ΑΥΠΝΙΑ TILL DEATH......
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 4 123 ... LastLast
Results 1 to 15 of 54
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796

    ΑΥΠΝΙΑ TILL DEATH......

    Πως αντιμετωπιζετε τις αυπνιες ?? Σας πιανουν κι αλλα ψυχοσωματικα μαζι?? Ειμαι φουλ στο αγχος επι μερες κ δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια, κ με πιανουν κ τα αγχωτικα, αρρυθμιες, ταχυπαλμιες, καψιμο, πνιξιμο, δυσφορια, νιωθω οτι θα πεσω η θα παθω κριση πανικου..... πηρα 2 λεξο κ δεν με πιασανε γαμωτη μου...

    δεν αντεχω ειναι βασανιστικοοοοοοο........
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Location
    Γαλαξίας Ανδρομέδα
    Posts
    4,434
    Γιατί έτσι ρε κοπελιά;
    έτσι γιατί περίεργα την είδα...

  3. #3
    Γεια σου!

    Τα ιδια εχω και γω εδω και 4 μηνες. κρισεις πανικου καθε βρσδυ με τη σκεψη οτι πρεπει καποια στιγμη να κοιμηθω. Κοιμαμαι οταν ξημερωσει τοτε χαλαρωνω. Η ψυχιατρος μου μου ειπε να δοκιμασω quite life της lanes. Δεν ειδα διαφορα στο θεμα υπνου αλλα ημουνα λιγο πιο χαλαρη απο πριν. Ειναι φυτικα μπορει να τα παρει οποιοσδηποτε. Σε καταλαβαινω απολυτα. Ειμαι σχεδον καθε βραδυ online μεχρι το πρωι οποτε αν θες να μιλησεις στειλε μυνημα.
    Ελπιζω να ειναι περαστικο

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2009
    Posts
    964
    λακρυ στο χω πει εδω κ καιρο οτι εγω ειμαι ετσι.εκει που κοιμομουν σα μωρακι μεσημερι βραδυ-χαχα-πια πεφτω για υπνο κ ξυπναω καθε μια ωρα κ το πρωι σηκωνομαι με απιστευτο πονοκεφαλο.δε ξερω ποσο θα κρατησει παντως ειναι βασανιστικο.
    λακρυ μου ξερω ειναι δυσκολο αυτο με τα ψυχωσωματικα το χω περασει κ εγω..δε σε ηρεμει τιποτα.παρε το γιατρο σου τηλ κ πες του τι σου συμβαινει ισως χρειαστει να παιρνεις ηρεμιστικο για λιγο καιρο.

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    κι εγω εχω αυπνιες εντονες αυτο τον καιρο..το θεμα ειναι οτι αφου κοιμηθω ξυπναω παρα πολυ ευκολα..Αντιλαμβανομαι και το παραμικρο γυρω μου..Και τωρα τελευταια εγω κι εγω αυτο το αισθημα πνιγμου την τυχη μου την ξελογιαστρα.Αλλο και τουτο..:p

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Location
    Αθήνα (δυστυχώς...)
    Posts
    394
    Εμένα ένα περίεργο πράγμα, στον ύπνο δεν επηρεάζομαι σχεδόν καθόλου, κοιμάμαι μια χαρά και μάλιστα τώρα που δε δουλεύω αρκετές ώρες, παρόλο που όλη μέρα είμαι μέσα στο άγχος... τουλάχιστον δε με χτυπάει στον ύπνο...

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    163
    Quote Originally Posted by IRENEMARINA View Post
    Εμένα ένα περίεργο πράγμα, στον ύπνο δεν επηρεάζομαι σχεδόν καθόλου, κοιμάμαι μια χαρά και μάλιστα τώρα που δε δουλεύω αρκετές ώρες, παρόλο που όλη μέρα είμαι μέσα στο άγχος... τουλάχιστον δε με χτυπάει στον ύπνο...
    παιρνεις τιποτα?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Sep 2010
    Location
    Αθήνα
    Posts
    5,044
    Quote Originally Posted by Lacrymosa View Post
    Πως αντιμετωπιζετε τις αυπνιες ?? Σας πιανουν κι αλλα ψυχοσωματικα μαζι?? Ειμαι φουλ στο αγχος επι μερες κ δεν μπορω να κοιμηθω τα βραδια, κ με πιανουν κ τα αγχωτικα, αρρυθμιες, ταχυπαλμιες, καψιμο, πνιξιμο, δυσφορια, νιωθω οτι θα πεσω η θα παθω κριση πανικου..... πηρα 2 λεξο κ δεν με πιασανε γαμωτη μου...

    δεν αντεχω ειναι βασανιστικοοοοοοο........
    Με το να τα έχω καλά με τον εαυτό μου και τους ανθρώπους, με το να προσέχω τι τρώω και πίνω, με το να μην πιέζομαι και να προσπαθώ να είμαι χαλαρός, με αθλήτισμό η δουλειές και να προσέχω να κινούμαι εντός των προσωπικών μου ορίων.

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    May 2011
    Posts
    3,281
    Λακρυ εχεις σκεφτει οτι με το να εισαι συνεχεια online δεν βοηθας τον εαυτο σου να χαλαρωνει? Ο υπολογιστης και το ιντερνετ δημιουργουν ενα ειδος αυπνιας..

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Κι εγώ έχω τρελές αϋπνίες τελευταία. Εγώ που όπου και να με άφηνες κοιμόμουνα και δεν ξύπναγα κανόνια να βαράνε. Και τώρα? Τώρα νυστάζω το μεσημέρι, προσπαθώ να κοιμηθώ, γυρνάω από δω γυρνάω από κει τίποτα. Το βράδυ λέω θα κοιμηθώ δεν γίνεται, αφού κλείνουν τα μάτια μου από τη νύστα. Τίποτα πάλι και όταν επιτέλους με παίρνει ο ύπνος κάθε τρεις και λίγο ξυπνάω. Το περίεργο είναι ότι πάντα ήμουνα αγχώδης αλλά ποτέ δεν είχα πρόβλημα με τον ύπνο. Πρέπει να είναι σοβαρή η κατάστασή μου αυτή τη στιγμή για να συμβαίνει αυτό.

  11. #11
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    μετρα προβατακια, λολ. :rolleyes: οχι καλυτερα κανε κατι να κουραστουν τα ματια σου. το διαδικτυο ειναι κολλημα, προτιμησε να διαβασεις ενα βιβλιο πριν κοιμηθεις, και θα σε παρει ευκολοτερα ο υπνος. θα μπορουσες να φτιαξεις το προγραμμα σου ετσι ωστε να ειναι γεματο ολη μερα και να μην εισαι ξεκουραστη οταν πεφτεις το βραδυ για υπνο, ετσι ωστε να ξερενεσαι κατευθειαν. κι εγω αυτο προσπαθω να κανω (κι εχω χρονια αϋπνια γιατι παλιοτερα πηγαινα και σε νυχτερινο σχολειο και μου μεινε συνηθεια). επισης βοηθα και το αλκοολ, αλλα δε στο συνιστω...

  12. #12
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    μετρα προβατακια, λολ. :rolleyes: οχι καλυτερα κανε κατι να κουραστουν τα ματια σου. το διαδικτυο ειναι κολλημα, προτιμησε να διαβασεις ενα βιβλιο πριν κοιμηθεις, και θα σε παρει ευκολοτερα ο υπνος. θα μπορουσες να φτιαξεις το προγραμμα σου ετσι ωστε να ειναι γεματο ολη μερα και να μην εισαι ξεκουραστη οταν πεφτεις το βραδυ για υπνο, ετσι ωστε να ξερενεσαι κατευθειαν. κι εγω αυτο προσπαθω να κανω (κι εχω χρονια αϋπνια γιατι παλιοτερα πηγαινα και σε νυχτερινο σχολειο και μου μεινε συνηθεια). επισης βοηθα και το αλκοολ, αλλα δε στο συνιστω...
    Κάπου διάβασα πρόσφατα δεν θυμάμαι που ότι τα προβατάκια δεν είναι καλή λύση, γιατί λέει μπορεί να χάσεις το μέτρημα και αυτό να σε αγχώσει χειρότερα και φυσικά να μην μπορείς να κοιμηθείς!

  13. #13
    Banned
    Join Date
    Nov 2010
    Posts
    6,851
    οταν μετρας προβατακια σαν αριθμους ναι μπορει να αγχωθεις. το θεμα ειναι να μετρας ενω τα βλεπεις κι ολας στο μυαλο σου να πηδανε το φρακτη. το μετρημα θα σε κανει να πεσεις σε trance ε κι απο κει κοιμασαι ευκολοτερα...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Jul 2011
    Posts
    156
    Quote Originally Posted by KENO View Post
    οταν μετρας προβατακια σαν αριθμους ναι μπορει να αγχωθεις. το θεμα ειναι να μετρας ενω τα βλεπεις κι ολας στο μυαλο σου να πηδανε το φρακτη. το μετρημα θα σε κανει να πεσεις σε trance ε κι απο κει κοιμασαι ευκολοτερα...
    Τι λες καλέ? Άμα πηδάνε και το φράχτη εκεί είναι που θα χάσεις το λογαριασμό χαχαχαχαχα!

  15. #15
    Senior Member
    Join Date
    Mar 2011
    Location
    between heaven and hell
    Posts
    7,796
    καλυτερα να αρχισουν να πηδιουνται μεταξυ τους λολ!! αυτο με τα προβατακια πως το κανω, λεω δλδ "ενα προβατακι, δυο προβατακια" κτλ?? σιγα μην μετραω κ αγελαδες λολ !! καμια φορα βγαινω στο μπαλκονι κ μετραω τα αμαξια που θα περασουν αλλα ετσι ειναι που δεν θα κοιμηθω for sure !!! το ιντερνετ το εχω ελαττωσει σε σχεση με το χειμωνα, κ το περιεργο ειναι οτι κανω πραγματα ολη μερα, θαλασσα, βολτα κ ιντερνετ κ δεν με κουραζει, κ δεν με πιανουν ουτε τα ηρεμιστικα πια...
    " I stopped fighting my inner demons... we are on the same side now..."

Page 1 of 4 123 ... LastLast

Similar Threads

  1. about death..
    By atwa in forum Ψυχολογική Υποστήριξη & Αυτοβοήθεια
    Replies: 17
    Last Post: 02-08-2011, 19:14
  2. αϋπνία
    By ocdcure in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 6
    Last Post: 01-04-2011, 22:05
  3. scared to...Death...
    By oneofthosedays in forum Stress, Αγχος, Φόβος, Γενικευμένη Αγχώδης Διαταραχή
    Replies: 11
    Last Post: 23-02-2011, 18:35
  4. ΑΥΠΝΙΑ
    By dora-agxos in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 13
    Last Post: 11-01-2011, 16:31
  5. Αυπνια
    By dolce_21 in forum Θέματα Ύπνου
    Replies: 5
    Last Post: 08-10-2009, 10:36

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •