ΠΟΔΟΛΑΓΝΕΙΑ
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 40
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135

    ΠΟΔΟΛΑΓΝΕΙΑ

    καλησπερα!

    ο 1ος μου ξαδερφος ειναι καπου στα 8 τωρα,θυμαμαι ποτε πηγαινα συχνα σπιτι απο μικρο που ητανε επιανε τα ποδια μας και τα χαιδευε η τα φιλαγε και μας φαινοτανε χαριτωμενο. επαιζε με τα δαχτυλα μας κλπ κλπ. ειχα καιρο να παω να κατσω σπιτι του λογω δουλειας η αλλων πραγματων και τυχαινε αυτο το διαστημα να τον βλεπω που και που αλλου. χτες λοιπον εκανα επισκεψη στους θειους μου.

    αφου κατσαμε στο τραπεζι να σαβουρωσουμε κατιτις ο μικρος σηκωθηκε απ την καρεκλα του βουτιξε κατω απ το τραπεζι και αρχισε να πιανει παλι ποδια. οι γονεις του δεν ειπαν τπτ απλα γελαγανε και του λεγαν να κατσει να φαει! καθολου προβληματισμενους δεν τους ειδα! αφου με τα πολλα του πα να με παρατησει ησυχη, φαγαμε και πηγα καναπε. εκει ηρθε και μου λεει ''θες να σου κανω μασαζ?'' του ειπα ναι κ εκει που μου εξυνε την πλατη τσουκ πηγε να μου πιασει το στηθος και χωρις να το κανω θεμα του λεω ''δεν ειναι εκει η πλατη!!!!'' μετα μολις ακουσε αυτο πηρε παλι το ποδι μου και μου λεει ''θα σου κανω στην πατουσα τοτε!''...........εκεινη τη στιγμη τι να δω.......του ειχε σηκωθει παιδια!!!!!! επαθα την πλακα μου ! και ειχε κ μεγεθος!!!!! ΟΜG λεω! λεω ειμαι κουρασμενη ευχαριστω για το γευμα κλπ κλπ και την εκανα με ελαφρα!

    την επομενη το εθιξα στην γιαγια μ μεταξυ πλακας και καλα,λεγοντας της μα τι μανια με τις πατουσες εχει αυτο το παιδι! η γιαγια μ ακομα γελαγε καθολου προβληματισμενη κ κεινη. και μετα μου ειπε αυτο ''α μωρε το μικρουλι πλακα που χει!!! '' ελεος δλδ δεν καταλαβαινουν οτι εχει θεμα?

    δεν ξερω αν φταιει η μανα του που εχει παει 8 και ακομα τον ταιζει ρε παιδια στο στομα και οταν πεφτει για υπνο μενει μαζι του στο κρεβατι μεχρι να κοιμηθει! την παιρνει την μανα του μονιμως τηλ οταν αυτη ειναι στην δουλεια κ κεινη του μιλαει λες και μιλαει σε κοριτσακι 2 χρονων!μελισταλαχτα και συνοδευομενα με ''ναι αγαπουλα μου! η μαμα σαγαπαει! της λειπεις πολυ αγορακι μου! αγαπουλα μου εσυ!'' . τα ακουω κ μ ρχεται εμετος!

    αυτο ολο λοιπον συγκρουεται επειδη ο μικρος εχει παρει και απο λογια του πατερα του οτι ειναι ΑΝΤΡΑΣ κ παιρνει ολο παιχνιδια δρασης και οπλα και το παιζει βαρβαρος φοραει ρουχα με νεκροκεφαλες αλλα παιζει ολο με μεγαλους και δεν κανει παρεα με παιδια παρα μονο στο σχολειο, οπου κανει τον καμποσο σε μικροτερα αγορια με αποτελεσμα μια μερα να τον πιασουν 2 πρωτακια και να τον δειρουν!!!!! τα σπορ δεν τα μπορει και ειναι πολυ μιγιαγγιχτος και οτι του πεις δεν προλαβαινει να σε ακουσει και σου λεει ''ξερω''

    η μανα μου που της τα πας ολα αυτα λοιπον μ ειπε πως απλα ειναι κακομαθημενος και ειναι μικρος και θα στρωσει. μα δεν ειναι πλεον μωρο!μπορει να τρωει μονος του ελεος! και δεν χρειαζεται ΟΛΟΙ να του δινουν τα ποδια τους επειδη ειναι μικρος! τα ποδια δεν ειναι παιχνιδι και επιτελους να σταματησουν να του λενε σε ολα ναι. δλδ αμα ζητησει βυζι θα του δινουνε? δεν βλεπουνε πως του σηκωνεται με τις πατουσες????????

    η αδερφη μου δουλευει σε παιδικο και μ λεει δεν εχει δει κατι τετοιο κ οτι το χειροτερο που εχει δει ειναι ενα κοριτσακι 1 χρονου να τριβεται πανω σε ενα ξυλινο αλογακι 8 ωρες την μερα μεχρι που αποκοιμιεται απ την κουραση και συνεχιζει.

    τι να κανω? δεν γουσταρω να το βλεπω αυτο μ γυρνανε τα αντερα!ταυτοχρονα δεν θελω να μπω στην οικογενεια κ να κανω κουμαντο στην ανατροφη του παιδιου τους
    I m a Good Person With Bad Attitude

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    .....
    δεν ξερω αν φταιει η μανα του που εχει παει 8 και ακομα τον ταιζει ρε παιδια στο στομα και οταν πεφτει για υπνο μενει μαζι του στο κρεβατι μεχρι να κοιμηθει! την παιρνει την μανα του μονιμως τηλ οταν αυτη ειναι στην δουλεια κ κεινη του μιλαει λες και μιλαει σε κοριτσακι 2 χρονων!μελισταλαχτα και συνοδευομενα με ''ναι αγαπουλα μου! η μαμα σαγαπαει! της λειπεις πολυ αγορακι μου! αγαπουλα μου εσυ!'' . τα ακουω κ μ ρχεται εμετος!

    αυτο ολο λοιπον συγκρουεται επειδη ο μικρος εχει παρει και απο λογια του πατερα του οτι ειναι ΑΝΤΡΑΣ κ παιρνει ολο παιχνιδια δρασης και οπλα και το παιζει βαρβαρος φοραει ρουχα με νεκροκεφαλες αλλα παιζει ολο με μεγαλους και δεν κανει παρεα με παιδια παρα μονο στο σχολειο, οπου κανει τον καμποσο σε μικροτερα αγορια με αποτελεσμα μια μερα να τον πιασουν 2 πρωτακια και να τον δειρουν!!!!! τα σπορ δεν τα μπορει και ειναι πολυ μιγιαγγιχτος και οτι του πεις δεν προλαβαινει να σε ακουσει και σου λεει ''ξερω''

    η μανα μου που της τα πας ολα αυτα λοιπον μ ειπε πως απλα ειναι κακομαθημενος και ειναι μικρος και θα στρωσει. μα δεν ειναι πλεον μωρο!μπορει να τρωει μονος του ελεος! και δεν χρειαζεται ΟΛΟΙ να του δινουν τα ποδια τους επειδη ειναι μικρος! τα ποδια δεν ειναι παιχνιδι και επιτελους να σταματησουν να του λενε σε ολα ναι. δλδ αμα ζητησει βυζι θα του δινουνε? δεν βλεπουνε πως του σηκωνεται με τις πατουσες????????

    η αδερφη μου δουλευει σε παιδικο και μ λεει δεν εχει δει κατι τετοιο κ οτι το χειροτερο που εχει δει ειναι ενα κοριτσακι 1 χρονου να τριβεται πανω σε ενα ξυλινο αλογακι 8 ωρες την μερα μεχρι που αποκοιμιεται απ την κουραση και συνεχιζει.

    τι να κανω? δεν γουσταρω να το βλεπω αυτο μ γυρνανε τα αντερα!ταυτοχρονα δεν θελω να μπω στην οικογενεια κ να κανω κουμαντο στην ανατροφη του παιδιου τους
    δεν ξερω αν ειναι τωρινα καπριτσια, επειδη κατι νοιωθει αλλα δεν μπορει να εκφρασει την σεξουαλικοτητα του, η αρχη μιας παραφιλιας/φετιχισμου (δεν ξερω και που υπαγεται), αυτο με τα ποδια.
    το θεμα ειναι οτι οντως δεν μπορεις να κανεις τπτ....
    εκτος απο μια , οσο μπορεις πιο χαλαρη συζητηση με την μανα του, μηπως ευαισθητοποιηθει να απευθυνθει σε εναν παιδοψυχολογο, δεν μπορεις να κανεις τπτ αλλο....
    μπορεις μονο να απομακρυνθεις αν σε χαλαει οπως λες, η αν μεινεις, να βαζεις τα προσωπικα σου ορια στις ορεξεις του παιδιου να πιανει και να παιζει οτι του κατεβει, οπως εκανες και στην επισκεψη σου....

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Έχω την εντύπωση ότι αυτός ο πειραματισμός είναι κάτι το φυσιολογικό όσον αφορά το κοριτσάκι τουλάχιστον, το χει παρακάνει βέβαια λίγο! Μπορεί κάποιο παιδί να αυνανίζεται από πολύ μικρή ηλικία καθώς και να πειραματίζεται με άλλα... Απλά πρέπει να τα μαθαίνουμε ότι υπάρχουν όρια στην προσωπική μας ελευθερία τόσο με αυτό όσο και με την βία την συμπεριφορά κλπ...

    Σε καταλαβαίνω πάντως! Δεν έχεις όρεξη και για σεξ! :p
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    Ναι ρε συ ρεμ αλλα ειναι αιμα μου πως μπορω να το βλεπω να τα κανει αυτα? η μανα του δεν σηκωνει κουβεντα προσπαθουσε χρονια να κανει παιδι και τελικα εκανε αυτο και το εχει στα ωπα ωπα σαν μωρο, ακομα κ αν εχει παει 8. υπερβαλλει στα παντα και ολο τον στολιζει με κοσμιτικα επιθετα που το παιδι κατα την γνωμη μου αρχιζει να χει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του! τεραστια! πραγμα τραγικο! νομιζει πως τα ξερει ολα και οτι μπορει να κανει οτι θελει χωρις προσπαθεια. πως δεν χρειαζεται αλλα παιδια να παιζει επειδη εχει την μαμα του και η ιδια του χει δωσει μια φωτογραφια της (τριπλο ΕΛΕΟΣ) να χει μαζι του στην κασετινα στο σχολειο αμα νιωθει νοσταλγια να ''κοιταει την μανουλα και να του περναει'' (!!!!!!!!!)

    μιλτον αχ δεν ξερεις ποσο ευχομαι να χα ορεξη για σεξ να κουτουπωνα τον 8χρονο ξαδερφο μου!!!! ;p
    I m a Good Person With Bad Attitude

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    Earth
    Posts
    489
    Δύσκολα η μάνα θα δεχθεί κριτική για το παιδί της, πρέπει να χει τρομερή παιδεία!

    Πάντως αν τον έβαζες κάτω τον 8χρονο, θα τα έκοβε όλα μαχαίρι! Θυσιάσου!
    ""Ο μοναδικός σκοπός του e-psychology είναι να προσφέρει έναν χώρο όπου όλοι θα μπορούν να ανταλλάξουν [B]ιδέες[/B] και [B]εμπειρίες[/B] και να συζητήσουν θέματα της Ψυχικής Υγείας.""

  6. #6
    Quote Originally Posted by Militon View Post
    Δύσκολα η μάνα θα δεχθεί κριτική για το παιδί της, πρέπει να χει τρομερή παιδεία!

    Πάντως αν τον έβαζες κάτω τον 8χρονο, θα τα έκοβε όλα μαχαίρι! Θυσιάσου!
    λολ...εχεις έμπνευση σήμερα!

    μπροκεν, δυο αδικήματα σε ένα ποστ; παιδεραστία και αιμομιξία....:ΡΡΡ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,635
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    Ναι ρε συ ρεμ αλλα ειναι αιμα μου πως μπορω να το βλεπω να τα κανει αυτα? η μανα του δεν σηκωνει κουβεντα προσπαθουσε χρονια να κανει παιδι και τελικα εκανε αυτο και το εχει στα ωπα ωπα σαν μωρο, ακομα κ αν εχει παει 8. υπερβαλλει στα παντα και ολο τον στολιζει με κοσμιτικα επιθετα που το παιδι κατα την γνωμη μου αρχιζει να χει μεγαλη ιδεα για τον εαυτο του! τεραστια! πραγμα τραγικο! νομιζει πως τα ξερει ολα και οτι μπορει να κανει οτι θελει χωρις προσπαθεια. πως δεν χρειαζεται αλλα παιδια να παιζει επειδη εχει την μαμα του και η ιδια του χει δωσει μια φωτογραφια της (τριπλο ΕΛΕΟΣ) να χει μαζι του στην κασετινα στο σχολειο αμα νιωθει νοσταλγια να ''κοιταει την μανουλα και να του περναει'' (!!!!!!!!!)

    μιλτον αχ δεν ξερεις ποσο ευχομαι να χα ορεξη για σεξ να κουτουπωνα τον 8χρονο ξαδερφο μου!!!! ;p

    λολ@και τελικα εκανε αυτο.

    αν δεν σηκωνει κουβεντα, δεν μπορει να γινει τπτ, οσο απαραδεκτα και να τα βρισκεις αυτα, που οντως ειναι απαραδεκτα..
    απλα θα εχεις στο περιβαλλον σου, αλλο ενα απο τα χιλιαδες κακομαθημενα που κυκλοφορουν, δεν εχουν τροπους, νομιζουν οτι ειναι τα καλυτερα και τα εξυπνοτερα, και ολη η αποτυχια τους οφειλεται στο οτι ο κοσμος ειναι κακος και στραβος και δεν αναγνωριζει τις πραγματικες αξιες !! (εχει κι εδω μεσα μερικα τετοια.)
    αυτα τα παιδια, που δεν εχουν την τυχη να εχουν μια διαπαιδαγωγηση που θα τα βοηθησει να βλεπουν τα πραγματα στις πραγματικες τους διαστασεις και τις ικανοτητες η τις δυσκολιες τους επισης, οτι χανουν απο διαπαιδαγωγηση μικρα, το εισπρατουν απο χαστουκια οταν μεγαλωνουν.

    γιατι η ισορροπια θα ερθει. ειναι νομοτελειακο αυτο.

    αν δεν φροντισει η μανα του να του μαθει τα πραγματικα μεγεθη, οταν βγει στην κοινωνια και δεν θα μπορει να ενταχθει με τπτ, θα τρωει την μια απογοητευση μετα την αλλη, μεχρι να παρει τα μαθηματα που δεν πηρε μικρος. κι αν δεν τα καταφερει, θα μεινει για παντα στην απεξω το "αστερι"

    δυστυχως δεν μπορεις να παρεμβεις.
    αν η μανα του ειναι αδερφη της δικιας σου, δες μηπως μπορει να την επηρρεασει αυτη.

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μπα ειναι ο πατερας του αδερφος της μανας μου γμτ! αλλα την μανα την ξερω απο τα 5 μου. δλδ ειναι σαν εξαιματος κ κεινη!

    μιλτον ιιιιουυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!!!!!

    θεοφανια ΑΟΥΤΣ αυτο πονεσε! ειμαι μια εκφυλη πορνοδιαστροφικη αιμομικτρια με παιδερασμο και ανοργασμικια...παω για φουντο

    φακ κρουελ λαιφ αιμ α πις οφ σιτ!!!
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2007
    Posts
    249
    Καλησπέρα,

    Δυστυχώς, όπως αναφέρθηκε, δε μπορούμε να κάνουμε πολλά, ακόμα κι αν βλέπουμε κάποιο "πρόβλημα" σε μια οικογένεια, εφόσον δε θέλει η ίδια η οικογένεια βοήθεια.
    Δε χρειάζεται ανησυχία, ούτε κανένας μας είναι σε θέση να πάρει αποφάσεις για τρίτους.
    Μπορεί αυτή να είναι μια φάση, η οποία θα ξεπεραστεί και μπορεί να είναι μια φάση που θα εξελιχθεί και η οικογένεια θα ζητήσει βοήθεια από μόνη της.

    Η σεξουαλικότητα στα παιδιά αυτής της ηλικίας διαφέρει από τη σεξουαλικότητα των ενηλίκων.
    Σωματικά συμπτώματα, όπως η στήση, υποδηλώνουν κάποια διέγερση, αλλά όχι με την έννοια που τη βιώνουν οι ενήλικες.

    Όντως το παιδί είναι μεγάλο για να μη τρώει μόνο του και η μητέρα του απ ό,τι φαίνεται έχει μια δυσκολία να το αποχωριστεί κάθε πρωί που πηγαίνει στη δουλειά της.
    Τα παιδιά έχουν ανάγκη τους συνομηλίκους τους όσο και τους γονείς τους.

    Κοιμάται στο δωμάτιό του ή στων γονιών του; Ο πατέρας τι θέση έχει όσο αφορά στη σχέση της μητέρας με το παιδί; Το παιδί έχει μαθησιακές δυσκολίες;

    Από τις λίγες πληροφορίες του ποστ, θα λεγα ότι καλό θα είναι να δει το παιδί ένας ψυχολόγος:
    Εάν η στήση είναι γενικευμένη και συστηματική,
    Εάν το παιδί συνεχίσει να παρενοχλεί ή να παρενοχλείται στο σχολείο ή αλλού από συμμαθητές του,
    Εάν παρουσιάσει δυσκολίες γύρω από τη σχολική του επίδοση.

    Εάν οι γονείς ζητήσουν βοήθεια, μπορούν να λάβουν συμβουλευτική για θέματα που τους απασχολούν σε σχέση με την ανατροφή του παιδιού τους.

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    οπως ειπαν κ οι αλλοι παραπανω σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να μην επεμβαινουμε αμεσα, αλλα με πιο "εμμεσους τροπους", οποτε συζητησε με τη μητερα του το θεμα στις πραγματικες του διαστασεις κ καλο θα ηταν αμα το θεμα συνεχιστει κ αργοτερα δεν ειναι κακη ιδεα να το δει καποιος παιδοψυχολογος....
    ο φρουντ εκανε εκτενη μελετη για την ψυχοσεξουαλικη αναπτυξη του παιδιου, τις αισθητηριακες αντιληψεις κ κριτηρια, τη σεξουαλικοτητα κ τη συνδεση της γενετησιας ορμης με την ψυχοκοινωνικη προσεγγιση, το ρολο της οικογενειας κ σχολειου στη διαμορφωση κινητρων κ αρχων κτλ κτλ.. σε γενικες γραμμες υποστηριζει πως στην παιδικη ηλικα υπαρχουν τασεις εμφυτες μου μπορει να εκδηλωθουν σε αυτην την ηλικια ακριβως λογω ρευστοτητας της προσωπικοτητας κ συνεχους διαμορφωσης, οι οποιες τασεις μπορει να αναγονται σε πολυπαραγοντικη αιτιοτητα που δεν ειναι του παροντος να κατσω να αναλυσω κ δεν εχει νοημα....
    απο την αλλη η θεωρια του αναδυομενου γραμματισμου υποστηριζει το ακριβως αντιθετο, οτι δλδ το παιδι σε αυτην την ηλικια ο,τι εκδηλωσει δεν θα ειναι απλα ενα "ψαξιμο", μια ανιχνευση κτλ κτλ, αλλα κατι που υποσυνειδισιακα εντυπωνεται στο υπερεγω κ εκδηλωνεται με ταυτοποιηση συμπεριφορων κ προσωπικοτητων... ελπιζω να μην τα γραφω πολυ μπερδεμενα λολ....
    ποια απο τις δυο θεωριες θελει καποιος να ενστερνιστει, διαλεγει κ παιρνει !!
    τα παρεθεσα απλως κ τα 2 γιατι δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι κ δη σε μια τοσο ευθραυστη κ δυσκολη ηλικια οπως η παιδικη, οπου τα περισσοτερα στοιχεια προσωπικοτητας κ κοινωνικης καταγραφης εκει διαμορφωνονται κ εκτυλλισονται...
    μπορει δλδ να ειναι κατι πιο σοβαρο, μπορει κ οχι, να ναι απλα ενα ξεσπασμα της ηλικιας...
    κατα τ αλλα διαφωνω με το τοσο νταντεμα απο την πλευρα της μητερας, το παιδι πρεπει να ειναι ελευθερο να παιρνει μονο του αποφασεις, να του παρεχουμε τα στανταρντς που χρειαζονται κ φυσικα να θετουμε καποια ορια..
    σ αυτες τις ηλικιες παρατηρουνται πολλα, κ πολυ χειροτερα απο αυτο...
    η στυση επισης δεν συνεπαγεται σ αυτες τις ηλικιες κυριως θεληση, δλδ διεγερση, συνηθως γινεται για αλλους λογους...
    βαλε του κι εσυ τα ορια που πρεπει κ αν συνεχισει μιλα του σοβαρα για το θεμα, θα καταλαβει δεν υπαρχει περιπτωση, δεν ειναι χαζα τα παιδια...
    εδω ειχαμε παει σε σχολειο με συμφοιητριες κ κατι εκτακια τζαμπα μαγκακια μας την πεφτανε λολ κ ζητουσαν fb, φυσικα το ξεκοψαμε αμεσως , πρεπει να υπαρχουν καποια ορια.....
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    o πατερας δεν μπορει να παει κοντρα στην μανα οσο αναφορα το παιδι. αυτη πραγματικα ειναι πολυ καλη γλυκια και αγαθουλα αλλα οταν προκειται για τον γιο της βγαζει δοντια! σαν βαμπιρ! ο μικρος εχω παρατηρησει πως παει πολυ κοντρα στον πατερα του και τον βριζει καμια φορα και ο πατερας του αγριευει και του δινει καμια ξυλια για να μαθει να σεβεται. σιγουρα πασχει απο οιδιποδειο
    I m a Good Person With Bad Attitude

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    οπως ειπαν κ οι αλλοι παραπανω σε τετοιες περιπτωσεις καλο ειναι να μην επεμβαινουμε αμεσα, αλλα με πιο "εμμεσους τροπους", οποτε συζητησε με τη μητερα του το θεμα στις πραγματικες του διαστασεις κ καλο θα ηταν αμα το θεμα συνεχιστει κ αργοτερα δεν ειναι κακη ιδεα να το δει καποιος παιδοψυχολογος....
    ο φρουντ εκανε εκτενη μελετη για την ψυχοσεξουαλικη αναπτυξη του παιδιου, τις αισθητηριακες αντιληψεις κ κριτηρια, τη σεξουαλικοτητα κ τη συνδεση της γενετησιας ορμης με την ψυχοκοινωνικη προσεγγιση, το ρολο της οικογενειας κ σχολειου στη διαμορφωση κινητρων κ αρχων κτλ κτλ.. σε γενικες γραμμες υποστηριζει πως στην παιδικη ηλικα υπαρχουν τασεις εμφυτες μου μπορει να εκδηλωθουν σε αυτην την ηλικια ακριβως λογω ρευστοτητας της προσωπικοτητας κ συνεχους διαμορφωσης, οι οποιες τασεις μπορει να αναγονται σε πολυπαραγοντικη αιτιοτητα που δεν ειναι του παροντος να κατσω να αναλυσω κ δεν εχει νοημα....
    απο την αλλη η θεωρια του αναδυομενου γραμματισμου υποστηριζει το ακριβως αντιθετο, οτι δλδ το παιδι σε αυτην την ηλικια ο,τι εκδηλωσει δεν θα ειναι απλα ενα "ψαξιμο", μια ανιχνευση κτλ κτλ, αλλα κατι που υποσυνειδισιακα εντυπωνεται στο υπερεγω κ εκδηλωνεται με ταυτοποιηση συμπεριφορων κ προσωπικοτητων... ελπιζω να μην τα γραφω πολυ μπερδεμενα λολ....
    ποια απο τις δυο θεωριες θελει καποιος να ενστερνιστει, διαλεγει κ παιρνει !!
    τα παρεθεσα απλως κ τα 2 γιατι δεν μπορουμε να ειμαστε απολυτοι κ δη σε μια τοσο ευθραυστη κ δυσκολη ηλικια οπως η παιδικη, οπου τα περισσοτερα στοιχεια προσωπικοτητας κ κοινωνικης καταγραφης εκει διαμορφωνονται κ εκτυλλισονται...
    μπορει δλδ να ειναι κατι πιο σοβαρο, μπορει κ οχι, να ναι απλα ενα ξεσπασμα της ηλικιας...
    κατα τ αλλα διαφωνω με το τοσο νταντεμα απο την πλευρα της μητερας, το παιδι πρεπει να ειναι ελευθερο να παιρνει μονο του αποφασεις, να του παρεχουμε τα στανταρντς που χρειαζονται κ φυσικα να θετουμε καποια ορια..
    σ αυτες τις ηλικιες παρατηρουνται πολλα, κ πολυ χειροτερα απο αυτο...
    η στυση επισης δεν συνεπαγεται σ αυτες τις ηλικιες κυριως θεληση, δλδ διεγερση, συνηθως γινεται για αλλους λογους...
    βαλε του κι εσυ τα ορια που πρεπει κ αν συνεχισει μιλα του σοβαρα για το θεμα, θα καταλαβει δεν υπαρχει περιπτωση, δεν ειναι χαζα τα παιδια...
    εδω ειχαμε παει σε σχολειο με συμφοιητριες κ κατι εκτακια τζαμπα μαγκακια μας την πεφτανε λολ κ ζητουσαν fb, φυσικα το ξεκοψαμε αμεσως , πρεπει να υπαρχουν καποια ορια.....



    λολ. επίσης κβαντικά μη-τοπικά φαινόμενα μπορεί να οδηγήσουν στην προσκόλληση του υπερ-εγώ μέσα από την φαλλική απόλεση του "κοσμικού πληθωρισμού" (pamela anderson, 1992) όπου μια υποθετική αιθερική πεμπτουσία γίνεται εντελέχεια για την νομοτελειακή εφόρμηση της libido στις κιναισθητηριακές αναταράξεις που προκύπτουν από την διαμάχη της jungικής σκιάς με την λακανική φανφάρα (genious & nerd, 2001) όπως τουλάχιστον αυτές προκύπτουν από την ενσώματη γνωσιοκατασκευαστική σκοπιά από την μία-αλλά και του σημασιολογικού μακρο-μνημονιακού χώρου εννοιών/γεγονότων/συμβόλων klotsus-carpaznikov από την άλλη (sexy & mothafucka, 2005).
    Σύμφωνα με τους askitis & dr.ruth (1960, special issue in the journal of love, paraphilia and hot sex) οι επιπτώσεις αυτής της μη-γραμμικής φρακταλικής δυναμικής α-λα mandelbrot είναι εμφανέστατες στην ψυχοσεξοκοινητική "επιδονή" (επί της ηδονής), όπου η αρνητική συσχέτιση μεταξύ των ωρών νταντέματος και του μαστοθηλασμού οδηγούν με μαθηματική αβεβαιότητα σε ένα συμμετρικό μοτίβο αυτοικανοποιητικών περι-ταλαντώσεων aunan-masturb, κατα το οποίο η μυοκινητική παλινδρόμηση- όπως αυτή ελέγχεται από το συγχρονισμένο γνωστικο-κινητικό "σχεδιαστή", "εκτελεστή" και "εξπερματιστή" του οπίσθιου κοιλιακο-ουραίου βρεγματο-ινιακου-προμετωπιαίου λοβού-σε-οριζόντιο-ανασταλτικό-συντονισμό-με-τους-ραχιαίους-πυρήνες-της-παρεγκεφαλίδας-και-σε-συνεργασία-με-το-συκώτι- ακολουθεί μια νομοτελειακο-χαοτική ριμανική μορφολειτουργία, παρόμοια με αυτή που συναντάται στους όρχεις της θηλυκής άγριας ορχιδέας- (-φ=3,14/-π=4,52= 3/89999="δύναμη διός"= "άντρας με κοιλιά"= "γυναίκα με @@χίδια" - το αποτέλεσμα αυτό ισχύει μόνο στο σύμπαν αντι-ύλης όπως επιβεβαίωσε ο steven balls )και στα αφόρητα μεσημεριανά της τατιάνας στεφανίδου.
    Αυτό το αποτέλεσμα κλόνισε τους απανταχού paraphiliacs και child-molested ανά τον κόσμο, όπου μετά από χρόνια ψυχαναλυτικών ενοχών και κατασκευασμάτων από τον ψυχαναλυτή τους, αλείφτηκαν και πάλι με φυστικοβούτυρο, παρείγγειλαν φουσκωτές κούκλες με "ρεαλιστική αίσθηση" (η συγκεκριμένη έρευνα σπονσοράρεται από το takis sex shop (c)) και ξεχύθηκαν μιλούνια στους δρόμους του Λονδίνου και του Αμστερνταμ, επιδιδόμενοι σε τουρνέ πανηδονισμού, nude-biking και φυστικόματος. Ως απάντηση, χιλιάδες καταπιεσμένοι βετεράνοι γυμνιστές της τρίτης ηλικίας με g-strings κατέβηκαν χαρούμενοι για να απολαύσουν το γεγονός ενώ χαρούμενες μητέρες θαύμαζαν τα "δοξασμένα γηρατιά" αγοράζοντας μπύρες και καραμελομένα κοκοράκια στα παιδιά τους (πρωκτορείο reuters).
    Το κατακλυσμιαίο αυτό γεγονός καταγράφτηκε και στο CERN-Larger-HARD-ON-Collider-L.H.C όπου η συχνότητα ταλάντωσης των υπερχορδών συντονίστηκε με τα g-strings των παππούδων, κάτι που φόβησε τους ειδικούς για τον φόβο δημιουργίας μιας τεράστιας μαύρης οπής και ενώς καινούργιου gang-bang.
    "Πλέον έχουμε στοιχεία όχι μόνο του πρωκτικού σταδίου αλλά και του πρωκτικού σύμπαντος" δήλωσε ένθερμη και αναψοκοκκινισμένη η γνωστή κβαντοσεξολόγος και psycho-anal-ist dr. elizabeth backisfun.




    Αυτό είναι ο "αναδυόμενος γραμματισμός" by the way :P (καμία σχέση με ψυχαναλυτικά, έχει να κάνει με την ανάπτυξη της γραφής )

    http://www.pediobooks.gr/index.php?o...emid=3&lang=el



    Όσο για το βασικό ποστ και σε ένα πιο σοβαρό (κάπως) τόνο, το παιδί μπορεί να είναι spoiled, αλλά αυτό δεν έχει να κάνει με την πιθανή ποδολαγνία του. Παρόμοιες θεωρίες με αυτές που λέγαν ότι οι gay δήθεν έγιναν gay επειδή δεν είχαν "φυσιολογικό οιδιπόδειο" η ότι δεν είχαν την προσοχή από τον μπαμπά τους. Παπάντζες. Η είσαι ποδολάγνος/οτιδήποτε (δυστυχώς και παιδεραστής μπλα μπλα) η δεν είσαι. Επίσης μην ξεχνάμε ότι όλες οι δήθεν "παραφιλίες" μπορεί να υπάρχουν-σε μικρότερο η μεγαλύτερο βαθμό-σε όλους μας. Πρόσφατα διάβασα ότι οι περισσότεροι άντρες θεωρούν τον γυναικείο αστράγαλο/πόδι σεξουαλικό (ψηλοτάκουνα anyone?). Κάποιοι θα το έχουν αυτό σε μεγαλύτερο βαθμό οκ. Τώρα το ότι οι γονείς του το κακομαθαίνουν είναι ένα άλλο θέμα!

  13. #13
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    μα αυτη δεν ειναι ομως η διαφοροποιηση της ψυχωσης με τα φυσιολογικα ερεθισματα? υποτιθεται πως οσοι πασχουν απο ψυχωση η φετιχισμους δινουν περισσοτερη σημασια και βαρυτητα σε αντικειμενα η μερη του σωματος που αλλοι απλα δινουν κανονικη προσοχη! δλδ μαρεσουν τα παπουτσια αλλα δεν θα εκανα σεξ μαζι τους οπως οι παπουτσοφετιχιστες!! αλλα οι ποδολαγνοι βασικα νμζω δινουν βαρυτητα μονο στα ποδια οχι στο υποδημα.

    ομως οτι εχει να κανει με φετιχ σε ενα σημειο του σωματος συνιθως αμα δεν το προλαβεις εξελισσεται και γυρναει σε εμμονη οχι μονο στο ιδιο σημειο του σωματος αλλα και σε ο,τι παρεμφερες γυρω απο αυτο. παπουτσια ποδια κλπ κλπ.

    αμα διαβασεις την ιστορια του jerry brudos θα καταλαβεις τι εννοω.

    το οτι ειναι καποιος γκει προκειπτει απο ψυχολογικους παραγοντες? εγω πχ που παω κ με γυναικες που κ που τι δεν ειχα? δεν ειμαι αγορι να με επιρρεασει η προσοχη του πατερα μου. την ειχα αλλα με σκληρο τροπο. εγω νμζα πως οι παραφιλιες ειναι θεμα προτιμησεων! δλδ ο μικρος ΓΙΑΤΙ τα ποδια????
    I m a Good Person With Bad Attitude

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2007
    Posts
    3,623
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    μα αυτη δεν ειναι ομως η διαφοροποιηση της ψυχωσης με τα φυσιολογικα ερεθισματα? υποτιθεται πως οσοι πασχουν απο ψυχωση η φετιχισμους δινουν περισσοτερη σημασια και βαρυτητα σε αντικειμενα η μερη του σωματος που αλλοι απλα δινουν κανονικη προσοχη! δλδ μαρεσουν τα παπουτσια αλλα δεν θα εκανα σεξ μαζι τους οπως οι παπουτσοφετιχιστες!! αλλα οι ποδολαγνοι βασικα νμζω δινουν βαρυτητα μονο στα ποδια οχι στο υποδημα.

    ομως οτι εχει να κανει με φετιχ σε ενα σημειο του σωματος συνιθως αμα δεν το προλαβεις εξελισσεται και γυρναει σε εμμονη οχι μονο στο ιδιο σημειο του σωματος αλλα και σε ο,τι παρεμφερες γυρω απο αυτο. παπουτσια ποδια κλπ κλπ.

    αμα διαβασεις την ιστορια του jerry brudos θα καταλαβεις τι εννοω.

    το οτι ειναι καποιος γκει προκειπτει απο ψυχολογικους παραγοντες? εγω πχ που παω κ με γυναικες που κ που τι δεν ειχα? δεν ειμαι αγορι να με επιρρεασει η προσοχη του πατερα μου. την ειχα αλλα με σκληρο τροπο. εγω νμζα πως οι παραφιλιες ειναι θεμα προτιμησεων! δλδ ο μικρος ΓΙΑΤΙ τα ποδια????



    Κάτσε θα το βγάλεις ψυχωσικό το παιδί. :P Καταρχάς δεν καταλαβαίνω τι γράφεις, νομίζω ότι η μία πρόταση αναιρεί την άλλη μέσα σε όλο αυτό το θερμόαιμο στιλ λολ. Chill out!


    Ναι και εγώ αυτό είπα, ότι είναι θέμα προτιμήσεων και δεν έχει να κάνει με οιδιπόδεια και τέτοια.Δηλαδή αυτά που περιέγραψες που έχουν οι γονείς το παιδί στα όπα-όπα δεν έχει καμία σχέση με την πιθανή ποδολαγνία αυτό λέω. Γιατί τα πόδια? Έτσι δικτυώθηκε ο εγκέφαλος του. Αν δεις, υπάρχει μια περιοχή στον εγκέφαλο που λέγεται "σωματοαισθητηριακός φλοιός" και ουσιαστικά είναι ένας "χάρτης" του σώματος που δέχεται απτικά ερεθίσματα ("Αφή"). Δες εδώ

    http://4.bp.blogspot.com/_IA5nokOFh8...+to+medial.jpg

    Αν προσέξεις, μια περιοχή λαμβάνει ερεθίσματα από το πρόσωπο, μία από τα χέρια, μία από τα πόδια κλπ. Οι περιοχές του ανθρωπίνου σώματος που είναι πιο "ευαίσθητες" καλύπτουν μεγαλύτερες περιοχές σε αυτόν τον "χάρτη" δηλαδή το πρόσωπο καλύπτει μια πολύ πιο μεγάλη περιοχή σε σύκριση με τον κορμό του σώματος. Η περιοχή των γεννητικών οργάνων έχει ακριβώς ίδιο μέγεθος με το πόδι! (σκέψου πόσο ευαίσθητη είναι)Τώρα αν προσέξεις τον χάρτη, η περιοχή που λαμβάνει ερεθίσματα από τα πόδια και τα δάχτυλα του ποδιού είναι ακριβώς δίπλα από την περιοχή των γεννητικών οργάνων! Τελευταίες έρευνες έχουν δείξει ότι αυτές οι περιοχές δεν ενεργοποιούνται μόνο όταν νοιώθουμε το άγγιγμα στα ανάλογα σημεία, αλλά και (δια-αισθητηριακά) όταν βλέπουμε (δηλαδή και μέσω της όρασης)τα ανάλογα σημεία στα σώματα των άλλων. Δεν θα είναι δύσκολο κατά την διάρκεια της ανάπτυξης η "περιοχή" του ποδιού να αναμιχθεί με την διπλανή περιοχή των γεννητικών οργάνων (συναπτική πλαστικότητα). Κάτι τέτοιο θα μπορούσε εύκολα να γενικευθεί και στα παπούτσια. Έτσι θα μπορούσαν να αναδύονται πολλά φετίχ και "παραξενιές". Επίσης δεν νομίζω να έχει να κάνει με καμία ψυχοπαθολογία. Εντελώς σε free guess ίσως να έχει να κάνει με κάποια πολύ ελαφριά υπο-κλινικά αυτιστικά η ιδεοψυχαναγκαστικά traits αλλά δεν έχω δει καμία έρευνα που να λέει κάτι τέτοιο.


    Δες και αυτό το άρθρο στο wikipedia.

    http://en.wikipedia.org/wiki/Foot_fetishism

    Το foot fetish είναι ένα από τα πιο συχνά "φετίχ". Διάβασα πρόσφατα κιόλας ότι φετίχ για τα πόδια δεν είναι τόσο σπάνιο. Απλά ο μικρός ακόμα δεν έχει τόσες αναστολές, προφανώς δεν το έχουν οριοθετήσει καλά οι γονείς του και έτσι τα βγάζει όλα χύμα σε σένα χωρίς να έχει αναστολές!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    Quote Originally Posted by PETRAN View Post
    λολ. επίσης κβαντικά μη-τοπικά φαινόμενα μπορεί να οδηγήσουν στην προσκόλληση του υπερ-εγώ μέσα από την φαλλική απόλεση του "κοσμικού πληθωρισμού" (pamela anderson, 1992) όπου μια υποθετική αιθερική πεμπτουσία γίνεται εντελέχεια για την νομοτελειακή εφόρμηση της libido στις κιναισθητηριακές αναταράξεις που προκύπτουν από την διαμάχη της jungικής σκιάς με την λακανική φανφάρα (genious & nerd, 2001) όπως τουλάχιστον αυτές προκύπτουν από την ενσώματη γνωσιοκατασκευαστική σκοπιά από την μία-αλλά και του σημασιολογικού μακρο-μνημονιακού χώρου εννοιών/γεγονότων/συμβόλων klotsus-carpaznikov από την άλλη (sexy & mothafucka, 2005).
    Σύμφωνα με τους askitis & dr.ruth (1960, special issue in the journal of love, paraphilia and hot sex) οι επιπτώσεις αυτής της μη-γραμμικής φρακταλικής δυναμικής α-λα mandelbrot είναι εμφανέστατες στην ψυχοσεξοκοινητική "επιδονή" (επί της ηδονής), όπου η αρνητική συσχέτιση μεταξύ των ωρών νταντέματος και του μαστοθηλασμού οδηγούν με μαθηματική αβεβαιότητα σε ένα συμμετρικό μοτίβο αυτοικανοποιητικών περι-ταλαντώσεων aunan-masturb, κατα το οποίο η μυοκινητική παλινδρόμηση- όπως αυτή ελέγχεται από το συγχρονισμένο γνωστικο-κινητικό "σχεδιαστή", "εκτελεστή" και "εξπερματιστή" του οπίσθιου κοιλιακο-ουραίου βρεγματο-ινιακου-προμετωπιαίου λοβού-σε-οριζόντιο-ανασταλτικό-συντονισμό-με-τους-ραχιαίους-πυρήνες-της-παρεγκεφαλίδας-και-σε-συνεργασία-με-το-συκώτι- ακολουθεί μια νομοτελειακο-χαοτική ριμανική μορφολειτουργία, παρόμοια με αυτή που συναντάται στους όρχεις της θηλυκής άγριας ορχιδέας- (-φ=3,14/-π=4,52= 3/89999="δύναμη διός"= "άντρας με κοιλιά"= "γυναίκα με @@χίδια" - το αποτέλεσμα αυτό ισχύει μόνο στο σύμπαν αντι-ύλης όπως επιβεβαίωσε ο steven balls )και στα αφόρητα μεσημεριανά της τατιάνας στεφανίδου.
    Αυτό το αποτέλεσμα κλόνισε τους απανταχού paraphiliacs και child-molested ανά τον κόσμο, όπου μετά από χρόνια ψυχαναλυτικών ενοχών και κατασκευασμάτων από τον ψυχαναλυτή τους, αλείφτηκαν και πάλι με φυστικοβούτυρο, παρείγγειλαν φουσκωτές κούκλες με "ρεαλιστική αίσθηση" (η συγκεκριμένη έρευνα σπονσοράρεται από το takis sex shop (c)) και ξεχύθηκαν μιλούνια στους δρόμους του Λονδίνου και του Αμστερνταμ, επιδιδόμενοι σε τουρνέ πανηδονισμού, nude-biking και φυστικόματος. Ως απάντηση, χιλιάδες καταπιεσμένοι βετεράνοι γυμνιστές της τρίτης ηλικίας με g-strings κατέβηκαν χαρούμενοι για να απολαύσουν το γεγονός ενώ χαρούμενες μητέρες θαύμαζαν τα "δοξασμένα γηρατιά" αγοράζοντας μπύρες και καραμελομένα κοκοράκια στα παιδιά τους (πρωκτορείο reuters).
    Το κατακλυσμιαίο αυτό γεγονός καταγράφτηκε και στο CERN-Larger-HARD-ON-Collider-L.H.C όπου η συχνότητα ταλάντωσης των υπερχορδών συντονίστηκε με τα g-strings των παππούδων, κάτι που φόβησε τους ειδικούς για τον φόβο δημιουργίας μιας τεράστιας μαύρης οπής και ενώς καινούργιου gang-bang.
    "Πλέον έχουμε στοιχεία όχι μόνο του πρωκτικού σταδίου αλλά και του πρωκτικού σύμπαντος" δήλωσε ένθερμη και αναψοκοκκινισμένη η γνωστή κβαντοσεξολόγος και psycho-anal-ist dr. elizabeth backisfun.




    λολ αλλα δεν καταλαβα τιποτε, δεν ξερω αμα ειρωνευτηκες το ποστ μου ελπιζω να μην εγινε κατι τετοιο, αλλα ως πιο ειδικη (φοιτητρια πτδε) ξερω καποια πραγματα επιπλεον κ εχουμε ασχοληθει εκτενως με την ψυχοπαθολογια κ συνειδισιακη διαμορφωση στις ηλικιες αυτες κ αυτα που ειπα δεν ειναι εικασιες δικες μου αλλα ο,τι εχουμε κανει στη σχολη κ ειπα απλως τη γνωμη μου, οσο για τον αναδυομενο γραμματισμο ειχε εκπροσωπους που ασχοληθηκαν κ με αλλα θεματα...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 3 123 LastLast

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •