φοβαμαι να χωρισω
ICPS banner

[ Όροι Χρήσης Forum - ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΑ ] [ Προστασία ανηλίκων ]

Page 1 of 3 123 LastLast
Results 1 to 15 of 32
  1. #1
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700

    φοβαμαι να χωρισω

    Εχω ξαναγραψει για τη σχεση μου, κραταει εδω και 1,5 χρονο, με φουρτουνες και τρικυμιες ειμαστε σε καλυτερη φαση στην καθημερινοτητα..
    αλλα εχω προβλημα στο σεξ, ειναι ζωο πραγματικα χωρια οτι μου γυαλιζουν γκομενακια συνεχεια και ξενογαμιεμαι..αν και την εχω ευκολη γενικα την απιστια πρεπει να στο dna μου..
    Αλλα ολα τα αλλα πανε καλα πλεον σε καθε επαφη τον κραζω μετα γτ ενω εχει προσοντα και η πραξη ειναι καλη κραταει 5-10 λεπτα και δεν προλαβαινω να τελειωσω και μετα δεν ασχολειται καθολου ενω του το ζηταω κ εντονα..καθε μερα κανουμε σεξ τελειωνω μια φορα τη βδομαδα..δεν ειναι δυνατον δεν ειναι σχεση μηνων επρεπε να χουν λυθει αυτα και δεν ειναι οτι δεν μιλαω..
    ειμαι σε απογνωση μου τρεχουν τα σαλια για αντρα τωρα..
    φοβαμαι να χωρισω ομως γτ στην καθημερινοτητα τα παμε καλα πλεον, φοβαμαι μην το μετανιωσω, φοβαμαι οτι κυκλοφορει πολυ σαβουρα και αντε παλι απτην αρχη γτ κακα τα ψεματα πολλοι ειναι ετσι αν κ στις σχεσεις μ με πρωην με ειχαν καλομαθει
    εχω πολλες απαιτησεις αραγε? δεν εχω ομως κ εγω δικαιωμα στον οργασμο?

  2. #2
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ελα μωρε κ εσυ δεν χρειαζεται να χυνεις καθε μερα θα στερεψεις! ;p

    ε αμα του το λες και δεν ασχολειται πρεπει κατι να κανεις για να μαθει.....μην του κατσεις για καμια βδομ. προφασισου γυναικολογικα.....να δεις για ποτε θα ενδιαφερθει!

    οσο για την απιστια αμα σ κανει κλικ κανε ο,τι θελεις γιατι δεν εισαι παντρεμενη δν το βρισκω κακο. ειμαστε και μικρες! κ εγω κανω. αλλα οχι παντα δλδ αμα μ γυαλισει μονο καποιος πολυ. 1 φορα το 6 μηνο δλδ καπου εκει. και αν. απλα πιστευω εισαι τυπος οπως κ εγω που δεν ζουμε χωρις φλερτ. δλδ η ζωη ειναι μονοτονη χωρις καινουργια entries στην ζωη μας. κανω λαθος?
    I m a Good Person With Bad Attitude

  3. #3
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    εχεις απολυτο δίκιο εγω μια φορα το 3μηνο κατα μεσο ορο ριχνω κερατο, λες να το δω χαλαρα και να παιζω μαλλους ταυτοχρονα οπως εχω κανει ως τωρα..?? αλλα αν ολοι αυτοι π παω εχουν κατι αξιολογο κ εγω δεν το αναγνωρισω γτ δεν εχω χρονο?
    το θεμα ειναι οτι μενει σπιτι μου εδω και 6 μηνες και δεν εχω χρονο ουτε να κλασω κ αν του πω να μην μενουμε μαζι δεν θα παει πισω η σχεση? τωρα θελω να δω ενα γομενο την παρασκευη κ πρεπει να σκεφτω του κοσμου τα παραμυθια...αν δεν με πιασει κ βρεθω στο κατ παντως για την αποχη δεν κρατιεμαι να πω την αληθεια, θελω σεξ συνεχεια ισως μεχει πειραξει κ η ζεστη..

  4. #4
    Senior Member
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    In the bounders of nowhere , at the very edge of your eyelashes
    Posts
    248
    Το μεγαλο λαθος που κανεις ειναι οτι δεν του εχεις πει το σεξουαλικο προβλημα σου.που ειναι η σουπερ σχεση αν δεν μπορεις να μιλησεις για αυτο το θεμα.?

    για το κερατο και αυτα δεν θα μιλησω γιατι ειμαι καθετα εναντια σε αυτο και μπορει να μου βγει κακια.
    Δωσε μου στα χειλη σου να πιω το αθανατο νερο

  5. #5
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    ειναι αναλογα πως το βλεπει κανεις! δλδ μπορει να μαστε σε σχεση αλλα να μην νιωθουμε ΤΟΣΟ ετοιμες για δεσμευση σοβαρη! αυτο δεν παει να πει πως δεν αγαπαμε τον συντροφο μας και οτι δεν μας αξιζει να μαστε με καποιον!!!! δεν ειναι ΟΛΑ μονοπλευρα ελεος δλδ! δεν λεω κιολας να πας να το κανεις και επαγγελμα αλλα που ξερεις και τι κανει ο δικος σ στο κατω κατω? ποτε δεν ξερεις και δεν βαζεις χερι στην φωτια. εμενα αμα παει με αλλη δεν θα με πειραξει παντως.

    θελει δεσμευση η κοπελα με τους δικους της ορους. και παιζει να μην ξερει αν θελει να χωρισει η οχι επειδη περασε σε σταδιο συνηθειας...
    I m a Good Person With Bad Attitude

  6. #6
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by Broken_DoLL View Post
    ......

    οσο για την απιστια αμα σ κανει κλικ κανε ο,τι θελεις γιατι δεν εισαι παντρεμενη δν το βρισκω κακο. ειμαστε και μικρες!
    με το μεγεθος παει η απιστια τωρα? :Ρ

  7. #7
    Senior Member
    Join Date
    Nov 2006
    Location
    Planet Love
    Posts
    23,636
    Quote Originally Posted by elirene View Post
    εχεις απολυτο δίκιο εγω μια φορα το 3μηνο κατα μεσο ορο ριχνω κερατο, λες να το δω χαλαρα και να παιζω μαλλους ταυτοχρονα οπως εχω κανει ως τωρα..?? αλλα αν ολοι αυτοι π παω εχουν κατι αξιολογο κ εγω δεν το αναγνωρισω γτ δεν εχω χρονο?
    το θεμα ειναι οτι μενει σπιτι μου εδω και 6 μηνες και δεν εχω χρονο ουτε να κλασω κ αν του πω να μην μενουμε μαζι δεν θα παει πισω η σχεση? τωρα θελω να δω ενα γομενο την παρασκευη κ πρεπει να σκεφτω του κοσμου τα παραμυθια...αν δεν με πιασει κ βρεθω στο κατ παντως για την αποχη δεν κρατιεμαι να πω την αληθεια, θελω σεξ συνεχεια ισως μεχει πειραξει κ η ζεστη..
    ποσο πιο πισω να παει η σχεση βρε κοπελια?
    εχεις μια σχεση μεσα στο ψεμα απο μεριας σου και πολυ πιθανα κι απ την δικια του πλευρα...
    δεν ικανοποιεισαι, θελεις αλλους, πας με αλλους, το νοιωθεις εμποδιο το οτι συγκατοικειτε, ε πιο πισω, νομιζω μονο η σχεση με τον περιπτερα σου πρεπει να ειναι...

    εγω προτεινω, εκτος απο τις πιεσεις κατα την διαρκεια του σεξ, να του κανεις μια συζητηση οτι δεν ικανοποιεισαι. ξερει καλα τι θελεις, τοσο καιρο ειστε μαζι. αν βαριεται και δεν εχει σκοπο να ανταποκριθει, πες του ξεκαθαρα οτι θελεις λιγο πιο χαλαρη σχεση και να μενετε χωριστα. οποτε πηγαινε κι εσυ με οποιους αλλους θελεις, κι ισως στα δοκιμαστικα βρεις κανεναν καλυτερο να κανεις μια πιο καλη σχεση..
    ποιος ο λογος να τον κοροιδευεις? κερδιζεις τπτ?

  8. #8
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν τον κοροιδευει απλα εχει ρουτινιασει! τα χουμε περασει ολοι πιστευω! εγω λεω να μην του πει τπτ, απλα να το δειξει....η να κανει σεξ καπως ωμα να καταλαβει αυτος πως κατι δεν κανει καλα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  9. #9
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    παιδια την συζητηση την εχω κανει απειρες φορες, καθε μερα το ιδιο του λεω αφου τελειωνεις γρηγορα βοηθησε με...τελειωνει κ λεω ελα λιγο σε παρακαλω βηθησε με οχι λεει θελω να κανω τσιγαρο ασε με ειμαι κουρασμενος, ελα σηκω να αλλαξουμε σεντονι, και χτες του ειπα οτι ειμαι σε απογνωση και μου λεει εχεις προβλημα στον εγκεφαλο κ λεω εσυ το εχεις που δεν ξερεις πως να ικανοποειησεις μια γυναικα ουτε καν κρατιεσαι να μην τελειωσεις που ουτε να με βοηθησεις να τελειωσω αφου δεν προλαβαινω κ με κοροιδευει κ απο πανω που παιζω μονη..οποτε δεν διορθωνεται η κατασταση

  10. #10
    Senior Member
    Join Date
    Apr 2010
    Location
    athens
    Posts
    700
    oσο για το κερατο ρεμεντι δεν ειμαι σιγουρη αν οντως ηταν καλος σε ολα αν δεν θα το εκανα, δεν ημουν ποτε πιστη αλλα δεν σημαινει πως δεν θελω να διατηρω σχεση και να μαθω να ειμαι θυμαμαι 2 αντρες δεν απατησα δεν τους αγαπουσα αλλα μ εμπνεαν κατι σαν σεβασμο να το πω εκτιμηση δλδ λεω σε αυτο το παιδι δεν μπορω να κανω κατι τετοιο

  11. #11
    Senior Member
    Join Date
    Jan 2010
    Posts
    2,605
    Αυτό δεν είναι σχέση, αυτό είναι σκέτη μιζέρια.
    Προσωπικά, από τη στιγμή που θα κοιτάξω κάποιον άλλον, έχει τελειώσει η σχέση.
    Δεν χωρίζω τους ανθρώπους σε άπιστους και σε πιστούς.
    Τους χωρίζω σε συμβιβασμένους, που δεν τους γεμίζει η σχέση τους αλλά φοβούνται να φύγουν και γεμίζουν τα κενά τους με υποκατάστατα και σε μη συμβιβασμένους.
    Για μένα σχέση είναι να γουστάρω να είμαι με τον άλλον, να τον ποθώ, να περνάω καλά μαζί του, να γελάω μαζί του, να μη βαριέμαι να βρίσκομαι μαζί του ακόμη και 24 ώρες το 24ωρο. Να τον θαυμάζω, να τον σέβομαι και τέλος, αν καταφέρω να τον αγαπάω.
    Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα. Αλλά ο καθένας διαλέγει αυτό που του αξίζει. Ή, ακόμη χειρότερα, αυτό που νομίζει ότι του αξίζει.

  12. #12
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Οτι γουστάρεις μπορείς να κάνεις. Εσύ πρωτίστως κρίνεις τον εαυτό σου

    Oμως, αυτή η θέληση για δυο καρπούζια στην ίδια μασχάλη, οδηγεί άραγε κάπου;

    Zεις κάποιες στιγμές που σε κάνουν να ξεφεύγεις, να ξερουτινιάζεις κλπ, αλλά τελικά νιώθεις ότι προχωράς στη ζωή σου; Μήπως όλα αυτά, σε πάνε πίσω και ρουτινιάζουν περισσότερο το μέσα σου;

    Μην κολλάς στο ότι είναι υποχρέωση του να σου προσφέρει οργασμούς, δες κυρίως ότι είναι υποχρέωση σου, σε σχέση με τον εαυτό σου, να απολαμβάνεις μια σχέση που σου προκαλεί οργασμούς και στο κεφάλι και στο μουνί σου...

    Οτι παίρνεις στη ζωή είναι αποτέλεσμα του τι και πόσα είσαι διατεθειμένη να καταθέσεις προς αυτή την κατευθυνση.

    Το ότι είσαι πιτσιρίκα (αν είσαι) δεν δικαιολογεί πάντα λογικές του στυλ, όσα πάνε κι όσα έρθουν για έναν απλό λόγο. Η κάθε σου κίνηση προετοιμάζει τον εαυτό σου για το πως θα κινηθείς στο μέλλον.

    Απομάκρυνε από μέσα σου φόβους να χωρίσεις. Διεκδίκησε αυτά που θέλεις, αυτά που σε γεμίζουν, έτοιμη όμως να καταθέσεις το απαιτούμενο κόστος γι αυτά

    Να περνάς όμορφα

  13. #13
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Αυτό δεν είναι σχέση, αυτό είναι σκέτη μιζέρια.
    Προσωπικά, από τη στιγμή που θα κοιτάξω κάποιον άλλον, έχει τελειώσει η σχέση.
    Δεν χωρίζω τους ανθρώπους σε άπιστους και σε πιστούς.
    Τους χωρίζω σε συμβιβασμένους, που δεν τους γεμίζει η σχέση τους αλλά φοβούνται να φύγουν και γεμίζουν τα κενά τους με υποκατάστατα και σε μη συμβιβασμένους.
    Για μένα σχέση είναι να γουστάρω να είμαι με τον άλλον, να τον ποθώ, να περνάω καλά μαζί του, να γελάω μαζί του, να μη βαριέμαι να βρίσκομαι μαζί του ακόμη και 24 ώρες το 24ωρο. Να τον θαυμάζω, να τον σέβομαι και τέλος, αν καταφέρω να τον αγαπάω.
    Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα. Αλλά ο καθένας διαλέγει αυτό που του αξίζει. Ή, ακόμη χειρότερα, αυτό που νομίζει ότι του αξίζει.
    συμφωνώ στην κάθε λέξη...
    Δεν υπάρχει μεγαλύτερη μιζέρια από το να κάθεται κανείς κάπου που δεν περνάει καλά μόνο και μόνο για να μην είναι μόνος και να κοροιδευει και τονε αυτό του πως είναι αυτό που έχει επιλέξει...

  14. #14
    Senior Member
    Join Date
    Feb 2010
    Location
    SlaughterHouse
    Posts
    4,135
    δεν ξερω αν ειναι παντα ετσι. δλδ εγω που τον αγαπαω δεν μπορω να μαι 24 ωρες μαζι του. με κανεναν δεν μπορουσα
    I m a Good Person With Bad Attitude

  15. #15
    Banned
    Join Date
    Jun 2011
    Location
    Athens
    Posts
    507
    Quote Originally Posted by marian_m View Post
    Προσωπικά, από τη στιγμή που θα κοιτάξω κάποιον άλλον, έχει τελειώσει η σχέση.
    Δεν χωρίζω τους ανθρώπους σε άπιστους και σε πιστούς.
    Τους χωρίζω σε συμβιβασμένους, που δεν τους γεμίζει η σχέση τους αλλά φοβούνται να φύγουν και γεμίζουν τα κενά τους με υποκατάστατα και σε μη συμβιβασμένους.
    Για μένα σχέση είναι να γουστάρω να είμαι με τον άλλον, να τον ποθώ, να περνάω καλά μαζί του, να γελάω μαζί του, να μη βαριέμαι να βρίσκομαι μαζί του ακόμη και 24 ώρες το 24ωρο. Να τον θαυμάζω, να τον σέβομαι και τέλος, αν καταφέρω να τον αγαπάω.
    Όλα τα άλλα είναι ημίμετρα. Αλλά ο καθένας διαλέγει αυτό που του αξίζει. Ή, ακόμη χειρότερα, αυτό που νομίζει ότι του αξίζει.
    ΜΠΡΑΒΟ ΣΟΥ τύπισσα. Πολύ όμορφη και ζωντανή στάση ζωής

Page 1 of 3 123 LastLast

Similar Threads

  1. να χωρισω η οχι;
    By psipsini in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 29
    Last Post: 04-08-2011, 15:08
  2. Δυσκολεύομαι να χωρίσω!
    By dream! in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 16
    Last Post: 19-04-2011, 23:51
  3. θέλω να χωρίσω
    By keep_walking in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 10
    Last Post: 11-02-2010, 19:46
  4. να χωρισω??πως??βοηθεια
    By χριστιαννα in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 21
    Last Post: 26-03-2009, 14:33
  5. Δεν θέλω να χωρίσω...
    By dinad in forum Σεξουαλικότητα, παρεκκλίσεις, σεξουαλική ταυτότητα
    Replies: 65
    Last Post: 20-07-2007, 09:33

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts
  •