέρω! Στην πόλη μου είχα έστω 1-2 πολύ κοντινούς φίλους για τους οποίους δεν ένοιωθα άβολα να το κάνω αυτό (να τους πάρω Σάββατο βράδυ να κανονίσουμε).
    Last edited by gay_m_boy; 28-11-2014 at 22:20.

  6. #6
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    βασικα δε νομιζω να υπαρχει πιο δυσκολος κ απλησιαστος ανθρωπος απο μενα αλλα για να μην αποδημισω εις κυριον πριν την ωρα μου εχω βρει τροπους οταν εμφανιζετε καπιος που μου μιαζει να τον αναγνωριζω σχετικα ευκολα πριν μας κλαψουν μανουλες κ τους δυο.

    αυτο ενοω οταν λεω οτι σου λειπει η εμπειρια
    οταν εισαι δυσκολος κ απλησιαστος πρεπει να αγγιξεις τα ορια του ακατορθωτου για να μπορεσεις να τα βγαλεις περα συναντοντας αλλους με τα ιδια χαρακτηριστικα. οτι κ να κανεις δεν αρκει.

  7. #7
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by αλεξανδρος_77 View Post
    βασικα δε νομιζω να υπαρχει πιο δυσκολος κ απλησιαστος ανθρωπος απο μενα αλλα για να μην αποδημισω εις κυριον πριν την ωρα μου εχω βρει τροπους οταν εμφανιζετε καπιος που μου μιαζει να τον αναγνωριζω σχετικα ευκολα πριν μας κλαψουν μανουλες κ τους δυο.

    αυτο ενοω οταν λεω οτι σου λειπει η εμπειρια
    οταν εισαι δυσκολος κ απλησιαστος πρεπει να αγγιξεις τα ορια του ακατορθωτου για να μπορεσεις να τα βγαλεις περα συναντοντας αλλους με τα ιδια χαρακτηριστικα. οτι κ να κανεις δεν αρκει.
    Αν κατάλαβα καλά,θεωρείς ότι αυτά που περιγράφω ταιριάζουν και στη δική σου πραγματικότητα;

    Σίγουρα είμαι δύσκολος και, όπως προανέφερα, το περίεργο είναι ότι δεν μου φαίνεται! Δεν είναι ιδεοληψία μου, αλλά οι περισσότεροι άνθρωποι όταν με γνωρίζουν έχουν την εικόνα ενός προσιτού ανθρώπου. Απλά το πράγμα μένει εκεί...δεν κάνω βήματα προς τον άλλον, επειδή συνήθως δεν ενδιαφέρομαι να εμβαθύνω...και ναι μεν στενοχωριέμαι που δεν έχω δικούς μου ανθρώπους (πέρα από γονείς και 1-2 ας πούμε φίλους), αλλά ξέρω ότι δεν έχω επενδύσει στη ζωή μου σε αυτό...

    Υπάρχει και το εξής σημαντικό θέμα: λόγω του γεγονότος ότι είμαι ομοφυλόφιλος, έχω μάθει να κρύβω τις επιθυμίες μου και τη πραγματική μου ζωή από τους περισσότεορυς ετεροφυλόφιλους. Παλιότερα έκανα και κανένα outing σε φίλους. Πλέον, και δεδομένου ότι οι περισσότερες νέες γνωριμίες είναι από το χώρο εργασίας, δεν κάνω τέτοια ανοίγματα. Επομένως, νέες ευκαιρίες για φιλίες ουσίας έχω με ομοφυλόφιλους. Και εκεί υπάρχει το εξής τραγελαφικό από μεριάς μου. Όταν γνωρίζω ομοφυλόφιλους, με ενδιαφέρει μόνο η εμφάνιση και η αρρενωπότητά τους...Επομένως, δεν δίνω ευκαιρία σε κάποιον που δεν μου φαίνεται ελκυστικός...Ουσιαστικά, συμπεριφέρομαι σαν να μη με ενδιαφέρει η φιλία ενός ομοφυλόφιλου, σαν να τον βλέπω μόνο ως υποψήφια σχέση μου...ψάχνωντας το ιδανικό (αυτό που θα ήθελα να είμαι, για να είμαι ωμός).

  8. #8
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    Αν κατάλαβα καλά,θεωρείς ότι αυτά που περιγράφω ταιριάζουν και στη δική σου πραγματικότητα;
    δεν ξερω βασικα.

  9. #9
    Quote Originally Posted by gay_m_boy View Post

    -συχνά όταν είμαι μόνος στο σπίτι λέω αυθόρμητα τη φράση "θέλω να πεθάνω" ή σκέφτομαι τον εαυτό μου να τυλίγει ένα καλώδιο γύρω από το λαιμό για να πάθει ασφυξία...παρόλα αυτά, δεν έχω συνειδητά καμία αυτοκτονική τάση...δεν έχω κάνει "επισήμως" τέτοιες σκέψεις

    -ακόμη και στο σεξ εκφράζομαι υποτακτικά όταν είμαι με κάποιον που τον θεωρώ ανώτερό μου...
    αυτό το να φαντασιώνομαι τον εαυτό μου αυτοκτονημένο το παθαίνω κι εγώ.. αρκετό καιρό τώρα.. χώρις όμως να θέλω να αυτοκτονήσω ακριβώς και δεν ξέρω γιατί το παθαίνω.. στην αρχή μάλιστα με τρόμαζε... τώρα πια το έχω συνηθίσει... τι εννοείς επισήμως τέτοιες σκέψεις δεν καταλαβαίνω... αυτό που παθαίνω κι εγώ?
    γιατί σε προβληματίζει που είσαι υποτακτικός στο σεξ δεν μπορώ να καταλάβω... κι εγώ είμαι (όταν κάνω) αλλά αφού έτσι την βρίσκεις... αν αρέσει και στον άλλον... γιατί στην δικιά μου περίπτωση ορισμένοι μου σύντροφοι είχαν πρόβλημα με το να είναι βίαιοι... η κοινωνία μας έχει περάσει ένα τρόπο που οφείλουμε να κάνουμε σεξ και πολλοί νιώθουν ενοχές ή ανώμαλοι αν τους αρέσει κάτι άλλο... στην πραγματικότητα αφού είστε ενήλικοι και σας αρέσει μην κολλάς...
    και καλύτερα πήγαινε σε κάποιον γιατρό και περίμενε αυτός να σου πει τι έχεις.. και μην πας με την διάγνωση έτοιμη..
    δυστυχώς δεν μπορείς να δεχτείς πμ μιας και έχεις λίγα μηνύματα

  10. #10
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    αυτό το να φαντασιώνομαι τον εαυτό μου αυτοκτονημένο το παθαίνω κι εγώ.. αρκετό καιρό τώρα.. χώρις όμως να θέλω να αυτοκτονήσω ακριβώς και δεν ξέρω γιατί το παθαίνω.. στην αρχή μάλιστα με τρόμαζε... τώρα πια το έχω συνηθίσει... τι εννοείς επισήμως τέτοιες σκέψεις δεν καταλαβαίνω... αυτό που παθαίνω κι εγώ?
    γιατί σε προβληματίζει που είσαι υποτακτικός στο σεξ δεν μπορώ να καταλάβω... κι εγώ είμαι (όταν κάνω) αλλά αφού έτσι την βρίσκεις... αν αρέσει και στον άλλον... γιατί στην δικιά μου περίπτωση ορισμένοι μου σύντροφοι είχαν πρόβλημα με το να είναι βίαιοι... η κοινωνία μας έχει περάσει ένα τρόπο που οφείλουμε να κάνουμε σεξ και πολλοί νιώθουν ενοχές ή ανώμαλοι αν τους αρέσει κάτι άλλο... στην πραγματικότητα αφού είστε ενήλικοι και σας αρέσει μην κολλάς...
    και καλύτερα πήγαινε σε κάποιον γιατρό και περίμενε αυτός να σου πει τι έχεις.. και μην πας με την διάγνωση έτοιμη..
    δυστυχώς δεν μπορείς να δεχτείς πμ μιας και έχεις λίγα μηνύματα
    Εννοώ ότι δεν έχω πει ανοιχτά ποτέ στον εαυτό μου (δεν έχω παραδεχθεί) ότι θέλω να αυτοκτονήσω...δεν έχει γίνει ποτέ συνειδητά σκέψη αυτοκτονίας! Οι λέξεις ή οι εικόνες βγαίνουν αυθόρμητα, ασυνείδητα...προφανώς, κάτι κοχλάζει μέσα και εγώ έχω τη χύτρα σφραγισμένη και ασφαλισμένη!:(

    Το θέμα της υποτακτικότητας στο σεξ είναι πολύπλοκο. Εντάξει, θεωρητικά δύο συναινούντες ενήλικες μπορούν να κάνουν μεταξύ τους ότι επιθυμούν και το όριο (αν υπάρχει) δεν τίθεται από την "ηθική", την κοινωνία ή τη θρησκεία! Ένα είναι το κριτήριο: ο βαθμός στον οποίο μια συμπεριφορά ή μια πρακτική βλάπτει εσένα ή το σύντροφό σου. Κάθε περίπτωση είναι διαφορετική! Η υποτακτικότητα στο σεξ, ως ένα σημείο έχει σχέση με την δύναμη και την επιβολή που μπορεί να θέλει ένας άνθρωπος από το σύντροφό του...η ανάγκη να "κατακτηθεί". Όμως, αν έχει τα ψυχοπαθολογικά χαρακτηριστικά που προανέφερα, η ανάγκη να με μειώνουν και να με προσβάλλουν μόνο καλό δεν μου κάνει. Ενισχύει την αρνητική μου αυτοεικόνα...Είναι σαν να ψάχνω επιβεβάιωση του πόσο άχρηστος είμαι! Επομένως, δεν είναι απλά μια χαλαρή σεξουαλική πρακτική, ένα αθώο παιχνιδάκι...

    Κρίμα για τα p.m....δεν ήξερα ότι υπάρχουν τέτοια όρια! Δεν θα έπρεπε να υπάρχουν ποσοτικά όρια στα μηνύματα που έχεις καταχωρήσει, αλλά ποιοτικά...:(
    Last edited by gay_m_boy; 28-11-2014 at 23:35.

  11. #11
    προφανώς και είναι αδύνατο να ελέχγονται αμμεσα τα ποιοτικά μηνύματα και γι αυτό μετράει η ποσότητα... είναι ένας τρόπος να εξασφαλιστεί μια ασφάλεια για τους χρήστες του φόρουμ και μια ισορροπία απ' ότι έχω καταλάβει... αν και υπάρχουν άτομα που απ' την πρώτη μέρα τους φτάνουν τα 50 ποστ που είναι το όριο..

    μάλλον σου προκαλεί θεμα επειδή το κάνεις εκτός σχέσης και μετά σε κάνει να νιώθεις άσχημα και ότι δεν αξίζεις... γιατί αν ήσουν μέσα στην σχέση και ήξερες πως ο αλλός σε εκτιμά γι αυτό που είσαι και η βία και η μείωση της προσωπικότητας σου σταματάει στο σεξ μάλλον δεν θα είχες πρόβλημα... οπότε καλύτερα για σένα θα ήταν να μην δίνεσαι στον ας το πούμε πρώτον τυχόντα... κράτα το όρια μέχρι εκεί που θα νιώθεις άνετα και ωραία και αφού ντυθείτε...

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jul 2006
    Posts
    32
    Quote Originally Posted by καθευτης View Post
    προφανώς και είναι αδύνατο να ελέχγονται αμμεσα τα ποιοτικά μηνύματα και γι αυτό μετράει η ποσότητα... είναι ένας τρόπος να εξασφαλιστεί μια ασφάλεια για τους χρήστες του φόρουμ και μια ισορροπία απ' ότι έχω καταλάβει... αν και υπάρχουν άτομα που απ' την πρώτη μέρα τους φτάνουν τα 50 ποστ που είναι το όριο..

    μάλλον σου προκαλεί θεμα επειδή το κάνεις εκτός σχέσης και μετά σε κάνει να νιώθεις άσχημα και ότι δεν αξίζεις... γιατί αν ήσουν μέσα στην σχέση και ήξερες πως ο αλλός σε εκτιμά γι αυτό που είσαι και η βία και η μείωση της προσωπικότητας σου σταματάει στο σεξ μάλλον δεν θα είχες πρόβλημα... οπότε καλύτερα για σένα θα ήταν να μην δίνεσαι στον ας το πούμε πρώτον τυχόντα... κράτα το όρια μέχρι εκεί που θα νιώθεις άνετα και ωραία και αφού ντυθείτε...
    Για να σε βοηθήσω να καταλάβεις, δεν μπορώ να κάνω καν σχέση! γνωρίζω ανθρώπους που μετά το σεξ δεν θέλουν να ξαναβρεθούμε (ανεξάρτητα από το ρόλο μου - άλλωστε δεν είμαι με όλους υποτακτικός, αλλά μόνο με άτομα που με ελκύουν πάρα πολύ). Το πρόβλημά μου είναι πολύ μεγαλύτερο...γι΄αυτό και δεν έδωσα έμφαση στην υποτακτικότητα στο σεξ...το αν το απολαμβάνω ή όχι εκείνη τη στιγμή ειναι δευτερεύον...το πρωτεύον είναι ότι δεν μπορώ να βρω σύντροφο, δεν νοιώθω επιθυμητός, είμαι μονίμως ανικανοποίητος και μόνος...αν ισορροπήσω μέσα μου και αν αναπτύξω την αυτοπεποίθησή μου, ίσως να μην επιθυμώ να κάνω υποτακτικό σεξ...ή, τέλοσπάντων, για να μη θεωρήσεις ότι το βλέπω υποτιμητικά το θέμα της υποτακτικότητας στο σεξ, αν είχα σχέση με κάποιον που με ελκύει πραγματικά και, δεδομένης της τωρινής μου ψυχολογίας, θα απολάμβανα να είμαι υποτακτικός μαζί του. Αλλά δυστυχώς δεν υπάρχει κάποιος που να με εκτιμάει για σχέση και να τον επιθυμώ ερωτικά, ταυτόχρονα!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    είναι ένας τρόπος να εξασφαλιστεί μια ασφάλεια για τους χρήστες του φόρουμ και μια ισορροπία απ' ότι έχω καταλάβει...
    ειναι ενας τροπος να εξασφαλιστει μια ασυνενοησια στους χρηστες του φορουμ ενοεις αφου καπιοι δεν θελουν να συζητισουν καπια πραγματα δημοσια γιατι απλα ντρεπονται

  14. #14
    Banned
    Join Date
    Feb 2013
    Location
    σε 1 λιμνουλα!
    Posts
    14,042
    είναι ένας τρόπος να εξασφαλιστεί μια ασφάλεια για τους χρήστες του φόρουμ
    την ασφαλεια σου θα την εξασφαλησεις μονος σου ενηλικος εισαι εσυ θα επιλεξεις σε πιον θα ανοιχτεις κ σε πιον οχι

    ο καθε ενας ειναι υπευθυνος για την ασφαλεια του απλο ειναι.

    καθε φορα που επελεξα να ανοιχτω σε καπιον εγω το επελεξα δε χρειαζομαι τη προστασια κανενος για οτι επιλεγω εγω ο ιδιος.

  15. #15
    άλεξ δεν είσαι όλο το φόρουμ εσύ το ότι εσύ κι εγώ είμαστε ενήλικες δεν κάνει και όλα τα μέλη του φόρουμ ενήλικα... επίσης είναι και ένα φόρουμ που προσελκύει συναισθηματικά ευαίσθητους ανθρώπους, το ότι εσύ είσαι σε φάση που μπορείς να επιλέξεις σωστά δεν σημαίνει πως όποιος μπαίνει εδώ μέσα με την όποια συναισθηματική φόρτιση εχει την καθαρότητα και την διάυγεια να επιλέξει κάτι καλό για τον εαυτό του εκείνη την στιγμή... και τόσο καινούριο μέλος με τι κριτήρια θα επιλέξει σωστά από τους τόσους που θα του την πέσουν? σίγουρα υπάρχουν και περιπτώσεις που δυσκολεύουν όπως του μέλους... αλλά αν το δεις πιο γενικά είναι ένα σωστό μέτρο...

Page 1 of 2 12 LastLast

Similar Threads

  1. Βρισκομαι σε αδιεξοδο..
    By Nocash in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 16
    Last Post: 15-02-2013, 23:02
  2. 5 Χρόνια σχέσης .. βρίσκομαι σε απόγνωση ..
    By XartinOneiro in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 34
    Last Post: 27-11-2012, 01:30
  3. Φοβια ή αγχος οταν βρίσκομαι σε κλειστο χώρο με κόσμο :(
    By Christina82 in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 21
    Last Post: 02-03-2012, 20:21
  4. Βρισκομαι σε αδιεξοδο!
    By Like Mike in forum Κατάθλιψη - Δυσθυμία
    Replies: 14
    Last Post: 20-02-2012, 22:29
  5. ΒΡΊΣΚΟΜΑΙ ΣΕ ΑΔΙΈΞΟΔΟ
    By ArTeMios 16 in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 17
    Last Post: 13-03-2011, 00:45

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •