apistia
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Results 1 to 9 of 9

Thread: apistia

  1. #1
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10

    apistia

    pos ginete na apato kapia otan eimai full eroteymenos mazi tis kai meta na to metaniono?mou eksigi kapios?
    kai oxi mia dio...
    pano apo 5 fores...
    ti me odigei ekei ektos apo to 'to apagoreymeno einai gliko?'
    akougete kapos ilithio alla to kano sinexeia..
    kai exo arxisei na problimatizome...
    giati meta xtipao to kefali mou...kai fisika to kratao krifo apo olous!! :)

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    ʼγχος δεσμεύσεως, φοβία απέναντι στα συναισθήματά σου για εκείνη, χαμηλή αυτοπεποίθηση που κάπως πρέπει να τονωθεί...

    Εσύ θα μας πεις...

    Τι σε κάνει να \"θέλεις\" να απατήσεις?
    Τι συναισθήματά σου προκαλεί αυτή σου η κίνηση?

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    160
    Η Αggelika σιγουρα σκεφτεται σαν γυναικα... Η αληθεια ειναι οτι τις περισσοτερες φορες ο αντρας διαπρατει απιστια απλα γιατι απο τη φυση του ειναι ον πολυγαμικο. Ειναι σιγουρα δυσκολο για μια γυναικα να το καταλαβει αυτο...

    Η διαφορα μεταξυ μας τζιτζιφιογκε και ο λογος που μαλλον δεν θα μπορουσα να κρατησω σχεση ειναι οτι εγω ειμαι απολυτα ειλικρινης και δεν μπορω να κρυψω ποτε τιποτα απο κανεναν. Θα μου ηταν αδυνατο να απιστησω και να μην το πω στη γυναικα μου την επομενη κιολας μερα.

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Το να δρας παρορμητικά και να κάνεις πράγματα για τα οποία ξέρεις ότι θα μετανιώσεις μετά, δεν είναι θέμα φύλου κι ούτε καν θέμα απιστίας αυτό καθ\' αυτό.

    Όταν διαπιστώνουμε μια \"κανονικότητα\" (επαναληψιμότητα) στη συμπεριφορά μας που αντιτίθεται στη λογική μας, καλό θα ήταν να την κατανοήσουμε, γιατί απλά κάτι θέλει να μας δείξει.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2006
    Location
    ΑΘΗΝΑ
    Posts
    719
    Συμφωνώ απόλυτα αγόρια με την Αγγελική , μιας και έχω γνωστή μου που έχει ακριβώς το ίδιο πρόβλημα συμπεριφοράς με τον φίλο μας tzitzifiogo!!!

    Σίγουρα δεν διακρίνει το όλο θέμα φύλα.........
    Αν δεν τα βρεις με τον εαυτό σου και δεν καταλάβεις τί θέλει, μονίμως θα δημιουργείς και θα καταστρέφεις σε συναισθηματικό επίπεδο προσωπικές σχέσεις χωρίς να καταλαβαίνεις το γιατί............

  6. #6
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Posts
    10
    σιωπηλη εκδικηση για ολα αυτα που μου χει κανει ισως?ξερω γω...ισως απλα να ειναι και η κακια η στιγμη!!
    αλλα 5 φορες...ειναι λιγο πολλες...θελω να πω ρε παιδια οτι δεν το επιδιωκω ...απλα ερχετε...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2006
    Posts
    240
    Κοίτα, tzitz, δε σε ρωτήσαμε εμείς για το αν μένεις πιστός ή όχι στις σχέσεις σου. Εσύ το έθεσες σα θέμα που δείχνει ότι το σκέφτεσαι.

    Αυτό που λες για τη σιωπηλή εκδίκηση, έχει βάση, αλλά καταλαβαίνω πως αφορά τη μία φορά. Αναλογίσου και τις υπόλοιπες και δες τι συμβαίνει...

    Αν σε καλύπτει αυτό το απλά έρχεται... εμένα μου περισσεύει.
    Αν όμως δεν είσαι ικανοποιημένος από την όλη κατάσταση, άρχισε να σκέφτεσαι πιο αναλυτικά για να δεις αν \"φταίει κάτι\".

  8. #8
    Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    80
    αν και γυναικα θα συμφωνησω με τον Τασο, τα πραγματα ειναι συχνα πολυ απλα.

    απο την αλλη σιγουρα παιζουν ρολο πασης φυσεως ψυχολογικοι παραγοντες και αν θες ψαξτο.

    νομιζω ομως οτι για να εισαι ικανοποιημενος απο τη ζωη σου και τη σχεση σου θα ειναι καλο να εχεις σχεση με ενα ατομο που θα μπορεις τουλαχιστον να συζητας μαζι του το θεμα ανοιχτα. ετσι θα φυγει και το θεμα της \'απαγορευσης\', που ομως δεν ειναι ο μονος παραγοντας εδω.

  9. #9
    Junior Member
    Join Date
    Sep 2006
    Location
    Αθήνα
    Posts
    24
    Αν ο tzitzifiogkos ήταν γυναίκα, θα τη λέγατε νυμφομανή!.. Τώρα μιλάτε απλά για \"πολυγαμικό ον\"....

    ʼραγε.. ο πολυγαμικός σεβασμός είναι υπαρκτή έννοια..?..

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •