Κ.Ψ.Υ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 2 12 LastLast
Results 1 to 15 of 21

Thread: Κ.Ψ.Υ

  1. #1

    Κ.Ψ.Υ

    Αποφασισα κ εγω να παω σ ενα Κ.Ψ.Υ ... μετα απο ψαξιμο βρηκα που υπαγομαι...τα τηλ ειναι λαθος(καλο θα ειναι κ το site να κοιταζει αν ισχυουν τα τηλ που εχουν..γιατι ΔΕΝ ισχυουν σε καποιο ΚΨΥ) Πηρα τηλ να κλεισω ραντεβου κ μου ζητησαν τα στοιχεια μου ... ζητησαν σταθερο αλλα αρνηθηκα να δωσω γιατι ειναι το επαγγελματικο μου κ δεν ηθελα να το δωσω..εδωσα το κινητο με τα χιλια ζορια ...η υπαλληλος επεμενε να ζηταει το σταθερο κ της ξαναειπα οτι δεν θελω να το δωσω...κ η απαντηση της ηταν οτι αυτο που κανω δεν ειναι σωστο γιατι αν θελουν να επικοινωνησουν μαζι μου δεν μπορουν να το κανουν στο κινητο,..... την ευχαριστησα κ εκλεισα..... παει κ αυτη η προσπαθεια να ζητησω βοηθεια απο την ακαμψια της υπαλληλου.... Σε ατομα που ζητανε βοηθεια ειναι δυνατον να τα πιεζουν ? ?
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    τι ειναι το κψυ?ποσα θελουν τον μηνα?
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  3. #3
    Κεντρο Ψυχικης Υγειας.... δεν ξερω ποσα θελουν..αλλα αν εχουν τετοιους υπαλληλους κ τζαμπα να ειναι δεν παω.......!!!(Που δεν θα παω δλδ ετσι κ αλλιως)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    και τι κανουν εκει? τους υπαλληλους τι τους θελουν?
    ειναι αυτα τα group therapy?
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  5. #5
    Δεν ξερω τιποτε γι αυτα...απο 'δω μου ειπαν να βρω καποιο κεντρο κοντα να παω.... Βρε συ κ πως θα δουλεψουν χωρις υπαλληλους??οεο? Σ ενα αλλο που πηρα κ με παρεπεμψαν στο συγκεκριμενο η κοπελα ηταν ηρεμη με γαληνια φωνη.... μ αυτη που μιλησα στο αλλο μονο που δεν μ εδειρε που δεν ηθελα να δωσω το τηλ!!!!Κ αν της ελεγα οτι δεν εχω σταθερο? Δεν θα δεχονταν να μου κλεισει ραντεβου?????
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Νεα Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης: καλέστε στο 0800 202020
    Ντρίιιν.... ντρίιιν.... τσάκ!

    Καλέσατε την πρότυπη γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης "Ο Ναπολέων":

    -Αν αισθάνεστε οτι απειλήστε, πατήστε το "1". Και ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΜΑΖΕΨΕΤΕ!!!
    -Αν δεν έχετε εμπιστοσύνη στον εαυτό σας, παρακαλέστε κάποιον να πατήσει το "2".
    -Αν υποφέρετε απο διχασμένη προσωπικότητα, πατήστε το "3" και το "4".
    -Αν υποφέρετε απο στρές πατήστε όλα τα πλήκτρα μέσα σε ενα δευτερόλεπτο, αλλιώς θα κλείσει η γραμμή.
    -Αν υποφέρετε απο μανία καταδίωξης, ξέρουμε ποιός είστε και τι θέλετε. Μείνετε λίγο ακόμα στη γραμμή μέχρι να εντοπίσουμε το τηλεφώνημα.
    -Αν έχετε κόμπλεξ κατωτερότητας κλείστε ΑΜΕΣΩΣ τη γραμμή. Κανείς δεν προτίθεται να ασχοληθεί με τις βλακείες σας.
    -Αν υποφέρετε απο παρατεταμένη σεξουαλική στέρηση, κλείστε και πατήστε "090 1232425"
    -Αν είστε σχιζοφρενής, πιέστε το πλήκτρο που σας υποδεικνύουν οι Φωνές που ακούτε.
    -Αν έχετε κόμπλεξ με την εξωτερική σας εμφάνιση, ...[δεν βρήκα κατι της προκοπής να γράψω...]
    -Αν υποφέρετε απο σύνδρομο εγκατάλειψης, δεν έχει σημασία ποιό πλήκτρο θα πατήσετε. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν θα σας απαντήσει...
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    δεν ξερω πως λειτουργουν , αλλα λογικα το τηλεφωνο.. ειναι κατι που θα το εδινα... δλδ αν παθεις κατι.. δεν ξερω..
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  8. #8
    Να 'σαι καλααααααα!!Μ εκανες κ γελασα...... παντα ετσι να εισαι!!! :) :) :)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    ας ελεγες οτι δεν εχεις σταθερο βρε παιδακι μου κι εσυ!
    υποχρεωτικο ειναι το σταθερο???? μη χειροτερα!!!
    κι αν σου πει οτι δεν την αφηνουν να παιρνει σε κινητα, πες της να σου στειλει ςμς να την παρεις εσυ. ελεος...

  10. #10
    Ithaki το τηλ το ηθελαν σε περιπτωση ακυρωσης του ραντεβου... οχι για να δουν αν ειμαι εγω καλα ..ο διπλα 'η ο παραδιπλα....Γι αυτο κ μ εκνευρισε ο τροπος της!!!! Ο παροχος που εχουν γιατι δεν ειναι του ΟΤΕ ειμαι σιγουρη οτι τους παρεχει κ λεπτα για κινητα.... ολοι οι παροχοι πια το κανουν...ισως τα χαλανε για...προσωπικα τους τηλ!!! Τι αλλο να σκεφθω???

    Remedy πιστευα οτι τη στιγμη που παιρνω σ ενα τετοιο κεντρο θα σεβονταν κ την επιθυμια του ανθρωπου που καλει για βοηθεια.. Δεν μ αρεσει να λεω ψεματα.... αν ηξερα απ την αρχη οτι θα ηταν πιεστικη θα της ελεγα οτι δεν εχω σταθερο._
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,647
    ξαναπροσπαθησε.
    τους θυμουνται ολους απ εξω?
    κι αν σε θυμηθουν, πες, οτι αλλαξαν τα πραγματα στην ζωη σου και μενεις πλεον σε σπιτι χωρις σταθερο

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Μερικοί υπάλληλοι σ' αυτά τα κέντρα (δημόσιο βλέπεις...), είναι όντως απαράδεκτοι.... μια φορά πήρα σ' ένα κι ενώ έκλαιγα με λυγμούς... (δούλευα τότε σ' ένα δήμο και κάθε πρωί που πήγαινα για δουλειά μου ορμούσε ένα κοπρόσκυλο και κανένας δεν έκανε τίποτα γι' αυτό, χώρια το τι τραβούσα από τη σκύλα την προϊσταμένη....) κι ενώ προσπαθούσα να του εξηγήσω το πρόβλημα... μου λέει σε κάποια φάση... ε! που είναι τελικά το πρόβλημα δεν καταλαβαίνω... το έκλεισα και δυο μέρες μετά που συνήλθα κάπως πήρα να τον βάλω στη θέση του αλλά δεν μου λέγανε τ' όνομά του.... τέλος πάντων... δοκίμασε ίσως αλλού μη το βάζεις κάτω.... α προπό, έχει εδώ μέσα τηλέφωνα από τέτοιες υπηρεσίες;;

  13. #13
    Remedy σημερα το πρωι πηρα... κ επειδη της το εκλεισα στα μουτρα κατα καποιο τροπο κ επειδη εχω πει τ ονομα μου ναι..πιστευω οτι η συγκεκριμεη θα με θυμαται!!Μενω αξεχαστη σε κατι τετοια!!

    ΙRENEMARINA αλλου δεν μπορω να δοκιμασω γιατι εκει υπαγομαι... κ ναι..στην αρχικη σελιδα του σαϊτ εχει καποια τηλ..κοιτα χαμηλα στην σελιδα κ θα τα βρεις...να τα τσεκαρεις ομως κ μεσω google γιατι μπορει κ να εχουν αλλαξει...
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  14. #14
    Quote Originally Posted by ithaki View Post
    Νεα Γραμμή Ψυχολογικής Υποστήριξης: καλέστε στο 0800 202020
    Ντρίιιν.... ντρίιιν.... τσάκ!

    Καλέσατε την πρότυπη γραμμή ψυχολογικής υποστήριξης "Ο Ναπολέων":

    -Αν αισθάνεστε οτι απειλήστε, πατήστε το "1". Και ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΗΝ ΤΙΣ ΜΑΖΕΨΕΤΕ!!!
    -Αν δεν έχετε εμπιστοσύνη στον εαυτό σας, παρακαλέστε κάποιον να πατήσει το "2".
    -Αν υποφέρετε απο διχασμένη προσωπικότητα, πατήστε το "3" και το "4".
    -Αν υποφέρετε απο στρές πατήστε όλα τα πλήκτρα μέσα σε ενα δευτερόλεπτο, αλλιώς θα κλείσει η γραμμή.
    -Αν υποφέρετε απο μανία καταδίωξης, ξέρουμε ποιός είστε και τι θέλετε. Μείνετε λίγο ακόμα στη γραμμή μέχρι να εντοπίσουμε το τηλεφώνημα.
    -Αν έχετε κόμπλεξ κατωτερότητας κλείστε ΑΜΕΣΩΣ τη γραμμή. Κανείς δεν προτίθεται να ασχοληθεί με τις βλακείες σας.
    -Αν υποφέρετε απο παρατεταμένη σεξουαλική στέρηση, κλείστε και πατήστε "090 1232425"
    -Αν είστε σχιζοφρενής, πιέστε το πλήκτρο που σας υποδεικνύουν οι Φωνές που ακούτε.
    -Αν έχετε κόμπλεξ με την εξωτερική σας εμφάνιση, ...[δεν βρήκα κατι της προκοπής να γράψω...]
    -Αν υποφέρετε απο σύνδρομο εγκατάλειψης, δεν έχει σημασία ποιό πλήκτρο θα πατήσετε. Έτσι κι αλλιώς κανείς δεν θα σας απαντήσει...

    λολλλλλλλλλλλ

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Για σου φιλη μου πιεσμενη...Χαχα μ αρεσει το nickname που διαλεξες :) λοιπον εγω πηγαινα σε κεντρο ψυχικης υγειας και συγκεκριμενα στου περιστεριου..Οι υπαλληλοι εκει στην γραμματεια ειναι οντως απαραδεκτοι και για κλωτσιες θα ελεγα..Δεν ξερω πως την εχουν δει...Πραγματικα καθε φορα ηθελα να τους πλακωσω στο ξυλο...Το σταθερο στο ζητανε οντως και σου βγαζουν και την πιστη μεχρι να κλεισεις ραντεβου,γιατι λενε οτι γινεται χαμος και δεν ευκαιρουν οι γιατροι. Τι να σου πω εχω αναμεικτες εντυπωσεις απο αυτα τα κεντρα,και καλες και κακες...Ειναι μια οικονομικη λυση,αφου δεν πληρωνεις γιατι ειναι δημοσια..Δεν νομιζω παντως οτι δεν μπορεις να πας σε αλλο κ.ψ.υ εκτος απ αυτο που υπαγεσαι..εγω πηγαινα στου περιστεριου,και τωρα θα παω στων αγιων αναργυρων.Για να δουμε τι θα δουμε κι εκει..ΠΑντως στο τελευταιο οι υπαλληλοι ηταν πιο ευγενικοι..

Page 1 of 2 12 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •