ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 6 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 77
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΠΙΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΕΞ

    μεχρι 1 χρονο πριν μαρεσε να το κανω. μαρεσε να το κανω και με διαφορετικους αντρες, ητανε καλα και το βρισκα καλη φαση. ομως στα τελευταια με τον δικο μου δεν θελω να το κανω καθολου. προφασιζομαι πονοκεφαλους πονοκοιλους κλπ κλπ και δεν ειναι μονο αυτο, αλλα η αληθεια ειναι πως οταν το κανω επειδη πρεπει κιολας, ποναω. νιωθω πονο στα ''τοιχωματα'' αν με πιανετε........επισης νιωθω τοσο μα τοσο κουρασμενη και νυσταζω και το βλεπω κουραστικο και αγγαρεια.προσπαθω να σκεφτω μηπως ειναι επειδη βαρεθηκα να κανω σεξ με τον γκομενο μου, ομως σκεφτικα πως ειναι να κανω με αλλον και παλι δεν με εξιταρε το θεμα. δεν μου ρχεται καν να δοκιμασω να παω με αλλον για να το διαπιστωσω. εχω χασει καθε ενδιαφερον. σκεφτομαι μην τυχον ειναι τα φαρμακα αλλα δεν το χω πει στον γιατρο γιατι δεν αντεχω αλλο να μου αλλαζει αγωγες...με εξουθενωνουν. ηδη νιωθω κουραση και υπνηλια συνεχως ενω πριν απο τα χαπια δεν κοιμομουν παρα μονο 4 φορες την μερα!

    το χειροτερο ειναι πως με ανησυχει επειδη με την φωνη της λογικης κατι δεν λειτουργει σωστα στο συστημα, επειδη ειμαι νεα και πρεπει να θελω να κανω σεξ κ επειδη στο παρελθον μου ημουν ασυγκρατητη. αλλα απο την αλλη δεν με νοιαζει, εχω τοση αναισθησια μεσα μου.....εναι ενα αισθημα που ζοριζομαι ρε παιδι μ να αισθανθω ανησυχια κλπ, αλλα δεν νιωθω τπτ. ισως και γι αυτο να φταινε και παλι τα φαρμακα

    εχει καποιος αλλος δει αλλαγη στην ορεξη για το σεξ και πονο κατα την πραξη, σε παρομοια κατασταση?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    μπορεί να περνάς απλά μια φάση μπέιμπι...
    Σε όλους συμβαίνει να περνάμε διαστήματα που να μην έχουμε όρεξη για σεξ, είτε γιατι μας απασχολούν άλλα πράγματα, είτε ακόμη και αυτό που λες με τα φάρμακα.
    Μη το κάνεις τεράστιο θέμα στο μυαλό σου, χαλάρωσε, προσπάθησε να είσαι ήρεμη και οργάνωσε στο μυαλό σου μια βραδιά σεξ με όλα αυτά που σου αρέσουν...(με το μποιφρεντ εννοω)

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα δεν ειναι φαση ειναι ολοκλιρος χρονος τωρα!

    ακομα και η σκεψη της λεξης ΣΕΞ με αηδιαζει και με κουραζει!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  4. #4
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Broken αυτο με το σεξ και αυτο που δε σε νοιαζει μου ακουγεται εμενα, λεω τωρα, να μοιαζει να προερχεται απο φαρμακα, αλλα το προκαλουν γενικα, μπορει και να μην αλλαξει και πολυ αν σου αλλαξει φαρμακα (οχι απαραιτητα αλλα λεω). Ειναι απο τα "καλουδια" που συνοδευουν τα φαρμακα.

  5. #5
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    μα δεν ειναι φαση ειναι ολοκλιρος χρονος τωρα!

    ακομα και η σκεψη της λεξης ΣΕΞ με αηδιαζει και με κουραζει!
    γιατί είσαι των άκρων....!!!
    ή θα κάνεις σεξ σαν τρελλή ή καθόλου.
    Δοκίμασε αυτό που σου λέω.
    Οργάνωσε μια βραδιά με το φίλο σου με όλα αυτά που ξέρεις πως σου αρέσουν, χαλάρωσε και προσπάθησε να το απολαύσεις.
    Μη πας όμως έτοιμη για αποτυχία. Αν δεις πως δεν γίνεται τίποτα, πεστο στο γιατρό. Από πόσα μέλη δεν έχουμε διαβάσει εδώ μέσα πως τα φάρμακα τους μειώνουν τη λίμπιντο?

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ναι αλλα απο την μια θελω να το πω στον γιατρο να το φτιαξω επειδη ΠΡΕΠΕΙ αλλα απ την αλλη με εχει κανει να μην με νοιαζει καθολου σε σημειο να ΜΗΝ με νοιαζει να το φτιαξω! καταλαβαινεις τι εννοω?

    τι να κανω ο,τι και να οργανωσω τα ιδια σκεφτομαι :(

    να παω με αλλον 1 μερα να δω? ηταν ευκολο να το κανω οσο ελειπε αγγλια αλλα τωρα ειναι εδω και θα νιωσω πως δεν ειναι σωστο! (οχι τυψεις, γιατι οπως ειπα ειμαι αναισθητη)
    I m a Good Person With Bad Attitude

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Δεν το πιστεύω! Θέλετε να μου πείτε ότι εγκρίνετε και προωθείτε το προγαμιαίο σεξ;

    Broken ακόμα και οι άντρες (ναι αυτοί με τα δυο κεφάλια!) έχουν περιόδους αποχής, και που όταν παίρνεις φάρμακα! Τί σεξ!; Ουτε ******* δεν μπορείς να τραβήξεις μήνες!

    Μπορεί και να χεις κορεστεί! Καιρός να δοκιμάσεις καινούργια πράγματα! Μαγείρεψε, βάλε μπουγάδα, ένα σίδερο βρε παιδί μου, και θα δείς! Θα ξανανιώσεις γυναίκα!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    τι?????????????/ να βαλω σιδερο???????????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Ξέρεις! αυτό το σφηνοειδές μεταλλικό που παίρνει νερό μπαίνει στην πρίζα και πετάει ατμούς! Ανεβάζει την λίμπιντο και κάνεις και δουλειά!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  10. #10
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Τι εννοεις πρεπει? Λογω ηλικιας και ιδιοσυγκρασιας πρεπει να εισαι sex machine? Καλα ντε, κατουρα και λιγο...
    Οταν λες να το φτιαξεις τι εννοεις? Αυτο προκαλειται απο πολλα φαρμακα, δεν ξερω και τι παιρνεις, αλλα παιρνει χρονο να φτιαξει, απο τη στιγμη που εστω θα κανεις προσαρμογη στα φαρμακα, και μπορει να μην μπορει να γινει πχ και τπτ γιατι ειναι σημαντικοτερο να παρεις καποια πραγματα παρα να κανεις σεξ.
    Το οτι δε σε νοιαζει ειναι και καλα και αυτο απο τα φαρμακα, οπως προειπα? Η ειναι μια γενικοτερη κατασταση σηψης? Νομιζω οτι θα πρεπει να βρεις την ισορροπια με τον εαυτο σου και να ξεχασεις τα πρεπει και με νοιαζει/δε με νοιαζει κλπ., αλλα αν νιωθεις οτι σε αυτο σε εμποδιζει η χ αγωγη, τι να πω, υπομονη (κλασικα... :( ).

  11. #11
    Μια συζητηση με τον γιατρο σου κ μια επισκεψη σε γυναικολογο δεν θα ηταν κακη αρχη..... ;)
    "οι πιο μεγάλες νύχτες,είναι αυτές που κλαις και δεν σ'ακούν"

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    υπάρχουν πολλές εκδοχές μήπως εισαι γενικα υποτονική αυτην την περιοδο, μηπως ειναι δυσθυμία? να μην εχεις ορεξη για πραγματα που ειχες πριν κλπ και παρολο που λειτουργεις αποτι ξερω να σου βγαινει εκει?. Μπορεί βεβαια να βαρεθηκες και τους ανδρες ισως οι πολλες επαφες με αντρες να σε εφθειραν και να θες ενα διαλειμμα μεχρι να ξαναποκτησεις ενδιαφερον και σιγουρα με καποιον που σε εξιταρει..
    μπορει να ναι και τα φαρμακα κατα ταλλα ο κυκλος σου ειναι καλος? δεν εχεις τπτ ορμονικο που θα μπορουσε να επηρεασει?

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,640
    ντολι
    δεν ξερω τι επιδραση εχουν στο φαινομενο τα φαρμακα.
    αυτο που ξερω ειναι, οτι απο την στιγμη που σου εγινε προβλημα και αγχος, τοσο θα χειροτερευε με τις προσπαθειες, γιατι ησουν πλεον αγχωμενη και τσεκαριζες τον εαυτο σου στο αν θα ανταποκριθεις, αν θα πονεσεις κλπ
    αυτο θα πρεπει να σκοτωσε οτι επιθυμια ειχε μεινει και το εκανε να επαναλαμβανεται.
    εγω προτεινω να χαλαρωσεις.
    δεν υπαρχιε πρεπει στο σεξ.
    προτιμοτερο ειναι να αφουγκραστεις την δικη σου επιθυμια και να το κανεις οταν θα το θελεις εσυκαι με οτι συνθηκες το θελησεις, παρα να συνεχιζεις να πιεζεις τον εαυτο σου να ανταποκριθει, ειτε γιατι αγχωθηκες ειτε για να μην δυσαρεστησεις τον φιλο σου κλπ
    για το αλλο ατομο, λεω κατογορηματικα ΟΧΙ για δοκιμη. αν ομως το επιθυμησεις πραγματικα, ειναι δικο σου θεμα αν θα το κανεις η οχι και θεμα του τι σχεση εχεις με τον φιλο.
    εισαι ερωτευμενη με τον φιλο σου? παιζει κι αυτο ρολο ξερεις..
    για τους πονους ειμαι σχεδον σιγουρη οτι φταιει η ελλειψη επιθυμιας, υπαρχιε ομως μια μικρη περιπτωση να ειναι φλεγμονη, οποτε αν δεν εχεις παει προσφατα σε γυναικολογο, καλυτερα να πας...

    ΧΑΛΑΡΩΣΕ

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν κανω δουλειες σπιτιου με καταθλιβει!

    οχι μονο με αντρες........ουτε με γυναικες θελω ξαφνικα.........
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Banned
    Join Date
    May 2011
    Posts
    619
    Γιατι με γυναικες τι διαφορα εχει? Μπορεις νομιζεις ακομα και αν δεν εχεις επιθυμια; :ΡΡ

Page 1 of 6 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. Δεν μπορω να κανω σχεση
    By Constanse in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 63
    Last Post: 12-07-2011, 17:23
  2. Replies: 21
    Last Post: 08-07-2011, 17:42
  3. Δεν μπορώ να βρω τι να κάνω στην ζωή μου...
    By Densoulew in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 4
    Last Post: 15-05-2011, 03:07
  4. Replies: 9
    Last Post: 10-02-2011, 10:28
  5. ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΣΟΒΑΡΗ ΣΧΕΣΗ
    By Χάιντι in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 67
    Last Post: 21-05-2010, 16:38

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •