ερμαιο των συναισθηματων μου...
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9
  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Λιμνουπολη
    Posts
    3

    ερμαιο των συναισθηματων μου...

    Γεια σας!
    Βασικα δεν ξερω πως να ξεκινησω το θεμα μου...οποτε παμε κατευθειαν στο ψητο...

    Εχω προβλημα με τα συναισθηματα μου...δενομαι πολυ ευκολα οταν ξεκιναω μια ερωτικη σχεση...κ τωρα περναω την φαση του χωρισμου απο μια...κ μαλιστα απο εναν σχετικα ασχημο χωρισμο...
    Περασε μια περιεργη περιοδος στη ζωη μου εδω κ εναν χρονο οσον αφορα τον ερωτικο τομεα και...απλα θελω να ρωτησω αν υπαρχει κατι,οτιδιποτε που μπορω να παρω κ να σταματησω να εχω συναισθηματα...ακουγεται χαζο αλλα μετα αοπ την τελευταια απορηψη που εχω περασει δεν αντεχω αλλο τις σκεψεις μου...γινομαι ερμαιο των συναισθηματων μου κ δεν ειμαι καλα...
    Γενικα ειχα αρκετες σχεσεις,εχω αρκετες εμπειριες,αλλα τωρα νομιζω οτι αυτο που περναω,το περναω για πρωτη φορα...Δεν ειμαι καλα κ δεν το αντεχω αλλο :(

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2011
    Location
    Athens
    Posts
    1,685
    Γεια σου! Μου θύμισες αυτή την ταινία τώρα "Η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού"..
    Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι για να μην έχεις συναισθήματα αγαπητέ μου.
    Απλά σιγά σιγά πήζει το μυαλό που λέμε και τα πράγματα τα παίρνεις πιο χαλαρά..δηλαδή πιο ορθολογικά.
    Εγώ πάντως 28 χρονών είμαι και κλαίω σα μυξιάρικο αν τσακωθώ με τον φίλο μου.
    Αν με χωρίσει μπορεί και να πάω να του ρίξω μολότωφ!! (πλάκα)
    Προσπάθησε όσο μπορείς να τα βλέπεις στις διαστάσεις τους τα πράγματα και ειδικά τον έρωτα. Σκέψου τον σα χημική ένωση, κυνικό μεν αλλά εν μέρει ισχύει. Πόσων χρονών είσαι?
    ..το σκοτάδι του ενός, δυο μαζί το κάνουν φως...

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    φιλε καταλαβαινω πως νιωθεις αλλα αυτο που λες δλδ οτι θες να μην νιωθεις τιποτα δεν παιζει να μπορεις να το προκαλεσεις μονος σου εκτος κι αν για καποιους λογους ερθει απο μονο του, εγω το χω νιωσει πολλες φορες να ειμαι apathetic κ να μην εχω emotions ουτε positive ουτε negative αλλα trust me δεν ειναι κ ο,τι καλυτερο αυτη η αισθηση.. οποτε παμε στο δια ταυτα προσπαθησε να μην σκεφτεσαι οσο γινεται τον χωρισμο κ τα αιτια κ τα αποτελεσματα κτλ κτλ κ βρες κατι να κανεις να ασχοληθεις για να ξεχνιεσαι κ να εισαι καλα με τον εαυτο σου

    α κ απο ταινια καλη αυτη που σου ειπε η void κ επισης σου προτεινω το equilibrium (ανθρωπινο μισος) οπου το φαρμακο prozium εκανε αυτο ακριβως που λες
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,638
    Quote Originally Posted by void View Post
    Γεια σου! Μου θύμισες αυτή την ταινία τώρα "Η αιώνια λιακάδα ενός καθαρού μυαλού"..
    Δε νομίζω ότι υπάρχει κάτι για να μην έχεις συναισθήματα αγαπητέ μου.
    Απλά σιγά σιγά πήζει το μυαλό που λέμε και τα πράγματα τα παίρνεις πιο χαλαρά..δηλαδή πιο ορθολογικά.
    Εγώ πάντως 28 χρονών είμαι και κλαίω σα μυξιάρικο αν τσακωθώ με τον φίλο μου.
    Αν με χωρίσει μπορεί και να πάω να του ρίξω μολότωφ!! (πλάκα)
    Προσπάθησε όσο μπορείς να τα βλέπεις στις διαστάσεις τους τα πράγματα και ειδικά τον έρωτα. Σκέψου τον σα χημική ένωση, κυνικό μεν αλλά εν μέρει ισχύει. Πόσων χρονών είσαι?

    χαχαχαχαχαχχα
    αμαν βρε βοιντ
    κι εγω αυτη την ταινια εχω παντα στο μυαλο μου σε αναλογες συζητησεις.
    ειχε βγει ακριβως την εποχη που χωριζα απο μια μεγαλη σχεση μου και ειχα παθει την πλακα μου :)

    Κωνσταντινε
    αν δεν την εχεις δει, ψαξε να την δεις.
    κι εγω την ιδια απορια εχω επισης.
    τι ηλικια εχεις?

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Μπορεί να μου πει κάποιος πάνω κάτω το στόρυ της ταινίας (χωρίς το τέλος ε) γιατί με έχετε βάλει σε περιέργεια. Ρε Κωσταντίνε, τι λες τώρα; Ν' αποκτηνωθείς θέλεις ή όχι μάλλον να γίνεις τέρας;;; Ακόμα και τα ζώα έχουν κάποια υποτυπώδη συναισθήματα. Αντί να κοιτάξεις να ισορροπήσεις και να μην λιώνεις κάθε φορά μετά τον χωρισμό, μας λες ότι θέλεις να πάψεις να έχεις συναισθήματα;;; Μέση όδος φίλε μου, μέση οδός!
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Τι είναι αυτό που πιστεύεις ότι σε κάνει να χάνεις την ισορροπία;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  7. #7
    Junior Member
    Join Date
    Jun 2009
    Location
    αθηνα
    Posts
    16
    Γεια σου κωνσταντινε!
    Δεν πιστευω οτι υπαρχει τροπος να σταματισεις να χεις συναισθηματα,δεν το νομιζω,μιας κι εγω ειμαι ετσι αν και το χω προσπαθησει δεν το χω καταφερει.Υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που ναι ετσι και δεν το βλεπω σαν κατι αρνητικο,απλα πρεπει να προσεχουμε με ποιους ανθρωπους μπλεκουμε.Δεν εχει να κανει με τις εμπειριες,ειναι θεμα χαρακτηρα.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Υπάρχουν όμως και κάποιες ισορροπίες που πρέπει να κρατάμε και ο υπερβολικός συναισθηματισμός κατά βάθος κάτι έχει να μας πει..
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  9. #9
    μάθε να κρατάς λίγο "πισινή" στις σχέσεις. Να δίνεσαι όχι σε μεγαλήτερο βαθμό από το βαθμό στον οποίο είσαι βεβαιος για τον άλλο.
    Ξέρω ανθρώπους που δόθηκαν κυριολεκτικά στον άλλο και ο χωρισμός τους κόστισε ακριβά. Πέρασαν πολλά χρόνια να τον ξεπεράσουν.
    Βάβεια είναι και τα αρχικά στάδια του χωρισμού που είναι πολύ δύσκολη φάση, σαν ψυχοπλάκωμα.
    γιάννης

Similar Threads

  1. φαρμακο για την απωλεια των αρνητικων συναισθηματων
    By flowing through in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 2
    Last Post: 29-05-2011, 19:44
  2. Η ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΩΝ ΠΟΥ ΠΑΙΖΑΝΕ ΚΡΥΦΤΟ
    By BrokeN_DoLL in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 8
    Last Post: 10-12-2010, 13:29
  3. Εκδήλωση συναισθημάτων
    By mandyav in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 26
    Last Post: 10-09-2008, 16:34
  4. Η <<σκάλα>> των συναισθημάτων μας.
    By katarina in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 23-06-2008, 13:57

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •